Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έβαλα 12 ευρώ στην κάρτα της γυναίκας μου και μου τράβηξε το 1,70, το οποίο έχει γίνει δίμηνο. Συνήθως βέβαια βάζω 10 ευρώ, οπότε δεν το είχα ξαναδεί αυτό. Αφού δεν ισχύει στην ανανέωση με 10, γιατί κάποιος να βάζει 12 και πάνω; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αφαιρέθηκαν off topic / flame posts. Να θυμίσω ωστόσο ότι εδώ συζητάμε για την Q card και μόνο. Για συγκρίσεις εταιριών, πακέτων κτλ, υπάρχουν ξεχωριστά θέματα όπου μπορείτε να απευθυνθείτε.

Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν στεναχώριες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikotsal said:

Καλημέρα, έβαλα 12 ευρώ στην κάρτα της γυναίκας μου και μου τράβηξε το 1,70, το οποίο έχει γίνει δίμηνο. Συνήθως βέβαια βάζω 10 ευρώ, οπότε δεν το είχα ξαναδεί αυτό. Αφού δεν ισχύει στην ανανέωση με 10, γιατί κάποιος να βάζει 12 και πάνω; 

Οι ειδικοί του forum θεωρούν λάθος και το δεκάευρο. 11€ είναι η σωστή ανανέωση. Την άλλη φορά να το θυμηθείς.

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα, έβαλα 12 ευρώ στην κάρτα της γυναίκας μου και μου τράβηξε το 1,70, το οποίο έχει γίνει δίμηνο.


Έχει γίνει μηνιαίο. Οπότε βάζεις 11€ και παίρνεις και το μπόνους και γλυτώνεις και το 1,70€. Έχει ενημερώσει από το καλοκαίρι για τις αλλαγές. Καλύτερα να βάζεις 11€ για να αποφεύγεις και το 0,30 τέλος ανανέωσης που είναι και το ίδιο στα 6€.
Link to comment
Share on other sites

για ενημερωση υπολοιπων απο πακετα υπαρχει εντολη με sms? δοκιμασα στο 1225 κ 12200 αλλα τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ενημερωση υπολοιπων απο πακετα υπαρχει εντολη με sms? δοκιμασα στο 1225 κ 12200 αλλα τιποτα
ΥΠ στο 1285
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, pavlitakis1 said:
11 ώρες πριν, dkostas said:
για ενημερωση υπολοιπων απο πακετα υπαρχει εντολη με sms? δοκιμασα στο 1225 κ 12200 αλλα τιποτα

ΥΠ στο 1285

Νομίζω κάποτε λειτουργούσε. Τελευταία οι απαντήσεις που δίνει είναι άκυρες. Στην υποστήριξη στο myq.gr δεν προτείνεται υπηρεσία ενημέρωσης με SMS πλέον. Μόνο το ίδιο το site ή το app ή δωρεάν κλήση στα 1225/12200. https://www.myq.gr/gr/support/ipolipo-ananeosi-chronou-omilias/pos-tha-matho-to-ipolipo-chronou-omilias-mou

Παρεπιμπτόντως, έχουν φτάξει όμορφα τη σελίδα της υποστήριξης για τις πιο κοινές ερωτήσεις. Πρέπει να είναι πρόσφατη ανακαίνιση. 

https://www.myq.gr/gr/support/?d=null&locale=el_GR

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα λειτουργει το ΥΠ στο 1285.

σπανια βεβαια να το χρησιμοποιησει καποιος αλλα χτες εκαναν συντηρηση στο app και τη καρτα την εχω σε router

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dkostas said:

το δοκιμασα λειτουργει το ΥΠ στο 1285.

σπανια βεβαια να το χρησιμοποιησει καποιος αλλα χτες εκαναν συντηρηση στο app και τη καρτα την εχω σε router

Σε μένα απαντάει ότι δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο, ενώ έχω απ' όλα. Και το κάνει καιρό τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα απαντάει ότι δεν έχω δωρεάν υπόλοιπο, ενώ έχω απ' όλα. Και το κάνει καιρό τώρα...

