Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Google app store πληρώνεις μια φορά εφ'άπαξ για να μπεις σαν προγραμματιστής και μετά από ένα αριθμό πληρωμών (αν δέχεσαι πληρωμές/αγορές) σου κρατάει ένα ποσοστό από τα κέρδη.

Αν η εφαρμογή σου είναι δωρεάν δεν υπάρχουν άλλα κόστη.

Συνεπώς το ότι το κατέβασαν από το store για να μη πληρώνουν ενώ το είχαν ήδη δεν έχει νόημα, δεν χάνουν κάτι να το έχουν εκεί επ άπειρον. Το πιο πιθανό είναι ότι τους έκοψε η Google γιατί παραβιάστηκαν οι όροι χρήσης. Λόγω αυτού εγώ θα το φοβόμουν παραπάνω για κρυφό tracking ή/και malware, αλλά ο καθένας κάνει ότι θέλει με το τηλέφωνό του.

 

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites





Στο Google app store πληρώνεις μια φορά εφ'άπαξ για να μπεις σαν προγραμματιστής και μετά από ένα αριθμό πληρωμών (αν δέχεσαι πληρωμές/αγορές) σου κρατάει ένα ποσοστό από τα κέρδη.
Αν η εφαρμογή σου είναι δωρεάν δεν υπάρχουν άλλα κόστη.
Συνεπώς το ότι το κατέβασαν από το store για να μη πληρώνουν ενώ το είχαν ήδη δεν έχει νόημα, δεν χάνουν κάτι να το έχουν εκεί επ άπειρον. Το πιο πιθανό είναι ότι τους έκοψε η Google γιατί παραβιάστηκαν οι όροι χρήσης. Λόγω αυτού εγώ θα το φοβόμουν παραπάνω για κρυφό tracking ή/και malware, αλλά ο καθένας κάνει ότι θέλει με το τηλέφωνό του.
 


Με πιθανότητες δεν προχωράει τίποτα. Ανάλογα με την έκδοση του ανδροιντ πληρώνεις συνδρομή για το ui και κάθε αναβάθμιση για δικαιώματα χρήσης όπως και για διαφημίσεις. Αν δεν θέλεις να πληρώνεις πιστοποίηση κάθε χρόνο απλώς φεύγεις και διαθέτεις την εφαρμογή σου εκτός. Ο φόβος είναι η αιτία παγίδευσης των ανθρώπων. Όποιος φοβάται χάνει πολλά.
Επίσης με το dual space μπορεί κάποιος να έχει αντίγραφο της εφαρμογής με διαφορετικό αριθμό και να επιλέγει από που θα στείλει το μήνυμα.
0216766e67e8ab3d5cf87ac307b3531c.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στο app store χρειάζεται να πληρώσεις 25 δολάρια και τέλος. Ανεβάζεις όσες εφαρμογές θέλεις για πάντα. Και αφού την είχαν την εφαρμογή εκεί σημαίνει πως το 25ρι το είχαν πληρώσει.

Αν παραβιάσεις τους όρους χρήσης στα κατεβάζουν όλα και δε μπορείς να ανεβάσεις πάλι. Εδώ και η κούτση Μαρία κάνει app και το βάζει στο store, ολόκληρη εταιρία που στηρίζεται σε αυτό δε θα το έκανε γιατί δεν έχει ξέρω γω 25 δολάρια;

Δεν υπάρχει συνδρομή ούτε για τις νέες εκδόσεις του Android, ούτε για δικαιώματα χρήσης, ούτε για το UI (???). Όσο για το ότι πληρώνει ο προγραμματιστής για τις διαφημίσεις που δείχνει η εφαρμογή του... το ακούσαμε και αυτό. Ό,τι να ναι απλά για να ειπωθεί.

Το να έχεις διαφορετική άποψη, δικαίωμα σου, αλλά μη λες πράγματα από την φαντασία σου λες και είναι γεγονότα απλά για να υποστηρίξεις την άποψη σου.

