Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, panossgo said:

Δεν ξέρω για τις εταιρείες, ξέρω για την Q.

Κλέβει και απόδειξη γι αυτό είναι η επιστροφή των χρημάτων που μου έκανε (άρα παραδέχτηκε την κλοπή) και που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ μου.

Επιστροφή χρημάτων δεν είναι παραδοχή κλοπής, αλλά στην χειρότερη περίπτωση παραδοχή λάθους χρέωσης ή στην καλύτερη περίπτωση μια κίνηση για να κλείσει το ticket  με ευχαριστημένο τον πελάτη. Αν το εκλαμβάνεται ως παραδοχή της κλοπής είναι βέβαια δικό σας δικαίωμα. Αλλά για εμένα είναι αυθαίρετο εντελώς συμπέρασμα. 

Όσο αφορά την καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. τι θα κάνετε  τώρα, που καταλάβατε το λάθος σας; 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τις εταιρείες, ξέρω για την Q.
Κλέβει και απόδειξη γι αυτό είναι η επιστροφή των χρημάτων που μου έκανε (άρα παραδέχτηκε την κλοπή) και που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ μου.
Μα φίλε μου με το τσιγκέλι σου βγάζουμε να μας πεις τι έγινε και φάγαμε 20 σχόλια για να καταλάβουμε ότι έστειλες sms. Και την πρώτη φορά κάτι ανάλογο θα έγινε, έτσι απλώς μπορεί να επέστρεψαν τα χρήματα επειδή ήταν μικρό το ποσό για να είναι ευχαριστημένος ο πελάτης.
Κάνε λοιπόν κάποιες κινήσεις που προτείνουμε εδώ μέσα για να μη σε κλέβει κανένας και να προστατεύεις την τσέπη σου. Δεν κερδίζεις τίποτα με το να φωνάζεις ότι κλέβει η κιου.
Έτσι όλοι κλέβουν παντού. 0,75€ ανά λεπτό ομιλίας σε όλες τις εταιρείες είναι κλοπή. Είναι όμως??? Αφού το γράφει στον τιμοκατάλογο και υπάρχει τρόπος αποφυγής, δεν θεωρείται κλοπή βάσει του νόμου.
Έστειλες ένα sms νομίζοντας ότι είναι 7 cents και στο τέλος αποδείχτηκε ότι έστειλες τρία sms με 25 σεντς το καθένα.
Υπάρχει τεχνογνωσία να τα αποφεύγουμε όλα αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά εχει να κάνει με τα Ελληνικά και Unicode χαρακτήρες το καλύτερο πρόγραμμα για SMS είναι το Textra εχει ρύθμιση για τα Ελληνικά και βλέπεις πόσα sms στέλνεις, απλά πράγματα, αν το έστελνες στα Αγγλικά δεν υπήρχε πρόβλημα 160 χαρακτήρες 1 sms.
Για πλάκα βάλε το textra γράψε το ίδιο μήνυμα με την τρίτη επιλογή στο πάντα και στο ποτέ να καταλάβεις τι παίζει
Κλασική περίπτωση απλά πράγματα.ab873d4a960f45edd4ede094cecdcd49.jpg

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα σε όλους.

Το Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021 συμπλήρωσαμε με τη γυναίκα μου ένα χρόνο στην Q και ήρθε η ώρα για ένα σύντομο απολογισμό.

Καταρχήν το Σάββατο αγόρασα μια καινούργια κάρτα Q που τοποθέτησα στο κινητό μου σαν δεύτερη και έδωσε κονέ σε μένα και τη σύζυγο από 12 gb και κάτι ψιλά, για ένα χρόνο. Από το περυσινό κονέ είχαμε καταναλώσει περίπου 10 gb ο καθένας. Άρα από data ήμασταν καλυμμένοι και πέρυσι και θα είμαστε και το επόμενο 12μηνο.

Όσον αφορά την ομιλία και τα μηνύματα με 11ευρώ ανανέωση ανά δίμηνο για την κάθε κάρτα για αγορά countdown, με λίγο mobile voip και dosms για τα κενά διαστήματα, βγάλαμε άνετα και πλούσια θα έλεγα - με βάση τις ανάγκες μας - όλη τη χρονιά. Κάπως έτσι θα συνεχίσουμε και φέτος.

