Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως είναι παράλογο να σου χρεώνει δώρο, αλλά το δίνει και με 11€ χωρίς χρέωση, οπότε θεωρώ ότι είναι καθαρά εισπρακτικός ο λόγος που έχει στόχο τους αφελείς που δεν έχουν ούτε έναν γνωστό που γνωρίζει.

Έχουν δει ότι αυτό το χαράτσι αποφέρει κέρδη και το βάζουν κάθε μήνα χωρίς να επηρεάζει τους συνδρομητές που γνωρίζουν τα κόλπα της.

Παρόλα αυτά εξακολουθεί να είναι η οικονομικότερη καρτοκινητή, που δίνει καλά πακέτα σε προσφορές, οπότε το προσπερνάμε αυτό το λίγο "ανήθικο" κόλπο.

Μην ξεχνάμε ότι είναι η μόνη που δεν βάζει φραγή όταν μηδενιστεί το υπόλοιπο και η μόνη που δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου και ταυτόχρονα έχει την χαμηλότερη ελάχιστη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Η Q διαφημίζεται πλέον ως "οικονομική καρτοκινητή" και όχι ως η οικονομικοτερη.

Γιατί απλά δεν είναι. Και επειδή της απαγορεύτηκε ο ισχυρισμός ως μη τεκμηριωμένος το 2006.

http://see.gr/wp-content/uploads/apofaseis/%CE%913339.pdf

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλότερη ελάχιστη ανανέωση είναι 0,10€ και δεν ειναι στην κιου...

Επισης, κανενα καρτοκινητο δεν κανει φραγη οταν μηδενισει το υπολοιπο χρηματων, ενω η κιου το κάνει.

Οργασμος παραπληροφορησης, ή ημιμάθειας κάποιοι εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαν πάλι οι χειτερς. Αφού δεν πέτυχε το χαράτσι .... Είναι η μόνη που επιτρέπει εισερχόμενες και ΣΜΣ για έναν χρόνο ακόμη και με μηδενικό υπόλοιπο.

Όσοι για το 0,10 απλώς γελάμε. Τι πακέτο αγοράζει κάποιος με 0,10?:lol::lol:

Βάζεις 10€ και σου δίνει και 0,10 επιστροφή αν αγοράσεις από μπακάλικο συγκεκριμένο προϊόν. Δεν έχει ανταγωνισμό στα πακέτα και στις προσφορές.

Δεν έχει σχέση αν της απαγορεύτηκε να λέει ότι είναι οικονομικότερη. Εμείς που είμαστε στην κιού και τη βγάζουμε με 3 € το μήνα χωρίς να λείπει τιποτα, ξέρουμε πολύ καλά τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Η ελευθερία του λόγου σου δίνει το δικαίωμα να δηλώνεις ότι είσαι ελέφαντας.

Άσχετα αν δεν μπορείς να το αποδείξεις.

Ατεκμηριωτα μπορώ να λέω και εγω ότι η φτηνωτερη είναι η χψζ και να ισχυρίζομαι ότι εγώ ξέρω ενώ οι άλλοι δεν γνωρίζουν

Σημασία έχει ότι η εταιρεία Q δεν μπόρεσε να τεκμηριώσει τον ισχυρισμό της.

Τι κρίμα που δεν σε κάλεσε για μάρτυρα

Ένας ήξερε την αλήθεια αλλά δεν τον κάλεσαν.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είμαι υπέρ της ελευθερίας του λόγου. Ο κόσμος ακούει αυτούς που αγορεύουν και αποφασίζει ποιός λέει αυτό που θεωρεί ότι είναι αλήθεια.

Η αλήθεια δεν βρίσκεται στο στόμα αυτού που την λέει αλλά στα αυτιά αυτουνού που ακούει.

Αυτοί που ακούνε κρίνουν ποιός λέει την αλήθεια και αποφασίζουν ποιά είναι οικονομικότερη εάν τους ενδιαφέρει οικονομία. Εάν δεν τους ενδιαφέρει η οικονομία αλλά το πιο δυνατό σήμα, θα πάνε στην εταιρεία που τους δίνει αυτό που θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε τα φτηνοτερα πακετα εχει. (καποιος δινει 2ευρα πακετα).

Ουτε την χαμηλοτερη ανανεωση εχει. (καποιος ανανεωνει με 0,10).

