Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και πριν ενα μήνα έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας με 6 ευρώ μου ήρθε σήμερα αυτό:

ΠPOΣOXH: ΣE 15 MEPEΣ ΛHΓEI H ΔIAPKEIA IΣXYOΣ TOY KAPTOKINHTOY ΣAΣ KAI ΘA ΔIAΓPAΦEI TO ΔIAΘEΣIMO YΠOΛOIΠO ΣAΣ ΣE EYPΩ, ΛEΠTA, SMS KAI MB. ANANEΩΣTE AMEΣA TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ, ΓIA NA MH XAΣETE TO YΠOΛOIΠO KAI TIΣ ΠPOΣΦOPEΣ ΣAΣ AΛΛA KAI ΓIA NA ΠAPATEINETE TH ΔIAPKEIA IΣXYOΣ TOY KAPTOKINHTOY ΣAΣ.

Δηλαδή θα κλείσει και θα χάσω το καρτοκινητό..

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και πριν ενα μήνα έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας με 6 ευρώ μου ήρθε σήμερα αυτό:

 

ΠPOΣOXH: ΣE 15 MEPEΣ ΛHΓEI H ΔIAPKEIA IΣXYOΣ TOY KAPTOKINHTOY ΣAΣ KAI ΘA ΔIAΓPAΦEI TO ΔIAΘEΣIMO YΠOΛOIΠO ΣAΣ ΣE EYPΩ, ΛEΠTA, SMS KAI MB. ANANEΩΣTE AMEΣA TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ, ΓIA NA MH XAΣETE TO YΠOΛOIΠO KAI TIΣ ΠPOΣΦOPEΣ ΣAΣ AΛΛA KAI ΓIA NA ΠAPATEINETE TH ΔIAPKEIA IΣXYOΣ TOY KAPTOKINHTOY ΣAΣ.

 

Δηλαδή θα κλείσει και θα χάσω το καρτοκινητό..

Αυτό το μήνυμα έρχεται 15 μέρες πριν συμπληρωθεί το δίμηνο. Οπότε μάλλον έβαλες 6 € πριν ενάμιση μήνα.

Τώρα η ξαναβάζεις λεφτά ή αγοράζεις πακέτο 1-2 μέρες πριν να λήξει το υπόλοιπο, για να έχεις επέκταση μέχρι την ημερομηνία λήξης του πακέτου.

Στην εφαρμογή πότε λήγει το υπόλοιπο?

Αν δεν βάλεις λεφτά θα μηδενιστεί το υπόλοιπο αλλά θα μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και ΣΜΣ μέχρι να συμπληρωθεί 12μηνο από την τελευταία ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα έρχεται 15 μέρες πριν συμπληρωθεί το δίμηνο. Οπότε μάλλον έβαλες 6 € πριν ενάμιση μήνα.

Τώρα η ξαναβάζεις λεφτά ή αγοράζεις πακέτο 1-2 μέρες πριν να λήξει το υπόλοιπο, για να έχεις επέκταση μέχρι την ημερομηνία λήξης του πακέτου.

Στην εφαρμογή πότε λήγει το υπόλοιπο?

Αν δεν βάλεις λεφτά θα μηδενιστεί το υπόλοιπο αλλά θα μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και ΣΜΣ μέχρι να συμπληρωθεί 12μηνο από την τελευταία ανανέωση.

 

Δηλαδή το καρτοκινητό δεν θα κλεισει σαν αριθμός,αλλά και θα κρατήσει για περιπου ενα χρόνο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά δέχεται κλήσεις και ΣΜΣ. Πολλοί το χρησιμοποιούν έτσι για τράπεζες, υπηρεσίες κλπ. Επίσης σε ένα ρολόι κάνεις εκτροπή για να μην κουβαλάς το κινητό.

Μετά από 35 μέρες μετά τον χρόνο χάνεται ο αριθμός αλλά μέσα σε 6 μήνες μπορείς να τον ξαναπάρεις πίσω.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, όλοι έχουμε βοηθήσει τους χρήστες να πάρουν τις αποφάσεις τους. Καμμιά φορά όντως το τραβάμε λίγο παραπάνω αλλά όλοι μαθαίνουμε κάτι παραπάνω από αυτές τις αντιπαραθέσεις.

 

Συμφωνώ, εμένα πάντως με έχετε σώσει. Γνωρίζω πλέον τί παίζει στις άλλες εταιρείες και τί εδώ. Και κάνω μια συνειδητή επιλογή για 3 άτομα που έχω αναλάβει (και με ευχαριστούν που μείωσα το λογαριασμό τους από 72 ευρώ σε 30 (και λιγότερο στον πατέρα μου που το χρησιμοποιεί σπανιότατα)).

