Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πακέτα για sms δεν υπάρχουν πλέον?
Ψάχνω κ δεν βρίσκω

----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Σημερινό καουνταουν:

500'+5gb

χρέωση 5€

διάρκεια 15 ημέρες

Μόνο με την Q έχεις Black Friday offer (#not) τα Χριστούγεννα! 

2 ώρες πριν, coulis said:

Πακέτα για sms δεν υπάρχουν πλέον?
Ψάχνω κ δεν βρίσκω

----------
Tapa
 

Καταργήθηκαν μαζί τα πακέτα ομιλίας πρίν μερικές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gpapas640 said:

Μόνο με την Q έχεις Black Friday offer (#not) τα Χριστούγεννα! 

Καταργήθηκαν μαζί τα πακέτα ομιλίας πρίν μερικές ημέρες.

Όποιος θέλει να στείλει sms, αλλάζει παροχο ?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gpapas640 said:
2 ώρες πριν, coulis said:

Πακέτα για sms δεν υπάρχουν πλέον?
Ψάχνω κ δεν βρίσκω
----------
Tapa
 

 

14 minutes ago, gpapas640 said:

Καταργήθηκαν μαζί τα πακέτα ομιλίας πρίν μερικές ημέρες.

Οπότε με διώχνει?
Εχω wind και χρησιμοποιούσα κάρτες της Q σε μότο και αυτοκίνητο για gps tracking
Θα περιμένω μεχρι τέλος του μήνα που λήγει το 2μηνο μπας και βγάλουν κάτι μπας και αποφύγω νέο σετάρισμα συσκευών.
Κρίμα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εμποδίζει τίποτα να βγάλουν καινούργια πακέτα, το ζήτημα είναι αν θέλουν βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Pedro_G said:

Πάνε τα 30 ημερών πακέτα...πάνε τα sms.... 

Qαουντ ντάουν.....15μερα και με 5€ !!!!

 

13 minutes ago, kmpatra said:

Δεν τους εμποδίζει τίποτα να βγάλουν καινούργια πακέτα, το ζήτημα είναι αν θέλουν βέβαια...

Τα ατού της Q ήταν: 1) η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, 2) τα πακέτα ομιλίας και data με 6,90 3) Τα countdown 2 φορές την εβδομάδα, για 30 μέρες με 3 ή 4 ευρώ.

Αν τα καταργήσουν οριστικά, θα είναι ώρα να κοιτάμε για άλλες πορτοκαλιές. Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Green_Dragon said:

 

Τα ατού της Q ήταν: 1) η χρέωση ανά δευτερόλεπτο, 2) τα πακέτα ομιλίας και data με 6,90 3) Τα countdown 2 φορές την εβδομάδα, για 30 μέρες με 3 ή 4 ευρώ.

Αν τα καταργήσουν οριστικά, θα είναι ώρα να κοιτάμε για άλλες πορτοκαλιές. Ίδωμεν.

τα πακετα ομολια και data με 6,9 πανε.

πλεον εαν θες ομολια εχεις μονο το 8.5E qstar

 

 

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panoc said:

τα πακετα ομολια και data με 6,9 πανε.

πλεον εαν θες ομολια εχεις μονο το 8.5E qstar

 

 

Ας πούμε ότι το qstar τρώγεται, έστω και με 8.5 Ευρώ......Τα 15ήμερα countdown με 5 ευρώ είναι κοροιδία

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green_Dragon said:

Ας πούμε ότι το qstar τρώγεται, έστω και με 8.5 Ευρώ......Τα 15ήμερα countdown με 5 ευρώ είναι κοροιδία

Το μεγαλύτερο προβλήμα είναι η αβεβαιότητα.

Να σου λήγει το πρόγραμμα και να σου καθίζει 15ημερο countdown !!!

ΥΓ. Βλέπω ότι τα δίνουν μόνο εορτες.

