Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Mark_K said:

Το κατακριτέο για την συγκεκριμένη εταιρεία είναι (τουλάχιστον στο παρελθόν, δεν έχω άποψη για το αν το έχει διορθώσει γιατί δεν την χρησιμοποιώ μόνιμα), πως έχει τύχει να χρεώσει ακόμη και σε απλό μη-smart τηλέφωνο που εκ κατασκευής δεν είχε καμία δυνατότητα να συνδεθεί με internet ούτε καν με GPRS (Nokia 130 αν θυμάμαι καλά). Και το κερασάκι στην τούρτα, στο καπάκι έρχεται μήνυμα πως μπορεί να έχασες 1€ ( τότε) αλλά εμείς στο επιστρέφουμε (αυτόματα, χωρίς να κάνω κάποιο αίτημα).

Σφάλμα υλικολογισμικό δηλαδή που ανιχνεύθηκε αυτόματα, επιστράφηκε με τον κακό ή καλό τρόπο που επιστράφηκε και είναι κατακριτέο. Φαντάζομαι, όταν μένεις χωρίς τηλέφωνο και δεδομένα για ώρες από επίσης υλικολογισμικό σφάλμα είναι το ίδιο κατακριτέο. Και ευχαριστείς για την εκτίμηση, ότι η "ψυχική οδύνη" και τα "διαφυγόντα κέρδη" (υπερβολή, ποιος ξέρει) αντιστοιχούν σε x GB για x μέρες. Άρα όλοι για κατάκριση είναι κι εμείς διαλέγουμε ποιον, πόσο, πότε θα κατακρίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες; Ότι πρόκειται για σφάλμα; Εμένα μου φαίνεται σκόπιμο, τότε που έγινε. Δεν μπορεί να υφίσταται σφάλμα τέτοιο που να χρεώσει κίνηση δεδομένων σε συσκευή που δεν έχει καν τέτοια δυνατότητα. Απεναντίας το να σου πάρει ένα ποσό που επιστρέφοντάς το, δεν μπορείτε να αγοράσεις πακέτο, άρα θα χρειαστείς ανανέωση που πιθανώς δεν θα ήταν απαραίτητη πριν γίνει αυτό, είναι άλλη μια ένδειξη του ότι έχει λόγο να γίνει σκόπιμα. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις τώρα.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νουμερα που διαχειριζομαι, οταν τελειωσουν τα δωρεαν 40-50GB σε ενα χρονο που εχω προσθεσει με τα ΚΟΝΕ θα ενημερωσω αν μου φαει 1-2ευρω.

Edited by n70-spec
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2021 at 5:12 ΜΜ, pavlitakis1 said:

 


Τα Βαλκάνια δεν είναι χώρα. Η περιαγωγή είναι δωρεάν στην ζώνη 1.

 

Δε σε καταλαβαίνω;

 

Νομίζω ότι ήμουνα κατανοητός όποιος ξέρει από κανόνες περιαγωγής καταλαβαίνει τι είναι τα Βαλκάνια προφανώς δεν αναφέρομαι στη Βουλγαρία

 

Σε αυτές τις χώρες σου τρώει λεφτά χωρίς να το καταλάβεις και χωρίς ποτέ να σου πει γιατί στα τρώει

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2021 at 11:56 ΠΜ, gpapas640 said:

Είναι κλασικά εικονογραφημένα της Wind. Είτε θα πρέπει να έχεις διαθέσιμα MB, είτε θα πρέπει να ζητήσεις φραγή των δεδομένων στη γραμμή σου από την εξυπηρέτηση (δωρεάν στο 13700). Διαφορετικά, υπάρχει πιθανότητα να σου ξανασυμβεί ακόμη και αν έχεις κλειστά τα δεδομένα της συσκευής σου.

