Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Δεν καταλαβαίνω γιατί, αφού εξήγησα το λόγο της σύγκρισης/μελέτης, συνεχίζεις τις συμβουλές, όπως συνηθίζεις πάντα.
Δοκίμασες πρόβλεψη και έπεσες έξω, όπως λες. Περίμενε να δούμε και τη δική μου.
Πάντως, ο νέος πίνακας επιβεβαιώνει τις προηγούμενες παρατηρήσεις μου, για επαναλήψεις.


Συμφωνώ ότι δεν καταλαβαίνεις κι εγώ δεν καταλαβαίνω που διαφωνούμε.
Οι συμβουλές πηγαίνουν σε όποιον τις χρειάζεται. Μακάρι να πετύχει η πρόβλεψη σου, που την βλέπω λογική.
Γι αυτό ανέβασα το αρχείο να το δει κάποιος πιο έξυπνος μήπως αποκωδικοποιήσουμε το μυαλό αυτουνού που ρυθμίζει τα καουντνταουν.
2 μυαλά έχουν περισσότερη δύναμη από ένα.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pavlitakis1 said:


 

 


Συμφωνώ ότι δεν καταλαβαίνεις κι εγώ δεν καταλαβαίνω που διαφωνούμε.emoji38.pngemoji38.png
Οι συμβουλές πηγαίνουν σε όποιον τις χρειάζεται. Μακάρι να πετύχει η πρόβλεψη σου, που την βλέπω λογική.
Γι αυτό ανέβασα το αρχείο να το δει κάποιος πιο έξυπνος μήπως αποκωδικοποιήσουμε το μυαλό αυτουνού που ρυθμίζει τα καουντνταουν.emoji16.pngemoji38.png
2 μυαλά έχουν περισσότερη δύναμη από ένα.

 

Με τη βοήθεια του αρχείου σου, παρατήρησα ότι κάθε μήνα (από τον ΑΠΡ μέχρι το ΝΟΕ) υπάρχουν επαναλαμβανόμενες προσφορές, όπως πχ 1) 200’ ΟΛ+200’+400ΜΒ με 4€, 2) 3GB με 3€ (και στους περισσότερους μήνες με 2€, αλλά όχι σε όλους, 3) 120’ ΟΛ+100ΣΜΣ με 3€.

Και η μελέτη συνεχίζεται ...

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, makap said:
Με τη βοήθεια του αρχείου σου, παρατήρησα ότι κάθε μήνα (από τον ΑΠΡ μέχρι το ΝΟΕ) υπάρχουν επαναλαμβανόμενες προσφορές, όπως πχ 1) 200’ ΟΛ+200’+400ΜΒ με 4€, 2) 3GB με 3€ (και στους περισσότερους μήνες με 2€, αλλά όχι σε όλους, 3) 120’ ΟΛ+100ΣΜΣ με 3€.
Και η μελέτη συνεχίζεται ...

 

Αυτά είναι τα δυνατά πακέτα. Σου δίνω όλο το αρχείο για μελέτη και πέρσι το Νοέμβριο είχε πολύ καλές προσφορές.
Μήπως έρθουν και φέτος?
99eecabeb5c56a859cb9fe320790b1b0.jpg

 

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Πιστεύω ότι κρεμαστήκατε μόνοι σας στην προσπάθεια να αγοραστεί πακέτο την τελευταία στιγμή. Το έχω ακούσει σε πολλούς. Αν δεις τα screenshot που ανέβασα έχει πολύ συχνά και χρόνο ομιλίας αλλά και δεδομένα. Και μαζί με τα SMS με προσφορές που στέλνει πρακτικά είναι αδύνατον να κρεμαστεί κάποιος.
Μην σας πιάνει άγχος μην χάσετε 2 ημέρες.
Δεδομένα είναι, πάρτε ένα πακετάκι 2 € όταν το δίνει και άστο καβατζα να υπάρχει.
Γιατί μετά όντως θα χρειαστεί να αγοράσεις πανάκριβο πακέτο.

Ε όχι και κρεμαστηκαμε μόνοι μας. Τελευταία φορά που έδωσε σοβαρό πακέτο mb ήταν 1 Νοεμβρίου. Τα 400mb δεν φτάνουν ούτε για ζήτω, όταν τα τα θες για πλοήγηση ας πούμε. 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και κρεμαστηκαμε μόνοι μας. Τελευταία φορά που έδωσε σοβαρό πακέτο mb ήταν 1 Νοεμβρίου. Τα 400mb δεν φτάνουν ούτε για ζήτω, όταν τα τα θες για πλοήγηση ας πούμε. 
Εάν είχες πάρει στις 22 Οκτωβρίου το πακέτο με 2 ευρώ 3gb δεν θα είχες πρόβλημα, αφού τελικά σερφάρεις από το κινητό.
Μην περιμένεις να τελειώσουν για να αγοράσεις το καινούργιο πακέτο. Θα μπορούσες να αγοράσεις δύο φορές αυτό το πακέτο αφού έχεις μεγάλες ανάγκες.
Αλλά μας πιάνει η μιζέρια και θέλουμε να αγοράσουμε το πακέτο στις 23:59 το βράδυ.
Αν δεις το αρχείο που έχω ανεβάσει εμφανίζονται περίπου κυκλικά τα πακέτα που αν τα ακολουθήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Δεν μιλάμε και για τις προσφορές με το πορτοκαλί δωράκι.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, makap said:

Θα τολμήσω να προβλέψω ότι την ΠΑ θα δούμε 3GB με 2€ ή 3€.

