Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, leotzian said:

Καλησπέρα παιδιά μετά την αναβάθμιση του forum δουλεύει σε κανένα σας το Tapatalk?

Όχι αλλά το παλεύουν για να δουλέψει. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alexander_T said:

Όχι αλλά το παλεύουν για να δουλέψει. 

Οκ σε ευχαριστώ, έλεγα μήπως είχα μείνει πίσω και υπήρχε κάποια λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια απο προηγουμενες σελιδες:

Για αλλαγη απο ληγμενο συμβολαιο WIND ( εταιρικο συγκεκριμενα ) σε καρτοκινητη WIND/Q ζητανε 30ευρω.

Δεν μπορεις να το αποφυγεις πλεον.

Το θεμα ειναι τι γινεται αν κανω φορητοτητα σε αλλο δικτυο σε καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, n70-spec said:

Σε συνεχεια απο προηγουμενες σελιδες:

Για αλλαγη απο ληγμενο συμβολαιο WIND ( εταιρικο συγκεκριμενα ) σε καρτοκινητη WIND/Q ζητανε 30ευρω.

Δεν μπορεις να το αποφυγεις πλεον.

Το θεμα ειναι τι γινεται αν κανω φορητοτητα σε αλλο δικτυο σε καρτοκινητο.

Τελείως δωρεάν ΣΕ Vofafone CU :

 

 

Edited by Vasileios
Αλλο δίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως συνεχίζουν να μοιράζουν SMS για τα απεριόριστα με ΠΕΝΤΕ €. Η προσφορά είναι εμβόλιμη στις κλασικές που εμφανίζονται στην εφαρμογή και έχει διαφορετική λήξη προθεσμίας. Δείτε όποιος ενδιαφέρεται μήπως σας έρθει κάτι κι εσάς (είναι το UD στο 12410).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tetartos said:

Φαίνεται πως συνεχίζουν να μοιράζουν SMS για τα απεριόριστα με ΠΕΝΤΕ €. Η προσφορά είναι εμβόλιμη στις κλασικές που εμφανίζονται στην εφαρμογή και έχει διαφορετική λήξη προθεσμίας. Δείτε όποιος ενδιαφέρεται μήπως σας έρθει κάτι κι εσάς (είναι το UD στο 12410).

Καλησπέρα σε όλους. 

Μία ερώτηση: αν πάρω το πακέτο q data σκ με 2 ευρώ που δίνει 3 γιγα το σ/κ θα εχω και ανανέωση του υπολοίπου για έναν μήνα όπως ισχύει με τα coundown offers? 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, paolo1 said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Μία ερώτηση: αν πάρω το πακέτο q data σκ με 2 ευρώ που δίνει 3 γιγα το σ/κ θα εχω και ανανέωση του υπολοίπου για έναν μήνα όπως ισχύει με τα coundown offers? 

Δυστυχώς είναι παρεξηγημένο θέμα ακόμα αυτή η "ανανέωση" ή "επέκταση". Το μόνο που συμβαίνει είναι να μην λήγει το υπόλοιπο σε "μονάδες" (τα € δηλαδή) ΟΣΟ έχει κανείς ενεργό πακέτο ομιλίας ή δεδομένων.

Στο πρόσφατο παρελθόν στην Q αν αγόραζες ένα πακέτο σήμερα και το υπόλοιπό σου τύχαινε να λήγει αύριο, αν δεν έκαμνες χρηματική ανανέωση εγκαίρως, θα έχανες ΚΑΙ τα € ΚΑΙ το πακέτο ΜΑΖΙ. Αυτό που άλλαξε λοιπόν ήταν η λήξη του υπολοίπου σε € να μετατίθεται και να συμπίπτει με τη λήξη του πακέτου που ενεργοποίησες, ώστε να προλάβεις να το χρησιμοποιήσεις.

Το πακέτο που σε ενδιαφέρει έχει διάρκεια μόνο 2 μέρες. Οπότε αν είναι να κάνει κάτι στο υπόλοιπο, λογικά θα το επεκτείνει για 2 μέρες. Αν πάλι το κάνεις και συμβεί κάτι διαφορετικό, θα χαρούμε να το μάθουμε, γιατί δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί τι συμβαίνει στην περίπτωση τέτοιου ολιγοήμερου πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tetartos said:

Δυστυχώς είναι παρεξηγημένο θέμα ακόμα αυτή η "ανανέωση" ή "επέκταση". Το μόνο που συμβαίνει είναι να μην λήγει το υπόλοιπο σε "μονάδες" (τα € δηλαδή) ΟΣΟ έχει κανείς ενεργό πακέτο ομιλίας ή δεδομένων.

