Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Είναι η φτηνώτερη καρτοκινητή φτάνει να μην μιλάς με Q αλλά με Voip . Να μην στέλνεις SMS με Q αλλά με DoSMS.

 

Αρκεί να δώσεις 10 ευρώ και να βρείς κάπιον άλλο να δώσει και αυτός άλλα 10 για να πάρεις το κονε για ένα χρόνο.

 

Τέλοιο μου ακούγεται.

 

Μιλάς με κιού κανονικά. Αν τελειώσουν τα λεπτά, (που ποτέ δεν τελειώνουν πλέον), τότε έχεις την δυνατότητα για έξτρα. Επίσης για να πάρεις το κονέ θα βάλεις τα λεφτά που θα έβαζες ούτως ή άλλως και επειδή με αγορά πακέτων έχουμε επέκταση λήξης του υπόλοιπου δεν χάνεις ούτε ευρώ. Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. Dosms.eu χρησιμοποιούν πολλοί με το κόστος που έχει πάει το SMS σε όλες τις εταιρείες (0,25€) για μικρή χρήση και το συνιστώ για όλους.

Επίσης έρχονται και προσφορές όπως αυτή αλλά και άλλες με δωρεάν πακέτα.

 

##AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA! UNLIMITED DATA ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 5€ KAI ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE UD ΣTO 12410 MEXPI KAI 31/08. ΓIA NA MH ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ https://wn.gr/epik##

 

Δηλαδή συνολικά μόνο η κιού έχει αυτές τις δυνατότητες. Τελεία και παύλα.

Ναι ξέρω έχει κατώτερο σήμα από την πράσινη αλλά σε τουριστικές περιοχές όπως Κρήτη, Δωδεκάνησα Κυκλάδες κλπ πάει σφαίρα, γιατί έχει καλή υποδομή για να μαζέψει τουρίστες.

Και στο σπίτι μου παίζει καλύτερα από την κοσμοτε. Συμβαίνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα sms για απεριόριστα data με 5€

 

Αν βαλω 10€ ή 12€ τι bonus δίνει?

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα sms για απεριόριστα data με 5€

 

 

 

Αν βαλω 10€ ή 12€ τι bonus δίνει?

Όχι 12€ γιατί χρεώνει 1,70€ χαράτσι , 10 να βάλεις ονλαιν και παίρνεις 3000' προς κιού και 1 γκίγκα και συνήθως δίνει και κάτι ακόμα, όπως λεπτά ομιλίας προς όλους ανάλογα με τα κέφια.
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω 10€ ή 12€ τι bonus δίνει?

 

Tα bonus της Q είναι, στην πρώτη ανανέωση του μήνα :

• από 10€ -14€, 1GB και 3000’ προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες.

• από 15€ και άνω, 2GB και 3000’ προς Q με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 30 ημέρες.

 

Δεν έχει νόημα να βάλεις 12€ αν θέλεις το bonus, γιατί θα χρεωθείς και ένα τέλος διατήρησης του bonus.

Αν πάλι δεν χρειάζεσαι το bonus και σου αρκούν λιγότερα από 10€ ανανέωσης (υπολόγισε και τις κρατήσεις για το τελικό υπόλοιπο), περίμενε αύριο πρωί που θα ανοίξει και για ανανεώσεις 6-9€.

Link to comment
Share on other sites

και συνήθως δίνει και κάτι ακόμα, όπως λεπτά ομιλίας προς όλους ανάλογα με τα κέφια.

 

Γιατί δίνεις ψευτικες ελπίδες; Μόνο σε νέο νουμερο και μόνο 1 φορά να δώσει κάτι ψιλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δίνεις ψευτικες ελπίδες; Μόνο σε νέο νουμερο και μόνο 1 φορά να δώσει κάτι ψιλά.
Αφού δίνει. Εσύ αφού δεν ψωνίζεις δεν σου δίνει τίποτα.

Έχουμε φλομωσει στα δώρα.

Τελικά έχεις πρόβλημα σοβαρό.:lol:

Λίγο ξύδι θα σε βοηθήσει.

