Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Κλείνει ένας μήνας από την τελευταία φορά που έδωσε data countdown, αν δεν κάνω λάθος.
Επίσης όπως ανέφερε φίλος παραπάνω δεν έχει ανοίξει η ανανέωση από 6 ευρώ.


Μικρό αυτό το κακό η προσωρινή απουσία των 6€, αφού η πιο συμφέρουσα ανανέωση είναι πλέον 11€ για λόγους αποφυγής του 0,30.
Όντως σκέτα αρκετά δεδομένα δεν έδωσε μετά την 1 Νοεμβρίου.
Υποθέτω ότι κάποιος καινούργιος στόκος μαθαίνει στην ενημέρωση της εφαρμογής και τα έχει κάνει άνω κάτω.

Παιδιά όσοι θέλετε να φύγετε, κάντε το το γρηγορότερο και μην χάνετε τον χρόνο σας να γράφετε εδώ, αφού δεν κερδίζετε τίποτα. Δικαίωμα μας να διαλέξετε ποιός θα σας τρώει τα λεφτά σας.
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία χρειάζεται τώρα. Να το παρακολουθήσουμε το θέμα για 2-3 εβδομάδες, να δούμε που το πάει η Q με τα countdowns (τις παροχές και τη διάρκεια). Και μετά αποφασίζει ο καθένας με βάση τις ανάγκες και την τσέπη του.
Εμένα λήγουν τα data που είχα εξασφαλίσει πέρυσι τέτοιο καιρό με το Q cone και ψάχνω να βρω μια λύση. Είτε με νέο cone που είναι δύσκολο, γιατί δεν έχω κάποιον να φέρω στην Q. Είτε με κάποια sim μόνο για data. Αν έχετε κάποια ιδέα να μου προτείνετε, ευχαρίστως να το δω.
WiFi on the spot της κόκκινης. Αυτό έχω από πέρυσι χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα καθότι έχω το κονέ. Έχω 2 κάρτες σε αναμονή. Αν χρειαστεί είμαι έτοιμος αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει σύντομα. Σήμερα έχει στην εικόνα τα 6€ αλλά όχι στην ανανέωση. Κάποιος χαζούλης μαθαίνει. Μην νομίζετε ότι είναι απλό πράγμα να γράφεις κώδικα σε έναν σέρβερ.
Το θέμα είναι να πάμε που; cu λόγω της προσφοράς; Η βατράχι;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπου και να πας θα πληρώσεις περισσότερα. Ο πανικός που προκαλείται δεν βοηθάει σε σωστές επιλογές.
Ψάξε στα ανάλογα νήματα
εκεί ομως επιμένει η κουφάλα ...να μην δίνει data ....Αν συνεχισει ετσι αντε γεια και απο μενα .Καλο ηταν οσο κρατησε ...

Δεν σου έχει στείλει ούτε προσφορά με δεδομένα? Περίεργο. Μήπως έχεις απενεργοποιήσει τις προσφορές?
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, makap said:

Δεν πρόσεξες τα μικρά γράμματα κάτω από την εικόνα της προσφοράς.

Εκεί λέει 30 μέρες.

Θα διαβάσεις το νήμα για τον πάροχο που θέλεις.

Αυτό είναι για την Q.

και ασφαλως για την Q ΜΙΛΑΩ τοση ωρα και γραφω!!!!! 

BLACK FRIDAY 15 ημερων

CYBER MONDAY ...... ακομη το περιμενουμε!!!

καουντ νταουν ΟΦΕΡ......... ανανεωση απο 10 ευρω

 

να πουμε τι ερχεται στην συνεχεια μηπως??? η θα βγουν τα παπαγαλακια και θα λενε εδω μεσα οτι δεν τους αγγιζουν αυτες οι μειωσεις???

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pedro_G said:

να πουμε τι ερχεται στην συνεχεια μηπως??? η θα βγουν τα παπαγαλακια και θα λενε εδω μεσα οτι δεν τους αγγιζουν αυτες οι μειωσεις???

