Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, Pedro_G said:

Μπορεί να μην παρακουλουθω 1079 σελίδες και τι γράφει εδώ μέσα σειρά σειρά.....

αλλά εσύ που απαντάς ότι είσαι καλυμμένος , σου θυμίζω ότι είναι Cyber Monday σήμερα και όχι Black Friday! 

Και ποτέ των ποτών δεν δόθηκε τέτοια μέρα τέτοια προσφορά ....και επαναλάμβανω......

Άντε και 7ημερο του χρόνου!!!!

Δεν χρειάζεται πολλή ευφυία για να καταλάβει κάποιος ότι αυτό που τρέχει ακόμη και ΣΗΜΕΡΑ είναι το countdown της BF, που λήγει σε 7 ώρες !!!

Καταγραφή.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mark_K said:

Λες και είναι υποχρεωμένοι να δώσουν κάτι.

Sent from my Galaxy S10e
 

Όταν δίνει, κάποιοι εδώ μέσα γράφουν "γουάου είναι η καλυτερη" και όταν δεν δίνει κάποιοι γράφουν "δεν είναι υποχρεωμένοι". 

Γνώμη μου, καλά κάνει και δεν δίνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όταν δίνει, κάποιοι εδώ μέσα γράφουν "γουάου είναι η καλυτερη" και όταν δεν δίνει κάποιοι γράφουν "δεν είναι υποχρεωμένοι". 
Γνώμη μου, καλά κάνει και δεν δίνει. 
Να ξεκαθαρίσω ότι το σχόλιο μου πάει στην ιδέα cyber Monday που όπως με την άλλη ξενόφερτη αηδία που λέγεται black Friday που, κατά τη γνώμη μου, ηλιθιωδώς έχουν υιοθετήσει γενικά λες και έχει κανένα νόημα στη χώρα μας, που δημιουργεί με τον τρόπο που επικοινωνείται πως είναι λογικό να αγοράσεις κάτι σε τιμή πολύ κάτω του κόστους. Πράγμα που είναι αδύνατον να γίνει για τις περισσότερες επιχειρήσεις, και είναι λογικό να φέρνει κάποια αναστάτωση.
Πχ στην παρούσα κουβέντα, κάποιος μπέρδεψε την προσφορά με αυτήν που τρέχει από την προηγούμενη εβδομάδα νομίζοντας πως την έδωσε σήμερα αν κατάλαβα καλά, και μετά υπάρχει η άποψη "δεν δίνει τίποτα για cyber Monday". Για αυτό λέω, είναι υποχρεωμένοι;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gatekeeper said:

Δευτέρα βγάζει ένα κανονικό countdown ομως.. Αυτούσια data έχει καιρό να δώσει.. Τα έχει κάνει σαλάτα... 

Δεν ακολουθεί πάντα το σενάριο της ΔΕ και ΠΕ.

Συμφωνώ και εγώ ότι το επόμενο θα είναι 3BG είτε με 3€ είτε με 2€ 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gatekeeper said:

Δευτέρα βγάζει ένα κανονικό countdown ομως.. Αυτούσια data έχει καιρό να δώσει.. Τα έχει κάνει σαλάτα... 

Βασικά αυτό το καουνταουν είναι της προηγουμενης εβδομάδας και οποίος κόσμος το παρει σήμερα, νομίζοντας ότι ειναι το Δευτεριάτικα καουνταουν, θα βρεθουν προ εκπληξεως αφου θα είναι αργά όταν θα δουν ότι το πακετο ισχύει για μόνο 15 μέρες. 

Βασικά καίγονται πολλοι συνδρομητές που από την προηγουμενη εβδομάδα έληγαν τα μηνιαία καουνταουν που πηραν και αναγκάζονται να αγοράσουν με 5 ευρώ ένα πακετο διάρκειας 15 ημερών. Όπως το λες τα έκαναν σαλάτα... 

