Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει μόνιμα. Επιπλέον, εδώ και πολύ καιρό πλέον, μπορείς αν έχεις εσύ την προσφορά να παραγγείλεις (μέσα από την εφαρμογή) νέο νούμερο που να την έχει και εκείνο.

Ακριβώς, ακριβέστατα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνιμα. Επιπλέον, εδώ και πολύ καιρό πλέον, μπορείς αν έχεις εσύ την προσφορά να παραγγείλεις (μέσα από την εφαρμογή) νέο νούμερο που να την έχει και εκείνο.

 

Το νεο νούμερο θα εχει την προσφορά για 12 μηνες. Μη με αναγκάσετε να ανεβασω σκρηνσοτ τωρα...

 

Εαν καποιος μη-φοιτητής αγορασει νουμερο κιου, στο app ΔΕΝ θα βρει την προσφορα. Μια προσφορά που ΔΕΝ ειναι για όλους, σημαίνει οτι ΔΕΝ ειναι μονιμη και χαρακτηριζεται ως "ειδικη" ή "προσωπική" προσφορα. Δεν υπαρχει πιο απλος τροπος να σας δωσω να το καταλαβετε.

Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το νέο.

Αν όμως ζητήσεις την προσφορά στο υπάρχον νουμερό σου και σου τη δώσουν, τότε ισχύει μόνιμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι την είχα ζητήσει όσο πιο ευγενικά μπορούσα, αφήνοντας να εννοηθεί ότι θα το κάνω κύριο νούμερο κλπ, και έφαγα πόρτα. Οπότε μην το λέτε σαν δεδομένο ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι την είχα ζητήσει όσο πιο ευγενικά μπορούσα, αφήνοντας να εννοηθεί ότι θα το κάνω κύριο νούμερο κλπ, και έφαγα πόρτα. Οπότε μην το λέτε σαν δεδομένο ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες...

 

Sent from my Galaxy S10e

Η δική μου εμπειρία είναι σε πέντε αριθμούς που δεν είχαν την προσφορά και κατόπιν αιτήματος στη φόρμα επικοινωνίας, η προσφορά αποδόθηκε.

Στα τρία από αυτά τα νούμερα, αποδόθηκε πιο δύσκολα, με την έννοια ότι χρειάστηκε οι κάτοχοι των αριθμών να επιμεινουν πολύ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι συνδρομητές της κιού παίρνουν συνεχώς μηνύματα για προσφορές. Οπότε δεν είναι προσωπικές και τα καουντντάουν προσφορές είναι.

Όποιος είναι στην κιού το γνωρίζει. Αυτοί που δεν είναι, είναι άλλη κατηγορία.:lol:

 

 

 

 

Οσοι εχετε ειδικές ή προσωπικές προσφορές, εαν θελετε οταν τις γράφετε να ξεκαθαρίζετε οτι ειναι τετοιου ειδους προσφορές διοτι καποιοι που θα διαβάσουν τα ποστ σας θα νομίσουν οτι ειναι μόνιμα πακετα και εαν κανουν φορητοτητα και δεν τα βρισκουν θα εκτεθει το φόρουμ.

 

Να υποβάλλουμε τα μηνύματα προς έγκριση κάπου? Να μην σβηστεί και αυτό παρακαλώ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία είναι σε πέντε αριθμούς που δεν είχαν την προσφορά και κατόπιν αιτήματος στη φόρμα επικοινωνίας, η προσφορά αποδόθηκε.

 

Στα τρία από αυτά τα νούμερα, αποδόθηκε πιο δύσκολα, με την έννοια ότι χρειάστηκε οι κάτοχοι των αριθμών να επιμεινουν πολύ.

