Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

To bonus 1GB πόσες μέρες έχει διάρκεια; Γιατί στην ανακοίνωση αναφέρει νέα ισχύ 7 μέρες.

MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO 1GB MOBILE INTERNET KAI 3000' ΠPOΣ Q! MEINE ΣYNTONIΣMENOΣ ΣTO MYQ APP/MYQ.GR ΓIA ΠPOΣΦOPEΣ KAI ΔΩPA! 

Ήρθε το κλασικό μήνυμα που έρχεται πάντα και είναι κανονικά για 1 μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikotsal said:

MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO 1GB MOBILE INTERNET KAI 3000' ΠPOΣ Q! MEINE ΣYNTONIΣMENOΣ ΣTO MYQ APP/MYQ.GR ΓIA ΠPOΣΦOPEΣ KAI ΔΩPA! 

Ήρθε το κλασικό μήνυμα που έρχεται πάντα και είναι κανονικά για 1 μήνα. 

Από ποιο κανάλι επικοινωνίας είχες ζητήσει την απενεργοποίηση;

19 ώρες πριν, dkostas said:

οχι να παραπονεθει. να αιτηθει. εχει το δικαιωμα.

ουτε μαλλον θα του το κανουν. ΠΡΕΠΕΙ να το κανουν.

Το να του γυρίσουν το 1.7 που ήδη χρεώθηκε δεν είναι δικαίωμα, αλλά συνήθως το κάνουν, τουλάχιστον την πρώτη φορά που το ζητάς, όπως και έγινε. Αυτό εννοούσα να παραπονεθεί.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, spiliot said:

Από ποιο κανάλι επικοινωνίας είχες ζητήσει την απενεργοποίηση;

Από τη φόρμα επικοινωνίας της wind 

https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/

Και μου απάντησαν πρώτα με αυτοματοποιημένο mail και μετά από εκπρόσωπο με απάντηση ότι έγινε η απενεργοποίηση. 

Επίσης δεν ζητάει τίποτα ιδιαίτερο από στοιχεία παρά μόνο τον αριθμό που αφορά το αίτημα και ένα mail επικοινωνίας. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συμπλήρωσα και εγω την φόρμα επικοινωνίας της Wind και ζήτησα απενεργοποίηση του Q Fee. Για αρχή μου απάντησε αυτοματοποιημένα οτι το αίτημα μου επεξεργάζεται. Για να δούμε πότε θα απενεργοποιηθεί το χαράτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει το R που εμφανίζεται πάνω δεξιά στις ενδείξεις σήματος και μπαταρίας. 

Είναι κάτι που χρειάζεται να απενεργοποιήσω;

Screenshot_2021-12-27-20-58-58-965_com.miui.home.jpg

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green_Dragon said:

Καλησπέρα. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει το R που εμφανίζεται πάνω δεξιά στις ενδείξεις σήματος και μπαταρίας. 

Είναι κάτι που χρειάζεται να απενεργοποιήσω;

Screenshot_2021-12-27-20-58-58-965_com.miui.home.jpg

Όχι, έτσι εμφανίζεται στην Q. 

Εσωτερικό roaming. 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Όχι, έτσι εμφανίζεται στην Q. 

Εσωτερικό roaming. 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. 

Σε ευχαριστώ. Κοιτώντας μετά από λίγο, έχει εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Pedro_G said:

στα μντα (4) στον αριθμο που τους εστειλα το πρωι για Απενεργοποιηση των Χαρατσιων και εξτρα Φορων και λοιπων εξοδων μου απαντησαν σε εμαιλ!!! που σημαινει με λιγα λογια ....αδικος κοπος χρονος και προσπαθεια! θελουν ξανα να γραψω σε νεα φορμα επικοινωνιας επισυναπτοντας την Αστυνομικη Ταυτοτητα του καθενος για να να σταματησουν να με χρεωνουν με παρανομα και αδικα Χαρατσια!!

