Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

56 minutes ago, panoc said:

Μα σε ολους ειναι αυθαιρετα ενεργοποιημενο εξ'αρχης.. Μονο στη μπανανια των καρτελ γινονται αυτα.

Δεν διαφωνώ σε τίποτα από αυτά που λες. Θα προσθέσω ότι με τη σωστή λειτουργία του νήματος και βοηθώντας ο ένας των άλλον βρέθηκε η άκρη. Σε 2-3 μέρες όσοι μας διαβάζουν θα έχουν απενεργοποιήσει το Q Fee και δεν θα πληρώνουν το κερατιάτικο 1.70.

Link to comment
Share on other sites

τι ποσοστο συνδρομητων νομιζετε θα αιτηθουν απενεργοποιηση Q fee και του καθε χαρατσιου της καθε εταιριας που με μια ανακοινωση σου λεει εχεις ενα μηνα να φυγεις αλλιως το αποδεχεσαι αυτοματα?

θα τους νοιαξει κ πολυ αν χασουν 10-20 ατομα απο εδω που θα το καταργησουμε? εχουν το υπολοιπο 99% που θα τους παιρνουν το 1.70€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dkostas said:

τι ποσοστο συνδρομητων νομιζετε θα αιτηθουν απενεργοποιηση Q fee και του καθε χαρατσιου της καθε εταιριας που με μια ανακοινωση σου λεει εχεις ενα μηνα να φυγεις αλλιως το αποδεχεσαι αυτοματα?

τιποτα, μηδεν, οσοι ειμαστε εδω μεσα και αντε μερικοι ακομα που θα τους το πουμε.

αφοδευσε η φοραδα στο αλωνι εαν φυγουμε/το καταργησουμε κλπ. Αφου μπορει να αρμεγει και να ενεργοποιει υπηρεσιες επι πληρωμη αυθαιρετα δινοντας λαδακι καλαματας στην ΕΕΤΤ μια χαρα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και αφού σταματήσατε να πληρώνετε το χαράτσι του 1.70, ήρθε η ώρα να σώσετε το κοινωνικό σύνολο.

Βρείτε ένα τρόπο να απευθυνθείτε στη κοινωνία, να τους γλυτώσετε από τα νύχια του κάθε παρόχου κινητής τηλεφωνίας, ηλεκτρικού ρεύματος, φυσικού αερίου και γενικά από τα νύχια του κάθε εκμεταλλευτή και καπιταλιστή. Απορώ γιατί χάνετε το χρόνο σας, γράφοντας σε ένα forum που παρακολουθούν λίγες δεκάδες άτομα.

Τελικά έχει και τη πλάκα του το θέμα:):):)

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dkostas said:

τι ποσοστο συνδρομητων νομιζετε θα αιτηθουν απενεργοποιηση Q fee και του καθε χαρατσιου της καθε εταιριας που με μια ανακοινωση σου λεει εχεις ενα μηνα να φυγεις αλλιως το αποδεχεσαι αυτοματα?

θα τους νοιαξει κ πολυ αν χασουν 10-20 ατομα απο εδω που θα το καταργησουμε? εχουν το υπολοιπο 99% που θα τους παιρνουν το 1.70€

Μα πού το λέει ότι έχεις μόνο ένα μήνα να φύγεις αλλιώς το αποδέχεσαι αυτόματα;;

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320087081/

Σκοπεύω να δω τί θα κάνουν και στις 31/01 και μετά θα την κάνω την αίτηση σε όλους τους λογαριασμούς να ακυρωθεί. Πιστεύω σε θαύμα.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, δεν υπάρχει λόγος να αιτηθούμε κατάργηση του Κιου Φι, αφού δε θα υφίσταται μετά την 31/1/2022,

απο 1/2/2022 θα καταργηθεί:

Από την ανακοίνωση:

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022."

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panoc said:

τιποτα, μηδεν, οσοι ειμαστε εδω μεσα και αντε μερικοι ακομα που θα τους το πουμε.

