Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, dkostas said:

μα δε λεω για τα 1.7 τα οποια μπορουσα να καλεσω να μου το απενεργοποιησουν κιολας.

ημουν συγκεκριμενος στο παραπονο για τη παραπληροφορηση σχετικα με το πακετο και τις παροχες του.

Συμφωνώ, ότι σε μπερδεύει !!!

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να λέει 350+350, αλλιώς είναι ξεκάθαρη παραπλανηση.

Εδώ χρεώνει την κάθε ανανέωση με 0.30€, τι να λέμε τώρα! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Έπρεπε να λέει 350+350, αλλιώς είναι ξεκάθαρη παραπλανηση.

Εδώ χρεώνει την κάθε ανανέωση με 0.30€, τι να λέμε τώρα! 

Και είναι μέχρι 31-01-22.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dkostas said:

εβαλα 10€ κρατησε ολα τα χαρατσια οκ αλλα για καποιον που δε παρακολουθει τις εξελιξεις και βλεπει στην εφαρμογη ενα πακετο που του λεει 700' και απο κατω online bonus 350' τι πρεπει να καταλαβει?

πιστευω αν ρωτησουμε 100 ατομα που δε γνωριζουν οι 90 θα πουν οτι τα 350' ειναι εξτρα των 700' του πακετου.

κινηση ματ απτη wind στα ορια της απατης

1237906999_.thumb.png.7f8cdfd9c2ec1e164f3d4fd4c61b1676.png

Οντως είναι σωστό αυτό που λες, βέβαια μπροστά στα υπόλοιπα που έχει κάνει η Wind αυτά είναι πταίσματα. Εδώ αναφέρει ότι "το τάδε πακέτο σου προσφέρει τοσα δωρεάν λεπτά". Δωρεάν σημαίνει άνευ αντιτίμου, όποτε αν τα λεπτά είναι δωρεάν, εγώ τι ακριβώς αγοράζω;; Είναι σα να λέμε ότι πληρώνω στο σούπερ μάρκετ 50€ και μου δίνει δωρεάν τα ψώνια της εβδομάδας. Μάρκετινγκ άλλου επιπέδου...

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χτες 10€ και μου κράτησε 2.80€ περίπου γιατί? 

Κάτι λέει για επέκτασ1.7€ τι είναι αυτό? 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, adi32 said:

Εβαλα χτες 10€ και μου κράτησε 2.80€ περίπου γιατί? 

Κάτι λέει για επέκτασ1.7€ τι είναι αυτό? 

2.80 ?

Τυχερός είσαι !!!

3.07 κρατά κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα το προνομιακό της κόρης μου , εβαλα 15€ , της αγόρασα το πακέτο της με 10.40 , και της εμεινε υπόλοιπο 2.62 οπως βλέπετε και στην φώτο .

Εχουμε δηλαδή μειον 1.70 και το 0.30 σωστά ;
726b7286bdda7f5f9412318fd3f93f39.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από τις 17 χρεώνεται το q fee σε κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω. Μπορείς όμως να παραπονεθείς και μάλλον θα στο γυρίσουν και να ζητήσεις να σταματήσει, κάτι που δεν γινόταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, spiliot said:

Από τις 17 χρεώνεται το q fee σε κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω. Μπορείς όμως να παραπονεθείς και μάλλον θα στο γυρίσουν και να ζητήσεις να σταματήσει, κάτι που δεν γινόταν πριν.

Δηλαδή πρέπει να βάζουμε 9€?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, spiliot said:

Από τις 17 χρεώνεται το q fee σε κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω. Μπορείς όμως να παραπονεθείς και μάλλον θα στο γυρίσουν και να ζητήσεις να σταματήσει, κάτι που δεν γινόταν πριν.

οχι να παραπονεθει. να αιτηθει. εχει το δικαιωμα.

ουτε μαλλον θα του το κανουν. ΠΡΕΠΕΙ να το κανουν.