ο αντιστροφος χρονος μετακομισης εχει ξεκινησει.....μετραω Αντιστροφα παιδια και εγω!!! (* που ακουστηκε για να ζητησω τα νομιμα και λογικα πρεπει να επισυναπτω για τον καθενα και ΑΔΤ)

Παλι καλα που δε μου ζητησε και Rapid Test η Εταιρεια!!!!!!

Φίλε μου στον messenger τα έστειλες τα μηνύματα;

Εμένα δεν μου ζήτησαν ταυτότητα στη φόρμα επικοινωνίας της wind όπως και σε άλλους που το απενεργοποίησαν. Δοκίμασε κι εσύ στη φόρμα εδω μήπως δουλέψει καλύτερα. https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/

Πατάς "Επιθυμώ επικοινωνία με τη WIND " και μετά "Εξυπηρέτηση Πελατών". Στο "Θέμα Επικοινωνίας" επέλεξε το ΄"Υπηρεσίες"

Κι όπως σου είπε ο Green_Dragon γράψε τους ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ  ότι ζητάς την απενεργοποίηση του Q fee, γιατί με το "χαράτσια" δεν θα καταλάβουν τι ζητάς.  Στη σελίδα 1097 έχω κοινοποιήσει το μήνυμα που έστειλα εγω αν θες να το δεις. Καλή επιτυχία!

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Η απενεργοποίηση του Q fee, η διατήρηση του bonus (3000' προς Q και 1gb) χωρίς το 1,70 και το σημερινό countdown είναι καλά σημάδια, αν φυσικά διατηρηθούν και δεν τα καταργήσουν σταδιακά. Να λέμε και τα καλά, να κράζουμε και όταν τους χρειάζεται.

Για να καταλάβω: Το μπόνους του 1 GB και των λεπτων ομιλίας προς Q δίνεται ακόμα κι αν απενεργοποιήσουμε το Q fee;

γιατι είχα καταλάβει το αντίθετο.

 

Επίσης, αν ανανεώσουμε με 15€, μας δίνει 2 GB δώρο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν ότι το αίτημα μου για απενεργοποίηση του q fee επεξεργάστηκε. Αυτό σημαίνει ότι το χαράτσι καταργήθηκε η όχι; 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, bebes said:

Για να καταλάβω: Το μπόνους του 1 GB και των λεπτων ομιλίας προς Q δίνεται ακόμα κι αν απενεργοποιήσουμε το Q fee;

γιατι είχα καταλάβει το αντίθετο.

 

Επίσης, αν ανανεώσουμε με 15€, μας δίνει 2 GB δώρο;

Επειδή δεν έχω ανανεώσει μετά την κατάργηση του Q Fee, δες το post του @nikotsal στην προηγούμενη σελίδα.

 

Καλημέρα εγώ έχω απενεργοποιήσει το fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Σήμερα έβαλα 12 ευρώ στης γυναίκας μου και κράτησε 1,59 κανονικά (χωρίς το fee δηλαδή) και μου έδωσε 3000 προς q και το 1gb.

Άρα αν βάλεις 12 στα δίνει όπως πριν, χωρίς το fee εφόσον το απενεργοποιήσεις; 

Μένει να βάλω 10 στα παιδιά σε λίγες μέρες να δω τι θα δώσει και εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, aplos73 said:

Τελικά μου απάντησαν ότι το αίτημα μου για απενεργοποίηση του q fee επεξεργάστηκε. Αυτό σημαίνει ότι το χαράτσι καταργήθηκε η όχι; 

Το ότι "επεξεργάστηκε" δεν σημαίνει ότι καταργήθηκε, αλλά ούτε ότι δεν καταργήθηκε. Κανονικά πρέπει να πάρεις δεύτερο μήνυμα, ότι απενεργοποιήθηκε το Q Fee. Αν δεν σου στείλουν σε 1-2 ώρες, κάνε μια επικοινωνία μαζί τους για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Pedro-G, δοκίμασε στο chat και γράψε ότι θέλεις να μιλήσεις με εκπρόσωπο. Όταν έρθει ο εκπρόσωπος και ζητήσεις την απενεργοποίηση του Q fee, θα σου ζητήσει τον αριθμό, το ονοματεπώνυμο του κατόχου, το ΑΦΜ και ημερομηνία γέννησης για την ταυτοποίηση.