Το νήμα είναι για την q και όχι το dosms. Μια τα το ποιος την έχει μεγαλύτερη (την χρέωση) μία οι άκυρες συζητήσεις χειρότερα και από Facebook κατέντησε.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπεις να σερφάρεις ενώ σου έχουν τελειώσει τα δεδομένα χρεώνεσαι ημερήσιο internet αυτόματα. Οπότε ή αγοράζεις πακέτο με δεδομένα ή κλείνεις τα δεδομένα από τη συσκευή σου. Η Q έχει αποφασίσει να μην σου βάζει (αυτόματα) φραγή όταν τελειώσουν τα πακέτα σου. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών να στα απενεργοποιήσουν.

Φιλε εχω σπεριοριστα στην αλλη καρτα της Voda,και ολη μερα ειμαι με wifi..Εννοειται πως ειναι ρυθμισμενο να ΜΗΝ μπαινει με την Q..Γι'αυτο ειπα νταβατζιλικι και πρωτη φορα μου το κανει..

OptoStyle

Δεν διευκρινίζεις στο post σου, αν είχαν τελειώσει τα data σου, όταν πήρες το μήνυμα αυτό.
Αν είχες data και παρόλαυτα σου ήρθε το μήνυμα, αλλάζει το πράγμα.
Είναι χρήσιμο να το ξέρουμε αυτό, για να προσέχουμε το υπόλοιπο που υπάρχει στα δεδομένα μας. Ευχαριστώ.
Καλημερα μολις απαντησα ...για να μη ξαναγραφω τα ιδια,,δες το και πες μου τη γνωμη σου

OptoStyle


Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, optostyle said:

Φιλε εχω σπεριοριστα στην αλλη καρτα της Voda,και ολη μερα ειμαι με wifi..Εννοειται πως ειναι ρυθμισμενο να ΜΗΝ μπαινει με την Q..Γι'αυτο ειπα νταβατζιλικι και πρωτη φορα μου το κανει..

OptoStyle

Καλημερα μολις απαντησα ...για να μη ξαναγραφω τα ιδια,,δες το και πες μου τη γνωμη σου

OptoStyle

 

Το είδα, αλλά δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Καλύτερα να ζητήσεις εξηγήσεις από την εξυπηρέτηση πελατών και οπωσδήποτε επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

ξέρουν αυτοί που και πότε το κάνουν απλά πράγματα η wind παίζει με βρώμικους όρους το παιχνίδι σε βάρος των πελατών της ,φυσικά το πληρώνει κάθε μέρα αυτό
και δεν βάζει μυαλό

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις απαντησα ...για να μη ξαναγραφω τα ιδια,,δες το και πες μου τη γνωμη σου

OptoStyle


Υποθέτω ότι καταλάθος άνοιξες τα δεδομένα για λίγο ή τα ξέχασες ανοικτά. Θεωρώ εντελώς απίθανο να χρεώνουν γενικά τέτοιες πατέντες γιατί αφού έχεις προπληρώσει τα λεφτά και τα έχουν ήδη πάρει. Να σου φάνε 1-2€ και να αλλάζουν το λογισμικό για να σε αναγκάσουν να κάνεις ανανέωση στην επόμενη αγορά, δεν πρόκειται να κερδίσουν τίποτα στο τέλος, πέρα από την αγανάκτηση του πελάτη. Είναι αδύνατον να έχουν τέτοιο σκεπτικό, σε καμμιά εταιρεία, ειδικά όταν οι χρήστες παίζουν με φραγκοδίφραγκα.
Κάνε παράπονο να δούμε τι θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, optostyle said:

Φιλε εχω σπεριοριστα στην αλλη καρτα της Voda,και ολη μερα ειμαι με wifi..Εννοειται πως ειναι ρυθμισμενο να ΜΗΝ μπαινει με την Q..Γι'αυτο ειπα νταβατζιλικι και πρωτη φορα μου το κανει..

OptoStyle

Καλημερα μολις απαντησα ...για να μη ξαναγραφω τα ιδια,,δες το και πες μου τη γνωμη σου

OptoStyle

 

Η ΙΔΙΑ η συσκευή σου καταγράφει την κατανάλωση δεδομένων !!!

Έχει καταγράψει η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω δυο κάρτοτηλεφωνα q μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω το κονε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, s93060 said:

Καλησπέρα παιδιά έχω δυο κάρτοτηλεφωνα q μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω το κονε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εάν είναι οι ίδιες οι παλιές sim, δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν τις είχες καιρό.