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία που παλιά έδινε το φτηνότερο σμσ σε Ελλάδα και εξωτερικό, τώρα δεν έχει ούτε ένα πακετο σμσ... 

Στα οργισμένα σχόλια συνδρομήτων στο γκρουπ της κιου του fb, ξεχώρισα αυτήν την είδηση:

https://www.insider.gr/epiheiriseis/204610/erhetai-neos-parohos-kinitis-tilefonias-sti-hora

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για μείνουν στο κινητό 9 ευρώ πρέπει να βάλω κάρτα ανανέωσης 12 ευρώ;
Με 10 ευρώ πόσα μένουν;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Teo010 said:

Τώρα για μείνουν στο κινητό 9 ευρώ πρέπει να βάλω κάρτα ανανέωσης 12 ευρώ;
Με 10 ευρώ πόσα μένουν;

Ποσο χρόνων είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Η εταιρία που παλιά έδινε το φτηνότερο σμσ σε Ελλάδα και εξωτερικό, τώρα δεν έχει ούτε ένα πακετο σμσ... 

Στα οργισμένα σχόλια συνδρομήτων στο γκρουπ της κιου του fb, ξεχώρισα αυτήν την είδηση:

https://www.insider.gr/epiheiriseis/204610/erhetai-neos-parohos-kinitis-tilefonias-sti-hora

Όλα τα σχετικά εγχειρήματα πάντως για εικονικό παροχο, έχουν αποτύχει μέχρι στιγμής. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να ευδοκιμήσει εικονικός παροχος στην Ελλάδα. Το cartel είναι τόσο ισχυρό που κανείς δεν το πειράζει. Στην q αυτά που την έκαναν ελκυστική είναι η χρέωση ανά 1δ, η 6ευρη ανανέωση (που έπαιρνε παράταση λήξης) και τα countdown. Θα αρχίσουν σίγουρα να τα κόβουν και αυτά σιγά σιγά. Το 2022 προβλέπονται αυξήσεις στα καρτοκινητα και εδώ είμαστε να το δούμε. Ήδη η κόκκινη ανακοίνωσε ότι πάει την ελάχιστη ανανέωση 12€. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις μερες περναει από έγκριση στην Επιτροπη Ανταγωνισμού της ΕΕ η συγχώνευση NOVA - WIND.
Θα τους δωσω 2 μηνες ακομα να εκδηλωσουν την στρατηγικη τους και μετα αν συνεχισουν τις εξυπναδες θα τους κουνησω το μαντηλι.

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα πράγμα που χρειάζεται να έχεις στην καρτοκινητη είναι υπομονή και καλά αντανακλαστικά. Πολλά έχουν ανακοινωθεί, δεν έχουν εφαρμοστεί όλα. Θυμάμαι πριν 3-4 χρόνια είχε βγεί ανακοίνωση ότι όλα τα πακέτα θα έχουν διάρκεια 25 μέρες. Δεν εφαρμόστηκε ποτέ. Το χαράτσι των 0,30€ πάλι έμεινε.

Να μη βιαζόμαστε λοιπόν πριν δούμε τι θα πάρουν πίσω και τι όντως θα εφαρμόσουν.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, P_papadis said:

..............

Στην q αυτά που την έκαναν ελκυστική είναι η χρέωση ανά 1δ, η 6ευρη ανανέωση (που έπαιρνε παράταση λήξης) και τα countdown. Θα αρχίσουν σίγουρα να τα κόβουν και αυτά σιγά σιγά. Το 2022 προβλέπονται αυξήσεις στα καρτοκινητα και εδώ είμαστε να το δούμε. Ήδη η κόκκινη ανακοίνωσε ότι πάει την ελάχιστη ανανέωση 12€. 