Επίσης γράψε συγκεκριμένα ότι ζητάς την απενεργοποίηση του Q fee. Γιατί έτσι όπως το έγραψες: "Απενεργοποιηση των Χαρατσιων και εξτρα Φορων και λοιπων εξοδων", το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα το διαχειριστούν.

Εγώ έτσι έκανα την αίτηση μου για 2 νούμερα και μετά από 1-2 ώρες πήρα επιβεβαιωτικά e-mails ότι το αίτημα ικανοποιήθηκε και ότι το Q fee απενεργοποιήθηκε.

 

δεν εγραψα...ουδεποτε Απενεργοποιηση Χαρατσιων Φορων και κλπ κλπ στην Φορμα Επικοινωνιας μαζι τους!

Εδω μεσα το εγραψα!

Εκει απλα τους αιτηθηκα την απενεργοποιση του Q FEE κοσμια και απλα!!! 

Εδω μεσα ομως τους κραζω ασυστολα και καθημερινα!!!!

Μολις εκαναν δεκτο το Ν.1 αιτημα απο τα 4 που τους εστειλα (για τις 4 τηλεφωνικες γραμμες ) που διαχειριζομαι!

Μου καναν αποδεκτο το αιτημα που εστειλα συνημμενα ΑΔΤ οχι ομως τα υπολοιπα....σιγα σιγα θα το ζητησω και εκει!

Συμπερασμα: Αν δε ζητησεις.......δεν παιρνεις

Link to comment
Share on other sites

To οτι θα πρεπει να αιτουμαστε(!) να απενεργοποιηθουν χρεωσεις που ουδεποτε ζητησαμε μονο στην μπανανια της ελληνικης ΕΕΤΤ και των καρτελ συμβαινει.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στις μέρες μας, με όποια εταιρεία συναναστρέφεται κανείς ζητάνε ταυτοποίηση ακόμη και για να σου δώσουν κάποια πληροφορία. Αν το να διαχειρίζεσαι σημαίνει ότι δεν είναι στο όνομά σου όλα τα νούμερα, δεν είναι παράλογο να μην σε εξυπηρετήσουν με ένα τέτοιο κοινό αίτημα. Απλά κάνε ξεχωριστό αίτημα με στοιχεία ταυτοποίησης για τον καθένα.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Pedro_G said:

.....

Συμπερασμα: Αν δε ζητησεις.......δεν παιρνεις

Ότι πιο σωστό! Συντονισμένα, μεθοδικά, με σωστό τρόπο και βρίσκεται η λύση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε δύο νούμερα που μου ανηκουνε και έστειλα για την απενεργοποίηση του Q Fee,στο ένα μου απάντησαν ότι πρέπει να ξαναστειλω το αίτημα με μπρος πίσω φωτό της αστυνομικής ταυτότητας και στο δεύτερο μου το απενεργοποίησανε προσθέτοντας και 1.7 ευρώ στο υπόλοιπο ενώ έχω κάνει ανανέωση 10 ευρω στις 30 Νοεμβρίου. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από λίγη ώρα μου απάντησαν ότι έχουν απενεργοποιήσει το Q Fee. Επιτέλους ξεμπέρδεψα. Αλλά για να είμαι σίγουρος όταν κάνω ανανέωση θα δω τι θα μου κρατήσουν. Οπότε δεν πανηγυρίζω ακόμα. Υπομονή μέχρι την ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, panoc said:

To οτι θα πρεπει να αιτουμαστε(!) να απενεργοποιηθουν χρεωσεις που ουδεποτε ζητησαμε μονο στην μπανανια της ελληνικης ΕΕΤΤ και των καρτελ συμβαινει.

Η χώρα πρέπει άμεσα να μετατεθεί εκεί που ανήκει: Αφρική.

Αν και η Αφρική προχωράει προς τα μπρος με άλματα...μάλλον ούτε για εκεί είμαστε.