Φαίνεται ότι είναι πρόβλημα στην λειτουργία της εφαρμογής που σαφώς δεν επηρεάζει τους περισσότερους. Τα παπαγαλάκια της κιού γνωρίζουν περισσότερα για την κιού από τα παπαγαλάκια των άλλων. 

Όταν έλθουν τα άλλα, θα αποφασίσουμε τότε τι θα κάνουμε με ψυχραιμία και όχι ότι θα μας πουν τα παπαγαλάκια.😆😆

Link to comment
Share on other sites

Έχει ΛΥΣΑΞΕΙ με τα sms κάθε βδομάδα όμως. 

Edit και σε μένα επιτρέπει τα 6€ ανανέωσης. Τι κάνουν εκεί στην Q? Για ώρες είχε πάνω στη κάρτα τη προηγούμενη προσφορά και από κάτω το νέο cd. 

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Με 6€ ανανεωση εκανα πριν 10' απο το site (στο app δεν ηταν διαθεσιμο).
Η προσφορα ισχυει για 30 ημερες (το ειδα αφου την αγορασα).

Link to comment
Share on other sites

Έχει ΛΥΣΑΞΕΙ με τα sms κάθε βδομάδα όμως. 
Edit και σε μένα επιτρέπει τα 6€ ανανέωσης. Τι κάνουν εκεί στην Q? Για ώρες είχε πάνω στη κάρτα τη προηγούμενη προσφορά και από κάτω το νέο cd. 
σίγουρα το προχώρησες και έκανες ανανέωση η βλέπεις μόνο την εικόνα πάνω
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, neutral said:

Έχει ΛΥΣΑΞΕΙ με τα sms κάθε βδομάδα όμως. 

Edit και σε μένα επιτρέπει τα 6€ ανανέωσης. Τι κάνουν εκεί στην Q? Για ώρες είχε πάνω στη κάρτα τη προηγούμενη προσφορά και από κάτω το νέο cd. 

Σας έχω πει ότι μάλλον είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Μην σας πιάνει πανικός από τους καλοθελητες. Δεν πιστεύω ότι η κιού θέλει να αυτοκτονήσει.

Έχουμε και εναλλακτικές αν τελικά θέλει να τα τιναξει όλα στον αέρα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akalos said:

τα χει τιναξει ήδη τι δεν καταλαβαίνεις ?

Μία χαρά είναι ακόμα. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Τα 3ευρα πακέτα συνεχίζονται. Μόλις μάθει ο καινούργιος θα στρώσουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, bbbb said:

@makap Τι δεν βλεπω? Που λεει 30 ημερες ?436e7d572d12d79fb4c0b0e99156e82a.jpg

Δεν βλέπουμε όλοι τις προσφορές από το κινητό

Αρκετοί τις παρακολουθούν και από τον υπολογιστή, που έχει πολύ περισσότερο διαθέσιμο χώρο.

Το θέμα αυτό είχε συζητηθεί και την BF και είχα ανεβάσει φωτο που έγραφε για 30 μέρες ενώ μετά το θόρυβο το διόρθωσαν σε 15 και το έγραψαν και μέσα στην προσφορά.

 

Καταγραφή.JPG

 

Τα παραπάνω απευθύνονται, βέβαια, και στον akalos που έγραψε ότι δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθαν όντως. Πριν δεν άφηνε. Οπότε παραμένουμε μέχρι νεωτέρας

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τείνω να πιστέψω ότι η πολιτική της Wind είναι ένα μείγμα αμπαλοσυνης και μπλόφας.

Εδω και 2,5 εβδομάδες περιμένω να μου πιστωθούν τα bonus από την πρώτη μου ανανέωση (3000 προς Q και 1GB) χωρίς αποτέλεσμα έως τώρα, παρότι έδωσα αίτημα στην εξυπηρέτηση από την πρώτη στιγμή. Κατόπιν, και μετά την τελευταία ανακοίνωση της Wind, ζήτησα την απενεργοποίηση του bonus για να αποφύγω το χαράτσι 1,70€ ανά ανανέωση.

Σήμερα που έστειλα για να ρωτήσω τι γίνεται με το αίτημα μου, μου είπαν ότι δε γίνεται να μου αποδοθούν διότι έχω κάνει αίτημα για απενεργοποίηση του bonus!!!