Ο φίλος θα μας πει αν δώσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές μου ειχε δώσει και λεπτά προς όλους με 10€. Αυτό ήθελα αν γίνεται και θα πάρω και τα απεριόριστα data με 5 €
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές μου ειχε δώσει και λεπτά προς όλους με 10€.

 

Αυτό είναι ειδική προσφορά, δεν είναι κανόνας. Έρχεται sms που λέει αν ανανεώσεις σε δύο μέρες θα σου δώσω και τούτο το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ειδική προσφορά, δεν είναι κανόνας. Έρχεται sms που λέει αν ανανεώσεις σε δύο μέρες θα σου δώσω και τούτο το δώρο.
Ισχύει και αυτό αλλά δίνει και χωρίς προσφορά. Πήραν 2 νούμερα που ανανέωσαν πριν μία εβδομάδα χωρίς ΣΜΣ.

Αν βάζεις συχνά πάντα δίνει κάτι. Δεν υπάρχουν κανόνες, υπάρχουν προϋποθέσεις και τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ειδική προσφορά, δεν είναι κανόνας. Έρχεται sms που λέει αν ανανεώσεις σε δύο μέρες θα σου δώσω και τούτο το δώρο.

Αυτο το ειχα και εγω. Ζήτημα εάν 3 φορες να μου ηρθε το τελευταίο 12μηνο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει και αυτό αλλά δίνει και χωρίς προσφορά. Πήραν 2 νούμερα που ανανέωσαν πριν μία εβδομάδα χωρίς ΣΜΣ.

Αν βάζεις συχνά πάντα δίνει κάτι. Δεν υπάρχουν κανόνες, υπάρχουν προϋποθέσεις και τύχη.

 

Εγώ όταν δεν έβαζα συχνά μου έρχονταν τέτοιες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχα και εγω. Ζήτημα εάν 3 φορες να μου ηρθε το τελευταίο 12μηνο.]

 

 

 

Εγώ όταν δεν έβαζα συχνά μου έρχονταν τέτοιες προσφορές.

 

Μα αφού δεν έβαζες πως περίμενες να πάρεις δώρο? Άλλο οι προσφορές άλλο τα λεπτά προς όλους που έρχονται σαν επιβράβευση όταν βάζεις.

Έχει χαθεί η λογική.:lol:

Τέλος πάντων δεν πείθεις κανέναν. Η κάρτα στο συρτάρι, δεν βάζεις λεφτά, δεν έρχονται προσφορές. Τι θέλει να πει ο ποιητής?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι προσπαθω να πεισω καποιον; Εσυ προσπαθεις να πεισεις τον κοσμο να πληρωνει τα χαρατσια της κιου για να εχεις φτηνη κινητη... Το παραδεχτηκες αλλωστε σε παλαιοτερο σου ποστ που ελεγε "να πληρωνουν οι πολλοι..."
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι προσπαθω να πεισω καποιον; Εσυ προσπαθεις να πεισεις τον κοσμο να πληρωνει τα χαρατσια της κιου για να εχεις φτηνη κινητη... Το παραδεχτηκες αλλωστε σε παλαιοτερο σου ποστ που ελεγε "να πληρωνουν οι πολλοι..."

 

Επιμένεις προστάτη των αφελών που μένουν στην κιού για να έχει ο παβλιτακης1 φτηνή κινητή. Μένουν κιού γιατί όλοι έχουμε φτηνή κινητή. Είσαι άτυχος γιατί δεν έχεις σήμα και πληρώνεις τα μαλλιοκέφαλα σου να περιμένεις διπλασιασμό παίζοντας μπιγκ μπανγκ.:lol: ψωνιζοντας στο μπακάλικο να μαζέψεις κανένα δεκάλεπτο.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς Απαντες Q πληκτους!

 

το προγραμμα Q νταντα ΣΚ αξιας 3 ευρω και 2 GB ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ εχει διαθεσιμη την περιαγωγη σε ΕΕ?:worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς Απαντες Q πληκτους!