 

 

Όπως και να έχει, κάτι σίγουρο δεν είναι. Αν είσαι τυχερός, μπορεί να στο δώσουν.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πλάκα κάνεις. Συγκρίνεις την ειδική προσφορά, που ισχύει για πάντα σε συγκεκριμένους αριθμούς (στον ένα μου αριθμό, την έχω ήδη κάτι παραπάνω από τέσσερα χρόνια και συνεχίζει), με προσοπωποιημένες προσφορούλες, που λήγουν σε λίγες ημέρες και ενδέχεται να μην ξανά'ρθουν ποτέ? Ανόμοια η σύγκριση.
δεν κάνω καμιά πλάκα και δεν συγκρίνω τίποτα και 40 να την έχεις δεν με αφορά ....απλά πράγματα

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, κάτι σίγουρο δεν είναι. Αν είσαι τυχερός, μπορεί να στο δώσουν.

 

Sent from my Galaxy S10e

Αυτό είναι βέβαιο, συμφωνώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Monae99

Σε ένα τόσο μικρό ποστ, δύο λάθη! Ταλέντο, υποκλίνομαι! Άντε, και εις ανώτερα! Στο επόμενο οκτώ λάθη!

1) "Εάν κάποιος μη-φοιτητής"

Μόλις προανέφερα ότι δεν προορίζεται για φοιτητές, αφορά προωθητική ενέργεια και μόνο.

2) "Μία προσφορά που δεν είναι για όλους, σημαίνει ότι δεν είναι μόνιμη"

Σε ποια γλώσσα? Μήπως στην Ούρντου? Στα Ελληνικά ισχύει αυτό:

https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη 11/08 θα έχει κανταουν οφερ ή μόνο σήμερα???

 

Δεν μπορούμε να το ξέρουμε με σιγουριά. Η πιθανότητα να έχουμε ή όχι εξαρτάται και από τη διάρκεια του CDO™ που βγαίνει σε ένα τέταρτο, αφού μπορεί να διαρκεί από μόνο του μέχρι και Τετάρτη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά πρόκειται για 300 λεπτά με 4€ (μάλλον σπάνιο) και διάρκεια μέχρι Τρίτη απόγευμα. Άρα πολύ δύσκολο να έχει κι άλλο CDO την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανεις χρόνο ομιλίας ή ΜΒ απο το καουνντάουν σε περιαγωγή σε χωρες ΕΕ;

 

Θυμαμαι οτι παλαιοτερα δούλευαν κανονικά.

Τωρα που ρωτησα μου είπαν οτι οι προσωπικές προσφορες (οκ αυτο) και τα καουνντάουν δεν μπορουν να χρησιμοποιηθούν στο εξωτερικό.

Μονο 4,5GB απο τα 20 του σάμμεροφερ

 

edit: Μπηκα στη σελιδα της Q και διαβασα τα "ψιλα γραμματα"

Πράγματι, τα λεπτα και τα ΜΒ απο καουννταουν ΔΕΝ μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περιαγωγή.

 

Αρα, ΜΒ απο το ΣΑΜΕΡ ΝΤΑΤΑ και χρονος ομιλίας απο το ΑΠΠ ΠΑΚ

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανεις χρόνο ομιλίας ή ΜΒ απο το καουνντάουν σε περιαγωγή σε χωρες ΕΕ;

 

Θυμαμαι οτι παλαιοτερα δούλευαν κανονικά.

Τωρα που ρωτησα μου είπαν οτι οι προσωπικές προσφορες (οκ αυτο) και τα καουνντάουν δεν μπορουν να χρησιμοποιηθούν στο εξωτερικό.

Μονο 4,5GB απο τα 20 του σάμμεροφερ

 

edit: Μπηκα στη σελιδα της Q και διαβασα τα "ψιλα γραμματα"

Πράγματι, τα λεπτα και τα ΜΒ απο καουννταουν ΔΕΝ μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περιαγωγή.