αφοδευσε η φοραδα στο αλωνι εαν φυγουμε/το καταργησουμε κλπ. Αφου μπορει να αρμεγει και να ενεργοποιει υπηρεσιες επι πληρωμη αυθαιρετα δινοντας λαδακι καλαματας στην ΕΕΤΤ μια χαρα.

τι να λαδώσουν... για να μη πληρώσουν πρόστιμο για το 1,70?

Και ποιόν να πρώτο λαδώσουν? Κάνε καταγγελία και πες μας τι σου απάντησαν

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pppe said:

Ακριβώς, δεν υπάρχει λόγος να αιτηθούμε κατάργηση του Κιου Φι, αφού δε θα υφίσταται μετά την 31/1/2022,

απο 1/2/2022 θα καταργηθεί:

Από την ανακοίνωση:

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022."

Σε κάθε ανακοίνωση λένε μέχρι πότε θα ισχύουν τα κάθε bonus και "bonus" επί πληρωμή και μετά βγαίνει καινούρια ανακοίνωση που λέει το bonus τάδε συνεχίζει μέχρι τότε ή αλλάζει. Το λεπτά προς q και δεδομένα με 1.70 ανανεώνεται με αυτό το τρόπο εδώ και χρόνια, όπως και άλλες παρόμοιες παροχές.

Δεν υπάρχει περίπτωση να καταργηθεί κατά την άποψη μου, απλά να γίνει πιο ακριβό. Την ίδια τακτική ακολούθησαν και με το f2g που το "δωρεάν για πάντα" λεπτά με ανανέωση απέκτησε αρχικά εξαμηνιαία χρέωση διατήρησης, μετά τετραμηνιαία, τριμηνιαία και πια νομίζω ούτε καν μηνιαία αλλά σε κάθε ανανέωση. Στην αρχή μάλιστα σου γυρνάγανε το χαράτσι μετά σου λέγανε άμα θες το καταργείς και αφού δεν ήταν εμπορικά διαθέσιμο το έχανες για πάντα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι η ημερομηνία 31/1 αναφέρεται στο μπόνους 1 γιγα των 7 ημερων και οχι στο q fee γενικα. Οι διατυπώσεις τους δεν ηταν ποτε σαφείς στις ανακοινώσεις ...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Pppe said:

Ακριβώς, δεν υπάρχει λόγος να αιτηθούμε κατάργηση του Κιου Φι, αφού δε θα υφίσταται μετά την 31/1/2022,

απο 1/2/2022 θα καταργηθεί:

Από την ανακοίνωση:

"Επιπλέον από 17 Δεκεμβρίου 2021 το bonus ανανέωσης που χαρίζει 3000 λεπτά ομιλίας προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο για 30 ημέρες κατά την πρώτη ανανέωση του μήνα με τέλος διατήρησης bonus ανανέωσης αξίας 1,7€, θα εφαρμόζεται εφεξής σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας με ταυτόχρονη απόδοση bonus 1GB με διάρκεια 7 ημέρες έως και 31 Ιανουαρίου 2022."

Ουδεν μονιμοτερον του προσωρινου στην Ελλαδα ζεις!!! δες λιγο τι γινεται με τα Μετρα!

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2021 at 7:38 ΠΜ, Pedro_G said:

Ουδεν μονιμοτερον του προσωρινου στην Ελλαδα ζεις!!! δες λιγο τι γινεται με τα Μετρα!

 Offtopic: ναι ενώ στο εξωτερικό είμαστε καλύτερα... το μπρος πίσω στο ζήτημα των μέτρων του κορωνοϊού δεν έχει χώρα. Και καλύτερα που τα μέτρα είναι δυναμικά, η εξίσωση της οικονομίας με την Δημόσια Υγεία παντού μια δύσκολη εξίσωση είναι.

 

On 29/12/2021 at 12:00 ΠΜ, spiliot said:

Σε κάθε ανακοίνωση λένε μέχρι πότε θα ισχύουν τα κάθε bonus και "bonus" επί πληρωμή και μετά βγαίνει καινούρια ανακοίνωση που λέει το bonus τάδε συνεχίζει μέχρι τότε ή αλλάζει. Το λεπτά προς q και δεδομένα με 1.70 ανανεώνεται με αυτό το τρόπο εδώ και χρόνια, όπως και άλλες παρόμοιες παροχές.