Οι συνδρομητές έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης του Bonus, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (χρέωση 0,25€/κλήση).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2021 at 7:23 ΠΜ, Mobileras said:

Καλημέρα, στοιχεία επιβεβαίωσης του αριθμού σου ζήτησαν;

Οχι, τίποτα, εκτός απο αυτά που συμπληρώνεις στη φόρμα εδώ:  https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/

Βέβαια δεν έχω ανανεώσει ακόμα να δω αν έγινε, αλλά το μέιλ επιβεβαίωσης το έστειλαν.

Screenshot_20211221-130316[1]α.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2021 at 12:36 ΜΜ, coulis said:

Θενκς. Θα το τσεκάρω κι ετσι
-----------

Αν δεν πιάσουν όσα σου γράφει ο Driver_3, δοκίμασε και να αναβαθμίσεις την εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα και εγω Μυνηματα Ξεχωριστα για καθενα απο τα 4 τηλεφωνα Q της οικογενειας που διαχειριζομαι!

Toυς ζητησα ευγενικα να μου το απενεργοποιησουν καθ΄οτι οποιαδηποτε αυξηση - ΧΑΡΑΤΣΙ στην τιμολογιακη πολιτικη της Q θα με φερνει και ενα βημα πιο μακρια της και στο τελος χαμενη θα ειναι η παραπανω Εταιρεια 4 συσκευες απο 6-10 ευρω το μηνα Χ 12 μηνες απο 288 -480 ευρω Ζημια για την Q αν φυγω!

Φανταζομαι οτι πολλοι ακομη ειναι προς την ιδια κατευθυνση οπως εγω αν λαβω υποψιν μου τις αναιτιες αυξησεις - καταργησεις δωρων και bonus που εχουν συμβει το τελευταιο διαστημα!

Σας ευχαριστω πολυ για την πληροφορηση σας!

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω 4 νούμερα όλη η οικογένεια. Τα countdown και οι 6 ευρες με κρατάνε...

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tolisfar said:

Και εγώ έχω 4 νούμερα όλη η οικογένεια. Τα countdown και οι 6 ευρες με κρατάνε...

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

τα countdown τεινουν να γινουν 15μερα αντι 30 ημερων! επισης βλεπω οτι υπαρχει ταση να ειναι στο 5 ευρω!!!

Αν τα βαλεις κατω,,,, πιο πολυ πληρωνεις με τις κρατησεις και τα κρυφα χαρατσια αν παρεις χαρτι και μολυβι θα το δεις!

 

Link to comment
Share on other sites

200'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
200'WIND/Q
400 MB
€ 4
 
SMS, ΜΒ του πακέτου ισχύουν για 30 ημέρες 
 
Βιαστηκα να την κατακρινω μαλλον!!! 
ποιος ξερει τι θα γινει απο εδω και περα!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πιάσουν όσα σου γράφει ο Driver_3, δοκίμασε και να αναβαθμίσεις την εφαρμογή. 
Ακόμα τίποτα.
Θα κάνω μια απεγκατάσταση κ βλέπουμε.

Edit: με πήρανε τηλέφωνο γιατί είχα πει το πρόβλημα κ στο τσατ.
Μου είπαν κ αυτοί για απεγκατάσταση (την έκανα κ πάλι δεν λειτουργεί) κ θα με πάρουν πάλι σε 2 ημέρες

-----------
Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, spiliot said:

Από τις 17 χρεώνεται το q fee σε κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω. Μπορείς όμως να παραπονεθείς και μάλλον θα στο γυρίσουν και να ζητήσεις να σταματήσει, κάτι που δεν γινόταν πριν.

Τους έστειλα μήνυμα στο messenger και τα έβαλαν πίσω 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pedro_G said:
200'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
200'WIND/Q
400 MB
€ 4
 
SMS, ΜΒ του πακέτου ισχύουν για 30 ημέρες 
 
Βιαστηκα να την κατακρινω μαλλον!!! 
ποιος ξερει τι θα γινει απο εδω και περα!!

Μα ούτως ή άλλως δεν επρόκειτο να το γυρίσει στις 15 μέρες εν μία νυκτί. Η πορεία θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ έχω απενεργοποιήσει το fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Σήμερα έβαλα 12 ευρώ στης γυναίκας μου και κράτησε 1,59 κανονικά (χωρίς το fee δηλαδή) και μου έδωσε 3000 προς q και το 1gb.