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mark_K said:

Πχ στην παρούσα κουβέντα, κάποιος μπέρδεψε την προσφορά με αυτήν που τρέχει από την προηγούμενη εβδομάδα νομίζοντας πως την έδωσε σήμερα αν κατάλαβα καλά, και μετά υπάρχει η άποψη "δεν δίνει τίποτα για cyber Monday". Για αυτό λέω, είναι υποχρεωμένοι;

Σωστό και να θυμίσω ότι, με βάση τη λίστα του pavlitakis1 για τα countdowns ενός έτους (σελ 1075), πέρυσι έδωσε για BF 250'+1GB με 3€ και την επόμενη ΔΕ 30/11/20 5GB με 5€, χωρίς να γνωρίζω αν ήταν για 30 ή 15 μέρες.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πέρυσι και καλύτερα

 

 

Η αγαπητή Q δικαίως παίρνει το τίτλο της Miss Τσιγγκουνας της περιόδου 

αυτό το λένε οι πράξεις της και όχι τα σχόλια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να καταλάβετε ότι όσοι είναι στην κιού έχουν και ειδικές προσφορές στο πορτοκαλί κουτάκι που δίνουν ανεξαρτησία από τα καουντνταουν και μάλιστα μπορείς να τις πάρεις όποτε θέλεις μέσα στον μήνα ακόμα και χωρίς την εφαρμογή με σμσ.
Κάθε μήνα έρχονται συνεχώς προσφορές που αν κάποιος τις παίρνει έχει ευελιξία και δίνουν και επέκταση υπολοίπου.
Πάντα η κιού αδιαφορεί για τους τζαμπατζηδες που κυνηγάνε το οτιδήποτε δωρεάν. Έχει φτιάξει ένα πλέγμα φροντίδας για τους συνδρομητές της με πολλές προσωπικές προσφορές για τους τακτικούς που δίνουν μερικά € κάθε μήνα.
Απλώς αυτοί που δεν έχουν κιού δεν ξέρουν τι παίζει και απλώς λένε ότι τους κατέβει.9e238c687d9d81b3535ef5704f56884c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Αρκεί να σε βολεύει η ημερομηνία. Αν ήταν κάτι σταθερό θα ήταν πολύ καλή λύση.
26438df242e1b555b9e27782daec058e.jpg

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Σ' εσένα έχει άλλα και στης συζύγου έχει δύο διαφορετικά, ένα για 3GB με 3€ για 30 μέρες, μέχρι 7/12 και άλλο για 500' και 50 sms προς όλους και 2GB, με 5.5€ για 30 μέρες, μέχρι 7/12 !!!

Στο δικό μου, τίποτε ...😬

Edit

Απευθυνόταν στον pavlitakis1

Screenshot_2021-11-29-13-24-09-994_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η Q επέστρεψε τα 5€ στον λογαριασμό του γιου μετα απο τα παράπονα μου για τις " 2 διάρκειες" του καουντνταουν.
Αφαίρεσαν τα ΜΒ εκτος απο 1 (!) αλλά άφησαν τα λεπτα ομιλίας (άχρηστα ετσι κι αλλιώς για τον γιο

 

 

Εχοντας 5 λογαριασμούς στην διαχείρισή μου, θεωρώ οτι η Q είναι μια οικονομική λύση για όλες τις ανάγκες, απλά οχι οσο οικονομική ηταν παλαιότερα.
Το να λέει κάποιος οτι "με 5€ βγάζω 6μηνο ή χρόνο" ειναι αδιάφορο, θεωρώ οτι η σύκριση πρέπει να γίνεται με χρήστες που χρησιμοποιούν κανονικά το τηλέφωνο και οχι σαν 2η 3η κάρτα.

Τα παιδια χρησιμοποιούν 3-5GB τον μηνα (το καλοκαίρι πολύ περισσότερα) και ελάχιστη ομιλία, εγω με τη σύζυγο 1-2 και περισσότερα λεπτα, σαν ΜΟ μας έρχεται περίπου 80-100€/χρόνο/άτομο, πολύ οικονομική τιμή σε σχέση με τις άλλες λύσεις.
Απλά πρέπει να εχω το νου μου με τα καουντνταουν γιατι κανεις δεν ασχολείται και κάποιες φορές ξοδεύονται τα €€ του υπολοίπου χωρίς λόγο🤐

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, Mark_K said:
Όντως. Αρκεί να σε βολεύει η ημερομηνία. Αν ήταν κάτι σταθερό θα ήταν πολύ καλή λύση.
Sent from my TCL 20 5G

 

 