 

Αρα, ΜΒ απο το ΣΑΜΕΡ ΝΤΑΤΑ και χρονος ομιλίας απο το ΑΠΠ ΠΑΚ

Ναι, στο site αυτό ακριβώς γράφει. Δεν ισχύει πάντα όμως. Από ό,τι θυμάμαι, για το συγκεκριμένο countdown offer (300' προς όλους με 4€), αυτό ίσχυε πάντα, δε μπορούσαν τα λεπτά να καταναλωθούν κατά την περιαγωγή εντός Ε.Ε. δυστυχώς. Ωστόσο, αυτό δεν είναι αλήθεια για όλα τα countdown offers. Ο καλύτερος έλεγχος, είναι να κάνεις κάθε φορά μόνος σου το τεστ, αποστέλλοντας SMS με το λεκτικό ΥΠ στο 1285. Τώρα για το ΑΠΠ ΠΑΚ, τι να σου πω? Για 150' προς όλους 6,9€, φαρμάκι μου φαίνεται (και είναι). Αλλά αν δε γίνεται αλλιώς, κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, προσπαθω να ανανεωσω το υπολοιπο στο κινητο της πεθερας μου οπως εκανα τοσα χρονια μεσω της εφαρμογης η/και του site

και μου βγαζει

 

Η Έγκριση της συναλλαγής απέτυχε.

Δεν έχετε κωδικούς winbank ή έγκυρο αριθμό κινητού τηλεφώνου.

Στην περίπτωση που δεν έχετε winbank, μπορείτε να γραφτείτε online μέσω winbank web banking ή σε ένα κατάστημα.

 

Με την ιδια καρτα (η οποια ανηκει στο πεθερο μου) ανανεωσα κανονικα πριν λιγο το χρονο του πεθερου μου (οπως εκανα παντα)

Η καρτα ειναι χρεωστικη της Εθνικης...

Γνωριζει κανεις τι παιζει ;

Edited by panoc

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, προσπαθω να ανανεωσω το υπολοιπο στο κινητο της πεθερας μου οπως εκανα τοσα χρονια μεσω της εφαρμογης η/και του site

και μου βγαζει

 

Η Έγκριση της συναλλαγής απέτυχε.

Δεν έχετε κωδικούς winbank ή έγκυρο αριθμό κινητού τηλεφώνου.

Στην περίπτωση που δεν έχετε winbank, μπορείτε να γραφτείτε online μέσω winbank web banking ή σε ένα κατάστημα.

 

Με την ιδια καρτα (η οποια ανηκει στο πεθερο μου) ανανεωσα κανονικα πριν λιγο το χρονο του πεθερου μου (οπως εκανα παντα)

Η καρτα ειναι χρεωστικη της Εθνικης...

Γνωριζει κανεις τι παιζει ;

 

Με τόσα στάδια ασφάλειας που περνάει η πληρωμή, κάτι μπορεί να κολλήσει, πόσο μάλλον όταν πας να κάνεις συναλλαγές τη μια μετά την άλλη. Κλείσε τον browser, άνοιξε ξανά ή σβήσε cookies ή μπες σε private mode ή μπες από άλλον browser ή κάνε επανεκκίνηση, κάπου θα συνέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα στάδια ασφάλειας που περνάει η πληρωμή, κάτι μπορεί να κολλήσει, πόσο μάλλον όταν πας να κάνεις συναλλαγές τη μια μετά την άλλη. Κλείσε τον browser, άνοιξε ξανά ή σβήσε cookies ή μπες σε private mode ή μπες από άλλον browser ή κάνε επανεκκίνηση, κάπου θα συνέλθει.

 

Εκανα τα παντα απο τα παραπανω και μεσω του app.

