Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λογικό η κάθε εταιρεία να καθορίζει τις παροχές της και το κοστολόγιο της, ώστε να μπορεί να επιβιώσει, να έχει κέρδη και εάν είναι δυνατόν να προσελκύει και περισσότερους πελάτες. Αυτό δεν το αμφισβητεί κανένας, αυτό κάνουν όλες οι εταιρείες που παρέχουν προϊόντα ή υπηρεσίες και καλά κάνουν.

Από την άλλη εμείς σαν καταναλωτές οφείλουμε να επιλέγουμε με βάση τις ανάγκες μας και την οικονομική δυνατότητα που έχουμε. Υπολογίζοντας και την εξυπηρέτηση, την αξιοπιστία, την κάλυψη δικτύου κ.λ.π.

Αυτό που θέλω να πω σε προηγούμενα posts είναι ότι, αν δεν καταναλώνω π.χ. παραπάνω από 200' ομιλίας και 500mb data το μήνα, για ποιο λόγο να προτιμήσω ένα πακέτο με απεριόριστα λεπτά και data; Φυσικά υπάρχουν και συμφορουμίτες που χρειάζονται τα απεριόριστα και τα ζητάνε. Κατανοητό είναι και μακάρι να τα έχουν σε προσιτή τιμή.

Όσο για το forum, δεν είναι για να τσακωνόμαστε για τις εταιρείες, αλλά να βοηθάει ο ένας τον άλλον και να προτείνουμε ότι νομίζουμε ότι είναι καλύτερο και συμφερότερο για τον καθένα.

Συγγνώμη για το σεντόνι. Εύχομαι καλά Χριστούγεννα, καλή Χρονιά με υγεία και ότι καλύτερο για εσάς και τις οικογένειες σας!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτούς του πελάτες δεν θέλει κανένας πια,αν δεν το καταλαβαίνετε ......
δεν ξέρω τι θα γίνει με το frog λόγω cote αλλά στη Q σίγουρα,ηδη τα countdown άρχισαν να το λένε καθαρά και ξαστερα

Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσει που συζηταμε για τη Q λες και ειναι αλλη εταιρια και οχι η wind. Προιον της wind ειναι και φωναζει οτι θελει να το ξεφορτωθει.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panoc said:

Moυ αρεσει που συζηταμε για τη Q λες και ειναι αλλη εταιρια και οχι η wind. Προιον της wind ειναι και φωναζει οτι θελει να το ξεφορτωθει.

Και να θέλει να την κλείσει, σκασίλα μας μεγάλη. Στην καλύτερη, θα κάνει μία προσφορά στους υπάρχοντες για να πάνε π.χ. στο f2g....

και αυτό να μη γίνει, όταν θα έρθει η ώρα, θα διαλέξουμε ότι μας ταιριάζει από τους άλλους. Που είναι το πρόβλημα μας σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Moυ αρεσει που συζηταμε για τη Q λες και ειναι αλλη εταιρια και οχι η wind. Προιον της wind ειναι και φωναζει οτι θελει να το ξεφορτωθει.
ε καλά αυτοί ξεφορτώθηκαν μαμά και κόρη μαζί όσο όσο!!!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί συζητάμε σήμερα και μάλιστα τόσο επίμονα, αν θα κλείσει η Q, μετά από 1 ή 3 ή 5 μήνες...... Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα, το βλέπουμε.

Εκτός αν υπάρχει άλλο μήνυμα από κάτω, δηλ. "φύγετε τώρα". Δεν το πιστεύω με τίποτα ...χαχα... καλές γιορτές! Από τη καινούργια χρονιά τα ξαναλέμε!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί συζητάμε σήμερα και μάλιστα τόσο επίμονα, αν θα κλείσει η Q, μετά από 1 ή 3 ή 5 μήνες...... Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα, το βλέπουμε.
Εκτός αν υπάρχει άλλο μήνυμα από κάτω, δηλ. "φύγετε τώρα". Δεν το πιστεύω με τίποτα ...χαχα... καλές γιορτές! Από τη καινούργια χρονιά τα ξαναλέμε!
ισχύει και το αντίθετο ξέρεις,μείνε με όποιο κόστος και κοροϊδία σου πλασάρει
να τα λέμε αυτά
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι συχνά πυκνά η Q κάνει "ξεκαθάρισμα" (σε πολλά εισαγωγικά) στους συνδρομητές της, δίνοντας false alarms ότι πάει να πέσει στο γκρεμό, αλλά τελευταία στιγμή κάνει τη μανούβρα, το οποίο βέβαια δεν ξέρω τι λογική έχει. Σα να προσπαθεί να "τρομάξει" κόσμο για να τον διώξει.

