Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Και 6€ μπορείς να δίνεις κάθε μήνα και να παιρνεις 1 καουνταουν κάθε μήνα. Απλά έτσι όπως το πάνε φοβάμαι ότι θα κόψουν και τα καουνταουν ή θα τα ακριβύνουν ώστε να βάζει ο κόσμος τουλάχιστον 10€/μηνα. 

Τα καουνταουν σαμποτάρουν το πακετο των 8,50€ όποτε λογικό να τα κόψουν. 

Αν σου κατσουν αυτα που χρειαζεσαι, παιζεις κορονα γραμματα καθε φορα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

On 21/12/2021 at 4:35 ΠΜ, gpapas640 said:

Με το να παίρνεις τηλέφωνο και να βρίζεις κακομοιρους κακοπληρωμένους υπαλλήλους δεν καταφέρνεις κατι.

Αν είναι καλόμοιροι και (ή) καλοπληρωμένοι;

On 19/12/2021 at 12:12 ΜΜ, Gm87 said:

Το λάθος της Wind/Q είναι, ότι δεν παρέχει έναν εύκολο και προσιτό σε όλους μας τρόπο απενεργοποίησης του Q Fee.

Απ' τη μεριά της δεν είναι λάθος, πολύ σωστό είναι.

Εγώ στη θέση τους θα το έκανα ακόμα πιο δύσκολο και δυσπρόσιτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω και το πακέτο που έδινε 140λεπτά προς όλους το έκοψαν;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Εχω καρτοκινητο Q  σε καθημερινή χρήση με την μεγάλη σε μέγθος sim card για 15-20χρόνια.

Εδώ και 2 ώρες δεν έχω σήμα δικτύου (κέντρο Αθήνας) και την δοκίμασα και σε άλλη συσκευή και εκεί το ίδιο.

Υπάρχει κάποιο θέμα με το δίκτυο ή αποφάσισε η sim μου να τα "παίξει"?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, θυμίστε τι ακριβώς είναι το Q fee και πως απενεργοποιείται; Ξέρω ότι το έχετε αναφέρει σε προηγούμενες σελίδες, αλλά από μια ανάγνωση του νήματος προς τα πίσω δεν το πέτυχα.

Επίσης ποιο είναι το μικρότερο ποσό ανανέωσης, που δεν σε χρεώνει το 1,70€;

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

9€ το μεγαλυτερο ποσό το οποίο ισχύει μόνο όταν υπάρχουν τα Countdown εκ των οποίων μετά την αφαίρεση του φόρου και του χαρατσιού των 0,30 ευρώ μένουν μέσα στην κάρτα 7,73€ και το μικρότερο 6 ευρώ εκ των οποίων μένουν μέσα στην κάρτα 5,05€. Το q fee είναι το bonus που παιρνεις Όταν βάλεις κάρτα 10 ευρώ και άνω. Δηλαδή 3000 λεπτά προς Q και ένα GB δωρο. Αυτό τώρα για να το πάρεις χρεώνεσαι 1,7 ευρώ





Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bbbb said:

9€ το μεγαλυτερο ποσό το οποίο ισχύει μόνο όταν υπάρχουν τα Countdown εκ των οποίων μετά την αφαίρεση του φόρου και του χαρατσιού των 0,30 ευρώ μένουν μέσα στην κάρτα 7,73€ και το μικρότερο 6 ευρώ εκ των οποίων μένουν μέσα στην κάρτα 5,05€. Το q fee είναι το bonus που παιρνεις Όταν βάλεις κάρτα 10 ευρώ και άνω. Δηλαδή 3000 λεπτά προς Q και ένα GB δωρο. Αυτό τώρα για να το πάρεις χρεώνεσαι 1,7 ευρώ




 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση. Αυτό σημαίνει ότι αν απενεργοποιήσεις το Q fee (που δεν μου χρειάζεται), μπορείς να ανανεώσεις με 10 ή 12 ή 15 ευρώ χωρίς να χρεωθείς το 1.70€; Ή είναι άσχετο;

Και ένα τελευταίο, με ποιο τρόπο απενεργοποιούμε το Q fee;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Θετικότατη η αναμενόμενη εξέλιξη. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, alfisti147 said:

Χαίρετε. Εχω καρτοκινητο Q  σε καθημερινή χρήση με την μεγάλη σε μέγθος sim card για 15-20χρόνια.