Αν είναι νέες, μπορείς να πάρεις κονέ από τα διαθέσιμα links στο αντίστοιχο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για τις νέες sim και είναι κίνητρο για να αγοράζονται νέες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω δυο κάρτοτηλεφωνα q μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω το κονε;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μόνο αν φέρεις στην κιού κάποιον γνωστό σου και θα πάρετε και οι δύο από 12γβ για έναν χρόνο. Αρκεί ο φίλος σου να έρθει στην Q και να ενεργοποιήσει στο νέο νούμερο το κονέ μέσα σε 15 μέρες.
Υπόψην αν οι σιμ είναι στο ίδιο όνομα δεν υπάρχει κονέ.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα έγραψε συμφορουμότης:

"δεν πρόκειται να κερδίσουν τίποτα στο τέλος, πέρα από την αγανάκτηση του πελάτη. Είναι αδύνατον να έχουν τέτοιο σκεπτικό, σε καμμιά εταιρεία, ειδικά όταν οι χρήστες παίζουν με φραγκοδίφραγκα"

ΝΑΙ: 

1. έχουν τέτοιο σκεπτικό

2. δεν πρόκειται να κερδίσουν τίποτα στο τέλος

Αναμείνατε κάποια χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρέωσαν daily Internet σε κινητό dual sim, όπου έχει προεπιλεγεί να τραβάει από την άλλη κάρτα, αυτό αποδεικνύει αυτόματα τη λαμογιά της Wind να κλέβει αδιακρίτως απο την κάρτα του κόσμου.

Μη μπλέξετε καν με εξυπηρέτηση. Πες ότι έχασες ένα 2ευρο στο δρομο. Ολική φραγή δεδομένων με δωρεάν κλήση στο 13700 και ξεμπερδεψες.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gpapas640 said:

Αν χρέωσαν daily Internet σε κινητό dual sim, όπου έχει προεπιλεγεί να τραβάει από την άλλη κάρτα, αυτό αποδεικνύει αυτόματα τη λαμογιά της Wind να κλέβει αδιακρίτως απο την κάρτα του κόσμου.

Όπως είπες ΑΝ..... Δεν θα το μάθουμε ποτέ στην ουσία. Όποιος θέλει τις παροχές της, αυτός αποφασίζει και τι θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Christmas Combo Ονόμασε η Q το πακέτο BF των 15 ημερων που έδωσε 

Ερωτηση

επειδη και τα δεδομενα της BLACK FRIDAY και των λεπτων ομιλιας ληγουν δυστυχως πιο συντομα απο καθε αλλη χρονια στο παρελθον....

Θα δωσει κατι τα Χριστουγεννα Πρωτοχρονια ή ενδοιαμεσα οπως δινουν οι αλλες εταιρειες στους κατοχους καρτοκινητων αυτων δλδ που ψαχνουν την χαμηλοτερη τιμή και οχι των συμβολαιων (που πληρωνουν εφαπαξ και ξενοιαζουν)

θα δωσει αραγε καμια ενδοιαμεση αλλη προσφορα δωρεαν οπως εδωσε προσφατα αλλη καρτοκνητη και ποτε? ξερει κανεις σας?Ευχαριστω για την υπομονη σας!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δώσει, αλλά αυτή είναι μια υπόθεση. Μακάρι να συμβεί.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι κοροιδιλικι μας παιζει η Q με το 5g; Τι δουλεμα πεφτει; Για ποιο λογο δεν ενεργοποιειται και σε εμας; Ειναι δυνατον; 

Link to comment
Share on other sites

H wind δεν υπάρχει περίπτωση να μας το δώσει. Οι ελπίδες μας πέφτουν στη nova αν και εφόσον αποφασίσει να την αναδιοργανώσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω dual sim.

Έληγαν τα δεδομένα από Q χθες 23.59.

Τα έκλεισα λοιπόν στις 23.50.

Το κινητό dual σε τώρα ΠΟΥ θες να έχεις δεδομένα. Έβαλα λοιπόν στην co που δεν χρεώνει !!!!

Αυτοί κατάφεραν στις 00.20 να με χρεώσουν !!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...