Πρέπει να μας φτιάξουν ειδική κατηγορία.

 

  

Just now, aplos73 said:

Τελικά μετά από λίγη ώρα μου απάντησαν ότι έχουν απενεργοποιήσει το Q Fee. Επιτέλους ξεμπέρδεψα. Αλλά για να είμαι σίγουρος όταν κάνω ανανέωση θα δω τι θα μου κρατήσουν. Οπότε δεν πανηγυρίζω ακόμα. Υπομονή μέχρι την ανανέωση.

Μη φοβάσαι, τώρα που απενεργοποίησες το Q Fee, θα εφεύρουν το Q Tee.

Όπως o κορωνοϊός.

Edited by panossgo
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panoc said:

To οτι θα πρεπει να αιτουμαστε(!) να απενεργοποιηθουν χρεωσεις που ουδεποτε ζητησαμε μονο στην μπανανια της ελληνικης ΕΕΤΤ και των καρτελ συμβαινει.

Απόλυτα σωστό!!!

Link to comment
Share on other sites

www.athensvoice.gr/greece/732938-meiosi-10-sto-telos-kinitis-tilefonias-katargeitai-stoys-neoys%3famp

Με το νεο ετος:

5,15€ θα μενουν μετα απο 6€ καρτα.

Και 5,70€ για νεους ως 29 ετων.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mark_K said:

Πλέον στις μέρες μας, με όποια εταιρεία συναναστρέφεται κανείς ζητάνε ταυτοποίηση ακόμη και για να σου δώσουν κάποια πληροφορία. Αν το να διαχειρίζεσαι σημαίνει ότι δεν είναι στο όνομά σου όλα τα νούμερα, δεν είναι παράλογο να μην σε εξυπηρετήσουν με ένα τέτοιο κοινό αίτημα. Απλά κάνε ξεχωριστό αίτημα με στοιχεία ταυτοποίησης για τον καθένα.

Sent from my Galaxy S10e
 

Είναι προσωπικα δεδομένα.

Ίσως με μια εξουσιοδότηση να λυνόταν το θέμα.

2 ώρες πριν, panossgo said:

 

Μη φοβάσαι, τώρα που απενεργοποίησες το Q Fee, θα εφεύρουν το Q Tee.

Όπως o κορωνοϊός.

Είσαι ο Graham bell ?

1 ώρα πριν, Pppe said:

www.athensvoice.gr/greece/732938-meiosi-10-sto-telos-kinitis-tilefonias-katargeitai-stoys-neoys%3famp

Με το νεο ετος:

5,15€ θα μενουν μετα απο 6€ καρτα.

Και 5,70€ για νεους ως 29 ετων.

Έτσι ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν με e-mail το παρακάτω:

''Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό ........................ και μετά από διερεύνηση των στοιχείων σχετικά με την τηλεφωνική σύνδεση ...................., σας ενημερώνουμε ότι  η αυτοματη ενεργοποιηση της υπηρεσιας εχει απενεργοποιηθει.''

Να υποθέσω ότι απενεργοποιήθηκε το Q Fee?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, de_thymamai said:

Μου απάντησαν με e-mail το παρακάτω:

''Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό ........................ και μετά από διερεύνηση των στοιχείων σχετικά με την τηλεφωνική σύνδεση ...................., σας ενημερώνουμε ότι  η αυτοματη ενεργοποιηση της υπηρεσιας εχει απενεργοποιηθει.''

Να υποθέσω ότι απενεργοποιήθηκε το Q Fee?

Είχε γίνει αυτόματα η ενεργοποίηση του Q Fee (αυθαίρετα δηλαδή) και τώρα το απενεργοποίησαν. Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green_Dragon said:

Είχε γίνει αυτόματα η ενεργοποίηση του Q Fee (αυθαίρετα δηλαδή) και τώρα το απενεργοποίησαν. Μια χαρά!

Μα σε ολους ειναι αυθαιρετα ενεργοποιημενο εξ'αρχης.. Μονο στη μπανανια των καρτελ γινονται αυτα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...