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδινα για 15 χρονια περιπου 65€ στη vodafone για συμβολαια μαζι με την γυναικα μου ενω δεν ειχα ιδεα περι φοιτητικων κλπ. Ηρθα στην q και πληρωνω 3 χρονια τωρα 24€ τον μηνα περιπου και εχω 1500 λεπτα προς ολους, χιλιαδες λεπτα μεταξυ μας και 3,5gb τον μηνα. Κερδος 500€ τον χρονο περιπου. Τωρα τι λενε μερικοι δεν ξερω…
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδινα για 15 χρονια περιπου 65€ στη vodafone για συμβολαια μαζι με την γυναικα μου ενω δεν ειχα ιδεα περι φοιτητικων κλπ. Ηρθα στην q και πληρωνω 3 χρονια τωρα 24€ τον μηνα περιπου και εχω 1500 λεπτα προς ολους, χιλιαδες λεπτα μεταξυ μας και 3,5gb τον μηνα. Κερδος 500€ τον χρονο περιπου. Τωρα τι λενε μερικοι δεν ξερω…
συγκρίνεις συμβόλαιο με καρτοκινητο? εντελώς άστοχη η σύγκριση και επιπλέον εμείς οι παλιοί του f2g και μετά q ξέρουμε πολύ καλά τι έχει αλλάξει προς το χειρότερο

φυσικά,εξάλλου και σε άλλης εταιρείας καρτοκινητο θα έκανες οικονομια

τώρα τι λέτε μερικοί .......

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν χρειάζεσαι 25€/μηνα στο "οικονομικότερο καρτοκινητο", ή δεν είναι το οικονομικότερο καρτοκινητο, ή κάτι κάνεις λάθος. Τώρα τι λένε μερικοί...
Link to comment
Share on other sites

Δίνει 24 ευρώ τον μήνα για τις παροχές που αναφέρει.

Δεν δίνει 24 ευρώ για να μιλάει με Voip.

 

Και επιτέλους ας σταματήσει αυτή η αντιπαράθεση.

Εδώ μιλάμε για την Q και όχι για την "φτηνώτερη καρτοκινητή".

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

EDIT Προειδοποίηση του διαχειριστή.

λόγω του ότι οι συγκρίσεις προκαλούν παρεκτροπές στην ομαλή ροή της συζήτησης, από εδώ και πέρα οποιαδήποτε σύγκριση σε παροχές, τιμές, χαρακτηριστικά και γενικά καρτοκινητά που δεν έχει δημοσιευθεί στο κατάλληλο νήμα, θα αφαιρείται ως off topic.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εάν χρειάζεσαι 25€/μηνα στο "οικονομικότερο καρτοκινητο", ή δεν είναι το οικονομικότερο καρτοκινητο, ή κάτι κάνεις λάθος. Τώρα τι λένε μερικοί...

μηπως αναφερει συνολικό κόστος και για τα δυο κινητα, ητοι μια ανανεωση 12 € το μηνα στο καθε κινητο,κι ενεργοποιηση της ειδικης προσφορας

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι μιλαω για δυο συνδεσεις τα 24€ τον μηνα με ειδικη προσφορα.

 

Ρε παιδια 5g ποτε θα παρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι μιλαω για δυο συνδεσεις τα 24€ τον μηνα με ειδικη προσφορα.

 

 

 

Ρε παιδια 5g ποτε θα παρουμε;

Μάλλον ποτέ. Τι να το κάνουμε άλλωστε?:lol:

Πληρώνεις και το χαράτσι? Μήπως να βάζεις κάτι άλλο να γλιτώσεις το χαράτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι μιλαω για δυο συνδεσεις τα 24€ τον μηνα με ειδικη προσφορα.

 

 

 

μας δουλεύεις προφανώς τι δουλειά έχουν τα καρτο με συνδέσεις?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η λέξη Σύνδεση δεν εννοεί = Συμβόλαιο .

Απλά Ελληνικά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι δικαιολογημένη η σύγχυση καθώς έχει επικρατήσει πολλές φορές να λέμε σύνδεση εννοώντας συμβόλαιο. Εξού και η καρτοσύνδεση της wind (αυτό που είναι υβρίδιο συμβολαίου και καρτοκινητού).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Η λέξη Σύνδεση δεν εννοεί = Συμβόλαιο .