 

10 ώρες πριν, Driver_3 said:


Το ξέρω γι αυτό το ζήτησα αλλά η απάντηση ήταν ότι δεν στέλνουν μήνυμα και ότι το επιβεβαιώνουν γράφοντας το στο messenger. Υπάρχει η συνομιλία γραπτή είναι αλλά ελπίζω να μη χρειαστεί. Θα φανεί όταν ανανεώσω. Βέβαια επειδή χρησιμοποιώ τα countdown και βλέπω ότι πλέον βάζουν σπάνια data και άρχισαν να ζητάνε 5€ για 15 μέρες από τα 3-4€ για 30 μέρες θα δείξει αν θα παραμείνω στην Q. Αν είναι να πληρώνω τα ίδια με τα άλλα δίκτυα θα πάω κάπου με 5G volte vowifi και καλύτερες ταχύτητες Ίντερνετ.

Αν στείλεις σε φόρμα επικοινωνίας θα σου απαντήσουν. Ελπίζω βέβαια να μη χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4μηνο,ειχα αφήσει την κάρτα χωρίς να την ανανεώσω.
Τωρα όσες ανανεώσεις έχω κάνει, ΔΕΝ μου βγάζει επάνω δεξιά στις ειδοποιήσεις, "πακετάκια". Σε φίλους βγάζει.
Υπάρχει τρόπος να επαναεμφανιστούν?


-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4μηνο,ειχα αφήσει την κάρτα χωρίς να την ανανεώσω.
Τωρα όσες ανανεώσεις έχω κάνει, ΔΕΝ μου βγάζει επάνω δεξιά στις ειδοποιήσεις, "πακετάκια". Σε φίλους βγάζει.
Υπάρχει τρόπος να επαναεμφανιστούν?


-----------
Tapa



Είχα το ίδιο πρόβλημα. Πρώτα κοιτα τις ρυθμίσεις επικοινωνίας στην εφαρμογή να μπορείς να δέχεσαι μηνύματα από wind. Στη δική μου περίπτωση οι ρυθμίσεις ήταν οκ αλλα για 4-5 μηνες δεν μου έστελνε προσφορές. είχα επικοινωνήσει άπειρες φορές με την εξυπηρέτηση αλλά άκρη δεν έβγαλα. Τελικά αν θυμάμαι καλά είχα στείλει δυο φορές μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο site της wind και έπειτα λύθηκε το θέμα. Τώρα το έλυσαν; Ήταν τυχαίο; Δεν γνωρίζω. Έχω βέβαια το ίδιο θέμα με άλλο αριθμό της οικογένειας ο οποιος ξαφνικά σταμάτησε να παίρνει προσφορες αλλά εκεί βάζω μόνο countdown οποτε δεν έχω ασχοληθεί.
Link to comment
Share on other sites

Θενκς. Θα το τσεκάρω κι ετσι

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα παίδες! Μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα.

Άραγε δεν έχει ακόμη ενημερωθεί το σύστημα των SMS ή τα παλιά πακέτα συνεχίζουν να υπάρχουν άτυπα και ενεργοποιούνται μόνο με μήνυμα;

Screenshot_2021-12-25-15-52-15-295.jpg

Update: Από περιέργεια κάλεσα στο 12200 να δω τι παίζει. Στην επιλογή για "πακέτα ομιλίας, SMS, MB" μου αναφέρει για ένα πακέτο με "200' όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο με 5,9€". Λογικά δε μπορεί να είναι προσωπική προσφορά.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και Χρόνια Πολλά για τις μέρες.

Οπως εχει γραφεί παραπάνω (και διαπίστωσα τωρα που χρειάζομαι χρόνο ομιλίας), καταργήθηκαν όλα τα πακέτα της Q εκτός απο τα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ.

Το ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ ΑUTO δεν θα το ενεργοποιήσω γιατί δεν θέλω την αυτόματη ανανέωση, προσδκώντας σε κάποιο καουντντάουν 😇

Η ερώτηση μου είναι, τα 200' και 500ΜΒ που δίνει δώρο η Q, είναι επιπλέων των 400' και 1GB που αναφέρονται, ή περιλαμβάνονται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bebes said:

καλησπέρα και Χρόνια Πολλά για τις μέρες.

Οπως εχει γραφεί παραπάνω (και διαπίστωσα τωρα που χρειάζομαι χρόνο ομιλίας), καταργήθηκαν όλα τα πακέτα της Q εκτός απο τα ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ.

Το ΚΙΟΥ ΣΤΑΡ ΑUTO δεν θα το ενεργοποιήσω γιατί δεν θέλω την αυτόματη ανανέωση, προσδκώντας σε κάποιο καουντντάουν 😇

Η ερώτηση μου είναι, τα 200' και 500ΜΒ που δίνει δώρο η Q, είναι επιπλέων των 400' και 1GB που αναφέρονται, ή περιλαμβάνονται;

Ευχαριστώ

Το πακέτο έχει διπλασιαστεί.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gpapas640 said:

Καλά Χριστούγεννα παίδες! Μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα.