Για να συντηρησεις την κιου 12 μηνες χρειαζεσαι 6€, ενω σε καποιο αλλο καρτοκινητο το συντηρεις 12 μηνες με 0,60€...

Επισης η κιού χρεωνει οποιαδηποτε ανανεωση 0,30€ και +1,70€ οποιαδηποτε ανανεωση ανω των 12€ ενω κανενα αλλο καρτοκινητο του ανταγωνισμου δεν το κανει αυτο.

Τωρα πως κάποιος μπορεί να ισχυριζεται οτι η κιου ειναι η φτηνότερη, θα συμφωνήσω με το ποστ του Vasileios!

Δεν γραφω κατι περιεργο, απλα εχω ψαξει και γνωριζω πολύ καλά την αγορά της καρτοκινητης. Το να με χαρακτηριζει καποιος "χέιτερ" δείχνει την ελλειψη επιχειρημάτων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν δεν τους ενδιαφέρει η οικονομία αλλά το πιο δυνατό σήμα, θα πάνε στην εταιρεία που τους δίνει αυτό που θέλουν.

 

Εγω πηγα στην εταιρια με το καλυτερο σημα και παλι 3€ δινω, οπως εδινα στην κιου. Και δεν δινω και το 0,30€ καθε φορα που παιρνει η κιου σε καθε ανανεωση.

Με άλλα λόγια, και πιο οικονομικα ειμαι και με καλυτερο σημα. Δηλαδη κάποιος που ψάχνει και περισσότερη οικονομια και καλυτερο σημα, δεν ειναι στην κιου...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι γράφεις σε λάθος νήμα. Δίνεις 3€ και παίρνεις ούτε τα μισά. Άσε που τα δεδομένα είναι ο κούκος αηδόνι.

Δεν πείθεις. Χειτερ είσαι γιατί γράφεις μόνο εναντίον της κιού, ενώ δεν την χρησιμοποιείς.

Καλά κάνεις γιατί έτσι δίνεις επιχειρήματα για να έρχεται κι άλλος κόσμος για να ανεβαίνει ο ανταγωνισμός μεταξύ των εταιρειών. Συνέχισε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τώρα μιλάμε σοβαρά ή τρολάρουμε? Πού υπάρχει ανανέωση με 0,10€? Προφανώς, πουθενά. Και επιχειρήματα του τύπου "εγώ βρήκα τυχαία τον τάδε voip πάροχο, ή την δείνα εταιρεία από το εξωτερικό, που σήμερα είναι, αύριο δεν είναι, για μένα είναι της πεντάρας.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ανανέωση 0.10, υπάρχει εξαργύρωση απο αγορες σουπερμαρκετ που επεκτείνει την διάρκεια του υπολοίπου. Ο καθένας επιλέγει ό, τι τον βολεύει. Αυτό δεν τον χαρακτηρίζει "hater", fan ή οποιαδήποτε ορολογία νέου και παλιού τύπου. Εκτός αν ξημεροβραδιαζόμαστε εδώ για να πείσουμε τους άλλους οτι στην q πάνε οι έξυπνοι και στους άλλους οι χαζοί ή το αντίστροφο. Τότε ναι, υπάρχει πρόβλημα.

Κάποιοι έχουν παρεξηγήσει τα νήματα των εταιριών του φόρουμ και θεωρούν οτι είναι βήματα διαφήμισης (των εταιριών ή/και των εαυτών τους)

Link to comment
Share on other sites

Το 0,10€ ειναι κανονικότατη ανανεωση, αφου ανανεωνει το υπόλοιπο χρηματων για 2 ακόμη μήνες. Η κιου ζηταει 6€... Απλά μαθηματικά παιδιά...

 

Αγαπητέ pavlitakis1 εαν δεν δουλευεις ηδη σε πυραμιδες, να το σκεφτείς πολυ σοβαρά, θα κάνεις περιουσία!