Δεν υπάρχει περίπτωση να καταργηθεί κατά την άποψη μου, απλά να γίνει πιο ακριβό. Την ίδια τακτική ακολούθησαν και με το f2g που το "δωρεάν για πάντα" λεπτά με ανανέωση απέκτησε αρχικά εξαμηνιαία χρέωση διατήρησης, μετά τετραμηνιαία, τριμηνιαία και πια νομίζω ούτε καν μηνιαία αλλά σε κάθε ανανέωση. Στην αρχή μάλιστα σου γυρνάγανε το χαράτσι μετά σου λέγανε άμα θες το καταργείς και αφού δεν ήταν εμπορικά διαθέσιμο το έχανες για πάντα.

 

Ontopic: άρα εννοείς ότι μπορεί να μάς συμφέρει το 1,70 εν τέλει; Λόγω 1GB (και 3000'  σχεδόν αχρείαστων για εμένα)?

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nickolasemp said:

 Ontopic: άρα εννοείς ότι μπορεί να μάς συμφέρει το 1,70 εν τέλει; Λόγω 1GB (και 3000'  σχεδόν αχρείαστων για εμένα)?

Αν συνέφερε κάποιον, τότε θα έπρεπε να το είχε σαν κατ' επιλογή πακέτο, όχι να σου επιβάλλεται με το ζόρι όπως γινόταν. Για αυτούς που πιθανώς βολεύονται με τα 3000' λεπτά είναι ακόμα εκεί. Τα δεδομένα με μία βδομάδα διάρκεια είναι παροχή για πολύ λίγους ή άντε επειδή το δώσανε για άλλους.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mobileras said:

Τελικά βάζοντας κάποιος 10€ θα παρει τα 3000' και εάν ναι το παιρνει με κόστος 1.70€ ή όχι;

Μέχρι στιγμής ξέρουμε ότι στην ανανέωση με 12 ευρώ, έδωσε τα 3000' και 1gb, χωρίς να κρατήσει το 1,70e. Είχε γίνει απενεργοποίηση.

Για ανανέωση με 10 ευρώ, δεν έχει αναφέρει κάποιος ακόμη.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάποιος επιβεβαίωσε ότι με 10ρα ανανέωση χρεώθηκε το 1.7 γι αυτό και λέγαμε από 9 ευρώ και κάτω πρέπει να ανανεώνουν όσοι δε θέλουν να χρεωθούν το "δώρο" και δεν έχουν αιτηθεί να αφαιρεθεί.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΤΑΡΤΗ φορα συτο το μηνα ενω αλλαξα ως και το apn,και η κυρία Q συνεχιζει να με χρεωνει,και να μου λεει πως δεν μπορει να κανει τιποτα
d2ddc628b45a414f24f7be98a88ad388.jpg

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Για ανανέωση με 10 ευρώ, δεν έχει αναφέρει κάποιος ακόμη.

Δύο σελίδες πίσω είναι δύο διαφορετικά άτομα που λένε ότι ανανέωσαν με 10 και τους έφαγε το 1.7.

Επίσης 4gb με 4 ευρώ σήμερα το countdown, του χρόνου πάλι 😉

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spiliot said:

Δύο σελίδες πίσω είναι δύο διαφορετικά άτομα που λένε ότι ανανέωσαν με 10 και τους έφαγε το 1.7.

Επίσης 4gb με 4 ευρώ σήμερα το countdown, του χρόνου πάλι 😉

Είχαν απενεργποιήσει το Q Fee και παρόλο αυτό τους πήρε 1.70; Δε νομίζω. Δες το λίγο πάλι για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

  

11 ώρες πριν, Mobileras said:

Τελικά βάζοντας κάποιος 10€ θα παρει τα 3000' και εάν ναι το παιρνει με κόστος 1.70€ ή όχι;

Ναι, τα παίρνει.