Εδώ και 2 ώρες δεν έχω σήμα δικτύου (κέντρο Αθήνας) και την δοκίμασα και σε άλλη συσκευή και εκεί το ίδιο.

Υπάρχει κάποιο θέμα με το δίκτυο ή αποφάσισε η sim μου να τα "παίξει"?

Ευχαριστώ

Να επικοινωνησεις τάχιστα με την εταιρεία αν το προβλημα επιμένει. Επισης αν μιλαμε για παλιο smartphone ή κινητό που υποστηρίζει 3g, να δοκιμασεις αλλαγή σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bbbb said:

9€ το μεγαλυτερο ποσό το οποίο ισχύει μόνο όταν υπάρχουν τα Countdown εκ των οποίων μετά την αφαίρεση του φόρου και του χαρατσιού των 0,30 ευρώ μένουν μέσα στην κάρτα 7,73€ και το μικρότερο 6 ευρώ εκ των οποίων μένουν μέσα στην κάρτα 5,05€. Το q fee είναι το bonus που παιρνεις Όταν βάλεις κάρτα 10 ευρώ και άνω. Δηλαδή 3000 λεπτά προς Q και ένα GB δωρο. Αυτό τώρα για να το πάρεις χρεώνεσαι 1,7 ευρώ




 

Εχει δοκιμάσει κάποιος να ανανεώσει κάτω από 9€ μετά τις τιμολογιακές αλλαγές για να δούμε αν χρεώθηκε το 1,7€; Σορι αν το έχει αναφέρει κάποιος ήδη, αλλά δε το εντόπισα.

1 ώρα πριν, p_k said:

Θετικότατη η αναμενόμενη εξέλιξη. 

Όντως είναι θετικό η σύμπτυξη εταιριών αντί να μπαίνουν νέοι παίκτες;

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη περίπτωση το κρίνω θετικό.

Μια εταιρεία σταθερής με πολλά προβλήματα, αλλά καλό πελατολόγιο ενώνεται με μία άλλη εταιρεία που περιλαμβάνει και κινητή και έτσι αναμένεται να δημιουργηθεί αντίπαλο δέος ως προς τον πρώτο παίκτη.

Από τη δεύτερη θέση έχει άλλες προοπτικές.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

όποιος δεν έχει ιδέα από μαθηματικα καλύτερα να μην ασχολείται λέω εγώ τώρα
πουλήθηκε στο άρον άρον και όσο όσο!!!
δεύτερον το θετικό που είναι για τους καταναλωτές ,αν είναι δείγματα γραφής τα καινούρια κόλπα και αυξήσεις τιμών μάλλον το αντίθετο αποδεικνύουν
και τρίτον δεν μπαίνει καινούριος παίκτης στην αγορά πολύ αρνητικό για όλους μας
και τέταρτον πελατολόγιο ?ποιο πελατολόγιο όλοι ξέρουμε ότι ο καθένας μπορεί να χτίσει πελατολόγιο χωρίς πολλά πολλά άλλα ποσά χρήματα μπαίνουν ταμείο πραγματικά μετράει και αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ ,να στε σίγουροι για αυτό
το μόνο θετικό για τους υπαλλήλους αν τους κρατήσει



Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gpapas640 said:

Εχει δοκιμάσει κάποιος να ανανεώσει κάτω από 9€ μετά τις τιμολογιακές αλλαγές για να δούμε αν χρεώθηκε το 1,7€; Σορι αν το έχει αναφέρει κάποιος ήδη, αλλά δε το εντόπισα.

Όντως είναι θετικό η σύμπτυξη εταιριών αντί να μπαίνουν νέοι παίκτες;

Ανανέωσα με 6€ και μου άφησε 5.06€

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Teo010 said:

Πως σε φωναζουν οι δικοι σου?

Αρπάχτηκες γιατί ΔΕΝ κατάλαβες !!!!

Από 01/01/22 καταργείται η επιβάρυνση 12% σε όσους είναι μέχρι 29 ετών.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μηνες πηρα το 13800 για να ΑΠΟενεργοποιησω τα 1.7 ευρω ανανεωση bonus. Μου ειπαν να παω να συμπληρωσω μια φορμα και το εκανα. Ελαβα μηνυμα επιβεβαιωσης (οτι το ελαβαν οχι οτι αποενεργοποιηθηκε).

Στην επομενη ανανεωση παλι 1.7 ευρω. Ειπα οκ, δεν προλαβαν. Στην επομενη παλι 1.7 ευρω.