 

Απλά Ελληνικά είναι.

μα εκτός των άλλων αναφέρει και ειδική προσφορά,εγώ είμαι σίγουρος ότι μπήκε μόνο και μόνο για να μας μπερδέψει......

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα εκτός των άλλων αναφέρει και ειδική προσφορά,εγώ είμαι σίγουρος ότι μπήκε μόνο και μόνο για να μας μπερδέψει......

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Φίλε μου, δε σε μπερδεύει κανείς. Επανειλημμένα έχω αναφέρει, ότι και εγώ έχω την ειδική προσφορά, και μάλιστα σε δύο Q και σε άλλους δύο F2G αριθμούς. Δεν την έκλεψα, την αγόρασα. Υπάρχουν πωλητές, ιδιώτες (μέσω αγγελιών), καταστήματα κτλ, που πουλάνε την εν λόγω προσφορά. Όποιος έχει/διαθέτει τα χρήματα, την αγοράζει, ελεύθερη αγορά έχουμε. Δηλαδή, κατά τη δική σου γνώμη, όσοι έχουμε την ειδική προσφορά, πρέπει να το κρύβουμε για να μη μας χαρακτηρίσεις εσύ τρολ?

Link to comment
Share on other sites

και η καρτοκινητη τηλεφωνικη συνδεση θεωρειται, δεν ειναι λαθος να την αποκαλει ετσι καποιος, αλλο αν εμεις λεμε συνδεση και εννοουμε συμβολαιο
Link to comment
Share on other sites

κατά αρχή το post έπρεπε να σβηστεί Αφού συγκρίνει συμβόλαιο άλλης εταιρείας με Q

εντελώς παράλογο

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου, δε σε μπερδεύει κανείς. Επανειλημμένα έχω αναφέρει, ότι και εγώ έχω την ειδική προσφορά, και μάλιστα σε δύο Q και σε άλλους δύο F2G αριθμούς. Δεν την έκλεψα, την αγόρασα. Υπάρχουν πωλητές, ιδιώτες (μέσω αγγελιών), καταστήματα κτλ, που πουλάνε την εν λόγω προσφορά. Όποιος έχει/διαθέτει τα χρήματα, την αγοράζει, ελεύθερη αγορά έχουμε. Δηλαδή, κατά τη δική σου γνώμη, όσοι έχουμε την ειδική προσφορά, πρέπει να το κρύβουμε για να μη μας χαρακτηρίσεις εσύ τρολ?
δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι αγγελίες ούτε η συγκεκριμένη προσφορά,ο καθένας κάνει άλλη χρηση προσφορά εγώ έχω αυτή:

AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5€ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 MEXPI KAI 23/07. ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ https://wn.gr/epikH ΠPOΣΦOPA

και αυτή: ENEPΓOΠOIHΘHKE EΠITYXΩΣ ΓIA 3 MHNEΣ KAI ΘA EXETE 200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1GB ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN! ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΣTO http://WWW.MYQ.GR, H ΣTO MYQ APP H TO 1225 (TO ΠAKETO EINAI ΔIAΘEΣIMO ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ)

και βλέπουμε .......αυτές όντως θυμίζουν καλες παλιές εποχές της Q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κατά αρχή το post έπρεπε να σβηστεί Αφού συγκρίνει συμβόλαιο άλλης εταιρείας με Q

εντελώς παράλογο

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι αγγελίες ούτε η συγκεκριμένη προσφορά,ο καθένας κάνει άλλη χρηση προσφορά εγώ έχω αυτή:

AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5€ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 MEXPI KAI 23/07. ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ https://wn.gr/epikH ΠPOΣΦOPA

και αυτή: ENEPΓOΠOIHΘHKE EΠITYXΩΣ ΓIA 3 MHNEΣ KAI ΘA EXETE 200Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1GB ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN! ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY ΣTO http://WWW.MYQ.GR, H ΣTO MYQ APP H TO 1225 (TO ΠAKETO EINAI ΔIAΘEΣIMO ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ)