Άλλη μια απόδειξη όι τα συστήματα της Wind είναι για κλάματα... Ή μάλλον τζόκερ. "Κι αν σου κάτσει;" 😜

Όπως τα λέει ο φίλος είναι, και με κλειστά δεδομένα μπορεί να χρεώσει κανονικά. Παλιά γνωστή κομπίνα της wind που συζητιέται εδώ μέσα χρόνια.  Η μόνη λύση που δουλεύει σ' εμένα (κι αυτή εδώ μέσα την είχα διαβάσει), είναι λιγο πριν τη λήξη των δεδομένων σου, νσ πηγαίνεις στις ρυθμίσεις internet και να αλλάζεις το apn.  Εγώ κάνω το "myq" σκέτο  "my" και δεν μπορεί να συνδεθεί και να με χρεώσει.  Μόλις αγοράσω data ξανά προσθέτω το q κι ούτε γάτα ούτε ζημιά! 

Link to comment
Share on other sites



Όπως τα λέει ο φίλος είναι, και με κλειστά δεδομένα μπορεί να χρεώσει κανονικά. Παλιά γνωστή κομπίνα της wind που συζητιέται εδώ μέσα χρόνια.  Η μόνη λύση που δουλεύει σ' εμένα (κι αυτή εδώ μέσα την είχα διαβάσει), είναι λιγο πριν τη λήξη των δεδομένων σου, νσ πηγαίνεις στις ρυθμίσεις internet και να αλλάζεις το apn.  Εγώ κάνω το "myq" σκέτο  "my" και δεν μπορεί να συνδεθεί και να με χρεώσει.  Μόλις αγοράσω data ξανά προσθέτω το q κι ούτε γάτα ούτε ζημιά! 


Από το καλοκαίρι έχει αλλάξει αυτό. Δίνει κάποια λίγα δεδομένα την ημέρα και μετά αν αρχίσει κατανάλωση χρεώνει ημερήσιο.
Καλό αυτό το κόλπο αλλά δεν χρειάζεται πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση για αυτό; Ή έστω ξέρουμε πόσα περίπου είναι τα "λίγα" δεδομένα που δίνει;

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση για αυτό; Ή έστω ξέρουμε πόσα περίπου είναι τα "λίγα" δεδομένα που δίνει;

Sent from my Galaxy S10e
 

Μη τα ψάχνεις... Και καλύτερα μη μπλέξεις με την εξυπηρέτηση, θα ακονίσεις τα νεύρα σου χωρίς λόγο. Απλά φρόντισε να έχεις πάντα ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο με MB.

Link to comment
Share on other sites

Βρε εγώ το ξέρω. Αλλά όταν σου λέει κάποιος ότι "δίνει κάποια δεδομένα πλέον", ακούγεται λίγο υπερβολικό. Χωρίς παρεξήγηση, και χωρίς να θέλω να υποστηρίξω ότι δεν ισχύει μιας και δεν έχουμε αποδείξεις. Αλλά έστω ότι έχουν ρυθμίσει να αφήνει κάποια ελάχιστη κίνηση πριν χρεώσει, μιλάμε για κάποια kilobyte. Η έκφραση δίνει κάποια δεδομένα, μπορεί πολύ εύκολα να δώσει σε κάποιον την εντύπωση ότι μπορεί ελεύθερα να μην προσέχει ως οφείλει, και πολύ εύκολα να χρεωθεί.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι αφήνει ελάχιστα δεδομένα , από αυτά που κάνει το κινητό όταν συνδέετε , έτσι ώστε να μην υπάρχουν ανεπιθύμητες χρεώσεις. 

Το να σε αφήνει να κάνεις και ελάχιστο browsing αποκλείετε. Προφανώς θα χρεωθείς. Και δεν θα μπορείς να πεις και τίποτα. 

Μιάζει δηλαδή σαν ένα μπάλωμα στην όλη κατάστση για να μην δημιουργούνται παρεξηγήσεις. 

Το σίγουρο είναι ότι οι διαμαρτυρίες είναι λιγότερες πλέον.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites








Απλά φρόντισε να έχεις πάντα ενεργοποιημένο κάποιο πακέτο με MB.