Δεν είναι για υπόλοιπο. Σου λέει τι χρόνους ομιλίας, δεδομένων και σμς έχεις και αν ισχύουν για περιαγωγή.
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, pavlitakis1 said:


Δεν είναι για υπόλοιπο. Σου λέει τι χρόνους ομιλίας, δεδομένων και σμς έχεις και αν ισχύουν για περιαγωγή.

Ναι. Λέω, έχω απ' όλα (και ευρώ και ομιλία και SMS και δεδομένα) και μου απαντάει ένα ξερό "δεν έχεις τίποτα".

Μπορεί να είναι bug και να συμβαίνει μόνο σε μένα. Γι' αυτό ανταλλάσσουμε εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Λέω, έχω απ' όλα (και ευρώ και ομιλία και SMS και δεδομένα) και μου απαντάει ένα ξερό "δεν έχεις τίποτα".
Μπορεί να είναι bug και να συμβαίνει μόνο σε μένα. Γι' αυτό ανταλλάσσουμε εμπειρίες.
Απαντάει μόνο για πακέτα, όχι για € το συγκεκριμένο μήνυμα. Θεωρεί και τα πακέτα δωρεάν
Εντάξει έχουν ένα θέμα με τα λογισμικά τους, αλλά αυτό μειώνει τα έξοδα για καλούς προγραμματιστές για να έχει χαμηλές τιμές. Οπότε μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το data σ/κ παντως κ που το ελεγε κανονικα.

Σημερα μου πεταει τους λογαριασμους που ειχα στο app. ζηταει συνεχεια login. μαλλον εφτιαξαν 1 χτες και χαλασαν 2-3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:
Μου ήρθε μύνημα να βάλω 12€ και να πάρω δώρο για 15 ημέρες.
Το δίνει ακόμα  με  10€ ?

Ναι ισχύει με 10, αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις 11€ αντί για 10€. 11€ είναι η ιδανική ανανέωση για Q γιατί παίρνεις όλα τα δώρα και αποφεύγεις το 1,70€ που μπαίνει από 12€ και πάνω. 15 μέρες δεν είναι και πολύ πάντως. Αν έχεις ανάγκη πάρτο αλλά αν δεν το πάρεις, συνήθως έρχεται πιο μεγάλο δώρο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, pavlitakis1 said:
2 ώρες πριν, GREGORYMO said:
Μου ήρθε μύνημα να βάλω 12€ και να πάρω δώρο για 15 ημέρες.
Το δίνει ακόμα  με  10€ ?

Ναι ισχύει με 10, αλλά θα σου πρότεινα να βάλεις 11€ αντί για 10€. 11€ είναι η ιδανική ανανέωση για Q γιατί παίρνεις όλα τα δώρα και αποφεύγεις το 1,70€ που μπαίνει από 12€ και πάνω. 15 μέρες δεν είναι και πολύ πάντως. Αν δεν έχεις ανάγκη πάρτο αλλά αν δεν το πάρεις, συνήθως έρχεται πιο μεγάλο δώρο.

Καθε εβδομάδα, μου έρχεται αυτό το μήνυμα.

4' φορά

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα νέο αριθμό Q online. Το πακέτο ήρθε αρκετά γρήγορα (εντός 2 εργάσιμων) αλλά χωρίς την κάρτα ανανέωσης 10€.

Ειλικρινά, αυτή η Wind θα μπορούσε να εκδώσει βιβλίο με τίτλο "ο,τι μπορεί να πάει λάθος θα το κάνουμε εμείς".

