Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, soterman said:

Και από τα 12 έμειναν μέσα πόσα;

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Λογικά θα έμειναν 12/1,10 - 1,70 - 0,30= 8,90

αφού δεν έχει απενεργοποιήσει ακόμη το Q Fee. Αν το είχε απενεργοποιήσει, θα του έμεναν 10,60. Και έχει 15 ώρες περιθώριο, να πάρει το countdown.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, de_thymamai said:

Έκανα μόλις ανανέωση στο νούμερο της γυναίκας μου 12€. Δεν έχει απενεργοποιήσει ακόμα τo qfee.

Τις έδωσε :

1gb για 1 εβδομάδα.

Άλλο 1gb για ένα μήνα.

6.000' προς q για 1 μήνα.

Έχει γυναίκα σου 6.000 λεπτά προς εσένα; Καλή χρονιά!!!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, soterman said:

Και από τα 12 έμειναν μέσα πόσα;

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

8.91€. ( 12/1.10=10.91-2=8.91€ ).

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν κράτησε και τα 30 λεπτά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, de_thymamai said:

8.91€. ( 12/1.10=10.91-2=8.91€ ).

 

11 minutes ago, p_k said:

Δηλαδή δεν κράτησε και τα 30 λεπτά;

Τα κράτησε. Απλώς έχει γράψει - 2 ευρώ. Θα μπορούσε να το έχει γράψει - 1.70 - 0.30...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα και απο εμενα. Δεν προλαβα τις γιορτες να κανω την μεταφορα απο COSMOCARTA -> QCARD. Eχει αλλαξει κατι στις χρεωσεις ,πακετα κλπ...? Ισχυει ακομα με 15€ εχεις 5GB..?

Thanks..

Edited by haralabosG
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα πριν λίγο SMS, 1 GB και 3000' προς Q για 30 ημέρες με την 1η ανανέωση του μήνα από 10 € και πάνω μέσω webapp.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, haralabosG said:

Καλησπερα και χρονια πολλα και απο εμενα. Δεν προλαβα τις γιορτες να κανω την μεταφορα απο COSMOCARTA -> QCARD. Eχει αλλαξει κατι στις χρεωσεις ,πακετα κλπ...? Ισχυει ακομα με 15€ εχεις 5GB..?

Thanks..

Έχουν αλλάξει αρκετά από 15/12, τσέκαρε τη σχετική ανακοίνωση... https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320087081/?fbclid=IwAR3NC-DV1JlFntKDaDXqNnebbJrLDO1ZRiwf18BWg_4H0nT0O9iSagRa5VY

Επίσης το πακέτο που αναφέρεις δε νομίζω να υπήρχε ως μόνιμο.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gpapas640 said:

Έχουν αλλάξει αρκετά από 15/12, τσέκαρε τη σχετική ανακοίνωση... https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320087081/?fbclid=IwAR3NC-DV1JlFntKDaDXqNnebbJrLDO1ZRiwf18BWg_4H0nT0O9iSagRa5VY

Επίσης το πακέτο που αναφέρεις δε νομίζω να υπήρχε ως μόνιμο.

Απο οτι φαινεται υπαρχει το παρακατω μεχρι 31/1/22..:

  • To πακέτο που περιλαμβάνει 1,5GB και 500 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με κόστος 15€ θα διπλασιάζεται σε 3GB και 1000 λεπτά ομιλίας προς Ελλάδα και εξωτερικό με διάρκεια 30 ημέρες και Bonus αυτόματης ενεργοποίησης 500ΜΒ από 250ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ckoul said:

Κι εγώ το ίδιο θα περίμενα. Σε 5 αιτήματα που έκανα, στα 2 «ιδιόκτητα» ζήτησαν επαλήθευση ενώ στα 3 «διαχειριζόμενα» όχι.

Εγω το έκανα μέσω της φόρμας επικοινωνίας, και ο αριθμός που αφορούσε το αίτημα ήταν ο ίδιος με τον τηλέφωνο επικοινωνίας, αλλά δεν μου ζήτησαν καμία ταυτοποίηση.  Δεν ξέρω αν είναι τόσο λογική η λύση όπως το ψάχνεις ή αν είναι τυχαίο, οπως πχ. ανάλογα με τον υπάλληλο που ανέλαβε την αίτηση, ή -το πιθανότερο- με το αν ήταν ανάδρομοι οι πλανήτες την ώρα που το έστειλες!  😂😂

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τα πακέτα; Πήγα να βάλω στην μητέρα μου και έχει μόνο κάτι Κιου σταρ αηδιες με φτηνότερο το 8.5ευρο.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Sms πριν από λίγο:


TO TEΛOΣ KINHTHΣ THΛEΦΩNIAΣ AΠO 1/1/2022 MEIΩΘHKE ΣE 10%. OI ΣYNΔPOMHTEΣ HΛIKIAΣ AΠO 15 EΩΣ KAI 29 ETΩN ΔIKAIOYNTAI AΠAΛΛAΓHΣ KATOΠIN EΓΓPAΦHΣ TOYΣ ΣTO GOV.GR AΠO 10/1/2022 KAI META

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στην μητέρα μου 10€ κάρτα και τηςς έβαλε 7,09??!!! Γιατί πάλι??