Αυτό ισχύει σε όλους. Καμμία εταιρεία δεν σε αφήνει να σερφάρεις δωρεάν αν δεν έχεις πακέτο σε απλή σύνδεση.
Από τον τιμοκατάλογο του καλοκαιριού έχει ξεκαθαρίσει το θέμα του ημερήσιου.


Mobile Internet Daily
Πλοήγηση WEB / WAP (2€/ 1GB) 2 € (ανά ημέρα χρήσης)
Χρέωση μετά τα προσφερόμενα ΜΒ (δεν ισχύει κατά την Περιαγωγή) 2 € / 1GB
* Ισχύει για χρήση άνω των 100kb, ενώ σε περίπτωση μη επαρκούς διαθέσιμου χρηματικού υπολοίπου για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily, εφαρμόζεται χρέωση €0,10/ΜΒ

100kb =12,5 KB που είναι αρκετά για να ρυθμίσει τα APN το ρολόι και το GPS.

Μετά από αυτό δεν έχει παρατηρηθεί κάποιο πρόβλημα.

Και επειδή μιλάω με στοιχεία, ο ανταγωνισμός είναι γελοίος στα ημερήσια, παρόλα αυτά μόνο εδώ γίνεται επίθεση. Αν είναι δυνατόν 60μβ ημερήσιο και να θεωρείται πλεονέκτημα. Δοκιμάσατε να μπείτε να σερφάρετε χωρίς δεδομένα και χωρίς να έχετε κλείσει το internet, να δείτε τι θα πάθετε στην πράσινη?
Ακόμα και 1bit να ζητήσετε, 1,30€ θα πληρώσετε.
Η Q έκανε κάτι πιο τίμιο και συμφέρον αλλά ............
.31594bbacb2c7855532f15beb8f0fc60.jpgc9596b63aebb573c1fbc40f4d96478d4.jpg



Link to comment
Share on other sites

Εχω υπολοιπο 0.00€

Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά τον συνδυασμό ανανεώσεων που θα πρέπει να κανω για να εχω καθαρο υπολοιπο

Α) 10,50€

Β) 11.60€

και να μην χρειαστεί να πληρώσω τα διάφορα χαράτσια της εταιριας; 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites



Εχω υπολοιπο 0.00€
Μπορεί κάποιος να μου πει με σιγουριά τον συνδυασμό ανανεώσεων που θα πρέπει να κανω για να εχω καθαρο υπολοιπο
Α) 10,50€
Β) 11.60€
και να μην χρειαστεί να πληρώσω τα διάφορα χαράτσια της εταιριας; 
Ευχαριστώ προκαταβολικά! 


2 φορές 11€. Η καλύτερη ανανέωση στην Q είναι 11€. Αποφεύγεις το 1,70 το κόστος του μπόνους χωρίς να χάνεις το μπόνους.
Μετά 11€+6€ που έχει και καουντνταουν και θα μείνουν μερικά € ώστε την επόμενη φορά να βάλεις μόνο 11€
Link to comment
Share on other sites














Αυτό ισχύει σε όλους. Καμμία εταιρεία δεν σε αφήνει να σερφάρεις δωρεάν αν δεν έχεις πακέτο σε απλή σύνδεση.
Από τον τιμοκατάλογο του καλοκαιριού έχει ξεκαθαρίσει το θέμα του ημερήσιου.


Mobile Internet Daily
Πλοήγηση WEB / WAP (2€/ 1GB) 2 € (ανά ημέρα χρήσης)
Χρέωση μετά τα προσφερόμενα ΜΒ (δεν ισχύει κατά την Περιαγωγή) 2 € / 1GB
* Ισχύει για χρήση άνω των 100kb, ενώ σε περίπτωση μη επαρκούς διαθέσιμου χρηματικού υπολοίπου για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Mobile Internet Daily, εφαρμόζεται χρέωση €0,10/ΜΒ

100kb =12,5 KB που είναι αρκετά για να ρυθμίσει τα APN το ρολόι και το GPS.