Σταθερές προσφορές είναι που τις αγοράζεις όταν θέλεις μέσα σε ένα μήνα. Αν δεν κάτσει καουντνταουν πας στις προσφορές ή το αντίθετο αν χρειαστεί κάτι παραπάνω. Ανάλογα τι αγοράζεις προσπαθούν να σου στείλουν ανάλογες προσφορές. Μόνο αν προσπαθήσει κάποιος μπορεί να ξεμείνει. Από κάτω είναι οι προσφορές σε άλλο νούμερο της παρέας που αγοράζει αρκετά δεδομένα. Αυτό προσφέρει στους συνδρομητές της.f918391db81d416d7fe09c20b77e7468.jpg

 

 

3 ώρες πριν, makap said:
Σ' εσένα έχει άλλα και στης συζύγου έχει δύο διαφορετικά, ένα για 3GB με 3€ για 30 μέρες, μέχρι 7/12 και άλλο για 500' και 50 sms προς όλους και 2GB, με 5.5€ για 30 μέρες, μέχρι 7/12 !!!
Στο δικό μου, τίποτε ...
Edit
Απευθυνόταν στον pavlitakis1

 

 


Καμμιά φορά όντως τρώει κόλλημα το σύστημα. Ένα τσατ και στο επαναφέρουν. Όμως σε γενικές γραμμές οι προσφορές της δεν έχουν ανταγωνισμό για λογική χρήση εκτός μεγάλων καταναλώσεων.
Λείπει από την προσφορά αυτό που είχα πάρει. Τα ίδια με της συζύγου σου είχα.

 

 

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, bebes said:

Το να λέει κάποιος οτι "με 5€ βγάζω 6μηνο ή χρόνο" ειναι αδιάφορο, θεωρώ οτι η σύκριση πρέπει να γίνεται με χρήστες που χρησιμοποιούν κανονικά το τηλέφωνο και οχι σαν 2η 3η κάρτα.

Ρίξε μία ματιά για VoIP. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο αυτή τη μέθοδο και ασχολούμαι μόνο να έχω δεδομένα. Με το κονέ για να μην ξεμένω και μετά μόνο δεδομένα για επέκταση υπολοίπου με 11 ευρώ βγαίνουν αρκετοί μήνες. Αν το χρησιμοποιήσεις ειδικά στα παιδιά που δεν κάνουν πολλές κλήσεις ομιλίας ίσως να έχεις κι άλλη οικονομία, (-40%)

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπήκα στο κόπο να ασχοληθώ με το countdown των 15 ημερών και χρειάζομαι λίγο χρόνο ομιλίας, το παρακάτω πακέτο είναι για μια φορά; Ή ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα;

https://postimg.cc/ftfX6Gb3

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Παιδιά πρέπει να καταλάβετε ότι όσοι είναι στην κιού έχουν και ειδικές προσφορές στο πορτοκαλί κουτάκι που δίνουν ανεξαρτησία από τα καουντνταουν και μάλιστα μπορείς να τις πάρεις όποτε θέλεις μέσα στον μήνα ακόμα και χωρίς την εφαρμογή με σμσ.
Κάθε μήνα έρχονται συνεχώς προσφορές που αν κάποιος τις παίρνει έχει ευελιξία και δίνουν και επέκταση υπολοίπου.
Πάντα η κιού αδιαφορεί για τους τζαμπατζηδες που κυνηγάνε το οτιδήποτε δωρεάν. Έχει φτιάξει ένα πλέγμα φροντίδας για τους συνδρομητές της με πολλές προσωπικές προσφορές για τους τακτικούς που δίνουν μερικά € κάθε μήνα.
Απλώς αυτοί που δεν έχουν κιού δεν ξέρουν τι παίζει και απλώς λένε ότι τους κατέβει.9e238c687d9d81b3535ef5704f56884c.jpg
 

Έχεις εν μέρει λάθος σε αυτά που λες.. Βάζω πάνω από 15 ευρώ το μήνα στην κιου και πλέον με θεωρεί δεδομένο και καλοπληρωτη.. Προσφορές της προκοπής δεν μου στέλνει σχεδόν ποτέ.. Προσφορές της προκοπής στέλνει σε όσους έχουν καιρό να ανανεώσουν... Ανταμείβει αυτόν που δεν βάζει και τιμωρεί αυτόν που πληρώνει.. Ότι ναναι πράγματα στα όρια του μη σεβασμού του δυναμικού πελατολογίου τους.. Απλά δέχομαι ότι είμαστε σε ελεύθερη αγορά, σε όποιον δεν αρέσει η πόρτα είναι ανοικτή... Μέχρι εκεί.. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπήκα στο κόπο να ασχοληθώ με το countdown των 15 ημερών και χρειάζομαι λίγο χρόνο ομιλίας, το παρακάτω πακέτο είναι για μια φορά; Ή ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα;
https://postimg.cc/ftfX6Gb3
Είναι κανονικό σταθερό πακέτο. Το αγοράζεις όσες φορές θέλεις. Δεν θυμάμαι να έχει όριο. Μάλλον θα καταργηθεί από 17 Δεκεμβρίου σύμφωνα με τις νέες ανακοινώσεις.
Link to comment
Share on other sites



