Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, gatekeeper said:

Έχεις εν μέρει λάθος σε αυτά που λες.. Βάζω πάνω από 15 ευρώ το μήνα στην κιου και πλέον με θεωρεί δεδομένο και καλοπληρωτη.. Προσφορές της προκοπής δεν μου στέλνει σχεδόν ποτέ.. Προσφορές της προκοπής στέλνει σε όσους έχουν καιρό να ανανεώσουν... Ανταμείβει αυτόν που δεν βάζει και τιμωρεί αυτόν που πληρώνει.. Ότι ναναι πράγματα στα όρια του μη σεβασμού του δυναμικού πελατολογίου τους.. Απλά δέχομαι ότι είμαστε σε ελεύθερη αγορά, σε όποιον δεν αρέσει η πόρτα είναι ανοικτή... Μέχρι εκεί.. 

Δεν θα συμφωνήσω με το συμπέρασμα που έβγαλες. Από τα 4 Q που διαχειρίζομαι, σ' αυτό της συζύγου στο οποίο αγοράζω πακέτο με ομιλία κάθε μήνα, τις 2 καλές προσφορές που ανέβασα παραπάνω , ενώ σε άλλο που κρατάω μόνο για να υπάρχει, σπανίως έρχονται προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, GREGORYMO said:

15 η 30 ημέρες ?

Μάλλον, σε 7, για να ικανοποιηθείς

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, makap said:

Μάλλον, σε 7, για να ικανοποιηθείς

ΕΣΥ, δεν κάνεις την πρόβλεψη ?

ΥΓ. Από εδώ και πέρα η πρόβλεψη θα περιλαμβάνει και ημέρες διάρκειας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, makap said:

Στις διαταγές σας κύριε "Διαχειριστή" του forum.

Δεν είναι θέμα διαταγής.

Στις προβλέψεις μπαίνει μια ΝΕΑ παράμετρος.

Διαφωνείς ?

ΥΓ. ΟΛΟΙ από εδώ καί πέρα θα κοιτάμε πρώτα την διάρκεια και μετά το countdown !!!!

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, cmvr said:

Συμφωνώ. Τα απεριόριστα στα συμβόλαια αν αναβαθμιστούν οι υποδομές και μπορούν να αντέξουν την κίνηση δεν μπορεί να είναι κάτω από 30 ευρώ γιατί με τα σημερινά δεδομένα δε θα βγαίνουν τα δίκτυα. Στην καρτοκινητη μπορει να προστεθεί κατ επιλογήν ως πακέτο πχ 15 ευρώ για απεριόριστα.

Μα αν μπει στην καρτοκινητή μόνιμο πακέτο με 15 ευρώ απεριόριστα ποιος ψυχασθενής θα πάρει συμβόλαιο? 😆😆😆 Εδώ 5-10€ έδιναν το καλοκαίρι απεριόριστα δεδομένα και αυτοί με τα συμβόλαια είχαν τσιτωσει άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Δεν είναι θέμα διαταγής.

Στις προβλέψεις μπαίνει μια ΝΕΑ παράμετρος.

Διαφωνείς ?

ΥΓ. ΟΛΟΙ από εδώ καί πέρα θα κοιτάμε πρώτα την διάρκεια και μετά το countdown !!!!

Δεν νομίζω να έχει αυτοκτονικές τάσεις η Q. Κάποιος είχε αυτή την ιδέα να δοκιμάσουν αλλά μετά την αποτυχία δεν νομίζω να τολμήσουν να κάνουν αλλαγή στη διάρκεια του countdown. Να αυξήσουν λίγο την τιμή δίνοντας αρκετά περισσότερα μπορεί να γίνει, αλλά να μειωθεί η διάρκεια με τίποτα. Θα δείξει...στο επόμενο καουντνταουν😆😆😆

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavlitakis1 said:

Δεν νομίζω να έχει αυτοκτονικές τάσεις η Q. Κάποιος είχε αυτή την ιδέα να δοκιμάσουν αλλά μετά την αποτυχία δεν νομίζω να τολμήσουν να κάνουν αλλαγή στη διάρκεια του countdown. Να αυξήσουν λίγο την τιμή δίνοντας αρκετά περισσότερα μπορεί να γίνει, αλλά να μειωθεί η διάρκεια με τίποτα. Θα δείξει...στο επόμενο καουντνταουν😆😆😆

Λέω, ότι θα παίζει είτε 15 είτε 30 ημέρες.

Το απευχομαι αλλά βλέπω να γίνεται.

Θα σου βάζει παραπάνω παροχές αλλά θα λέει 15 ημέρες !!!!

ΥΓ. Εδώ, το πρόβλημα ποιο είναι ?

Ότι πάει στραφη όλος ο υπολογισμός countdown !!!!

