Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα

 

θελω ενα καρτοκινητο WIND, ποιο να επιλεξω; Θα μιλαει σε κινητα WIND και σταθερη WIND μονο.

 

Q ή F2G η κατι αλλο;

 

 

 

ty

Η κιού είναι πιο φτηνή και έχει δυνατότητα 6€ ελάχιστη ανανέωση και χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Έχει και το κονέ, οπότε με ένα Voip θα έχεις αρκετή οικονομία.

Από ποιότητα ίδιο δίκτυο χρησιμοποιούν.

Έχει βέβαια σημασία και η χρήση που θα κάνεις, όπως και η περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Η κιού είναι πιο φτηνή και έχει δυνατότητα 6€ ελάχιστη ανανέωση και χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Έχει και το κονέ, οπότε με ένα Voip θα έχεις αρκετή οικονομία.

Από ποιότητα ίδιο δίκτυο χρησιμοποιούν.

Έχει βέβαια σημασία και η χρήση που θα κάνεις, όπως και η περιοχή σου.

 

6 ευρω ανανεωση ανα διμηνο δηλαδη;

 

Η χρηση θα ειναι πολυ απλη οπως ακριβως τα ειπα πιο πανω, κλησεις λιγες και κυριως σε WIND αριθμους και ελαχιστο internet.

 

Δηλαδη αυτο το ΑΠΠ ΠΑΚ με 6.9 το βρισκω τελειο.

 

Ειδα και τα magic numbers στο F2G αλλα ετσι θα μαζευονται χρηματα χωρις να ξοδευονται και θα χανονται.

 

Το cone πρεπει να μου το στειλει καποιος;

 

ty

Link to comment
Share on other sites

6 ευρω ανανεωση ανα διμηνο δηλαδη;

 

 

 

Η χρηση θα ειναι πολυ απλη οπως ακριβως τα ειπα πιο πανω, κλησεις λιγες και κυριως σε WIND αριθμους και ελαχιστο internet.

 

 

 

Δηλαδη αυτο το ΑΠΠ ΠΑΚ με 6.9 το βρισκω τελειο.

 

 

 

Ειδα και τα magic numbers στο F2G αλλα ετσι θα μαζευονται χρηματα χωρις να ξοδευονται και θα χανονται.

 

 

 

Το cone πρεπει να μου το στειλει καποιος;

 

 

 

ty

Ακριβώς. Τότε κιού με κλειστά μάτια. κανένας δεν βάζει το πακέτο της εφαρμογής γιατί το ίδιο πακέτο στο καουντντάουν κοστίζει 3-4 €. Μην ξεχάσεις το κονέ πριν κλείσεις 15 ημέρες από την ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξ προσφορά δωρεάν για 3 μήνες 200' και 1γβ είναι για 3 ολόκληρους μήνες και όχι όπως νόμιζα για 3 ημερολογιακούς μήνες. Καλό αυτό. Να δούμε αν δίνει και επέκταση και για τους 3 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Απο που φαινεται αυτο? παλιοτερα η προσφορα αυτη αν την ενεργοποιουσες π.χ. στις 22,θα σου εδινε το επομενο πακετο την 1η του επομενου μηνα,και το 3ο την 1η του μεθεπομενου. Και αν ληγει στις 31 η ενεργοποιηση της,το 1ο παει σχεδον απατο.

Ο φιλος που πηρε την προσφορα αυτη είναι νεος στην q ? του την εχουν ξαναδωσει παλιοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Απο που φαινεται αυτο? παλιοτερα η προσφορα αυτη αν την ενεργοποιουσες π.χ. στις 22,θα σου εδινε το επομενο πακετο την 1η του επομενου μηνα,και το 3ο την 1η του μεθεπομενου. Και αν ληγει στις 31 η ενεργοποιηση της,το 1ο παει σχεδον απατο.

Ο φιλος που πηρε την προσφορα αυτη είναι νεος στην q ? του την εχουν ξαναδωσει παλιοτερα?