Στο πρόσφατο παρελθόν στην Q αν αγόραζες ένα πακέτο σήμερα και το υπόλοιπό σου τύχαινε να λήγει αύριο, αν δεν έκαμνες χρηματική ανανέωση εγκαίρως, θα έχανες ΚΑΙ τα € ΚΑΙ το πακέτο ΜΑΖΙ. Αυτό που άλλαξε λοιπόν ήταν η λήξη του υπολοίπου σε € να μετατίθεται και να συμπίπτει με τη λήξη του πακέτου που ενεργοποίησες, ώστε να προλάβεις να το χρησιμοποιήσεις.

Το πακέτο που σε ενδιαφέρει έχει διάρκεια μόνο 2 μέρες. Οπότε αν είναι να κάνει κάτι στο υπόλοιπο, λογικά θα το επεκτείνει για 2 μέρες. Αν πάλι το κάνεις και συμβεί κάτι διαφορετικό, θα χαρούμε να το μάθουμε, γιατί δε θυμάμαι να έχει αναφερθεί τι συμβαίνει στην περίπτωση τέτοιου ολιγοήμερου πακέτου.

Ναι γι αυτό ρωτάω αν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό το πακέτο και αν του έκανε επέκταση του υπολοίπου για ένα μήνα, ας μας ενημερωσει 

Ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Όταν με καλούν στο κινητό ο συνομιλητής ακούει την φωνή του δυο φορές. Χωρίς Bluetooth.  Ξέρετε τι συμβαίνει:

θέμα δικτύου είναι ή φταίει η συσκευή;

Edited by pyroboliko
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, pyroboliko said:

καλησπέρα Όταν με καλούν στο κινητό ο συνομιλητής ακούει την φωνή του δυο φορές. Χωρίς Bluetooth.  Ξέρετε τι συμβαίνει:

θέμα δικτύου είναι ή φταίει η συσκευή;

Μάλλον έχει συμβεί σε όλους μας καμιά φορά. Το δίκτυο σίγουρα μπορεί να παίζει ρόλο. Το τι φταίει στη συγκεκριμένη περίπτωση, είναι αδύνατο να το ξέρουμε. Αν βέβαια συμβαίνει μόνο με έναν συνομιλητή σου ή/και σε αυτόν συμβαίνει μόνο όταν μιλάει μαζί σου, αλλάζει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν βλέπω να μου έστειλαν νεώτερες προσωπικές προσφορές. Πρέπει να είναι πρώτη φορά που συμβαίνει. Στης μητέρας μου ήρθε νέα προσφορά κανονικά. Ή τους γλύκανε η 11ευρη ανανέωση που έκανα πρόσφατα ή με τιμώρησαν που έφυγα από τη σταθερή (πάνε και τα 120' 😒 )

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω Wind καρτοκινητό κι ήθελα να πάω Q telecom για πιο φτηνά (προσφορές Count down, ανανέωση με 6 ευρώ και ότι άλλο φτηνό προσφέρει)...

Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και τους λέω ότι θέλω να πάω σε Q κρατώντας τον ίδιο αριθμό.

Μου λέει 5 ευρώ στοιχίζει, λέω οκ.

Μου λέει συν 10 για ενεργοποίηση...λέω δε γαμ#ται.κάντο...15 ευρώ σύνολο...

Αρχίζει να κάνει τα γραφειοκρατικά...παίρνει κι ένα τηλέφωνο...

Μου λέει μετά από λίγο ότι δεν έχω βάλει χρήματα τον τελευταίο μήνα..κι είναι ανενεργό...και πρέπει να βάλω χρήματα και ΜΕΤΑ θα γίνει η διαδικασία...

Ε...εκεί πήρα ανάποδες...δεν πα να %%%θείτε τους λέω και σηκώνομαι και φεύγω.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΚΑΡΤΕΛ!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panossgo said:

Καλημέρα σε όλους.

Έχω Wind καρτοκινητό κι ήθελα να πάω Q telecom για πιο φτηνά (προσφορές Count down, ανανέωση με 6 ευρώ και ότι άλλο φτηνό προσφέρει)...

Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και τους λέω ότι θέλω να πάω σε Q κρατώντας τον ίδιο αριθμό.

Μου λέει 5 ευρώ στοιχίζει, λέω οκ.

Μου λέει συν 10 για ενεργοποίηση...λέω δε γαμ#ται.κάντο...15 ευρώ σύνολο...

Αρχίζει να κάνει τα γραφειοκρατικά...παίρνει κι ένα τηλέφωνο...