Μέχρι τώρα έριχνες τον παπά πότε θα έχει το countdown που θέλεις.

Τώρα, θα δυσκολέψει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Λέω, ότι θα παίζει είτε 15 είτε 30 ημέρες.
Το απευχομαι αλλά βλέπω να γίνεται.
Θα σου βάζει παραπάνω παροχές αλλά θα λέει 15 ημέρες !!!!
ΥΓ. Εδώ, το πρόβλημα ποιο είναι ?
Ότι πάει στραφη όλος ο υπολογισμός countdown !!!!
Μέχρι τώρα έριχνες τον παπά πότε θα έχει το countdown που θέλεις.
Τώρα, θα δυσκολέψει περισσότερο.
Προσωπικά καουντνταουν παίρνω μόνο για επέκταση, οπότε δεν τραβάω ζόρι γιατί έχω και προσφορές ώστε να είμαι εντάξει από δεδομένα.
Δεν θεωρώ πιθανό να αυξήσει τις τιμές και να μειώσει την διάρκεια. Δεν βγάζει νόημα. Απο αυτούς που παίρνουν τα countdown, οι περισσότεροι είναι ψαγμένοι, για τους άλλους υπάρχουν τα κανονικά πακέτα που τα βάζεις και χωρίς smartphone και εφαρμογή όπως και οι προσφορές με σμσ. Το target group των countdown δεν σηκώνει τέτοια κόλπα.


Να κάνω και εγώ μια πρόβλεψη ?
Countdown αύριο, τρίτη πρωί.


Χλωμό γιατί βλέπω ότι δεν έχει ενημερωθεί η εφαρμογή για το επόμενο countdown που σημαίνει ότι δεν έχει πάει κανένας στη δουλειά σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gatekeeper said:
Έχεις εν μέρει λάθος σε αυτά που λες.. Βάζω πάνω από 15 ευρώ το μήνα στην κιου και πλέον με θεωρεί δεδομένο και καλοπληρωτη.. Προσφορές της προκοπής δεν μου στέλνει σχεδόν ποτέ.. Προσφορές της προκοπής στέλνει σε όσους έχουν καιρό να ανανεώσουν... Ανταμείβει αυτόν που δεν βάζει και τιμωρεί αυτόν που πληρώνει.. Ότι ναναι πράγματα στα όρια του μη σεβασμού του δυναμικού πελατολογίου τους.. Απλά δέχομαι ότι είμαστε σε ελεύθερη αγορά, σε όποιον δεν αρέσει η πόρτα είναι ανοικτή... Μέχρι εκεί.. 

έπι ένα χρόνο με τάραξε στο 1.5€ τόσα sms που δεν έχω στείλει ποτέ στα τόσα χρόνια που την έχω
όπως λέει και ο παπάς στο video για τους ανεμβολιαστους ...πάρτα τώρα!!!!
περισυ τα Πάσχα που είδε και απ'οδε ότι δεν έβαζα κάρτα λόγω cu μου έστειλε για τρεις μήνες το καλοκαίρι αν βάλω κάρτα 200 προς όλους και 1gb δώρο,έβαλα λοιπόνια 6€ και ενεργοποιήθηκε αλλά τι να το κάνεις ......
 

Edited by Vasileios
Κριτική μέλους πρέπει να αποφεύγεται. Κρίνουμε ιδέες και όχι πρόσωπα.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavlitakis1 said:

Προσωπικά καουντνταουν παίρνω μόνο για επέκταση, οπότε δεν τραβάω ζόρι γιατί έχω και προσφορές ώστε να είμαι εντάξει από δεδομένα.

Δεν θεωρώ πιθανό να αυξήσει τις τιμές και να μειώσει την διάρκεια. Δεν βγάζει νόημα. Απο αυτούς που παίρνουν τα countdown, οι περισσότεροι είναι ψαγμένοι, για τους άλλους υπάρχουν τα κανονικά πακέτα που τα βάζεις και χωρίς smartphone και εφαρμογή όπως και οι προσφορές με σμσ. Το target group των countdown δεν σηκώνει τέτοια κόλπα.😆😆😆

Εσυ, έχεις το κονέ οπότε σου είναι αδιαφορο το countdown που θα βάλεις. Έτσι δεν πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ, έχεις το κονέ οπότε σου είναι αδιαφορο το countdown που θα βάλεις. Έτσι δεν πάει ?
Ναι μαζί με VoIP. Μόνο έτσι μπορούμε να έχουμε οικονομία. Κυνηγάω μόνο δεδομένα για επέκταση λήξης υπολοίπου.
Κάντο κι εσύ. Δίνει κάποιες δυνατότητες, θεωρώ αδιαφορία να μην τις εκμεταλλεύεται κάποιος και μετά να γκρινιάζει.