Μετά από αυτό δεν έχει παρατηρηθεί κάποιο πρόβλημα.

Και επειδή μιλάω με στοιχεία, ο ανταγωνισμός είναι γελοίος στα ημερήσια, παρόλα αυτά μόνο εδώ γίνεται επίθεση. Αν είναι δυνατόν 60μβ ημερήσιο και να θεωρείται πλεονέκτημα. Δοκιμάσατε να μπείτε να σερφάρετε χωρίς δεδομένα και χωρίς να έχετε κλείσει το internet, να δείτε τι θα πάθετε στην πράσινη?
Ακόμα και 1bit να ζητήσετε, 1,30€ θα πληρώσετε.
Η Q έκανε κάτι πιο τίμιο και συμφέρον αλλά ............
.31594bbacb2c7855532f15beb8f0fc60.jpgc9596b63aebb573c1fbc40f4d96478d4.jpg







Είναι λίγο μπέρδεμα έτσι όπως το γράφει. Γράφει 100 kb. Εσύ το ερμηνεύεις ως kilobits. Νομίζω θα έπρεπε να το γράφει Kb αν ήταν έτσι. Ακόμα και 100kilobytes να είναι ωστόσο, διαφωνώ πλήρως με το σκεπτικό σου. Δηλαδή σε καμία περίπτωση δεν είναι να ανοίγεις δεδομένα για τη χρήση που λες, γιατί δεν μπορείς να εξασφαλίσεις ότι η συσκευή σου τα τραβήξει μόνο αυτά για την χρήση που θες, και είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα χρεωθείς. Το μόνο που βοηθάει αν ισχύει όντως αυτό είναι να είσαι λίγο πιο ήσυχος ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζεις το apn και απλά να κλείνεις τα δεδομένα όταν δεν έχεις πακέτο.

Από εκεί και πέρα, το ημερήσιο internet δεν είναι λύση για πλοήγηση, και η σύγκριση με τα αντίστοιχα των άλλων, προσωπικά δεν μου φαίνεται πως είναι κάτι φοβερό υπέρ της q. Στην άλλη εταιρεία σου δίνουν δυνατότητα να κόβεται το internet όταν σου λήξει το πακέτο και να έχεις ενημέρωση. Έτσι αν ξεχαστείς και σου λήξει το πακέτο σου, δεν θα χρεωθείς τίποτα, και θα καταλάβεις ότι πρέπει να αγοράσεις νέο. Στην περίπτωση που το ΔΕΝ το θες αυτό και το απενεργοποιήσεις (νομίζω πρακτικά κανείς δεν το κάνει αυτό), τότε θα έχει το πακέτο που λες. Που και πάλι, θα σε χρεώσει 1€. Στην Q αντίστοιχα δεν έχεις τη δυνατότητα για υπηρεσία τύπου my internet και έτσι και ξεχαστείς χωρίς επιλογή θα χρεωθείς τουλάχιστον 2€ και αν δεν το πάρεις χαμπάρι θα σε χρεώνει 2€ ανά gb. Στα ίδια ερχόμαστε λοιπόν...

Sent from my Galaxy S10e



Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται τωρα ξεφυγαμε απο το θεμα ποια ειναι η φτηνοτερη και παμε να δουμε ποια ειναι η εταιρια που μας δινει τα περισσοτερα με 0ευρω υπολοιπο;;

Δεν γινεται κινητο νεας γενιας να το εχεις χωρις MB/GB στα δεδομενα σε οποιονδηποτε παροχο, με τον εναν η τον αλλον τροπο θα βρεθεις προ-εκπληξεως. ( εκτος αν ειναι μονιμα σπιτι με wifi και χωρις καρτα σιμ )

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, n70-spec said:

Τι γινεται τωρα ξεφυγαμε απο το θεμα ποια ειναι η φτηνοτερη και παμε να δουμε ποια ειναι η εταιρια που μας δινει τα περισσοτερα με 0ευρω υπολοιπο;;