 

το προγραμμα Q νταντα ΣΚ αξιας 3 ευρω και 2 GB ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ εχει διαθεσιμη την περιαγωγη σε ΕΕ?:worry::worry::worry::worry:

Το σάιτ της κιου λέει όχι:

 

"Το πακέτο δίνει 3GB με 2€.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο καθ’ όλη την διάρκεια της εβδομάδας, αλλά θα έχει ισχύ από Σάββατο 00:01 έως Κυριακή 23:59.

Για παράδειγμα, εάν το ενεργοποιήσεις μεταξύ Δευτέρας -Παρασκευής, η χρέωση θα γίνει τη μέρα που το πήρες. Θα μπορείς να καταναλώσεις όμως από το Σάββατο 00:01 έως την Κυριακή 23:59 και μόνο για εκείνο το Σαββατοκύριακο.

Εάν το ενεργοποιήσεις μεταξύ Σαββάτου – Κυριακής, η χρέωση θα γίνει τη μέρα που το αγόρασες και το πακέτο θα μπορεί να καταναλωθεί έως την Κυριακή 23:59.

Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί μέσω Online στο myQ.gr & στο myQ app.

Δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των ενεργοποιήσεων ανά συνδρομητή.

H κατανάλωση των ΜΒ γίνεται ανά 1 ΚΒ με ανώτερη προτεραιότητα από τα υπόλοιπα ΜΒ από πακέτα & Bonus.

Τα δωρεάν ΜΒs δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την περιαγωγή.

Τα MBs που δεν καταναλώνονται κατά την περίοδο της προσφοράς δεν μεταφέρονται.

Για να γίνει χρήση των MB από ενεργοποιημένα πακέτα ή προσφορές απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€.

Μάθε το διαθέσιμο υπόλοιπο μέσω του myQ.gr ή με μία δωρεάν κλήση στο 1225."

 

Ακριβώς το ίδιο προγραμμα στις άλλες 2 εταιρίες δίνει διαθέσιμο ιντερνετ σε περιαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς Απαντες Q πληκτους!

 

 

 

το προγραμμα Q νταντα ΣΚ αξιας 3 ευρω και 2 GB ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ εχει διαθεσιμη την περιαγωγη σε ΕΕ?:worry::worry::worry::worry:

Στείλε μήνυμα ΥΠ στο 1285 να σου πούνε. Βάσει νομοθεσίας πρέπει να ισχύει κάποιος όγκος δεδομένων. Τώρα με τον καινούργιο κατάλογο το ημερήσιο είναι 2€/1γκιγκα που ισχύει για περιαγωγή.

d8c094c08c48d2cd115614c51fe03b7c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς Απαντες Q πληκτους!

 

το προγραμμα Q νταντα ΣΚ αξιας 3 ευρω και 2 GB ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ εχει διαθεσιμη την περιαγωγη σε ΕΕ?:worry::worry::worry::worry:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8188264#post8188264

φίλε ότι και να σου πουν εδώ, ότι και να σου πει η ίδια η εταιρεία στο τέλος πάντα ξυρίζουν τον γαμπρό :lol::lol::lol:

Προφανώς αφού την πάτησες την προηγούμενη φορά και όχι κάποτε παλιά αλλά πριν κάνα μήνα περίπου, έχε κατά νου ότι έχεις να κάνεις με το μπακάλικο που είναι μόνο για φτωχούς (σύμφωνα με την λογική κάποιων εδώ μέσα) και που δεν έχουν ανάγκη/οικονομική δυνατότητα να ταξιδεύουν εξωτερικό.. :lol:

 

Οπότε οπλίσου με υπομονή και πολλααα € μέσα και είσαι έτοιμος για παν ενδεχόμενο :cool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8188264#post8188264

φίλε ότι και να σου πουν εδώ, ότι και να σου πει η ίδια η εταιρεία στο τέλος πάντα ξυρίζουν τον γαμπρό :lol::lol::lol:

Προφανώς αφού την πάτησες την προηγούμενη φορά και όχι κάποτε παλιά αλλά πριν κάνα μήνα περίπου, έχε κατά νου ότι έχεις να κάνεις με το μπακάλικο που είναι μόνο για φτωχούς (σύμφωνα με την λογική κάποιων εδώ μέσα) και που δεν έχουν ανάγκη/οικονομική δυνατότητα να ταξιδεύουν εξωτερικό.. :lol:

 

Οπότε οπλίσου με υπομονή και πολλααα € μέσα και είσαι έτοιμος για παν ενδεχόμενο :cool:

 

Το ακριβώς από κάτω ποστ από το λινκ που έβαλες:

 

"Δεν ξέρω τι να πω. Πρώτη φορά το ακούω. Σε μένα αλλά και σε φίλους έχει δουλέψει κανονικά. Έχεις δίκιο να τα έχεις πάρει. Θα στα επιστρέφουν αλλά το σπάσιμο παραμένει."

 

Όλοι οι φτωχοί της κιου ταξιδευουν Ευρώπη!

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς από κάτω ποστ από το λινκ που έβαλες:

 

 

 

"Δεν ξέρω τι να πω. Πρώτη φορά το ακούω. Σε μένα αλλά και σε φίλους έχει δουλέψει κανονικά. Έχεις δίκιο να τα έχεις πάρει. Θα στα επιστρέφουν αλλά το σπάσιμο παραμένει."

 

 

 

Όλοι οι φτωχοί της κιου ταξιδευουν Ευρώπη!

Κοίτα πόσοι με παρακολουθούν και με διαβάζουν. Σας ευχαριστώ όλους που μου δίνετε από τον χρόνο σας.

Το ποστ αυτό, που το είχα ξεχάσει σχεδόν, δείχνει την αντικειμενικότητα μου, αλλά και την πίκρα κάποιων που διαβάζουν χιλιάδες σχόλια απλώς και μόνο για να μου την πούνε, λες και έχω μετοχές στην καρτοκινητή των φτωχών.

Ευχαριστώ όλους εκ μέρους της κιού, που κάνοντας δημοφιλές αυτό το νήμα, της στέλνετε πελάτες.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

CD offer

Ωρα για ανανεωση με 6ευρω και αγορα πακετακι ωραιο για χαλαρη χρηση με 3ευρω για ομιλια και λιγο ιντερνετ μαζι με τα πολλα GB απο το ΚΟΝΕ.

Ειμαι χωρις αμφιβολια στην πιο φτηνη καρτοκινητη.

 

@Monae99

Φιλε ενω γνωριζεις πολλα εχεις καταντησει κουραστικος και δεν ξερω τον λογο.

Edited by Vasileios
Κριτική εκτός Ο. Π. Χ. Αρθρο5.3.3
Link to comment
Share on other sites

Για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να πάει το μυαλό μου, με την συντομογραφία νόμιζα πως άρχισαν να χαρίζουν κάτι σε CD... :D

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το ακριβώς από κάτω ποστ από το λινκ που έβαλες:

 

"Δεν ξέρω τι να πω. Πρώτη φορά το ακούω. Σε μένα αλλά και σε φίλους έχει δουλέψει κανονικά. Έχεις δίκιο να τα έχεις πάρει. Θα στα επιστρέφουν αλλά το σπάσιμο παραμένει."

 

Όλοι οι φτωχοί της κιου ταξιδευουν Ευρώπη!

 

Φυσικα οτι κι αν πει η Εταιρεια θα ισχυει...κανεις δεν ειπε διαφορετικο!!!!!!!

 

Δυστυχως ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑ Προγραμμα σε περιαγωγη στην ΕΕ.....παρα μονο το Q Summer Data και ενα ακομη το ΑΠΠ ΠΑΚ....

Κανενα προγραμμα καουντ νταουν αλλα και ΚΟΝΕ που συγκεντρωνουμε εμεις οι ΤΑΠΕΙΝΟΙ δεν ισχυει για να ταξιδεψεις εκτος...... Σου λεει η Εταιρεια για να φευγει εξω αυτος δε θα εχει 20 ευρω να γεμισει τη καρτα του???