περισυ τα Πάσχα που είδε και απ'οδε ότι δεν έβαζα κάρτα λόγω cu μου έστειλε για τρεις μήνες το καλοκαίρι αν βάλω κάρτα 200 προς όλους και 1gb δώρο,έβαλα λοιπόνια 6€ και ενεργοποιήθηκε αλλά τι να το κάνεις ......


Είδες τελικά? Στο έφαγε το 6ευρο που απλώς το πέταξες. Έτσι είναι η προσφορά. Βλέπουνε τις καταναλώσεις και σου δίνουν κάτι που δεν χρειάζεσαι, σε όλες τις εταιρείες.
Παρεμπιπτόντως το πακετάκι με sms στο 1,5 ευρώ είναι πάρα πολύ καλό γιατί δίνει επέκταση υπολοίπου με λίγα λεφτά.
Δηλαδή με κάρτα 11 ευρώ χρησιμοποιώντας το πακέτο αυτό θα ξανακάνεις ανανέωση μετά από 8 μήνες αν βέβαια έχεις το κονέ και VoIP.
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pavlitakis1 said:

Ναι μαζί με VoIP. Μόνο έτσι μπορούμε να έχουμε οικονομία. Κυνηγάω μόνο δεδομένα για επέκταση λήξης υπολοίπου.
Κάντο κι εσύ. Δίνει κάποιες δυνατότητες, θεωρώ αδιαφορία να μην τις εκμεταλλεύεται κάποιος και μετά να γκρινιάζει.





Είδες τελικά? Στο έφαγε το 6ευρο που απλώς το πέταξες. Έτσι είναι η προσφορά. Βλέπουνε τις καταναλώσεις και σου δίνουν κάτι που δεν χρειάζεσαι, σε όλες τις εταιρείες.
Παρεμπιπτόντως το πακετάκι με sms στο 1,5 ευρώ είναι πάρα πολύ καλό γιατί δίνει επέκταση υπολοίπου με λίγα λεφτά.
Δηλαδή με κάρτα 11 ευρώ χρησιμοποιώντας το πακέτο αυτό θα ξανακάνεις ανανέωση μετά από 8 μήνες αν βέβαια έχεις το κονέ και VoIP.

ΠΟΣΑ χρήματα έβαλες φέτος σε Q και VoIP ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

ΠΟΣΑ χρήματα έβαλες φέτος σε Q και VoIP ?

VoIP κοστίζει 0,005€/1' χωρίς λήξη και όσο μιλήσω. Περίπου 800'=4€ τον χρόνο και μετά κανένα 30αρι αν χρειαστώ έξτρα δεδομένα. Δεν μιλάω πολύ στο κινητό, παρά μόνο όταν είμαι εκτός σπιτιού. 

Και το καλοκαίρι βάζω κανένα απεριόριστο αν πάω διακοπές και έχει σήμα 2χ5€=10€ επιπλέον μαζί με 20€ στην πράσινη γιατί στο χωριό μόνο αυτή έχει σήμα.

Σύνολο 65€ χωρίς να μου λείπει τίποτα Και βέβαια κάνοντας tethering βολεύεται όλη η οικογένεια όπου αυτή δεν χαλάει πάνω από 30 ευρώ το χρόνο με τίποτα ανά άτομο. 3 άτομα χαλαρά 150€ σύνολο όλοι χωρίς να μας λείπει τίποτα μαζί με τα 10 ευρώ το χρόνο που δίνω στην omni voice ώστε να έχω και εισερχόμενες μέσω σταθερού για να μην χρεώνεται ο καλών αλλά και μεταξύ μας εάν δεν έχουμε λεπτά προς κιού. Μία ιδέα είναι όλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavlitakis1 said:

VoIP κοστίζει 0,005€/1' χωρίς λήξη και όσο μιλήσω. Περίπου 800'=4€ τον χρόνο και μετά κανένα 30αρι αν χρειαστώ έξτρα δεδομένα. Δεν μιλάω πολύ στο κινητό, παρά μόνο όταν είμαι εκτός σπιτιού. 

Και το καλοκαίρι βάζω κανένα απεριόριστο αν πάω διακοπές και έχει σήμα 2χ5€=10€ επιπλέον μαζί με 20€ στην πράσινη γιατί στο χωριό μόνο αυτή έχει σήμα.

Σύνολο 65€ χωρίς να μου λείπει τίποτα Και βέβαια κάνοντας tethering βολεύεται όλη η οικογένεια όπου αυτή δεν χαλάει πάνω από 30 ευρώ το χρόνο με τίποτα ανά άτομο. 3 άτομα χαλαρά 150€ σύνολο όλοι χωρίς να μας λείπει τίποτα μαζί με τα 10 ευρώ το χρόνο που δίνω στην omni voice ώστε να έχω και εισερχόμενες μέσω σταθερού για να μην χρεώνεται ο καλών αλλά και μεταξύ μας εάν δεν έχουμε λεπτά προς κιού. Μία ιδέα είναι όλα.