Μου φαίνεται ήρθε η ώρα να τους περάσω Κοσμοτε. Αρκετά με τους μπακάληδες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, elteo said:

Μόλις έβαλα στην μητέρα μου 10€ κάρτα και τηςς έβαλε 7,09??!!! Γιατί πάλι??

Μου φαίνεται ήρθε η ώρα να τους περάσω Κοσμοτε. Αρκετά με τους μπακάληδες.

Διαβασε 3-4 σελιδες πισω και θα καταλαβεις.

Εν συντομια, το χαρατσι των 1.7Ε πλεον μπαινει και στις ανανεωσεις των 10Ε βαλε και τα 0.30 οποτε πρακτικα σου τρωνει 10Ε-12% φορο - 2Ε χαρατσια.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Τι χαράτσι είναι πάλι αυτό? Πάντως 2 ε χαράτσι συν το ότι από το 6,90 πήγαμε στο 8,50 πακέτο για ένα ηλικιωμένο που δεν τρώει ούτε το κλάσμα αυτών σε αναγκάζουν να πληρώνεις ταρίφα για να έχεις νούμερο στην ουσία.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εδώ φυγανε οι φανατικοί εσείς τι ακριβώς παλεύετε ? lol
εξαφανιζολ μέχρι να δώσει πρώτα δείγματα η καινούρια εταιρεία και μετα θα το σκεφτούμε ......

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elteo said:

Τι χαράτσι είναι πάλι αυτό? Πάντως 2 ε χαράτσι συν το ότι από το 6,90 πήγαμε στο 8,50 πακέτο για ένα ηλικιωμένο που δεν τρώει ούτε το κλάσμα αυτών σε αναγκάζουν να πληρώνεις ταρίφα για να έχεις νούμερο στην ουσία.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Ισχυει χρονια αυτο απλα μεχρι τις 17/12/21 ισχυε για ανανεωσεις απο 11Ε και πανω, τωρα για να μη φας χαρατσι πρεπει να βαλεις συφμωνα με καποια παιδια 9Ε και κατω.

Ομως ετσι πρακτικα δε μενουν λεφτα για να βαλεις πακετο ομιλιας οποτε θα πρεπει οταν εχει countdown να βαλεις 2 ανανεωσεις των 6Ε για να μη φας το χαρατσι. Συνολο 12Ε.

Εξυπνο ε? Βαζεις οσα χρειαζεσαι τρως χαρατσι και δε σε φτανουν για πακετο, βαζεις παραπανω για να μη φας χαρατσι. Ευφηεστατο!

Θα μου πεις οτι βαζοντας 6+6 για θα μαζευτουν και σε καποιο μηνα θα βαλεις μονο 6 η και καθολου, σωστα, κατσε να μετρας και να υπολογιζεις.

Βαλε στο γλυκο οτι πλεον δεν υπαρχει φθηνο πακετο ομιλιας και εδεσε.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, akalos said:

εδώ φυγανε οι φανατικοί εσείς τι ακριβώς παλεύετε ? lol
εξαφανιζολ μέχρι να δώσει πρώτα δείγματα η καινούρια εταιρεία και μετα θα το σκεφτούμε ......

Εγώ είμαι Cosmote.Οι γονείς ξεμείνανε στη Q. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, elteo said:

Τι χαράτσι είναι πάλι αυτό? Πάντως 2 ε χαράτσι συν το ότι από το 6,90 πήγαμε στο 8,50 πακέτο για ένα ηλικιωμένο που δεν τρώει ούτε το κλάσμα αυτών σε αναγκάζουν να πληρώνεις ταρίφα για να έχεις νούμερο στην ουσία.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Φρογκ να παει ο άνθρωπος που έχει στάνταρ μηνιαιο πακετο ομιλίας 3,02€.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Cosmote.Οι γονείς ξεμείνανε στη Q. 
frog τότε να τους πας αν έχουν σήμα εκεί που είναι,τι κάθεσαι και χαλάς την καρδούλα σου
με τις μπαγαπονθιες της wind,πολύ άστατη εταιρεία και δεν ξέρω αν η καινούρια είναι ικανή να το ανατρέψει αυτό,δεν έχει δα και τις καλύτερες περγαμηνές


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elteo said:

Μόλις έβαλα στην μητέρα μου 10€ κάρτα και τηςς έβαλε 7,09??!!! Γιατί πάλι??

Μου φαίνεται ήρθε η ώρα να τους περάσω Κοσμοτε. Αρκετά με τους μπακάληδες.

στειλε μηνυμα στο messenger να στο απενεργοποιησουν και θα σου γυρισουν πισω και τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι όμως αυτό το χαράτσι; Αν μπορεί κάποιος να μου πει με 2 λόγια.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elteo said:

Τι είναι όμως αυτό το χαράτσι; Αν μπορεί κάποιος να μου πει με 2 λόγια.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 Από την ανακοίνωση της wind

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320087081/

Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022. Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση).

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις και μέσω της φόρμας επικοινωνίας της Wind. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...