 

Δεν γνωριζει ομως οτι εμεις οι Ταπεινοι κανουμε Διακοπες και ταξιδευουμε και οτι αλλο απο εξωτερικο γιατι δυστυχως η Ελλαδα ειναι πολυ πολυ ακριβη ....και στην Κινητη Τηλεφωνια (οταν κλεινω με 24 ευρω δικλινο 70 τ.μ. με πρωινο και Βραδυνο στην Γειτονικη γιατι να κατσω Ελλαδα οταν τοσα μου ζητησε 1 βραδυ στο καμπιγκ της Χαλκιδικης να στησω απλα μια σκηνη κατω απο τα δεντρα σε κοινοχρηστες τουαλετες) :!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα οτι κι αν πει η Εταιρεια θα ισχυει...κανεις δεν ειπε διαφορετικο!!!!!!!

 

 

 

Δυστυχως ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑ Προγραμμα σε περιαγωγη στην ΕΕ.....παρα μονο το Q Summer Data και ενα ακομη το ΑΠΠ ΠΑΚ....

 

Κανενα προγραμμα καουντ νταουν αλλα και ΚΟΝΕ που συγκεντρωνουμε εμεις οι ΤΑΠΕΙΝΟΙ δεν ισχυει για να ταξιδεψεις εκτος...... Σου λεει η Εταιρεια για να φευγει εξω αυτος δε θα εχει 20 ευρω να γεμισει τη καρτα του???

 

 

 

Δεν γνωριζει ομως οτι εμεις οι Ταπεινοι κανουμε Διακοπες και ταξιδευουμε και οτι αλλο απο εξωτερικο γιατι δυστυχως η Ελλαδα ειναι πολυ πολυ ακριβη ....και στην Κινητη Τηλεφωνια (οταν κλεινω με 24 ευρω δικλινο 70 τ.μ. με πρωινο και Βραδυνο στην Γειτονικη γιατι να κατσω Ελλαδα οταν τοσα μου ζητησε 1 βραδυ στο καμπιγκ της Χαλκιδικης να στησω απλα μια σκηνη κατω απο τα δεντρα σε κοινοχρηστες τουαλετες) :!::!::!::!:

Δεν διαφωνώ μαζί σου σε πολλά. Το έχω ξαναπεί. Στο χωριό μου που έχει σήμα 4G μόνο η κοσμοτε, την βγάζω με τα απεριόριστα της πράσινης. ΔΕΝ έχουμε παντρευτεί καμμία εταιρεία. Πηγαίνουμε όπου βολεύει, ανάλογα μες τις ανάγκες μας. Τα δώρα δεν ισχύουν σε περιαγωγή έτσι κι αλλιώς.

Αφού λοιπόν για σένα το σημαντικό είναι να έχεις δεδομένα στο εξωτερικό, απορώ γιατί ασχολείσαι πλέον και ανεβάζεις πίεση?

Αυτή είναι η πραγματικότητα που βίωσες εσύ. Προφανώς για να είναι η οικονομικότερη καρτοκινητή έχει κάνει περικοπές εξόδων όπου μπορεί. Δεν αποκλείεται να άλλαξε πολιτική. Κάνε φορητότητα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε καταλάβει τι γίνεται? Πλέον, το τόπικ έχει καταντήσει μία αηδία και μισή, από τις συγκρίσεις, τις άμεσες ή έμμεσες διαφημίσεις και δυσφημίσεις, τα υπονοούμενα, τις μπηχτές, και γενικά ό,τι δεν ενδιαφέρει το μέσω χρήστη. Αν αυτή η αρρωστημένη κατάσταση συνεχιστεί, θα πρέπει οπωσδήποτε να διαγραφούν δεκάδες ποστς.
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, όλοι έχουμε βοηθήσει τους χρήστες να πάρουν τις αποφάσεις τους. Καμμιά φορά όντως το τραβάμε λίγο παραπάνω αλλά όλοι μαθαίνουμε κάτι παραπάνω από αυτές τις αντιπαραθέσεις. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου αλλά πρέπει να υπάρξει αυτοέλεγχος πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...