 

Αυτό που μυρίζομαι είναι ότι τελευταία στιγμή τελικά δεν θα εφαρμοστεί το χαράτσι 1,70€ ανά ανανέωση, αλλά όσοι αιτηθούν την απενεργοποίηση του bonus δε θα μπορούν να την ανακαλέσουν. Επομένως πιστεύω ότι όλο αυτό το κάνει για να στερήσει το bonus ανανέωσης από μια μερίδα των συνδρομητών, μπλοφάροντας για άλλη μια φορά.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μυρίζομαι είναι ότι τελευταία στιγμή τελικά δεν θα εφαρμοστεί το χαράτσι 1,70€ ανά ανανέωση, αλλά όσοι αιτηθούν την απενεργοποίηση του bonus δε θα μπορούν να την ανακαλέσουν.
Το έχει πει ότι δεν επανέρχεται. Νομίζω ότι δεν αξίζει κάποιος να το απενεργοποιήσει αλλά να βάζει 11 ευρώ όπως κάναμε μέχρι τώρα για να παίρνουμε και τα δώρα.
Επανήλθαν όντως. Πριν δεν άφηνε. Οπότε παραμένουμε μέχρι νεωτέρας

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Αυτό λέω μη σας πιάνει πανικός από τους καλοθελητές. Έχουν θέμα με το λογισμικό τους στην Q. Αν έρθει η ώρα θα φύγουμε όλοι μαζί.
Μέχρι τώρα έχουμε περάσει φουρτούνες από καλοθελητές, αλλά έχουμε καταφέρει να υπερασπίσουμε την τσέπη μας βρίσκοντας έξυπνους τρόπους αντιμετώπισης και της κιού οπότε είναι μονόδρομος η επικοινωνία μεταξύ μας για να χαλαρώνουμε μετά τις "μάχες"
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει το 6 ευρω προς μερικους εξυπνους ακα. pedro trolaki για το κονε πρωτος να δωσεις το link σου εισαι εδω μονο ανουσια αχριαστα ποστ, οι διαχειριστές τι κανουν;; Για να βαλουν στη θεση τους μερικους που μας σπανε τα νευρα + δινουν λαθος πληροφορηση στον κοσμο και δε βοηθανε στο παραμικρο....

Το διαγραφω γτ μπορει να ηταν οντως χωρις το 6ευρω για λιγο αλλα το οτι παρεχεις ουδεμια βοηθεια σε ολο το forum ισχυει, τα 177 μνμ απο τα 179 σιγουρα ειναι τρολαρισμα και 2 μνμ ζητας κονε και βοηθεια για το κινητο σου.

Edited by n70-spec
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Το έχει πει ότι δεν επανέρχεται. Νομίζω ότι δεν αξίζει κάποιος να το απενεργοποιήσει αλλά να βάζει 11 ευρώ όπως κάναμε μέχρι τώρα για να παίρνουμε και τα δώρα.

Κάνεις λάθος, σε κανένα σημείο της ανακοίνωσης δεν αναφέρεται ότι η απενεργοποιηση του μπόνους είναι μη αναστρέψιμη. Σε άλλα μπόνους αναφέρεται σαφέστατα ότι αν το απενεργοποιήσεις δεν υπάρχει η δυνατότητα να ενταχθεις και πάλι. Μην παραπληροφορεις.

Link to comment
Share on other sites



Κάνεις λάθος, σε κανένα σημείο της ανακοίνωσης δεν αναφέρεται ότι η απενεργοποιηση του μπόνους είναι μη αναστρέψιμη. Σε άλλα μπόνους αναφέρεται σαφέστατα ότι αν το απενεργοποιήσεις δεν υπάρχει η δυνατότητα να ενταχθεις και πάλι. Μην παραπληροφορεις.