Edited by Monae99
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το συγκεκριμένο απάντησα στον gm87. Δεν είναι ανανέωση κλασικού τύπου "βάζω 0,10". Επί της ουσίας εξήγησα πως ακριβώς γίνεται. Δεν θα τα χαλάσουμε εν πάση περιπτώσει στο πως λέγεται,(είμαστε και offtopic) ,το ζητούμενο αποτέλεσμα (επέκταση χρόνου λήξης) είναι το ίδιο όπως κι αν το ονομάσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το συγκεκριμένο απάντησα στον gm87. Δεν είναι ανανέωση κλασικού τύπου "βάζω 0,10". Επί της ουσίας εξήγησα πως ακριβώς γίνεται. Δεν θα τα χαλάσουμε εν πάση περιπτώσει στο πως λέγεται,(είμαστε και offtopic) ,το ζητούμενο αποτέλεσμα (επέκταση χρόνου λήξης) είναι το ίδιο όπως κι αν το ονομάσει κάποιος.

Εννοείται φιλε μου ότι δεν θα τα χαλάσουμε εκει. Απλα ο αλλος παρουσιαζει ως κατι "γουαου σουπερ οικονομικο" να συντηρεί το κιου για 12 μηνες με 6€ και εγω του απαντησα οτι με 0,60€ κανω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ σε άλλη εταιρία. Ποιος κάνει πιο φτηνη συντηρηση αριθμου τώρα; Αγοραζω απο το σουπερμάρκετ 1 σαλατα 1,50€ (που ετσι κ αλλιως αγόραζα) ή μπισκοτα για τον καφε μου 1,50€ (που ετσι κ άλλως αγοραζα) και ανανεωνω δωρεαν το υπολοιπο μου και καταναλωνω και το προϊόν.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ο αλλος παρουσιαζει ως κατι "γουαου σουπερ οικονομικο" να συντηρεί το κιου για 12 μηνες με 6€ και εγω του απαντησα οτι με 0,60€ κανω ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ σε άλλη εταιρία.

Ώπα, πώς γίνεται με 6 €? Για πείτε και σε εμάς ρε παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, πώς γίνεται με 6 €? Για πείτε και σε εμάς ρε παιδιά :)

 

Κάθε φορά που έχει καουνταουν οφερ μπορείς να κάνεις ανανέωση με 6€. π.χ αύριο 4/8

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έχει καουνταουν οφερ μπορείς να κάνεις ανανέωση με 6€. π.χ αύριο 4/8
Ναι αλλά δεν κρατάει 12 μήνες, κρατάει 2.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν κρατάει 12 μήνες, κρατάει 2.
Εννοεί ότι για 12 μήνες δεν σου βγάζει φραγή εισερχομένων. Το υπόλοιπο χάνεται στους 2 μήνες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι για 12 μήνες δεν σου βγάζει φραγή εισερχομένων. Το υπόλοιπο χάνεται στους 2 μήνες.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Κανονικα και η κιου δηλωνει οτι στο 3μηνο μπαινει φραγή, αλλά ανεπίσημα δεν το τηρεί. Αυτο σημαίνει οτι όποτε θέλει το αλλαζει, που θα σημαίνει ότι θα θέλει 36€/ετος για συντήρηση ενεργού αριθμου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν κρατάει 12 μήνες, κρατάει 2.

 

Η "συντήρηση" αναφέρεται στο ότι απλά το νούμερο δεν είναι τελείως νεκρό. Δηλαδή με τα μέχρι σήμερα δεδομένα δέχεται τουλάχιστον εισερχόμενες για ένα διάστημα αρκετά πέραν του τριμήνου χωρίς ανανέωση. Δεν ξέρω τι εφαρμογές έχει πλέον, αλλά εφόσον κάποιος μπορεί να το εκμεταλλευτεί, είναι κάτι που ακόμα επιτρέπει η Q.

 

Μην παραξενεύεσαι! Είναι πιο συχνό πλέον εδώ να ασχολούμαστε με ακραίες περιπτώσεις. Ανθρώπων και καταστάσεων.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι για 12 μήνες δεν σου βγάζει φραγή εισερχομένων. Το υπόλοιπο χάνεται στους 2 μήνες.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Δεν χάνεται το υπόλοιπο. Αφού τα 6€ θα τα ξοδέψεις στο δίμηνο να αγοράσεις πακέτα. Μετά αν είσαι φτωχός και δεν μπορέσεις να κάνεις ανανέωση μπορείς να συνεχίζεις να δέχεσαι κλήσεις και μηνύματα κανονικά.