Στην ουσία τώρα και το αποτέλεσμα που φάνηκε στη τσέπη μας. Φύγαμε από 2 συμβόλαια που μας στοίχιζαν 72 ευρώ το μήνα (βλακώδες και παράλογο από μέρους μας) και ήρθαμε σε 2 κάρτες με πλήρεις παροχές για 10-12 ευρώ συνολικά, μηνιαίως. 700 ευρώ το χρόνο μείναμε στη τσέπη μας και είναι η πιο σωστή κίνηση που κάναμε. Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά στο νήμα που μας βοήθησαν στη μετάβαση, χωρίς γκρίνιες, μουρμούρες και μιζέρια. Με συμβουλές μόνο, ακόμη και με προσωπικά μηνύματα όταν χρειαζόταν. Αυτή είναι η αξία και το νόημα του νήματος. Η βοήθεια. Όλα τα άλλα, τα τοξικά και τα trolls, τα αγνοώ. Υπόσχομαι ένα κέρασμα σε όσους είναι διαθέσιμοι, μόλις περάσει η πανδημία και αισθανθούμε πιο ασφαλείς.

Καλημέρα και πάλι!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Εδεησε να δώσει δεδομένα στο cd. Άντε ,τον άλλο μήνα πάλι τώρα 🤣

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, neutral said:

Εδεησε να δώσει δεδομένα στο cd. Άντε ,τον άλλο μήνα πάλι τώρα 🤣

Το οποίο μπορείς να ενεργοποιήσεις μέχρι σήμερα στις 17.00

Επίσης, ευτυχώς λειτουργεί κανονικά η 6ευρη ανανέωση.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2021 at 6:44 ΜΜ, pavlitakis1 said:


 

 

Επανάσταση για τα bug της Q κι εσύ αρχηγός.
Φίλε μόνο εμείς διαβάζουμε τα μηνύματά μας και άδικα μας βομβαρδίζεις με ανούσιες ειδοποιήσεις. Τα marketing των εταιρειών κάνουν έρευνες αγοράς με το δικό τους τρόπο, ειδικά τέτοιου είδους σχόλια ούτε καν τα διαβάζουν. Ούτε εμείς θα φύγουμε ούτε η εταιρεία λαμβάνει υπόψιν αυτά τα σχόλια



 

Καταρχιν ΟΥΔΕΠΟΤΕ κυρηξα ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ και ποτε δεν ηγηθηκα τετοιας κινησης ή κινηματος!

Διαμαρτυρηθηκα για τα αυτονοητα και ζητησα να εφαρμοστει το ΝΟΜΙΜΟ και αυτο που δικαιουμε....δλδ να μην χρεωνομαι σε περιαγωγη οταν η ΕΤΑΙΡΕΙΑ επικαλειται ΔΩΡεΑΝ δεδομενα

να επιστρεφει τα χρηματα οσες φορες τα εξαφανισε διχως προηγουμενο και ...να δινει περισσοτερες ευκαιριες στο κοινο καταναλωτες και Προσφορες!

 

τωρα αν εσυ θεωρεις οτι το ΝΗΜΑ σου ανηκει ή εχεις ποσοστα ιδιοκτησιας ή εχει φτιαχτει για να περναει μονο η Αποψη αυτων που τα εχουν λυσει ολα αυτα.....σου ζητω να δεχτεις και την αλλη γνωμη οτι υπαρχουν και καταναλωτες που αδικα χρεωνονται σε κλησεις τους εξαφανιζονται τα δεδομενα τους ο χρονος ομιλιας τους τα δεδομενα ΠΕΡΙΑΓΩΓΗΣ τους και τα χρηματα τους

ΑΣΧΕΤΩΣ αν εγω οπως λεει καποιος αλλος εδω μεσα τρολαρω  στα 175 απο τα 177 μυνηματα μπορει και να εχει δικιο!!!

Τ θεμα ειναι οτι θα συνεχιζω να φωναζω οταν βλεπω αδικιες!!!!

Τωρα η θα συμβιβαστεις με αυτο ή θα με Πεταξεις απο το νημα !!!! 