Άρα αν βάλεις 12 στα δίνει όπως πριν, χωρίς το fee εφόσον το απενεργοποιήσεις; 

Μένει να βάλω 10 στα παιδιά σε λίγες μέρες να δω τι θα δώσει και εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikotsal said:

Καλημέρα εγώ έχω απενεργοποιήσει το fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Σήμερα έβαλα 12 ευρώ στης γυναίκας μου και κράτησε 1,59 κανονικά (χωρίς το fee δηλαδή) και μου έδωσε 3000 προς q και το 1gb.

Άρα αν βάλεις 12 στα δίνει όπως πριν, χωρίς το fee εφόσον το απενεργοποιήσεις; 

Μένει να βάλω 10 στα παιδιά σε λίγες μέρες να δω τι θα δώσει και εκεί. 

To bonus 1GB πόσες μέρες έχει διάρκεια; Γιατί στην ανακοίνωση αναφέρει νέα ισχύ 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

στα μντα (4) στον αριθμο που τους εστειλα το πρωι για Απενεργοποιηση των Χαρατσιων και εξτρα Φορων και λοιπων εξοδων μου απαντησαν σε εμαιλ!!! που σημαινει με λιγα λογια ....αδικος κοπος χρονος και προσπαθεια! θελουν ξανα να γραψω σε νεα φορμα επικοινωνιας επισυναπτοντας την Αστυνομικη Ταυτοτητα του καθενος για να να σταματησουν να με χρεωνουν με παρανομα και αδικα Χαρατσια!!

 

 

 Η καλύτερη δυνατή εξυπηρέτησή σας, αποτελεί για εμάς βασική προτεραιότητα. Αναφορικά με την επικοινωνία σας μαζί μας θα θέλαμε να μας επισυνάψετε τη διπλή όψη της ταυτότητάς σας για να μπορέσουμε να σας εξυπηρετήσουμε 

 

ο αντιστροφος χρονος μετακομισης εχει ξεκινησει.....μετραω Αντιστροφα παιδια και εγω!!! (* που ακουστηκε για να ζητησω τα νομιμα και λογικα πρεπει να επισυναπτω για τον καθενα και ΑΔΤ)

Παλι καλα που δε μου ζητησε και Rapid Test η Εταιρεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pedro-G, δοκίμασε στο chat και γράψε ότι θέλεις να μιλήσεις με εκπρόσωπο. Όταν έρθει ο εκπρόσωπος και ζητήσεις την απενεργοποίηση του Q fee, θα σου ζητήσει τον αριθμό, το ονοματεπώνυμο του κατόχου, το ΑΦΜ και ημερομηνία γέννησης για την ταυτοποίηση.

Επίσης γράψε συγκεκριμένα ότι ζητάς την απενεργοποίηση του Q fee. Γιατί έτσι όπως το έγραψες: "Απενεργοποιηση των Χαρατσιων και εξτρα Φορων και λοιπων εξοδων", το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα το διαχειριστούν.

Εγώ έτσι έκανα την αίτηση μου για 2 νούμερα και μετά από 1-2 ώρες πήρα επιβεβαιωτικά e-mails ότι το αίτημα ικανοποιήθηκε και ότι το Q fee απενεργοποιήθηκε.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikotsal said:

Καλημέρα εγώ έχω απενεργοποιήσει το fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας. Σήμερα έβαλα 12 ευρώ στης γυναίκας μου και κράτησε 1,59 κανονικά (χωρίς το fee δηλαδή) και μου έδωσε 3000 προς q και το 1gb.

Άρα αν βάλεις 12 στα δίνει όπως πριν, χωρίς το fee εφόσον το απενεργοποιήσεις; 

Μένει να βάλω 10 στα παιδιά σε λίγες μέρες να δω τι θα δώσει και εκεί. 

Η απενεργοποίηση του Q fee, η διατήρηση του bonus (3000' προς Q και 1gb) χωρίς το 1,70 και το σημερινό countdown είναι καλά σημάδια, αν φυσικά διατηρηθούν και δεν τα καταργήσουν σταδιακά. Να λέμε και τα καλά, να κράζουμε και όταν τους χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...