1 hour ago, Green_Dragon said:

Είχαν απενεργποιήσει το Q Fee και παρόλο αυτό τους πήρε 1.70; Δε νομίζω. Δες το λίγο πάλι για σιγουριά.

Εάν το απενεργοποιήσεις δεν χρεώνεσαι το Q Fee ανεξαρτήτως.

 

@MobilerasΜερικά posts για να έχεις ιδέα:

Από 9 ευρώ θα πάει στα 7,74€ γιατί δεν παίρνει το Q Fee. Ανανέωση των 9 ευρώ μπορείς να κάνεις μόνο όσο έχει countdown που είναι σχεδόν οι μισές ημέρες της εβδομάδας.

On 17/12/2021 at 4:13 ΜΜ, Gm87 said:

Ας πούμε και ένα θετικό:

Σε ανανέωση 9€ που έκανα στο κινητό της γιαγιάς μου, έμειναν μέσα 7,74€, δεν πήρε χαράτσι (εκτός από τα 0,30€) και φυσικά, δεν έδωσε bonus χρόνο ομιλίας προς Q. Επομένως, το "άνω φράγμα" ανανέωσης ασφαλείας, για την αποφυγή του χαρατσιού των 1,70€, διαμορφώθηκε από 11€ σε 9€.

  

Από 10 ευρώ (άλλαξαν και τη σελίδα) θα σού μείνουν 7,30€ με Q Fee (άρα πάιρνεις 3000' προς Q και 1GB για 7 ημέρες). Reference below:

On 17/12/2021 at 7:15 ΜΜ, gokuthelegend said:

Ο πατέρας μου έχει έναν αριθμό Q. Συνήθως του βάζω το πακέτο με τα 6,90 που έδινε κάποια λεπτά ομιλίας, εκτός αν πετύχω στο countdown offer κάποια καλύτερη προσφορά. Μπαίνω σήμερα για να του ενεργοποιήσω νέο πακέτο και βλέπω ότι δεν υπάρχει αυτό με τα 6,90. Τι παίζει, το καταργήσανε; Το πρόβλημα είναι ότι δεν σκέφτηκα να το ελέγξω διότι θεώρησα ότι θα υπήρχε de facto, με αποτέλεσμα να βάλω 10 ευρώ κάρτα από την οποία μου έμειναν 7.30 καθαρά (είχα και κάτι ψιλά μέσα από προηγούμενο υπόλοιπο) και τώρα το φθηνότερο πακέτο που μου βγάζει είναι ένα στα 8.50 ευρώ, που σημαίνει ότι θα πρέπει να βάλω και 2η 10ευρη κάρτα.

 

On 17/12/2021 at 7:03 ΠΜ, makap said:

Ανανέωσα με 11€, ως συνήθως, και 1) μου κράτησε το 1,70€ και 2) μου έδωσε 6000΄προς Q για 30 μέρες και 1024ΜΒ για 7 μέρες!!!

Πάει και η ανανέωση με 11€.

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, optostyle said:

ΤΕΤΑΡΤΗ φορα συτο το μηνα ενω αλλαξα ως και το apn,και η κυρία Q συνεχιζει να με χρεωνει,και να μου λεει πως δεν μπορει να κανει τιποτα
d2ddc628b45a414f24f7be98a88ad388.jpg

OptoStyle
 

Keep the good work! 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις ενεργοποίησα το πακέτο των 4gb από to counter offer δεν επρεπε να παραταθεί και η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου μου ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s93060 said:

Καλησπέρα μόλις ενεργοποίησα το πακέτο των 4gb από to counter offer δεν επρεπε να παραταθεί και η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου μου ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποτε έληγε ?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τον πληθυσμό... 🤘

Πριν ένα χρόνο πήρα μια Q κάρτα.

Σήμερα ήρθε μήνυμα για ανανέωση.

Αν κάνω 6ε ανανέωση online με χρεωστική κάρτα είμαι εντάξει για άλλον ένα χρόνο ή έχει αλλάξει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...