Δεν γινεται κινητο νεας γενιας να το εχεις χωρις MB/GB στα δεδομενα σε οποιονδηποτε παροχο, με τον εναν η τον αλλον τροπο θα βρεθεις προ-εκπληξεως. ( εκτος αν ειναι μονιμα σπιτι με wifi και χωρις καρτα σιμ )

Η σωστότερη τοποθέτηση. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται τωρα ξεφυγαμε απο το θεμα ποια ειναι η φτηνοτερη και παμε να δουμε ποια ειναι η εταιρια που μας δινει τα περισσοτερα με 0ευρω υπολοιπο;;
Δεν γινεται κινητο νεας γενιας να το εχεις χωρις MB/GB στα δεδομενα σε οποιονδηποτε παροχο, με τον εναν η τον αλλον τροπο θα βρεθεις προ-εκπληξεως. ( εκτος αν ειναι μονιμα σπιτι με wifi και χωρις καρτα σιμ )
κάνεις μεγάλος λάθος φυσικά και μπορείς και μάλιστα με ασφάλεια μη χρέωσης και με ανοικτά δεδομένα 24/7 και μάλιστα έχουν και πακέτα με 0€ αν θέλεις,αρκεί να μην έχεις Q εννοείται


Link to comment
Share on other sites

Έως τις 23:59 απόψε, τα πακέτα Κιου Σταρ Μπιγκ και Χιουτζ, με online ενεργοποίηση, προσφέρουν διπλάσιες παροχές, σε τιμές ελαφρώς μειωμένες από τις αρχικές. Η συγκεκριμένη προσφορά, η οποία τρέχει από τις αρχές Οκτωβρίου, δεν πήρε παράταση και εκπνέει σε λιγότερο από πέντε ώρες. Εγώ θα αγοράσω το Χιουτζ απόψε, παρόλο που το υπάρχον πακέτο μου λήγει στις δύο Δεκεμβρίου. Ούτως ή άλλως, όλες οι εναπομείνασες παροχές των πακέτων Κιου Σταρ, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα (rollover). Όποιος άλλος ενδιαφέρεται, ας το ενεργοποιήσει. Ήταν ωραία προσφορά, κρίμα που δεν την άφησαν και για την περίοδο των εορτών.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε παρακαλώ οι γνωστοί συγκεκριμένοι όχι μόνο να επαναλαμβάνεστε αλλά και να σπαμμαρετε.

Αν θέλετε να αποδείξετε πόσο πρώτη και καλύτερη ειναι η Q (ναι, ναι το έχουμε εμπεδώσει) σε σχέση με τους άλλους παρόχους, υπάρχει ειδικό νημα, νομίζω. Αν δεν κάνω λάθος, στο συγκεκριμένο νήμα γράφουμε για την Q. Η παράθεση τιμοκαταλόγων άλλης καρτοκινητης είναι 1000% εκτός θεματος.

Φχαριστω

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gm87 said:

Έως τις 23:59 απόψε, τα πακέτα Κιου Σταρ Μπιγκ και Χιουτζ, με online ενεργοποίηση, προσφέρουν διπλάσιες παροχές, σε τιμές ελαφρώς μειωμένες από τις αρχικές. Η συγκεκριμένη προσφορά, η οποία τρέχει από τις αρχές Οκτωβρίου, δεν πήρε παράταση και εκπνέει σε λιγότερο από πέντε ώρες. Εγώ θα αγοράσω το Χιουτζ απόψε, παρόλο που το υπάρχον πακέτο μου λήγει στις δύο Δεκεμβρίου. Ούτως ή άλλως, όλες οι εναπομείνασες παροχές των πακέτων Κιου Σταρ, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα (rollover). Όποιος άλλος ενδιαφέρεται, ας το ενεργοποιήσει. Ήταν ωραία προσφορά, κρίμα που δεν την άφησαν και για την περίοδο των εορτών.

