Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 hours ago, kmpatra said:

Σήμερα δεν βλέπω να μου έστειλαν νεώτερες προσωπικές προσφορές. Πρέπει να είναι πρώτη φορά που συμβαίνει. Στης μητέρας μου ήρθε νέα προσφορά κανονικά. Ή τους γλύκανε η 11ευρη ανανέωση που έκανα πρόσφατα ή με τιμώρησαν που έφυγα από τη σταθερή (πάνε και τα 120' 😒 )

Κανονικά κι εδώ η ανανέωση των προσφορών. Δες μόνο μήπως άλλαξαν τίποτα ρυθμίσεις επικοινωνίας κατά λάθος...

 

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Άρχισε και το f2g να δίνει στυλ καουνταουν

Καιρό έχει φίλε μου που γίνεται αυτό 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tetartos said:

Κανονικά κι εδώ η ανανέωση των προσφορών. Δες μόνο μήπως άλλαξαν τίποτα ρυθμίσεις επικοινωνίας κατά λάθος...

 

Τελικά ήρθαν έστω και καθυστερημένα... Οι ίδιες με τις προηγούμενες...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με νούμερο f2g που ενώ είχε κάρτα το τελευταίο δίμηνο και υπόλοιπο αλλά το σύστημα το έβγαζε ανενεργό, επέμεινα και μου είπαν ότι θα στείλουν αίτημα σε account manager να το ξεκλειδώσει, όπως και έγινε, απλά πήρε τρεις μέρες.

Επίσης αφού τους δείξεις το site της q που λέει ότι είναι δωρεάν, θα σου πουν ότι δεν ξέρουν πως να περάσουν την sim γιατί το σύστημα τους την βγάζει ότι κοστίζει 5 ευρώ. Η απάντηση είναι να την περάσουν σαν αντικατάσταση μέσα στην εγγύηση και θα το βγάλει δωρεάν.

Όλα αυτά τα άκουσα να τα συζητάνε οι υπάλληλοι μεταξύ τους την τελευταία φορά που μετέφερα νούμερο στην q.

Επίσης μην πέσεις στην παγίδα να βάλεις κάρτα στο κατάστημα, πήγε 15 ευρώ και θα χάσεις και τα τρία ευρώ που έρχονται με τη ενεργοποίηση και θα πληρώσεις το χαράτσι της προσφοράς δωρεάν λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους 

Λυστε μου μια απορια σας παρακαλω ρε παιδια. Χθες μιλησα με το CC για να μεταφερω εναν αριθμο απο Nova σε Q . Η κοπελα που μιλησε μαζι μου μου ανεφερε οτι θελει μια εβδομαδα να μου στειλουν καρτα (δεν εχω προσβαση σε φυσικο καταστημα ) , οποτε φυσιολογικο . Ωστοσο μου ανεφερε οτι η φορητοτητα θα επερνε περιπου 15 εργασιμες!!!!!
Οταν ανεφερα τον κανονισμο της EETT συνεχισε να μου λεει για 15 εργασιμες. Υπαρχει κανεις με αντιστοιχη εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 2:26 ΜΜ, panossgo said:

Δεν ήξερα ότι είναι δωρεάν.

Και δεν περίμενα σε επίσημο κατάστημα Wind να κάνουν...λαμογιές!!!

(δεν ξέρω αν είναι franchise το συγκεκριμένο)

Το τελευταίο που μου είπαν ότι πρέπει να ανανεώσω την κάρτα για να προχωρήσει η διαδικασία, ισχύει; Μου 'παν ότι επειδή δεν έχω κάνει ανανέωση μέσα στον τελευταίο μήνα είναι...ανενεργή!

(γύρω στις 20 Ιουλίου είχα ανανεώσει (free2go))

 

 

 

Wind f2go τελευταία κάρτα 5€ (τόσο είχε τότε) στο Black Friday 2018 και από τότε μου βάζαν από μόνοι τους 0,01€ κάθε περίπου 4-8 μήνες και "έπαιρνε παράταση" ζωής διαρκώς από τότε έως σημερα που μετά από εντελώς δωρεάν αίτημα φορητότητας ΣΕ CU την Δευτέρα 30/8/2021, από σήμερα 10/9/2021 (μετά από 2 βδομάδες από την αίτηση) είναι πια CU.

Δεν ισχύει το τελευταία κάρτα ένα μηνα πριν για φορητότητα από Wind f2go ΣΕ CU.

Στο δικό μου τελευταίο 0,01€ από μόνοι τους την 12/2/2021.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , Δεν ισχύει για φορητότητα.

Αλλά από F2G σε Q δεν λέγεται φορητότητα .

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η φορητότητα προς Q; Και αν ναι από πού την κάνω;;

Sent from my G8341 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikosChandolias said:

Ισχύει η φορητότητα προς Q; Και αν ναι από πού την κάνω;;

Sent from my G8341 using Tapatalk
 

Σε κατάστημα WIND 

Link to comment
Share on other sites

Και στη σελιδα της Q μπορεις.

Εβαλα μολις 10αρα καρτα (απο Μαιο ειχα να βαλω λεφτα μεσα) και μου τα ξαναδιπλασιασε. Καλο 2022 βλεπω να ξαναβαζω χρηματα μεσα.

Τα χρηματα μονο του διπλασιασμου ισχυουν για 30 ημερες.

Τα υπολοιπα ως εχουν.