 

 

Κοντός ψαλμός αλληλούια αλλά το αποκλείω.  (Σκέτα ΜΒ )

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2021 at 8:24 ΠΜ, lyricmyth said:

Εγώ έστειλα στην φόρμα, στο μεσεντζερ ούτε εγώ βρήκα άκρη, ούτε όταν τους πήρα τηλέφωνο. Έστειλα στην φόρμα και επέλεξα ΘΕΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ - ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ. https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/

Να και σε μένα η απάντησή τους,,στο ίδιο κανάλι επικοινωνίας με το παραπάνω που αναφέρεις , από αυτή την άλλα ντ'άλλων εταιρία:

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Επομένως επί της ουσίας δεν άλλαξε κάτι εκτός από το διπλασιασμό για την ώρα. Υποψιάζομαι ότι η κατάργηση του κιούφι θα γενικευθεί από 17 Δεκεμβρίου με την έναρξη των προσφορών.
Παρασκευή περιμένω και Χριστουγεννιάτικο δωράκι όπως πέρισυ.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω έναν πίνακα από πέρυσι 01/12/2020 με όλα τα countdown offers, για όποιον θέλει να έχει δεδομένα.

Έχει ακόμα 2 countdowns μέχρι να κλείσουμε τον χρόνο, οπότε δεν είναι 100% πλήρης, αλλά δίνει μια ιδέα. Απ'ότι έχω διαπιστώσει προσπαθεί να δίνει το πρώτο κάθε μήνα, ενδεχομένως όμως να μην πετυχαίνει το διάστημα 28-30 ημέρες. Tον Ιαουνάριο εάν δεν κάνω λάθος μάς είχε αφήσει ξεκρέμαστους με διάστημα παραπάνω από 30 ημέρες στα 2 πρώτα που κοιτούσαμε και δεν ήταν η τέλεια αρχή :S

Offer
COUNTA από Offer
200' προς όλους
400MB, 3€
12
200' όλους
200' wind/Q
400 ΜΒ, 4€
11
150', 500MΒ, 3€ 11
120' προς όλους
100 SMS € 3
11
3 GB με 2€ 10
250' προς όλους
500 MB, € 4
9
4 GB με 4€ 8
3 GB με 3€ 7
150', 3€ 7
300' προς όλους
€ 4
5
6 GB με 3€ 1
300' προς όλους
3GB, 3€
1
300' προς όλους
300 MB € 3
1
Γενικό σύνολο 94

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, σκέφτομαι να γυρίσω σε Q σταρ με rollover, τα 4 καρτοκινητά Q της οικογένειας.

Πρώτον, ποιά η εμπειρία σας, αν έχετε, με το συγκεκριμένο; Υπάρχουν τίποτα "ψιλά γράμματα" ή "σκοτεινά σημεία;"
Δεύτερον, αυτό το rollover, ισχύει μόνο για τον επόμενο μήνα; ΠΧ αν ΔΕΝ ξοδέψω 500MB τον προηγούμενο, και τον επόμενο ξοδέψω μόνο τα 400ΜΒ από αυτά, θα περάσουν 100ΜΒ στον 3ο μήνα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites



Tον Ιαουνάριο εάν δεν κάνω λάθος μάς είχε αφήσει ξεκρέμαστους με διάστημα παραπάνω από 30 ημέρες στα 2 πρώτα που κοιτούσαμε και δεν ήταν η τέλεια αρχή  


Λάθος κάνεις. Μέχρι 3 Ιανουαρίου έτρεχαν απεριόριστα, έδινε 500μβ στα πακέτα και 11 έδωσε 4γβ/4€. Έχω ανεβάσει αρχείο μερικά σχόλια πιο πάνω και έχουν γίνει προβλέψεις για αύριο.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, nickolasemp said:

Κρατάω έναν πίνακα από πέρυσι 01/12/2020 με όλα τα countdown offers, για όποιον θέλει να έχει δεδομένα.