Edited by Pedro_G
Link to comment
Share on other sites




Καταρχιν ΟΥΔΕΠΟΤΕ κυρηξα ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ και ποτε .........................,..,
Τωρα η θα συμβιβαστεις με αυτο ή θα με Πεταξεις απο το νημα !!!! 


Δεν θέλω να σου απαντήσω γιατί για άλλη μία φορά θα γράψουμε ανούσια πράγματα που δεν βοηθάνε κανένα. Το νήμα υπάρχει για να μπορούν κάποια μέλη να έχουν βοήθεια, μήπως γλυτώσουν λίγα € αυτές τις δύσκολες εποχές. Για άλλη μία φορά μιλάς για τον εαυτό σου αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους. Δεν έχεις καταλάβει ότι το νήμα ανήκει σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Νταβατζιλικι χωρις να παρω κατι τετοιο,μου ηρθε αυτο το μηνυμα και μου αφαιρεσαν και τα ευρω....ετυχε σε κανεναν??88eb1042ab2bc27e2ed3f5981579a04c.jpg

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pedro_G said:

......Διαμαρτυρηθηκα για τα αυτονοητα και ζητησα να εφαρμοστει το ΝΟΜΙΜΟ και αυτο που δικαιουμε....δλδ να μην χρεωνομαι σε περιαγωγη οταν η ΕΤΑΙΡΕΙΑ επικαλειται ΔΩΡεΑΝ δεδομενα

να επιστρεφει τα χρηματα οσες φορες τα εξαφανισε διχως προηγουμενο και ...να δινει περισσοτερες ευκαιριες στο κοινο καταναλωτες και Προσφορες!.........

Φίλε Pedro_G, δε νομίζω ότι σου απαγόρεψε κανένας να μπαίνεις στο νήμα και να γράφεις τα παράπονα σου και για την παράνομη συμπεριφορά της εταιρείας απέναντι σου. 

Το θέμα είναι αν αυτό φέρνει κάποιο αποτέλεσμα. Π.χ. έκανες το αυτονόητα;;; Που είναι 1) να στείλεις ένα mail στην εταιρεία, να περιγράφεις τα περιστατικά και να ζητάς την επιστροφή των χρημάτων σου και την αποκατάσταση της αδικίας. Το έκανες αυτό και τι σου απάντησαν;;

2) Κοινοποίησες το mail στην Προστασία του καταναλωτή και την ΕΕΕΤ, για να πιέσεις την εταιρεία να σε αποκαταστήσει; Το έκανες αυτό και τι απάντηση πήρες;;

Αν έκανες αυτά τα βασικά, μπορείς να βρεις το δίκιο σου και να βοηθήσεις και όποιον άλλον βρεθεί στη θέση σου, να κάνει τις σωστές ενέργειες και να βρει λύση στο πρόβλημα του.

Αν δεν τα έκανες αυτά και απλώς μπαίνεις εδώ μέσα για να βγάζεις το θυμό σου.... είναι οκ, γιατί εκτονώνεσαι. Αλλά ούτε το πρόβλημα σου λύνει, ούτε τους υπόλοιπους βοηθάει σε κάτι. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Νταβατζιλικι χωρις να παρω κατι τετοιο,μου ηρθε αυτο το μηνυμα και μου αφαιρεσαν και τα ευρω....ετυχε σε κανεναν??88eb1042ab2bc27e2ed3f5981579a04c.jpg
OptoStyle
Όταν μπεις να σερφάρεις ενώ σου έχουν τελειώσει τα δεδομένα χρεώνεσαι ημερήσιο internet αυτόματα. Οπότε ή αγοράζεις πακέτο με δεδομένα ή κλείνεις τα δεδομένα από τη συσκευή σου. Η Q έχει αποφασίσει να μην σου βάζει (αυτόματα) φραγή όταν τελειώσουν τα πακέτα σου. Μπορείς να τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών να στα απενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, optostyle said:

Νταβατζιλικι χωρις να παρω κατι τετοιο,μου ηρθε αυτο το μηνυμα και μου αφαιρεσαν και τα ευρω....ετυχε σε κανεναν??88eb1042ab2bc27e2ed3f5981579a04c.jpg

OptoStyle
 

Δεν διευκρινίζεις στο post σου, αν είχαν τελειώσει τα data σου, όταν πήρες το μήνυμα αυτό.