+3000' προς Q/Wind +1GB για 30 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πρόσφατα ότι πλέον και στη Q μπορείς να ζητήσεις να μην σε χρεώνει αυτόματα για παροχή data εάν τελειώσει το πακέτο σου. Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να το ενεργοποιήσω;

Τελείωσαν τα δεδομένα μου, χρέωσε 2€ και μετά από 1-2 λεπτά ήρθε το sms ότι τελείωσαν τα δεδομένα...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, t300 said:

Είχα διαβάσει πρόσφατα ότι πλέον και στη Q μπορείς να ζητήσεις να μην σε χρεώνει αυτόματα για παροχή data εάν τελειώσει το πακέτο σου. Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να το ενεργοποιήσω;

Τελείωσαν τα δεδομένα μου, χρέωσε 2€ και μετά από 1-2 λεπτά ήρθε το sms ότι τελείωσαν τα δεδομένα...

Δεν νομίζω ότι άλλαξε κάτι. Η πιο πρόσφατη ανακοίνωση απλά τόνιζε ότι μπορείς με 0,25€ να καλέσεις για να σου κλείσουν το Internet και με άλλα 0,25€ να σου το ξανανοίξουν. 

Quote

Πριν την υπαγωγή στο Mobile Internet Daily ως βήμα ημερήσιας χρέωσης για τη χρήση δεδομένων, οι συνδρομητές θα ενημερώνονται με sms για την κατανάλωση του 100% της ενσωματωμένης χρήσης mobile internet από ενεργές προπληρωμένες υπηρεσίες. Σε περίπτωση μη επαρκούς διαθέσιμου χρηματικού υπολοίπου για την ενεργοποίηση του Mobile Internet Daily, θα ισχύει η χρέωση €0,10/ΜΒ. Οι συνδρομητές Καρτοκινητής έχουν δυνατότητα αίτησης απενεργοποίησης της χρήσης internet από το κινητό, κατόπιν σχετικού αιτήματος καλώντας στο 13800 - τμήμα εξυπηρέτησης πελατών WIND (χρέωση 0,25€/κλήση). Αντίστοιχα, μπορούν να προβούν σε εκ νέου ενεργοποίηση της χρήσης internet από το κινητό κατόπιν απενεργοποίησής του.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @tetartos! Μάλλον θυμόμουν λάθος. Επομένως δεν υπάρχει η δυνατότητα. Μόνο πλήρες κόψιμο του internet.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @tetartos! Μάλλον θυμόμουν λάθος. Επομένως δεν υπάρχει η δυνατότητα. Μόνο πλήρες κόψιμο του internet.
Απενεργοποίηση δεδομένων κινητής.
Δοκίμασε το. Δεν σε χρεώνει ακόμα και αν χαλάσει μερικά ΚΒ για συγχρονισμό όταν ανοίγει το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μέρες τελειώνει το κονε που είχα. 

Υπάρχει περίπτωση να μου χρεώνει data αν τα έχω κλειστα? 

Στα countdown βάζει ποτέ πακέτα ομιλίας και έστω λίγα mb? 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Υπάρχει περίπτωση να μου χρεώνει data αν τα έχω κλειστα? 

Ναι, αν η συσκευή σου κάνει μεγάλες ζαβολιές.

Quote

Στα countdown βάζει ποτέ πακέτα ομιλίας και έστω λίγα mb?

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ma-ster said:

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να ενεργοποιήσω τα πακέτα δωράκια που στέλνει η Q;

Αυτό καθ' αυτό το SMS που σε ενημερώνει για την διαθέσιμη προσφορά στη σύνδεσή σου έχει και οδηγίες ενεργοποίησης...

1 minute ago, ma-ster said:

Δεν βλέπω κάποιο εικονίδιο πάνω δεξιά γωνία που θα μπορούσα να ενεργοποιήσω.

 

Όταν έχεις "ειδικές προσφορές" εμφανίζεται ένα εικονίδιο με σχήμα δώρου αριστερά από το καμπανάκι πάνω δεξιά.

Μήπως σαν προσφορές εννοείς τα countdown;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tetartos said:

Αυτό καθ' αυτό το SMS που σε ενημερώνει για την διαθέσιμη προσφορά στη σύνδεσή σου έχει και οδηγίες ενεργοποίησης...

Όταν έχεις "ειδικές προσφορές" εμφανίζεται ένα εικονίδιο με σχήμα δώρου αριστερά από το καμπανάκι πάνω δεξιά.

Μήπως σαν προσφορές εννοείς τα countdown;

Όχι εννοώ το εικονίδιο με σχήμα δώρου, έχω να το δω πάρα πολλούς μήνες κι έχω την εντύπωση ότι μου είχε ζητηθεί

κάποια στιγμή να επιλέξω αν θέλω να βλέπω προσφορές αυτού του είδους ή όχι και είπα όχι

Edited by ma-ster
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ma-ster said:

Όχι εννοώ το εικονίδιο με σχήμα δώρου, έχω να το δω πάρα πολλούς μήνες κι έχω την εντύπωση ότι μου είχε ζητηθεί

κάποια στιγμή να επιλέξω αν θέλω να βλέπω προσφορές αυτού του είδους ή όχι και είπα όχι

Άμα είπες όχι, τι περιμένεις !!

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ το εικονίδιο με σχήμα δώρου, έχω να το δω πάρα πολλούς μήνες κι έχω την εντύπωση ότι μου είχε ζητηθεί
κάποια στιγμή να επιλέξω αν θέλω να βλέπω προσφορές αυτού του είδους ή όχι και είπα όχι
Στην εφαρμογή στις ρυθμίσεις να το τσεκάρεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...