Έχει ακόμα 2 countdowns μέχρι να κλείσουμε τον χρόνο, οπότε δεν είναι 100% πλήρης, αλλά δίνει μια ιδέα. Απ'ότι έχω διαπιστώσει προσπαθεί να δίνει το πρώτο κάθε μήνα, ενδεχομένως όμως να μην πετυχαίνει το διάστημα 28-30 ημέρες. Tον Ιαουνάριο εάν δεν κάνω λάθος μάς είχε αφήσει ξεκρέμαστους με διάστημα παραπάνω από 30 ημέρες στα 2 πρώτα που κοιτούσαμε και δεν ήταν η τέλεια αρχή :S

 

Offer
COUNTA από Offer
200' προς όλους
400MB, 3€
12
200' όλους
200' wind/Q
400 ΜΒ, 4€
11
150', 500MΒ, 3€ 11
120' προς όλους
100 SMS € 3
11
3 GB με 2€ 10
250' προς όλους
500 MB, € 4
9
4 GB με 4€ 8
3 GB με 3€ 7
150', 3€ 7
300' προς όλους
€ 4
5
6 GB με 3€ 1
300' προς όλους
3GB, 3€
1
300' προς όλους
300 MB € 3
1
Γενικό σύνολο 94

 

Περισυ, black Friday τι είχε δώσει ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Λάθος κάνεις. Μέχρι 3 Ιανουαρίου έτρεχαν απεριόριστα, έδινε 500μβ στα πακέτα και 11 έδωσε 4γβ/4€. Έχω ανεβάσει αρχείο μερικά σχόλια πιο πάνω και έχουν γίνει προβλέψεις για αύριο.emoji38.png

Δίκιο έχεις. Εμάς μάς είχε αφήσει ξεκρέμαστους γιατί βάλαμε εάν θυμάμαι καλά 04/01 το 200'|200'|400MB και μετά το ξαναέβαλε 12/02. Θα μού πεις, πιο πριν είχε βάλει τα άλλα στις 26/01 και 04/02 και 08/02. Έκτοτε, αφού περάσουν οι 3 εβδομάδες και πριν τελειώσουν προφανώς οι 4, κοιτάω να βάλω όποιον συνδυασμό κάτσει με ομιλία και MB (οι δικοί μου δεν στέλνουν SMS). Και γενικά στην παραπάνω ανάλυση δεν βγαίνει ότι βάζει κάθε μήνα την [200' προς όλους, 400MB, 3€].

Εγώ έχω κρατήσει αυτά από countdown:

Παρασκευή 12/02/2021 200' όλους
200' wind/Q
400 ΜΒ, 4€
Δευτέρα 08/02/2021 150', 500MΒ, 3€
Πέμπτη 04/02/2021 150', 500MΒ, 3€
Δευτέρα 01/02/2021 4 GB με 4€
Τρίτη 26/01/2021 250' προς όλους
500 MB, € 4
Παρασκευή 22/01/2021 3 GB με 2€
Πέμπτη 14/01/2021 150', 500MΒ, 3€
Δευτέρα 11/01/2021 4 GB με 4€
Πέμπτη 07/01/2021 120' προς όλους
100 SMS € 3
Δευτέρα 04/01/2021 200' όλους
200' wind/Q
400 ΜΒ, 4€

 

1 hour ago, GREGORYMO said:

Περισυ, black Friday τι είχε δώσει ?

Παρασκευή 27/11/2020 250' προς όλους
1GB, 3€

Νομίζω αυτό εδώ. Είναι outlier στα offers του πίνακα πάντως κι ο πίνακας ξεκινάει από 01/12/2020, γιατί πιο πριν δεν το παρακολουθούσα για τους δικούς μου.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την πρόβλεψη για το αυριανό countdown, σκέφτηκα τώρα ότι δεν υπολόγισα ότι είναι BF και, επομένως θα είναι, μάλλον σίγουρα, το 1GB με κάτι πρόσθετο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, makap said:

Σχετικά με την πρόβλεψη για το αυριανό countdown, σκέφτηκα τώρα ότι δεν υπολόγισα ότι είναι BF και, επομένως θα είναι, μάλλον σίγουρα, το 1GB με κάτι πρόσθετο. 

Αργα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ?
Γιατί έχουμε μάθει με τα λίγα. Θα τα χρησιμοποιήσουμε μόνο γιατί θα τα δώσει με φτηνή τιμή. Δωρεάν δεν θα δώσει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι, με βάση το αρχείο του pavlitakis1, αυτή η προσφορά δεν έχει ξαναδοθεί τον τελευταίο χρόνο.

Δεν την αγόρασα (το σκέπτομαι), αλλά αν είναι αλήθεια ότι δίνει τα 500' ή ότι ισχύει μόνο για 15 μέρες είναι μεγάλο φάουλ.

Πάντως, στις σημειώσεις, κάτω από την προσφορά δεν λέει κάτι τέτοιο, αλλά ότι ισχύουν για 30 μέρες.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, makap said:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι, με βάση το αρχείο του pavlitakis1, αυτή η προσφορά δεν έχει ξαναδοθεί τον τελευταίο χρόνο.

Δεν την αγόρασα (το σκέπτομαι), αλλά αν είναι αλήθεια ότι δίνει τα 500' μόνο για 15 μέρες είναι μεγάλο φάουλ.

Ελπίζω να διορθωθεί.

2 minutes ago, makap said:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι, με βάση το αρχείο του pavlitakis1, αυτή η προσφορά δεν έχει ξαναδοθεί τον τελευταίο χρόνο.

Δεν την αγόρασα (το σκέπτομαι), αλλά αν είναι αλήθεια ότι δίνει τα 500' ή ότι ισχύει μόνο για 15 μέρες είναι μεγάλο φάουλ.

Είναι απροειδοποίητα !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...