Δοκιμασα να ανανεωσω παλι το χρονο στο κινητο του πεθερου μου και αποριφθηκε και εκει (ενω ειχε γινει κανονικα πριν λιγο). Κατι μου λεει οτι ειναι βλακεια της Εθνικης λογω μικρου ποσου... Και εαν ειναι ετσι αντε να ξεμπλεξεις με δαυτους...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

άφησε να περάσουν 24 ώρες και δοκίμασε πάλι,έχουν αλλάξει κάποια πράγματα και ζητάει έγκριση μέσω της εφαρμογης ibank της εθνικής πλέον για να προχωρήσει η συναλλαγή,μπορεί να λέω και βλακείες αλλά έτσι λειτουργεί πλέον σε μένα,επίσης μπορείς να ρωτήσεις την πεθερά σου αν παίρνει κάποιο μήνυμα στο κινητό της με κωδικό otp.....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

άφησε να περάσουν 24 ώρες και δοκίμασε πάλι,έχουν αλλάξει κάποια πράγματα και ζητάει έγκριση μέσω της εφαρμογης ibank της εθνικής πλέον για να προχωρήσει η συναλλαγή,μπορεί να λέω και βλακείες αλλά έτσι λειτουργεί πλέον σε μένα,επίσης μπορείς να ρωτήσεις την πεθερά σου αν παίρνει κάποιο μήνυμα στο κινητό της με κωδικό otp.....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ευχαριστω, αυτο ψιλιαζομαι, οτι θα θελει να εχουν ebanking ibank εφαρμογη και ιστοριες για αγριους, πραγμα που δεν εχουν (δεν εχουν καν smartphone 70+ χρονων ανθρωποι..) οποτε θα πρεπει να τα φτιαξω στο δικο μου...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αυτο ψιλιαζομαι, οτι θα θελει να εχουν ebanking ibank εφαρμογη και ιστοριες για αγριους, πραγμα που δεν εχουν (δεν εχουν καν smartphone 70+ χρονων ανθρωποι..) οποτε θα πρεπει να τα φτιαξω στο δικο μου...
Αν έχεις αποθηκεύσει την κάρτα, σβηστην και κάνε την συναλλαγή από την αρχή μέσω ανανέωση τρίτου. Σβήσε την cashe της εφαρμογής και προσπάθησε πάλι. Τελευταία λύση μέσω browser αφού σβήσεις cookies.
Link to comment
Share on other sites

Καρτες εθνικης που δεν εχουν web banking μπορεις να τις κανεις προσθηκη στην εφαρμογή nbg authenticator και να γίνεται εκει η ταυτοποίηση. Φυσικα με καποιο τροπο πιστοποιείται και η προσθήκη στην εφαρμογή (sms) αλλά αυτο γίνεται μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα τα απεριοριστα με 9,90€. Ειναι πραγματι απεριοριστα ή υπαρχει οριο gb;

Είναι απεριόριστα.

Δεν υπάρχει όριο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανεις χρόνο ομιλίας ή ΜΒ απο το καουνντάουν σε περιαγωγή σε χωρες ΕΕ;

 

Θυμαμαι οτι παλαιοτερα δούλευαν κανονικά.

Τωρα που ρωτησα μου είπαν οτι οι προσωπικές προσφορες (οκ αυτο) και τα καουνντάουν δεν μπορουν να χρησιμοποιηθούν στο εξωτερικό.

Μονο 4,5GB απο τα 20 του σάμμεροφερ

 

edit: Μπηκα στη σελιδα της Q και διαβασα τα "ψιλα γραμματα"

Πράγματι, τα λεπτα και τα ΜΒ απο καουννταουν ΔΕΝ μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε περιαγωγή.

 

Αρα, ΜΒ απο το ΣΑΜΕΡ ΝΤΑΤΑ και χρονος ομιλίας απο το ΑΠΠ ΠΑΚ

 

 

τα δεδομενα δεν ισχυουν απο πακετα προσφορας οπως καουντ νταουν κλπ ....αυτα που προανεφερες ισχυουν κανονικα απλα δες λιγο γιατι βαζουν καποιο Οριο ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημερα, προσπαθω να ανανεωσω το υπολοιπο στο κινητο της πεθερας μου οπως εκανα τοσα χρονια μεσω της εφαρμογης η/και του site

και μου βγαζει

 

Η Έγκριση της συναλλαγής απέτυχε.

Δεν έχετε κωδικούς winbank ή έγκυρο αριθμό κινητού τηλεφώνου.