Μου λέει μετά από λίγο ότι δεν έχω βάλει χρήματα τον τελευταίο μήνα..κι είναι ανενεργό...και πρέπει να βάλω χρήματα και ΜΕΤΑ θα γίνει η διαδικασία...

Ε...εκεί πήρα ανάποδες...δεν πα να %%%θείτε τους λέω και σηκώνομαι και φεύγω.

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΚΑΡΤΕΛ!!

Προφανώς δεν πήγες σε σωστό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, makap said:

Προφανώς δεν πήγες σε σωστό κατάστημα.

Στο Wind του The Mall στο Μαρούσι πήγα.

Τι εννοείς 'σωστό κατάστημα';

Link to comment
Share on other sites

Στο Wind του The Mall στο Μαρούσι πήγα.
Τι εννοείς 'σωστό κατάστημα';
Δυστυχώς γίνεται αυτό σε καταστήματα λαμόγια.
Η φορητότητα είναι δωρεάν χωρίς τέλος ενεργοποίησης.
Βρες άλλο κατάστημα.0c7e5f0e87add91ebe552370be205a77.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, έπρεπε να αντιδράσεις όταν σου ζύησαν 5€, αφού η φορητότητα είναι δωρεάν, όπως λέει η Q.

Από εκεί και πέρα, άρχισε το "δάγκωμα" αφού κατάλαβαν ότι δεν αντέδρασες στην 1η χρέωση.

Μη σωστά καταστήματα εννοούμε, κυρίως, τα franchise, που χρεώνουν ότι νάναι.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, makap said:

Αρχικά, έπρεπε να αντιδράσεις όταν σου ζύησαν 5€, αφού η φορητότητα είναι δωρεάν, όπως λέει η Q.

Από εκεί και πέρα, άρχισε το "δάγκωμα" αφού κατάλαβαν ότι δεν αντέδρασες στην 1η χρέωση.

Μη σωστά καταστήματα εννοούμε, κυρίως, τα franchise, που χρεώνουν ότι νάναι.

Δεν ήξερα ότι είναι δωρεάν.

Και δεν περίμενα σε επίσημο κατάστημα Wind να κάνουν...λαμογιές!!!

(δεν ξέρω αν είναι franchise το συγκεκριμένο)

Το τελευταίο που μου είπαν ότι πρέπει να ανανεώσω την κάρτα για να προχωρήσει η διαδικασία, ισχύει; Μου 'παν ότι επειδή δεν έχω κάνει ανανέωση μέσα στον τελευταίο μήνα είναι...ανενεργή!

(γύρω στις 20 Ιουλίου είχα ανανεώσει (free2go))

 

 

 

Edited by panossgo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι είναι δωρεάν.
Και δεν περίμενα σε επίσημο κατάστημα Wind να κάνουν...λαμογιές!!!
(δεν ξέρω αν είναι franchise το συγκεκριμένο)
Το τελευταίο που μου είπαν ότι πρέπει να ανανεώσω την κάρτα για να προχωρήσει η διαδικασία, ισχύει; Μου 'παν ότι επειδή δεν έχω κάνει ανανέωση μέσα στον τελευταίο μήνα είναι...ανενεργή!
(γύρω στις 20 Ιουλίου είχα ανανεώσει (free2go))
 
 
 
Δεν υπάρχει τέτοιος όρος πουθενά. Υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο ενεργό.
Πήγαινε αλλού με διάθεση "φιλική", όχι τσακωμούς και πες ότι δεν ισχύει αυτό.
Βόλτα στα μαγαζιά μέχρι να βρεθεί ο κατάλληλος υπάλληλος.
Δύσκολοι καιροί για όλους.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο μου φαίνεται που πρέπει να βρω τον κατάλληλο υπάλληλο! Τύφλα να 'χει το ελληνικό δημόσιο!

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη φορητότητα, χάνονται όλα όσα είχε το f2g (υπόλοιπο, λεπτά κλπ).

Για να ενεργοποιηθεί η φορητότητα, πρέπει να γίνει μια κλήση σε ένα τηλέφωνο.

Δεν θυμάμαι αν στο δικό μου έβαλα χρήματα στο κατάστημα ή στο σπίτι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο μου φαίνεται που πρέπει να βρω τον κατάλληλο υπάλληλο! Τύφλα να 'χει το ελληνικό δημόσιο!
Ρίξε μία ματιά σε προηγούμενα σχόλια, πριν 2-3 μήνες, κάποιος πήγε σε κάποιο κατάστημα και εξυπηρετήθηκε άψογα. Πήγαινε στο ίδιο. Ίσως να μην έχουν διώξει τον υπάλληλο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...