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα νέο αριθμό Q online. Το πακέτο ήρθε αρκετά γρήγορα (εντός 2 εργάσιμων) αλλά χωρίς την κάρτα ανανέωσης 10€.
Ειλικρινά, αυτή η Wind θα μπορούσε να εκδώσει βιβλίο με τίτλο "ο,τι μπορεί να πάει λάθος θα το κάνουμε εμείς".
Μήπως στα έχουν πιστώσει; Και εγώ όταν πήρα τελευταία δεν είχε κάρτα αν θυμάμαι καλά

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα νέο αριθμό Q online. Το πακέτο ήρθε αρκετά γρήγορα (εντός 2 εργάσιμων) αλλά χωρίς την κάρτα ανανέωσης 10€.
Ειλικρινά, αυτή η Wind θα μπορούσε να εκδώσει βιβλίο με τίτλο "ο,τι μπορεί να πάει λάθος θα το κάνουμε εμείς".
Κάνε ενεργοποίηση και ίσως τα έχουν πιστώσει. Αν δεν τα έχουν πιστώσει καλύτερα να πάρεις τα μπόνους από ονλαιν ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

@gpapas640 δεν στέλνουν κάρτα μόλις ενεργοποιηθεί θα είναι μέσα τα χρήματα, εμένα μου έβαλαν και άλλα 10€ δώρο για 1 μήνα, έτσι ψαχνωμουν και εγώ, μην ανησυχείς

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pavlitakis1 said:
3 ώρες πριν, gpapas640 said:
Παρήγγειλα νέο αριθμό Q online. Το πακέτο ήρθε αρκετά γρήγορα (εντός 2 εργάσιμων) αλλά χωρίς την κάρτα ανανέωσης 10€.
Ειλικρινά, αυτή η Wind θα μπορούσε να εκδώσει βιβλίο με τίτλο "ο,τι μπορεί να πάει λάθος θα το κάνουμε εμείς".

Κάνε ενεργοποίηση και ίσως τα έχουν πιστώσει. Αν δεν τα έχουν πιστώσει καλύτερα να πάρεις τα μπόνους από ονλαιν ανανέωση.

Επικοινώνησα με τη Wind και είπαν ότι θα το διευθετήσουν και θα με ειδοποιήσουν.

Δε θέλω να ρισκάρω να το ενεργοποιήσω γιατί αν απλώς μου τα πιστώσουν (και δε θεωρηθεί ανανέωση αλλά απλώς πίστωση) θα πρέπει να κάνω εκ νέου ανανέωση για να πάρω τα μπόνους (αλλά και το κονε) και θα βρεθώ με πολλαπλάσια αχρειαστα ευρώ στην κάρτα...

2 ώρες πριν, tolisfar said:

Μήπως στα έχουν πιστώσει; Και εγώ όταν πήρα τελευταία δεν είχε κάρτα αν θυμάμαι καλά

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε εσένα τα είχαν πιστώσει; Θεωρήθηκε κανονική ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα τα είχαν πιστώσει; Θεωρήθηκε κανονική ανανέωση;
Δεν θυμάμαι. Απλά είχε χρήματα μέσα.... Πόσα κτλ δεν θυμάμαι. Αλλά σε κάθε ανανέωση για 6 μήνες τα διπλασίαζε

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

για να πάρω τα μπόνους (αλλά και το κονε) και θα βρεθώ με πολλαπλάσια αχρειαστα ευρώ στην κάρτα...

Μην ανησυχείς για τα χρήματα γιατί δεν λήγουν, μέχρι να τα τελειώσεις.

Κάθε φορά που πηγαίνουν να λήξουν αγοράζεις ένα πακέτο και η λήξη μεταφέρεται στην ημερομηνία λήξης του πακέτου. Οπότε ακόμα και αν βάλεις παραπάνω χρήματα, δεν χάνεις τίποτα στο τέλος. Υπόψιν ότι ο διπλασιασμός δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα και λήγει στις 30 ημέρες. Δεν ξέρω αν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις τόσο γρήγορα. Οι φίλοι που έχουν πάρει διπλασιασμό μπορούν να μας πούνε λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμος ληγει στον μηνα και οχι πιο μετα αν δεν κανω λαθος. Στην online προσφορα για νεο αριθμο η φορητοτητα με διπλασιασμο τους πρωτους 3 μηνες ειχε ορο το 10ευρω το οποιο πληρωνες στον κουριερ.

Edited by n70-spec
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...