Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, CoyoteD said:

Τα λεπτά ομιλίας από countdown χρησιμοποιούνται στο εξωτερικο;

κανονικά οχι, όπως και οι εξατομικευμενες προσφορες που δίνονται.


Τον Αυγουστο όμως που ημουν Ιταλια, τα 150 λεπτα απο το πακετο ΑΠΠ ΠΑΚ που έβαλα εμειναν ανέπαφα, άρα οταν μιλουσα χρησιμοποιούσε τα λεπτα απο το καουντ νταουν.

 

Αβυσσος η Q 😁

Link to comment
Share on other sites

Για να πας από voda σε q με το ίδιο νούμερο πρέπει να έχεις βεβαίωση από voda όταν πας στο κατάστημα για αλλαγή? 

Link to comment
Share on other sites

Για να πας από voda σε q με το ίδιο νούμερο πρέπει να έχεις βεβαίωση από voda όταν πας στο κατάστημα για αλλαγή? 
Νομίζω ότι αν έχει μπει φραγή δεν σε αποδεσμεύει ο πάροχος.
Αν απλώς χρωστάς, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Και πέναλτι να υπάρχει θα το πληρώσεις μετά. Βέβαια όλα αυτά θα τα επιβεβαιώσεις ή θα τα απορρίψεις στην αίτηση για φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pavlitakis1 said:

Νομίζω ότι αν έχει μπει φραγή δεν σε αποδεσμεύει ο πάροχος.
Αν απλώς χρωστάς, δεν υπάρχει πρόβλημα.
Και πέναλτι να υπάρχει θα το πληρώσεις μετά. Βέβαια όλα αυτά θα τα επιβεβαιώσεις ή θα τα απορρίψεις στην αίτηση για φορητότητα.

Όχι, για κάρτα λέω. Αν πρέπει να έχεις μαζί σου κάποιο χαρτί από τη voda που να βεβαιώνει ότι είσαι ο κάτοχος του αριθμού 

Link to comment
Share on other sites

Αν πας εσύ στο νέο πάροχο και ζητήσεις φορητότητα και δηλώσεις ότι είναι δικό σου το νούμερο ενώ δεν ισχύει αυτό, όταν θα ενημερωθεί ο παλιός πάροχος το λογικό είναι να το απορρίψει εάν δεν συμφωνούν τα στοιχεία. Σαν να θυμάμαι να λέγεται κάποτε ότι ζητούσαν χαρτί απλά και μόνο για να γραφτούν σωστά τα στοιχεία για να μην υπάρξει απόρριψη για τέτοιο λόγο. Τυπικά δεν νομίζω ότι είναι απαιτούμενο για να προχωρήσει η διαδικασία.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Απο vod σε Q το κανεις online απο εδω: https://www.myq.gr/gr/ela-stin-q/online-paraggelia/

Σε καλουν για επιβεβαιωση στοιχειων σε ενα κινητο που δηλωνεις για εξακριβωση στοιχειων και ενεργοποιηση της αιτησης, κανουν μια κληση ( αναπαντητη ) στο νουμερο προς φορητοττητα, και σε λιγες μερες ερχεται το courier που σου δινει την την νεα σιμ φορητοτητας και την καρτα ανανεωσης 10 ευρω, και δινεις εσυ ταυτοτητα φωτοτυπια.

Τα 10 ευρω διπλασιαζονται με την προσφορα για 3 μηνες διαπλασιασμος για αιτησεις Online

Edited by n70-spec
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, spiliot said:

Στείλε ΥΠ στο 1285 και θα σου πει τι έχεις διαθέσιμο για εξωτερικό και λογικά ισχύει.