Αν είχες data και παρόλαυτα σου ήρθε το μήνυμα, αλλάζει το πράγμα.

Είναι χρήσιμο να το ξέρουμε αυτό, για να προσέχουμε το υπόλοιπο που υπάρχει στα δεδομένα μας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

προφανως ανοιξες δεδομενα χωρις να εχεις πακετο. Αλλιως μιλας με εξυπηρετηση και τα ζητας πισω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Και 11/1,12-0,30= 9,52€ με ανανεέωση 11€ που σου φτάνουν για 3 πακέτα των 3€

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ μερικές φορές - όταν ξεμένω από sms - το dosms μέσα από τη σελίδα του στο browser. Επειδή μου φαίνεται λίγο δύσχρηστο, υπάρχει app του dosms; Αν ναι, που μπορώ να το βρω;

Επίσης παραπάνω διάβασα ότι υπάρχουν ανάλογα applications, όπως το textra. Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτά, για να μας δώσετε την εμπειρία σας; Όσον αφορά την ευκολία χρήσης και τις χρεώσεις.

 

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ μερικές φορές - όταν ξεμένω από sms - το dosms μέσα από τη σελίδα του στο browser. Επειδή μου φαίνεται λίγο δύσχρηστο, υπάρχει app του dosms; Αν ναι, που μπορώ να το βρω;
Επίσης παραπάνω διάβασα ότι υπάρχουν ανάλογα applications, όπως το textra. Έχετε χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτά, για να μας δώσετε την εμπειρία σας; Όσον αφορά την ευκολία χρήσης και τις χρεώσεις.
 
Το dosms.eu δεν διατίθεται πλέον στο play store. Κάνε μία αναζήτηση και όπου το βρεις το κατεβάζεις. Είναι ασφαλές και λειτουργεί σαν την μαμά εφαρμογή. Είναι 1,6ΜΒ. Μόλις πας να στείλεις σμς σε ρωτάει τι θέλεις. Την χρησιμοποιώ χρόνια και με βγάζει από ταλαιπωρία αλλά κερδίζεις και σε χρήματα.
Εγώ το έχω απενεργοποιημένο και το ενεργοποιώ μόνο τις ελάχιστες φορές θα το χρησιμοποιήσω για να μην έχω άλλη μία εφαρμογή να τρέχει στο παρασκήνιο.
Μην ασχολείσαι με άλλες εφαρμογές. Θα μπλέξεις.
Το mobilevoip δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες.
ed87808a8c606b61417c699822a781e7.jpg


Link to comment
Share on other sites

 

 

21 ώρες πριν, Vasileios said:

Όσο αφορά την καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. τι θα κάνετε  τώρα, που καταλάβατε το λάθος σας; 

Έστειλα email όπου ζητάω ακύρωση της καταγγελίας.

 

21 ώρες πριν, Vasileios said:

Επιστροφή χρημάτων δεν είναι παραδοχή κλοπής, αλλά στην χειρότερη περίπτωση παραδοχή λάθους χρέωσης ή στην καλύτερη περίπτωση μια κίνηση για να κλείσει το ticket  με ευχαριστημένο τον πελάτη. Αν το εκλαμβάνεται ως παραδοχή της κλοπής είναι βέβαια δικό σας δικαίωμα. Αλλά για εμένα είναι αυθαίρετο εντελώς συμπέρασμα.

Εντελώς αυθαίρετο είναι το δικό σου συμπέρασμα.

Το δεύτερο αίτημά μου για επιστροφή χρημάτων όπου η εταιρεία είχε δίκιο τελικά, μια χαρά μου το απέρριψαν...Ούτε 'λάθος χρέωση' ούτε προσπάθεια 'να κλείσει το ticket  με ευχαριστημένο τον πελάτη'...

btw γνωρίζεις ευχαριστημένο πελάτη κινητής τηλεφωνίας;

Link to comment
Share on other sites






btw γνωρίζεις ευχαριστημένο πελάτη κινητής τηλεφωνίας;

Ναι εμείς εδώ με κιου είμαστε ευχαριστημένοι, κάποιοι άλλοι αλλού με φρογκ, κάποιοι άλλοι με cu. Ανάλογα με τις ανάγκες και την τσέπη του καθενός όλοι είμαστε ευχαριστημένοι εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων που τρώγονται με κάτι.
Τζάμπα κινητή δεν υπάρχει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pavlitakis1 said:

Το dosms.eu δεν διατίθεται πλέον στο play store. Κάνε μία αναζήτηση και όπου το βρεις το κατεβάζεις. Είναι ασφαλές και λειτουργεί σαν την μαμά εφαρμογή.