Εγώ είμαι στα 42€ φέτος ατομικα και μόνο Q.

ΥΓ. Παίρνω και κάποια δωράκια από ένα νούμερο co που συντηρω αλλά ΔΕΝ μου στοιχίζει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Εγώ είμαι στα 42€ φέτος ατομικα και μόνο Q.

ΥΓ. Παίρνω και κάποια δωράκια από ένα νούμερο co που συντηρω αλλά ΔΕΝ μου στοιχίζει.

Και εγώ αν δεν είχα το VoIP και κονέ κάπου εκεί θα ήμουνα. Τι γκρινιάζεις τότε? Τζάμπα θέλεις??🙄 Δεν μπορεί να κρατηθεί μία εταιρεία με τέτοιες συνδρομές. Άσε τους άλλους να πληρώνουν παραπάνω να μπορούμε να βολευόμαστε και εμείς.😆

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pavlitakis1 said:

Και εγώ αν δεν είχα το VoIP και κονέ κάπου εκεί θα ήμουνα. Τι γκρινιάζεις τότε? Τζάμπα θέλεις??🙄 Δεν μπορεί να κρατηθεί μία εταιρεία με τέτοιες συνδρομές. Άσε τους άλλους να πληρώνουν παραπάνω να μπορούμε να βολευόμαστε και εμείς.😆

ΠΟΙΟΣ σου είπε ότι γκρινιάζω ?

Σου έγραψα για τα 42€ για να σου δείξω ότι είμαστε φανατικός πελάτης.

3-4€ το countdown επί 12 μήνες, μας κάνει max 48€.

ΥΓ. Γκρινιαξα, για αυτό που έγινε με τις 15 ημέρες. Ήμουν από τους πρώτους (09.15) που το πήραν αλλά η εταιρεία δέχθηκε την επιχειρηματολογία μου και με κάλυψε με το παραπάνω.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχουν ακόμη αποφασίσει τι θα κάνουν με το επόμενο countdown. Γιατί εγώ τουλάχιστον, αυτή την εικόνα δεν την έχω ξαναδεί, ενώ έχει λήξει εδώ και λίγες ώρες.

Screenshot_2021-11-29-20-03-11-914_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green_Dragon said:

Προφανώς δεν έχουν ακόμη αποφασίσει τι θα κάνουν με το επόμενο countdown. Γιατί εγώ τουλάχιστον, αυτή την εικόνα δεν την έχω ξαναδεί.

Screenshot_2021-11-29-20-03-11-914_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Εμενα με παραπέμπει σε countdown αύριο τριτη πρωί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Εμενα με παραπέμπει σε countdown αύριο τριτη πρωί.

Αν έχει πάει άπατο, είναι πιθανόν αύριο να έχουμε countdown με ομιλία και data, λογικό αυτή τη φορά. Μακάρι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green_Dragon said:

Αν έχει πάει άπατο, είναι πιθανόν αύριο να έχουμε countdown με ομιλία και data, λογικό αυτή τη φορά. Μακάρι δηλαδή.

Μονο ΜΒ βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Αυτό πως το ξέρεις? Ξέρεις πόσα πληρώνουν κάθε μήνα στην Αμερική ή στον Καναδά π.χ.? Πανάκριβα συμβόλαια ή καρτοκινητά και αν δεν κάνεις ανανέωση για ένα μήνα χάνεις και τον αριθμό.

Αφού ακριβαίνουν όλα σιγά-σιγά θα ακριβύνει και η τηλεφωνία. Μπορεί να πέσουν λίγο τα απεριόριστα, αλλά δεν γίνεται να κρατηθεί καμμία εταιρεία με συνδρομητές που δίνουν 3 ευρώ το μήνα. 

Στην Β. Αμερική;;;

Στην Ελβετία....

Στον Καναδά δεν έχουν τηλεφωνικές εταιρείες των 3€ Κάουντ Ντάουν γιατί απλά ο μισθός του ανειδίκευτου εργάτη φτάνει τα 70-100€ την ώρα

Link to comment
Share on other sites



Στην Β. Αμερική;;;
Στην Ελβετία....
Στον Καναδά δεν έχουν τηλεφωνικές εταιρείες των 3€ Κάουντ Ντάουν γιατί απλά ο μισθός του ανειδίκευτου εργάτη φτάνει τα 70-100€ την ώρα


Δεν έχουν € αυτές οι χώρες και οι μισθοί καμμία σχέση με αυτά που λες.
Επειδή είπες ότι τα κόστη κινητής πέφτουν συνεχώς. Ανεβαίνουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...