Ναι δίκιο έχεις. Μάλλον μπερδεύτηκα με την απενεργοποίηση του free2talk. Ένα λάθος δεν λέγεται παραπληροφόρηση. Δεν είμαι επίσημο σάιτ της εταιρείας. Μην τρελαθούμε κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlitakis1 said:


 

 


Ναι δίκιο έχεις. Μάλλον μπερδεύτηκα με την απενεργοποίηση του free2talk. Ένα λάθος δεν λέγεται παραπληροφόρηση. Δεν είμαι επίσημο σάιτ της εταιρείας. Μην τρελαθούμε κιόλας. emoji38.pngemoji38.png

 

Παραπληροφόρηση= πράγματα που δεν ισχύουν. Δεν είπα ότι είσαι επίσημο σάιτ της εταιρίας ή κάτι παρόμοιο, απλώς καλό είναι να είμαστε σίγουροι για όσα λέμε, ώστε να μην προκαλείται τσάμπα αναστάτωση. Αρκετή αναστάτωση μας προκαλεί η Wind από μόνη της 😂

Δεν το είπα πάντως με επιθετικό ύφος, κι εγώ το έχω κάνει και μου την έχουν πει και καλώς. Έκτοτε είμαι πιο προσεκτικός.

Link to comment
Share on other sites



Παραπληροφόρηση= πράγματα που δεν ισχύουν. Δεν είπα ότι είσαι επίσημο σάιτ της εταιρίας ή κάτι παρόμοιο, απλώς καλό είναι να είμαστε σίγουροι για όσα λέμε, ώστε να μην προκαλείται τσάμπα αναστάτωση. Αρκετή αναστάτωση μας προκαλεί η Wind από μόνη της
Δεν το είπα πάντως με επιθετικό ύφος, κι εγώ το έχω κάνει και μου την έχουν πει και καλώς. Έκτοτε είμαι πιο προσεκτικός.


Η παραπληροφόρηση απαιτεί δόλο για αυτό και αντέδρασα. Εκεί που διάβαζα μου έμεινε μία εντύπωση επειδή δεν πρόσεξα.
Αν δεν υπάρχει δόλος είναι άδικη η κατηγορία. Παραπληροφόρηση κάνουν οι καλοθελητές που επιμένουν με δόλο και αποκρύπτουν πράγματα.
Αν δεν υπάρχει δόλος και υπάρχει και διόρθωση, δεν υφίσταται καν η έννοια για κανέναν. Ούτε για εσένα. Έτσι για την αποκατάσταση της τιμής μου.
Τον πανικό δεν τον προκαλεί η κιου αλλά οι συντονισμένες επιθέσεις.
Εγώ παίρνω πάντα αντικειμενικές θέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έληγε 4/12 το υπόλοιπο (2,27€) σε ένα από τα 4 Q που διαχειρίζομαι και ήμουν αποφασισμένος από χθες αφενός να ανανεώσω με 11€ αφετέρου να αγοράσω το τρέχον countdown για να παραταθεί το υπόλοιπο.

Έκανα προ ολίγου την 1η κίνηση (ανανέωση 11€) και είδα με μεγάλη έκπληξη ότι, εκτός από το δώρο των 3000' προς Q για 30 μέρες, έδωσε παράταση για 2 μήνες !!!

Έτσι ματαίωσα την αγορά του countdown.

Αυτό είναι για μένα το καλλίτερο δώρο από την Q.

Καταγραφή.JPG

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, makap said:

Έληγε 4/12 το υπόλοιπο (2,27€) σε ένα από τα 4 Q που διαχειρίζομαι και ήμουν αποφασισμένος από χθες αφενός να ανανεώσω με 11€ αφετέρου να αγοράσω το τρέχον countdown για να παραταθεί το υπόλοιπο.

Έκανα προ ολίγου την 1η κίνηση (ανανέωση 11€) και είδα με μεγάλη έκπληξη ότι, εκτός από το δώρο των 3000' προς Q για 30 μέρες, έδωσε παράταση για 2 μήνες !!!

Έτσι ματαίωσα την αγορά του countdown.

Αυτό είναι για μένα το καλλίτερο δώρο από την Q.

Καταγραφή.JPG

Αυτο είναι το ΠΡΟΦΑΝΕΣ !!!

Όταν κάνεις ανανέωση πάει 2 μηνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...