Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 28/9/2021 at 12:12 ΠΜ, sapore said:

Είχες στείλει το sms 27 sto 12410 για να το λάβεις (μαζί με την παράταση 30 ημερών) ή από μόνοι τους (χωρίς να στείλεις 27 στο 12410);

Το έστειλα. Ξεκαρφωτη ήταν η προσφορά με χρόνο ομιλίας και ιντερνετ χωρίς κάποιο λόγο, ούτε σεντ, ούτε προϋπόθεση ανανέωσης, ούτε γιορτές η διακοπές, ούτε τίποτα... 

On 28/9/2021 at 12:12 ΠΜ, sapore said:

 

 

Edited by zafizafix
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, zafizafix said:

Το έστειλα. Ξεκαρφωτη ήταν η προσφορά με χρόνο ομιλίας και ιντερνετ χωρίς κάποιο λόγο, ούτε σεντ, ούτε προϋπόθεση ανανέωσης, ούτε γιορτές η διακοπές, ούτε τίποτα... 

 

Πάντως σε αντίστοιχη προσωπική προσφορά για 1000΄ προς όλους και unlimited data τελείως δωρεάν με sms 84 στο 12410, δε μου τα έδωσε καθώς είχε λήξει το υπόλοιπό μου από τον Απρίλη.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, zafizafix said:

Το έστειλα. Ξεκαρφωτη ήταν η προσφορά με χρόνο ομιλίας και ιντερνετ χωρίς κάποιο λόγο, ούτε σεντ, ούτε προϋπόθεση ανανέωσης, ούτε γιορτές η διακοπές, ούτε τίποτα... 

 

 

9 ώρες πριν, sapore said:

Πάντως σε αντίστοιχη προσωπική προσφορά για 1000΄ προς όλους και unlimited data τελείως δωρεάν με sms 84 στο 12410, δε μου τα έδωσε καθώς είχε λήξει το υπόλοιπό μου από τον Απρίλη.

Οι "ξεκάρφωτες" προσφορές σκοπό έχουν τουλάχιστον να σου θυμίσουν να... φροντίσεις το υπόλοιπό σου σε €. Δεν είναι τυχαία δώρα από κάποια κλήρωση...

Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα μα εντελως και ενω ειχα και Υπολοιπο χρονου πανω απο 300 λεπτα ομιλιας σε ολους που εληγε σε κανα 15μερο και παρααα πολλα ΔΕΔΟΜΕΝΑ και καπου 8 ευρω .....στο κινητο μου βλεπω Υπολοιπο Λογαριασμου 0.2 ευρω και 0 ' λεπτα ομιλιας ....τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ καπου 12 GB ευτυχως ειχα δεν πειραχτηκαν....

Το ιδιο ακριβως συνεβη και στην Q του πατερα μου που διαχειριζομαι εγω.....τα 60-70 λεπτα ομιλιας και τα 2-3 ευρω που ειχε μεσα ξαφνικα χαθηκαν ενω δε θυμαμαι να ειχε ....ληξη υπολοιπου....του εμειναν 0,1 ευρω και 0 λεπτα!!!

 

Ξερουμε γιατι εγινε αυτο??? και μαλιστα ταυτοχρονα και στους 2??? Πρωτη φορα μου συμβαινε!!!

 

 

Edited by Pedro_G
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι διαχειριζομαι 4 καρτες Q μανας πατερα δικο μου και της κοπελας μου και τα 2 απο τα 4 νουμερα μηδενιστηκαν ξαφικα ετσι διχως αλλο ....σε Ερυω και Χρόνο ομιλιας ...

Μιλαω απο το Πρωι με Q εκπροσωπο.......αλλα ουτε καν βλεπουν τον μηδενισμο....μου λενε αφου εχετε υπολοιπο μεσα..

Τι να τους εξηγησω ...τωρα ...οτι αφου μου το μηδενηνισαν αναγκαστικα να βαλω απο 10 ευρω καρτα και στα 2 για να μιλαω??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Χρειάζομαι μια κάρτα sim μόνο για δεδομένα. Δεν έχω δυνατότητα να πάρω Q cone αυτή τη στιγμή, οπότε ψάχνω για άλλη λύση.

Το μόνο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι το COSMOTE Mobile Internet με κάρτα SIM Only Pack, που δίνει 12gb για ένα χρόνο με 20 ευρώ.

Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω υπόψιν μου;

Επίσης ξεχάστηκα και έκανα ανανέωση υπολοίπου με 10 ευρώ, για να πάρω το δώρο (3000' προς Q και 1Gb) και μου άφησε υπόλοιπο 8.63 ευρώ. Με 11 ευρώ νομίζω ότι δεν θα μου κράταγε το 1.30. Σωστά;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη γνωμη σας...... παρακαλω ...

ψαχνω κατι για ιντερνετ σπιτιου δεδομενου οτι η συνδεση της Q που εχω στο εξοχικο μου δεν ειναι καθολου καλη και δεν εχω σημα κινητης τηλεφωνιας. Το σταθερο το αποσυνδεσα αφου διαμενω δυο σαββατοκυριακα το μηνα!

Link to comment
Share on other sites

@Green dragon και @Pedro G

Ρίξτε μία ματιά στα πακετα που έχει το big bang της Vodafone. Εχει πολυ οικονομικά πακετα ιντερνετ. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites








Παιδια τη γνωμη σας...... παρακαλω ...
ψαχνω κατι για ιντερνετ σπιτιου δεδομενου οτι η συνδεση της Q που εχω στο εξοχικο μου δεν ειναι καθολου καλη και δεν εχω σημα κινητης τηλεφωνιας. Το σταθερο το αποσυνδεσα αφου διαμενω δυο σαββατοκυριακα το μηνα!



Καλημέρα σε όλους.
Χρειάζομαι μια κάρτα sim μόνο για δεδομένα. Δεν έχω δυνατότητα να πάρω Q cone αυτή τη στιγμή, οπότε ψάχνω για άλλη λύση.
Το μόνο που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι το COSMOTE Mobile Internet με κάρτα SIM Only Pack, που δίνει 12gb για ένα χρόνο με 20 ευρώ.
Υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω υπόψιν μου;
Επίσης ξεχάστηκα και έκανα ανανέωση υπολοίπου με 10 ευρώ, για να πάρω το δώρο (3000' προς Q και 1Gb) και μου άφησε υπόλοιπο 8.63 ευρώ. Με 11 ευρώ νομίζω ότι δεν θα μου κράταγε το 1.30. Σωστά;


Αν έχει σήμα η βονταφον συνιστώ το "wifi on the spot". 10gb/5€-40GB/10€ για 30 ημέρες.
Αλλιώς φρογκ που έχει πακέτα 2€ για Σαββατοκύριακο αλλά και πακέτο με 10gb/10€ για 30 ημέρες. Επίσης αφού είναι μόνο για Σαββατοκύριακο έχει πακέτο ημερήσιο 3γβ/1,5€. Δηλαδή 3€ x 2ΣΚ=6€ για 12gb.
Αυτό που λες@Green_Dragon (SIM only) είναι εντάξει αν σε καλύπτει η κατανάλωση.
11€ ανανέωση δεν τρώει το 1,70€ (όχι 1,30). Δεν συμφέρει πλέον λιγότερη ανανέωση.








Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Pedro_G said:

Παιδια τη γνωμη σας...... παρακαλω ...

ψαχνω κατι για ιντερνετ σπιτιου δεδομενου οτι η συνδεση της Q που εχω στο εξοχικο μου δεν ειναι καθολου καλη και δεν εχω σημα κινητης τηλεφωνιας. Το σταθερο το αποσυνδεσα αφου διαμενω δυο σαββατοκυριακα το μηνα!

Νομίζω πρέπει να ξεκινήσεις απο το ΠΟΙΑ εταιρία εχει καλύτερο σήμα εκει. Ρώτα τους γείτονες γιατί σε άλλες περιοχές πιάνει η μία και σε άλλες η άλλη, εξαρτάται απο τις κεραίες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σας μήπως το καουντ ντάουν που κυκλοφορεί σήμερα ισχύει για περιαγωγή του χρόνου ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από το myq.gr. Βρίσκεις το πρόγραμμα Q star auto που έχεις ενεργοποιήσει και πατάς απενεργοποίηση

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites






11€ ανανέωση δεν τρώει το 1,70€ (όχι 1,30). Δεν συμφέρει πλέον λιγότερη ανανέωση.