 

Το κατέβασα από εδώ και το έστειλα για έλεγχο στο virustotal, μου έβγαλε 14 (!!!) προειδοποιήσεις: https://www.virustotal.com/gui/file/8e1bbc0b8d0ab23a7b44527f494c4d62d305f45cc1495c265ae573c03b6e336a

1 minute ago, pavlitakis1 said:

Ναι εμείς εδώ με κιου, κάποιοι άλλοι άλλου με φρογκ, κάποιοι άλλοι με cu. Ανάλογα με τις ανάγκες και την τσέπη του καθενός όλοι είμαστε ευχαριστημένοι εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων που τρώγονται με κάτι.emoji38.png

Δηλαδή όλοι εσείς (εσύ είσαι εκπρόσωπος κάποιων και μιλάς εκ μέρους τους; ) δεν είστε της άποψης ότι οι εταιρείες κινητής έχουν φτιάξει καρτέλ και εκμεταλλεύονται τους καταναλωτές;

Αλλά πιστεύετε ότι η αγορά κινητής δουλεύει σωστά και οι κανόνες ανταγωνισμού τηρούνται; Εξ' ου και η ευχαρίστησις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς.

Καρτελ δεν υπάρχει με τίποτα στην Ελληνική αγορά 

 

Link to comment
Share on other sites




Το κατέβασα από και το έστειλα για έλεγχο στο virustotal, μου έβγαλε 14 (!!!) προειδοποιήσεις

Εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις. Από τη μεριά μου καταθέτω την άποψή μου και την εμπειρία μου και όποιος θέλει την πιστεύει.
Εσύ χάνεις που πιστεύεις κάτι άλλο. Εμείς δεν χάνουμε τίποτα.


Δηλαδή όλοι εσείς (εσύ είσαι εκπρόσωπος κάποιων και μιλάς εκ μέρους τους; ) δεν είστε της άποψης ότι οι εταιρείες κινητής έχουν φτιάξει καρτέλ και εκμεταλλεύονται τους καταναλωτές;
Αλλά πιστεύετε ότι η αγορά κινητής δουλεύει σωστά και οι κανόνες ανταγωνισμού τηρούνται; Εξ' ου και η ευχαρίστησις;

Τα πακέτα της κιού δεν έχουν καμμία σχέση με τα πακέτα των άλλων. Η κάθε εταιρία κάνει την προώθηση της σε ένα target group. Ακόμα και τα φοιτητικά πακέτα είναι διαφορετικά. Ακόμα και οι τιμές στα απεριόριστα πάλι είναι διαφορετικές. Για αυτό ανάλογα με τις ανάγκες μας επιλέγουμε κάτι. Αλλιώς δεν θα είχε σημασία να είναι κάποιος στην Q ή στο frog ή να είναι στη vodafone. Ούτε θα υπήρχε ανάγκη για αυτές τις αντιπαραθέσεις ποιος είναι καλύτερος και ποιός είναι χειρότερος. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβεις τόσο καλύτερα για σένα.
Ο καθένας εκπροσωπεί τον εαυτό του και λέει την άποψή του ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panossgo said:

 

Το κατέβασα από εδώ και το έστειλα για έλεγχο στο virustotal, μου έβγαλε 14 (!!!) προειδοποιήσεις: https://www.virustotal.com/gui/file/8e1bbc0b8d0ab23a7b44527f494c4d62d305f45cc1495c265ae573c03b6e336a

 

Θεωρείς το app με βάση τον έλεγχο του virustotal, ότι είναι ανασφαλές; Θα το δοκιμάσω και θα αποφασίσω. Εάν διαπιστώσω κάτι περίεργο, θα γυρίσω στο dosms.eu μέσα από το browser.