Άραγε δεν έχει ακόμη ενημερωθεί το σύστημα των SMS ή τα παλιά πακέτα συνεχίζουν να υπάρχουν άτυπα και ενεργοποιούνται μόνο με μήνυμα;

Update: Από περιέργεια κάλεσα στο 12200 να δω τι παίζει. Στην επιλογή για "πακέτα ομιλίας, SMS, MB" μου αναφέρει για ένα πακέτο με "200' όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο με 5,9€". Λογικά δε μπορεί να είναι προσωπική προσφορά.

Δυστυχώς σε εμένα σε δύο νούμερα βγάζει μόνο τα πακέτα ίντερνετ με 8.5 ευρώ και 10.4 σε αυτό το μενού, άρα μάλλον στο δίνει σαν προσωπική προσφορά ή κόλλησε το δικό σου νούμερο, οπότε είσαι τυχερός.

Θα έλεγα στην τελευταία περίπτωση "μη το πεις ούτε του παπά" αλλά μετά πρόσεξα το username σου 😉

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, spiliot said:

Δυστυχώς σε εμένα σε δύο νούμερα βγάζει μόνο τα πακέτα ίντερνετ με 8.5 ευρώ και 10.4 σε αυτό το μενού, άρα μάλλον στο δίνει σαν προσωπική προσφορά ή κόλλησε το δικό σου νούμερο, οπότε είσαι τυχερός.

Θα έλεγα στην τελευταία περίπτωση "μη το πεις ούτε του παπά" αλλά μετά πρόσεξα το username σου 😉

Σε σχέση με τα γνωστά μας countdown, 200' για 5,9€ δεν αξίζουν.

Ωστόσο, δεν αποκλείω το γεγονός, ακόμη κι αν προσπαθήσω να το ενεργοποιήσω, να καταναλώνονται ανά 3λεπτο ή ακόμη και να ενεργοποιηθεί κάποιο άλλο πακέτο! Και μετά άντε να αποδείξεις ότι υπήρχε το πακέτο! Α-παπα-παπα (μπουχεχε) 😁

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζάμπα πήγε ο κόπος να 'ρθω Q, ότι άξιζε απλά καταργήθηκε (εκτός της χρέωσης ανά δευτερόλεπτο, άρα κι αυτή όπου να 'ναι θα πάρει πούλο).

Edited by panossgo
Link to comment
Share on other sites

η Q άξιζε μέχρι το 2016,την τελευταία 5ετια όλο και χειρότερη γίνεται,τελευταία δε ούτε για καβαντζα δεν αξίζει,αν κάνεις και αρκετή χρήση δεδομένων είναι απλά για πέταμα

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση της ημερομηνίας λήξης του υπόλοιπου ισχύει και με την ενεργοποίηση προσωπικής προσφοράς από το "δωράκι";

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 10€ κρατησε ολα τα χαρατσια οκ αλλα για καποιον που δε παρακολουθει τις εξελιξεις και βλεπει στην εφαρμογη ενα πακετο που του λεει 700' και απο κατω online bonus 350' τι πρεπει να καταλαβει?

πιστευω αν ρωτησουμε 100 ατομα που δε γνωριζουν οι 90 θα πουν οτι τα 350' ειναι εξτρα των 700' του πακετου.

κινηση ματ απτη wind στα ορια της απατης

1237906999_.thumb.png.7f8cdfd9c2ec1e164f3d4fd4c61b1676.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dkostas said:

εβαλα 10€ κρατησε ολα τα χαρατσια οκ αλλα για καποιον που δε παρακολουθει τις εξελιξεις και βλεπει στην εφαρμογη ενα πακετο που του λεει 700' και απο κατω online bonus 350' τι πρεπει να καταλαβει?

πιστευω αν ρωτησουμε 100 ατομα που δε γνωριζουν οι 90 θα πουν οτι τα 350' ειναι εξτρα των 700' του πακετου.

κινηση ματ απτη wind στα ορια της απατης

1237906999_.thumb.png.7f8cdfd9c2ec1e164f3d4fd4c61b1676.png

Αρα, έμειναν 6.93€ ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Αρα, έμειναν 6.93€ ?

ναι αυτο το ηξερα το θεμα ειναι οτι ειχα και υπολοιπο εβαλα το κιου σταρ μπιγκ υπολογιζα να μου δωσει 1050'

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dkostas said:

ναι αυτο το ηξερα το θεμα ειναι οτι ειχα και υπολοιπο εβαλα το κιου σταρ μπιγκ υπολογιζα να μου δωσει 1050'

Θα μπορούσες να βάλεις την Παρασκευή 9€ η 6+6 και να μην κρατήσει τα 1.7€.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Θα μπορούσες να βάλεις την Παρασκευή 9€ η 6+6 και να μην κρατήσει τα 1.7€.

μα δε λεω για τα 1.7 τα οποια μπορουσα να καλεσω να μου το απενεργοποιησουν κιολας.

ημουν συγκεκριμενος στο παραπονο για τη παραπληροφορηση σχετικα με το πακετο και τις παροχες του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...