Η συγκεκριμένη προσφορά, είχε βγει τον προηγούμενο μήνα αλλά πήρε παράταση και γι' αυτόν.

Το γνωρίζω σίγουρα επειδή το ενεργοποίησα 2 φορές.

Πιστεύω ότι θα τρέξει και στον επόμενο μήνα.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, user_one said:

Η συγκεκριμένη προσφορά, είχε βγει τον προηγούμενο μήνα αλλά πήρε παράταση και γι' αυτόν.

Το γνωρίζω σίγουρα επειδή το ενεργοποίησα 2 φορές.

Πιστεύω ότι θα τρέξει και στον επόμενο μήνα.

Όχι, δεν είναι για όλο το Νοέμβριο, σήμερα (σε μισή ώρα) λήγει. Αν δεις στην εφαρμογή ή στο site, στους όρους των εν λόγω πακέτων, αναγράφεται ότι η προσφορά ισχύει έως και 15 Νοεμβρίου. Δεν δικαιολογούνται να μην έχουν ενημερώσει για (τυχόν) παράταση, δεδομένου ότι σήμερα είναι Δευτέρα και όχι Κυριακή. Χλωμότατο να πάρει παράταση πάντως. Αν κάποιος το θέλει, ας το ενεργοποιήσει εντός των επόμενων λίγων λεπτών που απομένουν.

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2021 at 1:04 ΜΜ, Mark_K said:

Αυτό κατάλαβες; Ότι πρόκειται για σφάλμα; Εμένα μου φαίνεται σκόπιμο, τότε που έγινε. Δεν μπορεί να υφίσταται σφάλμα τέτοιο που να χρεώσει κίνηση δεδομένων σε συσκευή που δεν έχει καν τέτοια δυνατότητα. Απεναντίας το να σου πάρει ένα ποσό που επιστρέφοντάς το, δεν μπορείτε να αγοράσεις πακέτο, άρα θα χρειαστείς ανανέωση που πιθανώς δεν θα ήταν απαραίτητη πριν γίνει αυτό, είναι άλλη μια ένδειξη του ότι έχει λόγο να γίνει σκόπιμα. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις τώρα.
 

Όχι, δεν το καταλαβαίνω. Πρέπει δηλαδή να φανταστώ, ότι έχουν αναπτύξει αλγόριθμο τυχαίας σκοπιμότητας, για να αφαιρούν μικροποσά από αθώα θύματα και να τα επιστρέφουν μετά για να μπουν στη διαδικασία να σε αναγκάσουν να ανανεώσεις. Και σε αυτό έκαναν έρευνα ώστε να υπολογίσουν ότι η προφανής δυσανασχέτηση που θα προκληθεί στον πελάτη-θύμα αξίζει, ώστε και τον πελάτη να μην χάσουν, και από την ανανέωση να κερδίσουν (σε βάθος πολλών πελατών μάλιστα, για να υπάρχει και απόσβεση από το λογισμικό που ανέπτυξαν).

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Gm87 said:

Όχι, δεν είναι για όλο το Νοέμβριο, σήμερα (σε μισή ώρα) λήγει. Αν δεις στην εφαρμογή ή στο site, στους όρους των εν λόγω πακέτων, αναγράφεται ότι η προσφορά ισχύει έως και 15 Νοεμβρίου. Δεν δικαιολογούνται να μην έχουν ενημερώσει για (τυχόν) παράταση, δεδομένου ότι σήμερα είναι Δευτέρα και όχι Κυριακή. Χλωμότατο να πάρει παράταση πάντως. Αν κάποιος το θέλει, ας το ενεργοποιήσει εντός των επόμενων λίγων λεπτών που απομένουν.