Και εγώ δεν είμαι σε διάθεση να φύγω. Πρόσφατα πήραμε το Q cone στα δύο νούμερα που έχουμε, οπότε για ένα χρόνο με 12 gb, είμαστε καλυμμένοι από data. Ειδικά τώρα που το wifi το βρίσκεις παντού, σε σπίτια, γραφεία, καφέ, υπάρχει και το voip που κάνει δουλίτσα.

Αν συνεχίσουν τα countdowns να έχουν διάρκεια 1 μήνα, τότε συνεχίζω κανονικά, όπως μέχρι σήμερα. Αν όμως γίνουν 15ήμερα, τότε τα καταργώ και πορεύομαι με το Q star, έστω και στα 8.5 ευρώ. 400' προς όλους - για τις δικές μας ανάγκες πάντα - είναι υπεραρκετά. Και στον ανταγωνισμό που κοιτάζω, δεν βλέπω κάτι φθηνότερο που να με ψήνει.

Αν κάνω κάπου λάθος, μου λέτε. Δεν είμαι fun, ούτε hater κανενός παρόχου. Κοιτάω τις ανάγκες μου και τη τσέπη μου.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Και εγώ δεν είμαι σε διάθεση να φύγω. Πρόσφατα πήραμε το Q cone στα δύο νούμερα που έχουμε, οπότε για ένα χρόνο με 12 gb, είμαστε καλυμμένοι από data. Ειδικά τώρα που το wifi το βρίσκεις παντού, σε σπίτια, γραφεία, καφέ, υπάρχει και το voip που κάνει δουλίτσα.

Αν συνεχίσουν τα countdowns να έχουν διάρκεια 1 μήνα, τότε συνεχίζω κανονικά, όπως μέχρι σήμερα. Αν όμως γίνουν 15ήμερα, τότε τα καταργώ και πορεύομαι με το Q star, έστω και στα 8.5 ευρώ. 400' προς όλους - για τις δικές μας ανάγκες πάντα - είναι υπεραρκετά. Και στον ανταγωνισμό που κοιτάζω, δεν βλέπω κάτι φθηνότερο που να με ψήνει.

Αν κάνω κάπου λάθος, μου λέτε. Δεν είμαι fun, ούτε hater κανενός παρόχου. Κοιτάω τις ανάγκες μου και τη τσέπη μου.

o μονος λογος που καθομαι ειναι αυτος και μονο! Q ΚΟΝΕ και μεχρι εξαντλησεως των δεδομενων σε 2-3 μηνες δλδ!!!

Δυστυχως η εταιρεια που ξεχωριζε σε ανταγωνιστικοτητα και τιμες απ ολες τις ομοιες....επαψε να το κανει και δεν το λεω εγω ....

Οι κραυγες πλεον ειναι πολλες και απο παντου!!!!

Ισως το μονο που εχει κανει την εταρεια να ξεχωριζει αυτη τη στιγμη απο τις υπολοιπες θα συμφωνησω με ολους τους προηγουμενους και συναινεσω ειναι η χρεωση με το Δευτερολεπτο!

Αν δεν ενδιαφερει καποιον αυτο νομιζω στα υπολοιπα πακετα η Q ειναι και ακριβοτερη και πιο αναξιοπιστη απο ολες τις αλλες Εταιρειες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εάν βγάλεις το Q Fee (ή απλά ανανεώνεις με 9 ευρώ κάθε φορά που έχει countdown) πάλι το ίδιο βγαίνει. Ούτως ή άλλως δεν έπαιζα μπάλα με τα δωράκια του Q Fee, μόνο με το countdown.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Και 6€ μπορείς να δίνεις κάθε μήνα και να παιρνεις 1 καουνταουν κάθε μήνα. Απλά έτσι όπως το πάνε φοβάμαι ότι θα κόψουν και τα καουνταουν ή θα τα ακριβύνουν ώστε να βάζει ο κόσμος τουλάχιστον 10€/μηνα. 

Τα καουνταουν σαμποτάρουν το πακετο των 8,50€ όποτε λογικό να τα κόψουν. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...