Πηρα πριν 10 λεπτα τηλεφωνο στο 13800 και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν ενεργοποιμενο το qfee. Τριχες κατσαρες. Και μου ειπαν ΠΑΛΙ να συμπληρωσω μια φορμα. Ξανα-μανα.

Σε διαμαρτυρια μου, μου ειπαν αρες μαρες κουκουναρες, οτι το συστημα ειναι κατω και δεν βλεπουν λεπτομερειες κλπ κλπ.

προφανως ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να το απενεργοποιησουν και κανουν οτι μπορουν για να το αποτρεψουν.

Αυτα, σε οσους εξακολουθουν να λενε υπερ κλπ κλπ. Απαραδεκτη εταιρια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, cagliostro said:

Πριν 3 μηνες πηρα το 13800 για να ΑΠΟενεργοποιησω τα 1.7 ευρω ανανεωση bonus. Μου ειπαν να παω να συμπληρωσω μια φορμα και το εκανα. Ελαβα μηνυμα επιβεβαιωσης (οτι το ελαβαν οχι οτι αποενεργοποιηθηκε).

Στην επομενη ανανεωση παλι 1.7 ευρω. Ειπα οκ, δεν προλαβαν. Στην επομενη παλι 1.7 ευρω.

Πηρα πριν 10 λεπτα τηλεφωνο στο 13800 και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν ενεργοποιμενο το qfee. Τριχες κατσαρες. Και μου ειπαν ΠΑΛΙ να συμπληρωσω μια φορμα. Ξανα-μανα.

Σε διαμαρτυρια μου, μου ειπαν αρες μαρες κουκουναρες, οτι το συστημα ειναι κατω και δεν βλεπουν λεπτομερειες κλπ κλπ.

προφανως ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να το απενεργοποιησουν και κανουν οτι μπορουν για να το αποτρεψουν.

Αυτα, σε οσους εξακολουθουν να λενε υπερ κλπ κλπ. Απαραδεκτη εταιρια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

Επαναλαμβάνω κάτι που το ανέφερα και άλλη φορά. Ζητάτε να σας στείλουν ΓΡΑΠΤΩΣ μέσω mail ότι το Q Fee έχει απενεργοποιηθεί στον αριθμό σας, αναφέροντας και τον αριθμό φυσικά.

Στη Wind πας "τοίχο τοίχο" αν θες να έχεις τα νώτα σου ασφαλή!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Στη Wind πας "τοίχο τοίχο"... 

... και φεύγεις τρέχοντας (αν μπορείς) 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ξανα το 13800 για το 2ο τηλεφωνο να αφαιρεσω το qFEE, και τωρα πηρα αλλη απαντηση. Δεν μπορει μου ειπε, και ΘΑ ΘΑ ΘΑ με παρει ΑΛΛΟΣ εξειδικευμενος συναδελφος απο ΑΥΡΙΟΟΟΟ να το κανει τοτε.

Ειναι σαφες οτι ΔΕΝ θελουν να το κανουν.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cagliostro said:

Πηρα ξανα το 13800 για το 2ο τηλεφωνο να αφαιρεσω το qFEE, και τωρα πηρα αλλη απαντηση. Δεν μπορει μου ειπε, και ΘΑ ΘΑ ΘΑ με παρει ΑΛΛΟΣ εξειδικευμενος συναδελφος απο ΑΥΡΙΟΟΟΟ να το κανει τοτε.

Ειναι σαφες οτι ΔΕΝ θελουν να το κανουν.

Φυσικα και δε θελουν, εγω τους ειπα η εταιρια εβγαλε ανακοινωση καντε το τωρα. Με εβαλαν και τις 4 φορες σε αναμονη στη συνεχεια ηρθαν ζητησαν συγνωμη εκαναν επαληθευση στοιχειων και το απενεργοποιησαν, Ηρθε ενα μυνημα αλλα θα περιμενω να ερθει η ωρα για την ανανεωση. Εαν δε το εβγαλαν απλα τραβαω και τα 4 νουμερα αλλου. Εαν ειναι να δινω 10-12Ε ας τα δινω σε αλλους που δε με κοροιδευουν.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Αρπάχτηκες γιατί ΔΕΝ κατάλαβες !!!!

Από 01/01/22 καταργείται η επιβάρυνση 12% σε όσους είναι μέχρι 29 ετών.