1 hour ago, panossgo said:

 

Δηλαδή όλοι εσείς (εσύ είσαι εκπρόσωπος κάποιων και μιλάς εκ μέρους τους; ) δεν είστε της άποψης ότι οι εταιρείες κινητής έχουν φτιάξει καρτέλ και εκμεταλλεύονται τους καταναλωτές;

Αλλά πιστεύετε ότι η αγορά κινητής δουλεύει σωστά και οι κανόνες ανταγωνισμού τηρούνται; Εξ' ου και η ευχαρίστησις;

Μιλάω από προσωπική εμπειρία και την αίσθηση που έχω από την αγορά. Δεν ξέρω αν υπάρχει καρτέλ. Είμαι όμως σίγουρος ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας εκμεταλλεύονται και μάλιστα άγρια τα συμβόλαια. Κερδοσκοπούν ασύστολα στα συμβόλαια. Έχω δει δεκάδες ανθρώπους και μάλιστα μεγαλύτερης ηλικίας, στα καταστήματα όλων των εταιρειών, να πληρώνουν 50άρια και 80άρια για παροχές κινητής που σίγουρα δεν χρειάζονται και δεν χρησιμοποιούν καν. Και δεν βρίσκεται ένας άνθρωπος να τους προτείνει ένα πιο λογικό συμβόλαιο.

Εγώ στα 67 μου χρόνια (σχεδόν παππούς σας...χεχε) με είκοσι χρόνια παρουσίας στα forums τεχνολογίας, μόλις πέρυσι "ανακάλυψα" την καρτοκινητή. Τώρα συνειδητοποίησα τι κερατιάτικα πλήρωνα τόσα χρόνια.

Και ναι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την Q. Όπως θα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος αν ήμουν στη κόκκινη ή την πράσινη καρτοκινητή. Γιατί πάντα συγκρίνω αυτό που έχω, με ότι είχα στο παρελθόν.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Green_Dragon said:

Και ναι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την Q. Όπως θα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος αν ήμουν στη κόκκινη ή την πράσινη καρτοκινητή. Γιατί πάντα συγκρίνω αυτό που έχω, με ότι είχα στο παρελθόν.

https://philosophyreturns.gr/o-nasrentin-o-polyteknos-kai-to-mikro-spitaki/

Edited by panossgo
Link to comment
Share on other sites






. Είμαι όμως σίγουρος ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας εκμεταλλεύονται και μάλιστα άγρια τα συμβόλαια. Κερδοσκοπούν ασύστολα στα συμβόλαια. Έχω δει δεκάδες ανθρώπους και μάλιστα μεγαλύτερης ηλικίας, στα καταστήματα όλων των εταιρειών, να πληρώνουν 50άρια και 80άρια για παροχές κινητής που σίγουρα δεν χρειάζονται και δεν χρησιμοποιούν καν.


Μα τα συμβόλαια κρατάνε ζωντανές τις εταιρείες. Είναι δυνατόν να κρατηθεί μία εταιρεία κινητής με 4-5 ευρώ το μήνα? Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ και όποιος ψαχτεί λίγο θα μας βρει. Δεν είμαστε να βάλουμε όλο τον κόσμο να πληρώνει 5 ευρώ το μήνα γιατί στο τέλος κανένας μας δεν θα έχει τίποτα.


Θεωρείς το app με βάση τον έλεγχο του virustotal, ότι είναι ανασφαλές; Εάν είναι έτσι καλύτερα να χρησιμοποιώ περιστασιακά το dosms μέσα από το browser.

Όλα αυτά τα λογισμικά antivirus είναι εταιρείες που προωθούν δικές τους εφαρμογές που έχουν πληρωθεί. Δεκάδες χρησιμοποιούμε αυτή την εφαρμογή χωρίς πρόβλημα. Αυτοί κατευθύνουν τον κόσμο να πληρώσουν για να πάρουν μία εφαρμογή από το play store. Κατά την γνώμη μου η εφαρμογή αυτή βγήκε από το κατάστημα για να μην πληρώνει κερατιάτικα στην google και διατίθεται ελεύθερα σε όσους θέλουν.
Ξέρω δεκάδες ανθρώπους από φόρουμς αλλά και προσωπικά που την χρησιμοποιούν χωρίς πρόβλημα.


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...