και βλέπουμε .......αυτές όντως θυμίζουν καλες παλιές εποχές της Q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Σίγουρα πλάκα κάνεις. Συγκρίνεις την ειδική προσφορά, που ισχύει για πάντα σε συγκεκριμένους αριθμούς (στον ένα μου αριθμό, την έχω ήδη κάτι παραπάνω από τέσσερα χρόνια και συνεχίζει), με προσοπωποιημένες προσφορούλες, που λήγουν σε λίγες ημέρες και ενδέχεται να μην ξανά'ρθουν ποτέ? Ανόμοια η σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε ειδικές ή προσωπικές προσφορές, εαν θελετε οταν τις γράφετε να ξεκαθαρίζετε οτι ειναι τετοιου ειδους προσφορές διοτι καποιοι που θα διαβάσουν τα ποστ σας θα νομίσουν οτι ειναι μόνιμα πακετα και εαν κανουν φορητοτητα και δεν τα βρισκουν θα εκτεθει το φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε ειδικές ή προσωπικές προσφορές, εαν θελετε οταν τις γράφετε να ξεκαθαρίζετε οτι ειναι τετοιου ειδους προσφορές διοτι καποιοι που θα διαβάσουν τα ποστ σας θα νομίσουν οτι ειναι μόνιμα πακετα και εαν κανουν φορητοτητα και δεν τα βρισκουν θα εκτεθει το φόρουμ.

Το έχω πει διακόσιες φορές, να το πω και μία διακοσιοστή πρώτη, για όσους αρνούνται (ή τους συμφέρει να αρνούνται) να το καταλάβουν: Η ειδική προσφορά (για να το κάνω λιανά, για εκείνους που είναι ή το παίζουν περιορισμένης, το φοιτητικό πακέτο), είναι μόνιμο πακέτο για όσους το έχουμε. Αυτό ισχύει και στα τέσσερα (συνολικά, σε όλες τις εταιρείες) προγράμματα καρτοκινητής όπου παρέχεται η προσφορά. Ακριβώς το ίδιο ισχύει και στην Q, με τη διαφορά ότι η προσφορά είναι πιο σπάνια, σε σχέση με τα άλλα τρία φοιτητικά. Επιπλέον, στην Q η προσφορά δε λέγεται (και δεν είναι) φοιτητική, καθώς δεν προβλέπεται να δίνεται σε φοιτητές (με επίδειξη φοιτητικού πάσου), αλλά προωθείται (ή μάλλον προωθούνταν) από promoters.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει διακόσιες φορές, να το πω και μία διακοσιοστή πρώτη, για όσους αρνούνται (ή τους συμφέρει να αρνούνται) να το καταλάβουν: Η ειδική προσφορά (για να το κάνω λιανά, για εκείνους που είναι ή το παίζουν περιορισμένης, το φοιτητικό πακέτο), είναι μόνιμο πακέτο για όσους το έχουμε. Αυτό ισχύει και στα τέσσερα (συνολικά, σε όλες τις εταιρείες) προγράμματα καρτοκινητής όπου παρέχεται η προσφορά. Ακριβώς το ίδιο ισχύει και στην Q, με τη διαφορά ότι η προσφορά είναι πιο σπάνια, σε σχέση με τα άλλα τρία φοιτητικά. Επιπλέον, στην Q η προσφορά δε λέγεται (και δεν είναι) φοιτητική, καθώς δεν προβλέπεται να δίνεται σε φοιτητές (με επίδειξη φοιτητικού πάσου), αλλά προωθείται (ή μάλλον προωθούνταν) από promoters.

Πολύ σωστά.

Από τη στιγμή που η ειδική προσφορά ή αλλιώς φοιτητικό πακέτο ενεργοποιηθεί στη γραμμή, είναι μόνιμη.

Πάρα πολλοί συνδρομητές που δεν την είχαν, ζήτησαν μέσω αιτήματος στη φόρμα επικοινωνίας να τους δοθεί και σε πολλές περιπτώσεις το αίτημα ικανοποιήθηκε.

Από τη στιγμή της ενεργοποίησης, υπάρχει μόνιμα στην εφαρμογή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά.

Από τη στιγμή που η ειδική προσφορά ή αλλιώς φοιτητικό πακέτο ενεργοποιηθεί στη γραμμή, είναι μόνιμη.

Πάρα πολλοί συνδρομητές που δεν την είχαν, ζήτησαν μέσω αιτήματος στη φόρμα επικοινωνίας να τους δοθεί και σε πολλές περιπτώσεις το αίτημα ικανοποιήθηκε.

Από τη στιγμή της ενεργοποίησης, υπάρχει μόνιμα στην εφαρμογή.

 

Υπάρχει μόνιμα. Επιπλέον, εδώ και πολύ καιρό πλέον, μπορείς αν έχεις εσύ την προσφορά να παραγγείλεις (μέσα από την εφαρμογή) νέο νούμερο που να την έχει και εκείνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...