Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή πρέπει να ασχοληθώ και με αυτό? να πάω να τους πω να μην με σκοτίζουν, για κάτι που δεν με ενδιαφέρει? σα δε ντρέπονται δηλαδή. γιατί δε νομίζω να είμαι ο μόνος που ενοχλείται από παρόμοια μηνύματα. :mad: έτσι το μμόνο που καταφέρνουν είναι να δυσαρεστούν τους πελάτες τους.

 

οχι οτι φταις, αλλα απο την στιγμη που εστειλες εστω και ενα μηνυμα θα σε τρελανουν στο spam

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι οτι φταις, αλλα απο την στιγμη που εστειλες εστω και ενα μηνυμα θα σε τρελανουν στο spam

 

δεν είναι καθόλου σοβαροί, αυτό ξέρω εγώ....

Link to comment
Share on other sites

σκέψου ότι αυτή την υπήρεσία ή διαγωνισμό, όπως θέλεις, δεν το "τρέχει" η Q. Επίσης, κάπου με ψιλά γράμματα, θα υπάρχει ότι εφόσον έστειλες αποδέχεσε τους όρους του διαγωνισμού. ένας εκ' των οποίων θα έιναι σίγουρα να σου τα σπάσουν με εισερχόμενα μυνήματα.
Link to comment
Share on other sites

σκέψου ότι αυτή την υπήρεσία ή διαγωνισμό, όπως θέλεις, δεν το "τρέχει" η Q. Επίσης, κάπου με ψιλά γράμματα, θα υπάρχει ότι εφόσον έστειλες αποδέχεσε τους όρους του διαγωνισμού. ένας εκ' των οποίων θα έιναι σίγουρα να σου τα σπάσουν με εισερχόμενα μυνήματα.

 

αυτό είναι το μόνο σίγουρο. αλλά και στη κοσμοτε κατά καιρούς είχα στείλει αλλά δε με ενόχλησαν ποτέ σε αυτό το βαθμό.

πάντως απ όσο ξέρω η wind+Q δε παλεύονται στο τομέα spam...

το να στέλνουν ενημερωτικά μηνύματα για προσφορές είναι κατανοητό και μάλιστα χρήσιμο, αλλά όχι άλλο σπαμ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθαν 2 σμσ που μου περιγραφουν απιστευτα χαμηλες χρεωσεισ κτλ :p

 

δε λεει κ τιποτα συγκεκριμενο ομως...

 

ηρθαν κ σε αλλους?

 

λεει να στειλω κ κενο σμσ στον γνωστο αριθμο/.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθαν 2 σμσ που μου περιγραφουν απιστευτα χαμηλες χρεωσεισ κτλ :p

 

δε λεει κ τιποτα συγκεκριμενο ομως...

 

ηρθαν κ σε αλλους?

 

λεει να στειλω κ κενο σμσ στον γνωστο αριθμο/.

 

οχι. μπορεις να μας πεις τι ακριβως λεει το μηνυμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μια γνωστή μου ήρθε το εξής:

"τώρα μόνο από την Q με κάθε ανανέωση 15€ έχεις 15€ αυτόματα! στείλε δωρεάν κενό μήνυμα στο ...... "

 

καλόοοο!

Link to comment
Share on other sites

το ενα ειναι αυτο που λεει το παλικαρι ..τι εννοει ομως?οτι δεν εχει κρατησεις φορου?εαν ναι ειναι φοβερη κινηση αυτη..

 

το αλλο ελεγε απλα φθηνες χρεωσεις κτλ..οχι κατι συγκεκριμενο αλλα να στειλεις σμσ στον ταδε αριθμο..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

το ενα ειναι αυτο που λεει το παλικαρι ..τι εννοει ομως?οτι δεν εχει κρατησεις φορου?εαν ναι ειναι φοβερη κινηση αυτη..

 

το αλλο ελεγε απλα φθηνες χρεωσεις κτλ..οχι κατι συγκεκριμενο αλλα να στειλεις σμσ στον ταδε αριθμο..

 

το ενα ειναι μαλλον κατι αντιστοιχο της κοσμοτε. βαζεις μια καρτα και σου την διπλασιαζει εξαλειφοντας την φορολογια μεχρι ενος ποσου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε το μήνυμα που έγραψε ο Σάντοουμαν "τώρα μόνο από την Q με κάθε ανανέωση 15€ έχεις 15€ αυτόματα! στείλε δωρεάν κενό μήνυμα στο ...... "

 

Ωστόσο στην ιστοσελίδα δεν λέει τίποτα, και οι λεπτομέρειες είναι ασαφής. Και γιατί μόνον τα 15 ευρώ; Αν αγοράσω 20 δεν θα μου τα διπλασιάσει;

 

Εδώ βέβαια δεν διαφημίζουν καν ότι τα 3,90 ευρώ για 200 λεπτά παρατάθηκε έως 30 Σεπτεμβρίου από 15 που ήταν αρχικά. Κάτι που είναι ΚΑΛΟ.

 

Για Κιουδάκια και χαριτωμενιές καλοί είναι. Για να διαφημίσουν αυτά που πραγματικά συμφέρουν τον καταναλωτή και θα ήθελε να τα ξέρει όμως, δεν τους βλέπω πολύ σόι. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε το μήνυμα που έγραψε ο Σάντοουμαν "τώρα μόνο από την Q με κάθε ανανέωση 15€ έχεις 15€ αυτόματα!