Είναι μία παροχή χρήσιμη για όσους έχουν παιδιά π.χ. και δεν αντέχουν να πληρώνουν ανανεώσεις αλλά να μπορούν να επικοινωνούν καλώντας τα παιδιά τους.

 

Κανονικα και η κιου δηλωνει οτι στο 3μηνο μπαινει φραγή, αλλά ανεπίσημα δεν το τηρεί. Αυτο σημαίνει οτι όποτε θέλει το αλλαζει, που θα σημαίνει ότι θα θέλει 36€/ετος για συντήρηση ενεργού αριθμου.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραπληροφορείς ότι επίσημα δηλώνει στο 3μηνο αφού δεν έχεις πάει στο σάιτ ποτέ. Συνεχώς ψέματα όπως το 0,10€ αφού δεν υπάρχει πακέτο με τέτοια τιμή. Άρα αν κερδίζεις 0,10 €, στην ουσία έχεις μία ανενεργή γραμμή μόνο για εισερχόμενες που η κιού στο προσφέρει δωρεάν και γραπτώς.

Δίνω παρακάτω προς ενημέρωση των φίλων εδώ ότι η κιού ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΕΝ ΒΆΖΕΙ ΦΡΑΓΗ για ένα έτος Τουλάχιστον αν σου δίνουν κανένα χαρτζιλίκι αξίζει τον κόπο να γυρνάς και να λες ψέματα.

Επανέρχομαι .... σε λέω χειτερ γιατί έρχεσαι εδώ και κάνεις προπαγάνδα με ψευδή στοιχεία. Απάτη λέγεται αυτό αφού γνωρίζεις την αλήθεια και την αποκρύπτεις με δόλο. Συνέχισε να κάνεις διαφήμιση.:lol::lol:509705aa2410db15e7f54088e9fe20f3.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκατάλογος έλεγε πριν λίγους μήνες αυτό που έγραφα. Προφανώς άλλαξε. Αυτό δεν δείχνει δόλο. Δόλο δείχνει η συμπεριφορά σου που αρνείσαι αυτό που κάνω στο CU δηλαδή ανανέωση υπόλοιπου με 0,10€. Έχεις χάσει τα μυαλά σου από την ημιμάθεια σου. Τρέχα στο τοπικ του CU και ρωτα εάν γίνεται ανανέωση υπόλοιπου με 0,10€ και όλοι θα σου πουν ΒΕΒΑΙΩΣ αφου υπάρχει το cash back... Κατάλαβες τώρα ότι τα ψέμματα σου δεν περνανε;
Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκατάλογος έλεγε πριν λίγους μήνες αυτό που έγραφα. Προφανώς άλλαξε. Αυτό δεν δείχνει δόλο. Δόλο δείχνει η συμπεριφορά σου που αρνείσαι αυτό που κάνω στο CU δηλαδή ανανέωση υπόλοιπου με 0,10€. Έχεις χάσει τα μυαλά σου από την ημιμάθεια σου. Τρέχα στο τοπικ του CU και ρωτα εάν γίνεται ανανέωση υπόλοιπου με 0,10€ και όλοι θα σου πουν ΒΕΒΑΙΩΣ αφου υπάρχει το cash back... Κατάλαβες τώρα ότι τα ψέμματα σου δεν περνανε;
Συνεχίζεις να λες ψέματα. Σου στέλνω φωτογραφία από το σάιτ και δεν ζητάς ούτε Συγνώμη που ψεύδεσαι.

Πάντα έτσι ήταν και γραπτώς.

Έχω φωτογραφίες από τις κάρτες πριν χρόνια.

Τα 10σεντς όπως έγραψα, (αλλά η μανία σου δεν σε άφησε να διαβάσεις), δεν σου επιτρέπουν να αγοράσεις πακέτο. Άρα έχεις μερικά σεντς για επέκταση υπολοίπου που απλώς κρατάνε τις εισερχόμενες σε έναν αριθμό, πράγμα που η κιού επίσης το κάνει δωρεάν. Σταματώ εδώ γιατί δεν έχει νόημα. Ο κόσμος καταλαβαίνει.

2cca79fe7d4396df5e08c76cd0997a89.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω,

τα 10 cents πράγματι δεν σου επιτρέπουν να μιλάς για 1 χρόνο.

Αλλά τα 3 ευρώ σου επιτρέπουν να μιλάς για 1 χρόνο ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...