Οχι ενταξει ειμαι πανω απο 29 για να εκανα μανουρα.

Ευχαριστω για την ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

 

 

On 21/12/2021 at 2:58 ΜΜ, coulis said:

Πακέτα για sms δεν υπάρχουν πλέον?
Ψάχνω κ δεν βρίσκω

Εκτός θέματος, αλλά βάλε dosms να ξενοιάσεις. Κι εγώ απο δω μέσα το έμαθα και σώθηκα!

On 19/12/2021 at 7:44 ΜΜ, gpapas640 said:

Ενας νέος συνδρομητής Q, αλλά και η πλειοψηφία των τωρινών συνδρομητών η οποία δεν ενημερώνεται από φόρουμ ούτε τσεκαρει τις ανακοινώσεις στο site της Wind, δεν ενημερώνεται από πουθενά για το καθεστώς που ισχύει με το Q Fee, καθώς σε κανένα σημείο στο myq.gr δεν αναφέρεται με σαφήνεια.

Εχεις απόλυτο δίκιο, δεν είναι τυχαίο οτι εδώ και 15 σελίδες τόσοι άνθρωποι μιλάνε και δεν μπορούν να βγάλουν άκρη τι ισχύει μ' αυτό.

On 19/12/2021 at 4:58 ΠΜ, gag said:

Έκανα σήμερα αίτηση εξαίρεσης από το Q fee, μεσω της φόρμας επικοινωνίας, για να μην παίρνω στο 13800 και πέσω σε άσχετο/η.  Αν έχω εξελίξεις θα ενημερώσω.

Ααα, μπορεί να γκρινιάζω για την εξυπηρέτηση, αλλά το καλό να λέγεται! Τελείωσα (ελπίζω) με το  Qfee, με μήνυμα στη φόρμα επικοινωνίαςτης WIND! Και ακολουθώντας τη συμβουλή του gpapas640, έχω και μέιλ επιβεβαίωσης μέσα σε 3 μέρες απο την αίτηση!
(π0υ φτάσαμε.. να πανηγυρίζουμε που δεν μας ταλαιπωρησαν 🙂 )
Για όποιον θέλει και το μήνυμα έτοιμο για copy-paste, έστειλα αυτό:
"Καλημέρα. Έχω καρτοκινητή Q, το νούμερό μου είναι το ......... και θα ήθελα να μου απενεργοποιήσετε μονιμα το Q fee (ΚΙΟΥ ΦΙ) .
Παρακαλώ ειδοποιήστε με mail όταν θα ολοκληρωθεί η διαδικασία γιατί θέλω να κάνω ανανέωση υπολοίπου. Ευχαριστώ
"

Καλές γιορτές  σε όλους!

Edited by gag
Ειχε ανεβει 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, gag said:

 



Για όποιον θέλει και το μήνυμα έτοιμο για copy-paste, έστειλα αυτό:
"Καλημέρα. Έχω καρτοκινητή Q, το νούμερό μου είναι το ......... και θα ήθελα να μου απενεργοποιήσετε μονιμα το Q fee (ΚΙΟΥ ΦΙ) .
Παρακαλώ ειδοποιήστε με mail όταν θα ολοκληρωθεί η διαδικασία γιατί θέλω να κάνω ανανέωση υπολοίπου. Ευχαριστώ
"

Καλές γιορτές  σε όλους!

Καλημέρα, στοιχεία επιβεβαίωσης του αριθμού σου ζήτησαν;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, cagliostro said:

Πηρα ξανα το 13800 για το 2ο τηλεφωνο να αφαιρεσω το qFEE, και τωρα πηρα αλλη απαντηση. Δεν μπορει μου ειπε, και ΘΑ ΘΑ ΘΑ με παρει ΑΛΛΟΣ εξειδικευμενος συναδελφος απο ΑΥΡΙΟΟΟΟ να το κανει τοτε.

Ειναι σαφες οτι ΔΕΝ θελουν να το κανουν.

Όταν συνέβη και σ' εμένα με ανανέωση 11€ στις; 17/12, τηλεφώνησα στο 13800, η κοπέλα είπε ότι δεν γίνεται, της διάβασα την ανακοίνωση, συμβουλεύτηκε την προϊσταμένη, και σε λίγο με κάλεσε για να πεί ότι επέστρεψε το 1,70€ και ταυτόχρονα ήρθαν απανωτά μηνύματα για την επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...