Τελικά με τα διάφορα χαράτσια μόνο η 11€ συμφέρει? γιατί σε προηγούμενα post διάβασα για 9€ η και 10€

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, leotzian said:


Τελικά με τα διάφορα χαράτσια μόνο η 11€ συμφέρει? γιατί σε προηγούμενα post διάβασα για 9€ η και 10€
 

 

Μαγικό νούμερο δεν υπάρχει. Εξαρτάται από πόσο έχεις ήδη μέσα και τι πακέτα ενεργοποιείς συνήθως.

Σε κάθε ανανέωση πρώτα αφαιρείς το φόρο κινητής διαιρώντας την ανανέωση με το 1,12.

Μετά αφαιρείς 0.30€ τέλος ανανέωσης. 😷

Όσο βάζεις κάτω από 12€, δεν κινδυνεύεις από τίποτα άλλο. 

Κάθε φορά που είναι να ανανεώσεις, αρχίζεις να υπολογίζεις πόσα θα μείνουν στο υπόλοιπο βάζοντας από 6 (εφόσον τρέχει countdown) έως 11€, κάνοντας τις παραπάνω μαθηματικές πράξεις.

Συνυπολογίζεις, αν σου χρειάζεται να πάρεις το online bonus ανανέωσης, ότι με 10 ή 11€ θα πάρεις δωρεάν GB για ένα μήνα.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειχα ξεχασει να βλαω καρτα σε εναν αριθμο Q που εχω και εληξε ο χρονος ομιλιας, αλλα εγω ειχα και MB απ το κονε για ενα χρονο και χαθηκαν και αυτα, δε μου τα εμφανιζει τωρα που εβαλα 6 ευρω. Τι να εγινε;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειχα ξεχασει να βλαω καρτα σε εναν αριθμο Q που εχω και εληξε ο χρονος ομιλιας, αλλα εγω ειχα και MB απ το κονε για ενα χρονο και χαθηκαν και αυτα, δε μου τα εμφανιζει τωρα που εβαλα 6 ευρω. Τι να εγινε;
Χάθηκε το κονέ. Αν μηδενιστεί το υπόλοιπο χάνεται.




Τελικά με τα διάφορα χαράτσια μόνο η 11€ συμφέρει? γιατί σε προηγούμενα post διάβασα για 9€ η και 10€

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Είχαμε κάνει υποθέσεις μήπως κατέβαζαν το όριο στα 10€. Τελικά δεν άλλαξε τίποτε πέρα από το ότι το χαράτσι από διμηνιαίο έγινε μηνιαίο.
11€ συμφέρει αντί 6€ γιατί γλυτώνεις το 0,30€. Αν θες να αγοράσεις ακριβό πακέτο καλύτερα να βάλεις 11+6 για να γλυτώσεις 1€.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavlitakis1 said:
36 minutes ago, manosn2 said:
Παιδια καλησπερα, ειχα ξεχασει να βλαω καρτα σε εναν αριθμο Q που εχω και εληξε ο χρονος ομιλιας, αλλα εγω ειχα και MB απ το κονε για ενα χρονο και χαθηκαν και αυτα, δε μου τα εμφανιζει τωρα που εβαλα 6 ευρω. Τι να εγινε;

Χάθηκε το κονέ. Αν μηδενιστεί το υπόλοιπο χάνεται.

Οτι να ναι. Μου βγαζει την ημερομηνια ληξης του κονε αλλα με 0 mb. Πως γινεται να χανεται αφου εληγε σε ενα χρονο;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι. Μου βγαζει την ημερομηνια ληξης του κονε αλλα με 0 mb. Πως γινεται να χανεται αφου εληγε σε ενα χρονο;
Σε τέτοιες περιπτώσεις σου πιστωνε 0,01€.
Μάλλον το έκοψε. Στείλε στο τσατ και ότι γίνει.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manosn2 said:

Οτι να ναι. Μου βγαζει την ημερομηνια ληξης του κονε αλλα με 0 mb. Πως γινεται να χανεται αφου εληγε σε ενα χρονο;

Όταν λήγει το υπόλοιπο χάνονται όλα όσα έχεις, ανεξάρτητα από τη λήξη τους.

Το πάθημα γίνεται μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alexpef said:

Οταν λήξη το υπόλοιπο και πάει μηδεν τα χάνεις ολα τα κονέ και οτι αλλο εχεις , παθών .

κι εγω το ξέχασα και τα έχασα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...