Έχεις εν μέρει λάθος σε αυτά που λες.. Βάζω πάνω από 15 ευρώ το μήνα στην κιου και πλέον με θεωρεί δεδομένο και καλοπληρωτη.. Προσφορές της προκοπής δεν μου στέλνει σχεδόν ποτέ.. Προσφορές της προκοπής στέλνει σε όσους έχουν καιρό να ανανεώσουν... Ανταμείβει αυτόν που δεν βάζει και τιμωρεί αυτόν που πληρώνει.. 


Ε ναι καμιά φορά όντως υπάρχει και πιθανότητα κάποιοι να μην έχουν καμία προσφορά. Τώρα βέβαια είναι και σχετικό το τι εννοεί κάποιος "προσφορές της προκοπής". Μήπως να "ψαχτεις" κι εσύ λίγο αν σε ενδιαφέρει η οικονομία?
Εάν βάζεις πάνω από 15 ευρώ το μήνα σημαίνει ότι δεν ψάχνεις προσφορές στην ουσία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κινητή τηλεφωνία ..... γίνεται σε όλο τον κόσμο συνέχεια πιο φτηνή ... το ίδιο και η ομιλία.....πληρώνουμε πολύ ακριβά τηλέφωνο επικοινωνίας δεδομένα όπως χιλιάδες άλλα αγαθά.... πρέπει να το καταλάβουμε (πετρελαίο, κλπ)

Η (Q)ινιτη τηλεφωνία......αντί να φτηναινει....και γίνεται πιο οικονομική

Έχει πάρει την ανηφόρα όπως χιλιάδες άλλα αγαθά ......που δεν αιτιολογείται

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Pedro_G said:

Παιδιά η κινητή τηλεφωνία ..... γίνεται σε όλο τον κόσμο συνέχεια πιο φτηνή ... το ίδιο και η ομιλία...

Αυτό πως το ξέρεις? Ξέρεις πόσα πληρώνουν κάθε μήνα στην Αμερική ή στον Καναδά π.χ.? Πανάκριβα συμβόλαια ή καρτοκινητά και αν δεν κάνεις ανανέωση για ένα μήνα χάνεις και τον αριθμό.

19 minutes ago, Pedro_G said:

πληρώνουμε πολύ ακριβά τηλέφωνο επικοινωνίας δεδομένα όπως χιλιάδες άλλα αγαθά.... πρέπει να το καταλάβουμε (πετρελαίο, κλπ)

Αφού ακριβαίνουν όλα σιγά-σιγά θα ακριβύνει και η τηλεφωνία. Μπορεί να πέσουν λίγο τα απεριόριστα, αλλά δεν γίνεται να κρατηθεί καμμία εταιρεία με συνδρομητές που δίνουν 3 ευρώ το μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Δεν ακολουθεί πάντα το σενάριο της ΔΕ και ΠΕ.

Συμφωνώ και εγώ ότι το επόμενο θα είναι 3BG είτε με 3€ είτε με 2€ 

15 η 30 ημέρες ?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pavlitakis1 said:

Αφού ακριβαίνουν όλα σιγά-σιγά θα ακριβύνει και η τηλεφωνία. Μπορεί να πέσουν λίγο τα απεριόριστα, αλλά δεν γίνεται να κρατηθεί καμμία εταιρεία με συνδρομητές που δίνουν 3 ευρώ το μήνα. 

Συμφωνώ. Τα απεριόριστα στα συμβόλαια αν αναβαθμιστούν οι υποδομές και μπορούν να αντέξουν την κίνηση δεν μπορεί να είναι κάτω από 30 ευρώ γιατί με τα σημερινά δεδομένα δε θα βγαίνουν τα δίκτυα. Στην καρτοκινητη μπορει να προστεθεί κατ επιλογήν ως πακέτο πχ 15 ευρώ για απεριόριστα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...