Στην περίπτωση που δεν έχετε winbank, μπορείτε να γραφτείτε online μέσω winbank web banking ή σε ένα κατάστημα.

 

Με την ιδια καρτα (η οποια ανηκει στο πεθερο μου) ανανεωσα κανονικα πριν λιγο το χρονο του πεθερου μου (οπως εκανα παντα)

Η καρτα ειναι χρεωστικη της Εθνικης...

Γνωριζει κανεις τι παιζει ;

 

 

Δυστυχως επιβαιωνομαι σε αυτο που ΦΩΝΑΖΩ και λεω καιρος τωρα!!!

 

Πεστα και εσυ Χρυσοστομε μαζι σου ειμαι!!!!! :mad::mad::mad::mad:

 

Οι τραπεζες και ειδικα η Εθνικη εχουν κανει τοσοοοοο δυσκολο το συστημα συναλλαγων τους .....που για να κανεις μια απλη ανανεωση χρονου ομιλιας πρεπει να εισαι σε 2 περιβαλλοντα εργασιας Ιντερνετ μπορει και τρια ταυτοχρονα ... Αυτο καθιστα ΑΝΕΦΙΚΤΟ το να μπορει ενας ηλεκτρονικα Αναλφαβητος ή μη γνωστης της Τεχολογιας ή ασχετος με κινητα τηλεφωνα νεας Γενιας ακομη και ηλικιακα 65+ να διαχειριστει τα χρηματα του.........

 

Ενω λοιπον με τοσο ευκολο οι Τραπεζες παιρνουν τα χρηματα μας σαν λογαριασμο καταθεσεων μισθου κλπ κλπ για να μας διαθεσουν ενα ελαχιστο ποσο....πχ την πληρωμη μιας καρτας πρεπει να ειμαστε EXPERT στα πληροφοριακα τους συστηματα!!!!:mad::mad::mad::mad:

 

Η κατασταση εχει ξεφυγει εδω και παρα πολυ καιρο και ειναι πραγματικα λυπηρο να ζητανε τοσαααα πολλα στοιχεια και τοσες πολλες εφαρμογες για να κανεις μια απλη ανανεωση....Πραγματικα μετρησα πανω απο 20 λεπτα χρονο εργασιας που δαπανησα για να βαλω 10 ευρω στο λογαριασμο της ηλικιωμενης μητερας μου ...... βαζωντας 3 διαφορετικους κωδικους απο 3 διαφορετικες Εφαρμογες Viber, ΙΒANK ETE και Q...

 

3 διαφορετικους Λογαρισμους Χρηστη...3 Διαφορετικους Κωδικους Συνναλαγης ....20 λεπτα ....απο το χρονο μου!!!!!!

 

ΠΡεπει λιγο οι Τραπεζες να το δουν το θεμα με τις δικλειδες ασφαλειας και την χρηση Κωδικων γιατι οι μεγαλυτεροι ηλικιακα ή οσοι δεν ασχολουνται και πολυ.....με τα νεα συστηματα αποκλειονται απο πολλες ......λειτουργιες!!! Στο τελος κανουν την ζωη μας πιο δυσκολη ενω θα επρεπε να την κανουν πιο ευκολη!!! Και το γραφω εγω οποιος ειμαι 10 ωρες την ημερα σε ενα Η/Υ και χειριζομαι Αριστα τετοιες εφαρμογες!!!

 

Ενας μεγαλυτερος ηλικικακα ή πιο ασχετος ηλεκτρονικα ομως????? :cry::cry::cry::cry:

 

Χαιρομαι που βαζεις το θεμα ........και δεν αφορα την Q μονο ......αλλα ολες τις συναλλαγες με τραπεζες της καθημερινης ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως όσοι έχουν πέσει θύματα ηλεκτρονικής απάτης και έχουν χάσει χρήματα, θα το δουν εντελώς διαφορετικά. Καλύτερα λίγη ταλαιπωρία παραπάνω, παρά έλλειμμα ασφαλείας.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...