 

Ωστόσο στην ιστοσελίδα δεν λέει τίποτα, και οι λεπτομέρειες είναι ασαφής. Και γιατί μόνον τα 15 ευρώ; Αν αγοράσω 20 δεν θα μου τα διπλασιάσει;

 

Επισης σε επικοινωνια που ειχα με την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι δεν ισχυει σε περιπτωση ανανεωσης μεσω ιντερνετ γιατι εκει σου δινουν 50% παραπανω χρονο ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myq.gr/UserFiles/Image/cards/karta5_9_15.gif Σημειώνεται ότι οι νέες κάρτες περιλαμβάνουν Τέλος Καρτοκινητής Τηλεφωνίας 12% και Φ.Π.Α 19%
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κανονικά με φορητότητα

Η WIND θεωρεί την Q διαφορετική εταιρεία και κάνεις φορητότητα

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με φορητότητα

Η WIND θεωρεί την Q διαφορετική εταιρεία και κάνεις φορητότητα

 

ισα ισα να ταλαιπωρουν τον συνδρομητη. πρεπει να περιμενει κανενα μηνα για να ολοκληρωθει η φορητοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι δεν θα παει με διπλή φορητότητα αλλά με απλή φορητότητα

Άρα δεν θα πρέπει να παει μέσω Λαμίας.

Αυτό το τελευταίο ... λίγο ειρωνικό μου ακούγετε αφού αυτήν την στιγμή ... είμαι στην Λαμία....

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι δεν θα παει με διπλή φορητότητα αλλά με απλή φορητότητα

Άρα δεν θα πρέπει να παει μέσω Λαμίας.

Αυτό το τελευταίο ... λίγο ειρωνικό μου ακούγετε αφού αυτήν την στιγμή ... είμαι στην Λαμία....

 

εχεις δικιο βασιλη, αφου ειναι στην ιδια συνδρομητικη βαση θα μπορουσε να απλοποιηθει πολυ η διαδικασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Q card News

Tώρα όλοι οι συνδρομητές της Q card

στέλνουν FREE όλα τα SMS Q2Q και σχεδόν FREE τα ΜΜS προς όλους !

Aπλά θα πρέπει να στείλεις δωρεάν κενό SMS στο 12000 μία φορά και ξεμπέρδεψες!!

Και τι γίνεται με το MMS?

 

Μόνο με την Q μπορείς να στέλνεις MMS μόνο 0,02€!!!Τα MMS ισχύουν για όλα τα εθνικά δίκτυα.

Η νέα χρέωση των MMS δίνεται αυτόματα, χωρίς να χρειάζεται να παιδεύεσαι με αποστολές SMS για να πάρεις τη νέα χρέωση.

Η προσφορά ισχύει μέχρι 15-12-09!!!! http://www.myq.gr/userfiles/Image/banners/banner_nosokomes_katheto.gif

Link to comment
Share on other sites

Q card News

 

- Tα έμαθες για την Q;

 

- ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !

ΜΟNΟ ME THN Q EXEIΣ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ μήνυμα Προς όλους !!!!

 

Tώρα όλοι οι συνδρομητές της Q card

εκτός από απίστευτα φθηνές χρεώσεις φωνής & SMS,

στέλνουν FREE όλα τα SMS Q2Q και σχεδόν FREE τα ΜΜS προς όλους !

 

Έτσι απλά?

 

Ναι έτσι! απλά θα πρέπει να στείλεις δωρεάν κενό SMS στο 12000 μία φορά και ξεμπέρδεψες!!

 

Και τι γίνεται με το MMS?

 

Μόνο με την Q μπορείς να στέλνεις MMS μόνο 0,02€!!!

 

Ναι καλά!!

 

ΜΜS φθηνότερo δεν θα βρεις πουθενά σου λέω!!!!

Α!!….Και τα σχεδόν τζάμπα MMS ισχύουν για όλα τα εθνικά δίκτυα…

 

Και τι πρέπει να κάνω για να έχω τη νέα χρέωση?

 

Τίποτα!! Η νέα χρέωση των MMS δίνεται αυτόματα, χωρίς να χρειάζεται να παιδεύεσαι με αποστολές SMS για να πάρεις τη νέα χρέωση.

 

Θέλεις και άλλα?

 

Όχι βέβαια!!!

 

Για πάντα?

Η προσφορά ισχύει μέχρι 15-12-09!!!! http://www.myq.gr/userfiles/Image/banners/banner_nosokomes_katheto.gif

 

Μόλις είδα σχετική διαφήμιση στην τηλεόραση.. Πολύ καλό ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος της υπαρξης της Qcard οταν η wind εχει το international που εχει τις ιδιες χρεωσεις ισως καλυτερες και απο τo Qcard στο εξωτερικο+βιντεοκλησεις
Link to comment
Share on other sites

Θα ισχύει και στο F2G1?

 

Ε που να ξέρουμε:p

 

Λίγη αναμονή και θα μάθουμε...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Επισης σε επικοινωνια που ειχα με την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι δεν ισχυει σε περιπτωση ανανεωσης μεσω ιντερνετ γιατι εκει σου δινουν 50% παραπανω χρονο ομιλιας.

 

Υπάρχει κάποιο νούμερο όπου στέλνεις sms για να μην πληρώσεις τον φόρο 12%,δηλαδή κάτι αντίστοιχο με το F2G?Aν σου έρθει μήνυμα διπλασιασμού μπορούμε να την κάνουμε ηλεκτρονικά (μέσω του site της Q) ετσι ώστε και τον διπλασιασμό να πάρουμε αλλά και το 50%,το εχει δοκιμάσει κανείς?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ανανέωση Q card 5 € έχω 4,46€ με Φ.Π.Α διαθέσιμο χρόνο ομιλίας

Με κάθε ανανέωση Q card 9 € έχω 8,04€ με Φ.Π.Α διαθέσιμο χρόνο ομιλίας

Με κάθε ανανέωση Q card 15 € έχω 15€ με Φ.Π.Α διαθέσιμο χρόνο ομιλίας.

 

http://www.myq.gr/default.asp?pageID=270&langID=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...