Έτσι νόμιζα κι εγώ αλλά δεν το είχα ψάξει. Ο φίλος μου έριξε την ιδέα. Τώρα το είδα σε λογαριασμό που διαχειρίζομαι. Είχα πάρει δεδομένα για επέκταση και ήλθε η προσφορά μετά τις 12 Μαΐου. Την ενεργοποίησα δοκιμαστικά γιατί έχω να βάλω λεφτά 5 μήνες και την πήρε. Άχρηστη βέβαια αλλά αν δεν δοκιμάσουμε δεν θα μάθουμε.:lol: Έτσι πήγε από 10 Ιουνίου-14 Ιουνίου η λήξη του υπόλοιπου ενώ η προσφορά λήγει 12. Θα δούμε τι θα γίνει όταν λήξει στις 12 και πρέπει να μπει ο επόμενος μήνας. Σε αναμονή.

Στις φωτογραφίες φαίνεται καθαρά. Έβαλα 3γβ και μετά από 2 μέρες έβαλα την προσφορά.

Άβυσσος η ψυχή της.

Υπόψιν ή ελάχιστη χρέωση ότι είναι 3' ανά κλήση.

351479cd5d7fecf218afc7c75023acd8.jpgc69a4c89d0c493daca510fabe354e6d7.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι δικαιολογητικά χρειάζονται για τη μεταφορά από Cosmote σε Q; Στη σελίδα τους και στο bot δε λέει τίποτα και θέλω να μεταφέρω μια κάρτα που είναι στο όνομα του πατέρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι δικαιολογητικά χρειάζονται για τη μεταφορά από Cosmote σε Q; Στη σελίδα τους και στο bot δε λέει τίποτα και θέλω να μεταφέρω μια κάρτα που είναι στο όνομα του πατέρα μου.
Δεν χρειάζεται να πας στο μποτ. Κάνε αίτηση για φορητότητα και θα σου πουν τι χρειάζεται. Το κονέ μην ξεχάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Η κιού είναι πιο φτηνή και έχει δυνατότητα 6€ ελάχιστη ανανέωση και χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Έχει και το κονέ, οπότε με ένα Voip θα έχεις αρκετή οικονομία.

.

 

 

 

τι ειναι το Voip και πως μπορω να το ενεργοποιησω?:):):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας στο μποτ. Κάνε αίτηση για φορητότητα και θα σου πουν τι χρειάζεται. Το κονέ μην ξεχάσεις.

Ευχαριστώ. Το πρόβλημα είναι ότι η κάρτα είναι στο όνομα του πατέρα μου ο οποίος δεν είναι στη ζωή, οπότε θέλω να ξέρω αν χρειάζεται με κάποιο τρόπο ταυτοποίηση ή πρέπει να πάρω νέο νούμερο. Απλώς είναι αρκετοί που πρέπει να ενημερωθούν για την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έλθουν σπίτι για να πάρουν τα δικαιολογητικά βάζεις εσύ την υπογραφή. Επίσης η μεταβίβαση στο όνομα σου γίνεται εύκολα με το πιστοποιητικό θανάτου και την ταυτότητα σου και μία υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι συγγενής και κληρονόμος. Έτσι έφερα το σταθερό στο όνομά μου και μετά έκανα φορητότητα.

Αυτό θα κάνεις κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έλθουν σπίτι για να πάρουν τα δικαιολογητικά βάζεις εσύ την υπογραφή. Επίσης η μεταβίβαση στο όνομα σου γίνεται εύκολα με το πιστοποιητικό θανάτου και την ταυτότητα σου και μία υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι συγγενής και κληρονόμος. Έτσι έφερα το σταθερό στο όνομά μου και μετά έκανα φορητότητα.

Αυτό θα κάνεις κι εσύ.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έλθουν σπίτι για να πάρουν τα δικαιολογητικά βάζεις εσύ την υπογραφή. Επίσης η μεταβίβαση στο όνομα σου γίνεται εύκολα με το πιστοποιητικό θανάτου και την ταυτότητα σου και μία υπεύθυνη δήλωση ότι είσαι συγγενής και κληρονόμος. Έτσι έφερα το σταθερό στο όνομά μου και μετά έκανα φορητότητα.