Και ναι, η προσφορά διπλάσιων παροχών των Κιου Σταρ Μπιγκ και Χιουτζ για online ενεργοποιήσεις, πήρε παράταση έως και τις 31 Ιανουαρίου 2022. Ομολογώ ότι δεν το περίμενα, για άλλη μία φορά η Q με εκπλήσσει θετικά. Η ισχύς μίας πραγματικά καλής προσφοράς για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα (2,5 μήνες παράταση+ένα μήνα που έτρεχε ήδη η προσφορά), παραπέμπει σε μία μορφή άτυπης μονιμοποίησης. Από το παραπάνω, σε συνδυασμό με τα εξαιρετικά πακέτα που εγκαινίασε το F2G στις αρχές του παρελθόντος Μαρτίου, αλλά και τις λογικές προσφορές συμβολαίων που συχνά δεχόμαστε από την εταιρεία, συνάγεται ότι οι Wind&Q ανοίγουν το δρόμο για νέα προγράμματα χρήσης, σε σωστές τιμές και με τις ανάλογες παροχές. Με τον τρόπο αυτό, δημιουργούνται οι προϋποθέσεις ενός υγιούς ανταγωνισμού στην αγορά τηλεπικοινωνιών, ο οποίος αναμένεται να λειτουργήσει θετικά, προς όφελος του συνδρομητή/πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν το καταλαβαίνω. Πρέπει δηλαδή να φανταστώ, ότι έχουν αναπτύξει αλγόριθμο τυχαίας σκοπιμότητας, για να αφαιρούν μικροποσά από αθώα θύματα και να τα επιστρέφουν μετά για να μπουν στη διαδικασία να σε αναγκάσουν να ανανεώσεις. Και σε αυτό έκαναν έρευνα ώστε να υπολογίσουν ότι η προφανής δυσανασχέτηση που θα προκληθεί στον πελάτη-θύμα αξίζει, ώστε και τον πελάτη να μην χάσουν, και από την ανανέωση να κερδίσουν (σε βάθος πολλών πελατών μάλιστα, για να υπάρχει και απόσβεση από το λογισμικό που ανέπτυξαν).
Πολύ ωραία. Εφόσον πιστεύεις ότι είναι σφάλμα που καλοπροαίρετα αποδέχονται και άμεσα προχωρούν σε επιστροφή, θα ήθελα μια εκτίμηση για τον λόγο που αυτό που σου επιστρέφουν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων. Και φυσικά έληγε μαζί με ότι υπόλοιπο είχες, δεν σου παρείχε δηλαδή κάποια άλλη ευκολία, πχ να έχει εκ νέου 2 μήνες διάρκεια μόνο αυτό μπας και σου χρειαστεί σε κάτι. Εγώ δεν μπορώ να είμαι τόσο καλόπιστος όταν έχω δει το συγκεκριμένο με τα μάτια μου, νομίζω πως εάν θέλουν να σου πιστώσουν ένα ποσό για οποιαδήποτε λόγο, δεν υπάρχει νόημα στο να μην μπορείς να αγοράσεις με αυτό πακέτο. Εκτός βέβαια από τη εξήγηση που δίνω.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Εφόσον πιστεύεις ότι είναι σφάλμα που καλοπροαίρετα αποδέχονται και άμεσα προχωρούν σε επιστροφή, θα ήθελα μια εκτίμηση για τον λόγο που αυτό που σου επιστρέφουν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων. Και φυσικά έληγε μαζί με ότι υπόλοιπο είχες, δεν σου παρείχε δηλαδή κάποια άλλη ευκολία, πχ να έχει εκ νέου 2 μήνες διάρκεια μόνο αυτό μπας και σου χρειαστεί σε κάτι. Εγώ δεν μπορώ να είμαι τόσο καλόπιστος όταν έχω δει το συγκεκριμένο με τα μάτια μου, νομίζω πως εάν θέλουν να σου πιστώσουν ένα ποσό για οποιαδήποτε λόγο, δεν υπάρχει νόημα στο να μην μπορείς να αγοράσεις με αυτό πακέτο. Εκτός βέβαια από τη εξήγηση που δίνω.

Sent from my TCL 20 5G

Τίποτα από αυτά που λες δεν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...