Το πιο σωστό

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πίσω κάποιες σελίδες αλλά δεν είδα να αναφέρεται, το καλοκαιρινό πακέτο 20gb δίνει παράταση στη λήξη του υπόλοιπου κατά τα γνωστά;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, spiliot said:

Πήγα πίσω κάποιες σελίδες αλλά δεν είδα να αναφέρεται, το καλοκαιρινό πακέτο 20gb δίνει παράταση στη λήξη του υπόλοιπου κατά τα γνωστά;

Από την στιγμή που ξεκίνησε η ιστορία με την παράταση υπολοίπου, δεν έχει αναφερθεί πακέτο να αγοράζεται και να μην προλαβαίνεις να το χρησιμοποιήσεις. Δηλαδή δεν είναι το πακέτο που δίνει παράταση σαν κάποιο επιπλέον χαρακτηριστικό του πακέτου, αλλά το ότι θα έχεις διαθέσιμα ομιλία/ δεδομένα να χρησιμοποιήσεις μέχρι μιας ημερομηνίας, που παρασύρουν την ημερομηνία λήξης υπολοίπου (αν ήταν προγενέστερη της λήξης των διαθέσιμων λεπτών ομιλίας/ δεδομένων) μαζί τους.

Πάντα με την επιφύλαξη ότι δεν ανακοινώθηκαν ποτέ επίσημα τα παραπάνω, αλλά παρατηρούνται στην πράξη πολλούς μήνες τώρα.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

όταν έρχεται προσωπική προσφορά που λεει να βάλεις 12 ευρω για να σου δώσω 300 λεπτά και ΄1 γιγα για 15 μέρες έχετε δοκιμάσει να βάλετε 10 να δείτε αν δουλεύει και με λιγότερα ευρώ....???

 

το έκανα δουλεύει και με 10

 

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

δε μου έδωσε όμως 1 γιγα για 30 μέρες γιατι?

Πηρα μόνο το γίγα για 15 (λάθος τους?)

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CoyoteD said:

δε μου έδωσε όμως 1 γιγα για 30 μέρες γιατι?

Πηρα μόνο το γίγα για 15 (λάθος τους?)

Το 1 Γκίγκα το παίρνεις στη πρώτη ανανέωση του μήνα. Μήπως αυτή ήταν δεύτερη? Στείλε μήνυμα στο τσατ να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavlitakis1 said:

Το 1 Γκίγκα το παίρνεις στη πρώτη ανανέωση του μήνα. Μήπως αυτή ήταν δεύτερη? Στείλε μήνυμα στο τσατ να το φτιάξουν.

του μήνα

δηλαδή 30 μέρες

οκ μου έδωσε 3000 λεπτά όμως 2 φορές (εχω τωρα 6000 αχρηστα) γιατί να μη μου δώσει και το γίγα?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

του μήνα
δηλαδή 30 μέρες
οκ μου έδωσε 3000 λεπτά όμως 2 φορές (εχω τωρα 6000 αχρηστα) γιατί να μη μου δώσει και το γίγα?
Στην πρώτη ημερολογιακή ανανέωση, όχι σε 30 ημέρες. Δηλαδή αν ανανεωθεί στις 29 το μήνα και στις 2 του επόμενου παίρνεις κανονικά τα δώρα.
Αν δεν συμβαίνει αυτό προφανώς κόλλησε το σύστημα και πρέπει να στείλεις στο τσατ. Μήπως όμως στα έδωσε και δεν φαίνονται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε, θα βγουν οι ημερομηνίες όταν λήξουν του προηγούμενου μήνα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για την προσφορά, αλλά το double talk countdown των 4 ευρώ (νομίζω 200'+200'+500mb) τα εμφανίζει όλα διαθέσιμα στο εξωτερικό. Θεωρητικά ότι πληρώνεις και δεν σου χαρίζουν οφείλει να είναι διαθέσιμο στην ΕΕ, βέβαια άντε βγάλε άκρη με q ή και ΕΕΤΤ αν δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν η προσφορά 500 λεπτά συν 1,5 GB κάνει για περιαγωγή;;;
Δοκίμασε να τους ενημερώσεις πριν φύγεις να στο "ανοίξουν", γιατί ένας φίλος εδώ μέσα την πάτησε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...