Αυτό θα κάνεις κι εσύ.

 

Υπάρχει και το πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών, το οποίο προσφέρεται και online στο gov.gr.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών, το οποίο προσφέρεται και online στο gov.gr.
Δεν μου χρειάστηκε εμένα. Τυπική διαδικασία και οι υπάλληλοι εξυπηρετικοί στην κοσμοτε. Μόλις ήλθε στο όνομά μου έκανα αμέσως φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξ προσφορά δωρεάν για 3 μήνες 200' και 1γβ είναι για 3 ολόκληρους μήνες και όχι όπως νόμιζα για 3 ημερολογιακούς μήνες. Καλό αυτό. Να δούμε αν δίνει και επέκταση και για τους 3 μήνες.

 

 

Kαι εγω το ενεργοποιησα και πηρα δωρακι για τον πρωτο μηνα....Ελπιζω να συνεχιστει.....και τους αλλους 2!!! Ευχαριστω για την υποδειξη

 

ΝΕΟ COUNT DOWN για αλλες λιγες ωρες.....6 ωριτσες ακομη!!!

 

 

Countdown extra Data

3 GB€ 2

 

:):):)

 

Γεια σου Q με τα ωραία σου!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ενεργοποιήσει το κονέ (μεταξύ αυτών και εγώ), έχουν λύσει το πρόβλημα των data για ένα χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν ενεργοποιήσει το κονέ (μεταξύ αυτών και εγώ), έχουν λύσει το πρόβλημα των data για ένα χρόνο.

 

Εαν οι ανάγκες σου για data είναι λιγοτερες από 1 γιγα κάθε μήνα, συμφωνώ.

Εγώ τους περισσότερους που ξέρω δεν τους φτάνουν 50 γιγα κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα βγηκε προσφορα 20GB/10,40€ αλλα οχι αυτη που λεει ο φιλος και ειναι καλη.

Επειδη εχασα καποια ποστς,αφορα μονο νεες συνδεσεις ή τυχαια;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω κονέ, με την πρόσκληση ενός συμφορουμίτη (18/4/21) στο σχετικό νήμα, σε άλλο αριθμό που είναι στο όνομά μου πολλά χρόνια, αλλά απέτυχε

Η αιτία είναι ότι ο αριθμός δεν είναι φρέσκος στο κονέ ή ότι δεν έχει κάνει πρόσφατα ανανέωση 10€ ή άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει ενεργοποιηθει το πολυ εως 2 εβδομαδες πριν ο νεος και να ειναι πανω απο 30 ημερες ο παλιος.

Και οι δυο θα πρεπει να εχουν βαλει 10αρα καρτα (ο νεος λογικα θα εβαλε κατα την ενεργοποιηση)

Και εγω προσπαθησα προσφατα να κανω κονε με μελος εδω,στελνοντας εγω το λινκ του κονε ως πιο παλιο νουμερο

και παρολο που ειχα βαλει και καρτα 10ευρη πριν,καπου σκαλωσε

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω το ενεργοποιησα και πηρα δωρακι για τον πρωτο μηνα....Ελπιζω να συνεχιστει.....και τους αλλους 2!!! Ευχαριστω για την υποδειξη

 

ΝΕΟ COUNT DOWN για αλλες λιγες ωρες.....6 ωριτσες ακομη!!!

 

 

Countdown extra Data

3 GB€ 2

 

:):):)

 

Γεια σου Q με τα ωραία σου!!!!:):):)

 

ΣΠΑΝΙΑ έχει countdown με 2€.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα βγηκε προσφορα 20GB/10,40€ αλλα οχι αυτη που λεει ο φιλος και ειναι καλη.

Επειδη εχασα καποια ποστς,αφορα μονο νεες συνδεσεις ή τυχαια;

 

Είναι τυχαία. Εξαρτάται για τί την θες. Κι εγώ τα κοιτάω, η Vodafone έχει 40GB με 10€ το μήνα κι αν χρειαστεί βάζεις κι άλλα 40GB/10€ μέσα στο μήνα.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...