Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα (προσωπική, μάλλον) προσφορά σήμερα.

Με έκπληξη είδα ότι αυξήθηκαν τα data και πηγαίνοντας στα μηνύματα διάβασα: "Το νέο MyQ app σε καλωορίζει και σου κάνει δώρο 5GB για 7 ημέρες".

Not bad at all!

Μας κακομαθαίνει, νομίζω, τους νέους πελάτες (στης συζύγου δεν ήρθε ...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι επειδή χρησιμοποίησες το myq app. Το δίνει μόνο την πρώτη φορά που θα μπεις και ψιλοτυχαία μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις της εφαρμογής αν προηγηθεί αντίστοιχη καμπάνια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι επειδή χρησιμοποίησες το myq app. Το δίνει μόνο την πρώτη φορά που θα μπεις και ψιλοτυχαία μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις της εφαρμογής αν προηγηθεί αντίστοιχη καμπάνια.

 

Έχω την εφαρμοφή από χρόνια, αφού διατηρώ άλλα 2 Q και την προηγούμενη εβδομάδα μετέφερα και 3ο από F2g.

Χθες νομίζω ότι εγκατέστησα αναβάθμιση της εφαρμογής, αλλά ήταν μικρή σε μέγεθος.

Τέλος πάντων, δεν μου κακοπέφτει τώρα και όποτε ξανάρθει με το καλό ...

Link to comment
Share on other sites

 

  • Το μπόνους του ενός gb με online ανανέωση των 10€ παίρνει παράταση έως 31 Ιουλίου. (Αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Μετά από 31 Ιουλίου, τι θα γίνει; Ποντάρω στα 12€)

 

Έχει πάρει 15 παρατάσεις μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Απόψε τα μεσάνυχτα μου τελειώνει ο χρόνος ομιλίας, ενώ αύριο το πρωί έρχεται το countdown και λογικά ανοίγει και η 6ευρη ανανέωση.

 

Έχω υπόλοιπο 1,65 ευρώ που λήγει στις 05/06.

Υπόψιν ότι βολεύομαι με 150-200' ( αφού έχω και voipalot λογαριασμό), ενώ και τα data δεν τα χρησιμοποιώ ιδιαίτερα ( υπόλοιπο 9gb από το κονέ του Δεκεμβρίου).

Το ερώτημα είναι, τι είναι προτιμότερο για την αγορά countdown; Η ανανέωση με 6, με 10 ή με 12 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

12 όχι, αφού θα χρεωθείς δίμηνο 1,70 χαράτσι μπονους ανανεωσης

10 ναι, αφού παίρνεις μπόνους ανανεωσης χωρίς το χαρατσι

6 μόνο εάν είσαι πολυ στριμωγμενος οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

12 όχι, αφού θα χρεωθείς δίμηνο 1,70 χαράτσι μπονους ανανεωσης

10 ναι, αφού παίρνεις μπόνους ανανεωσης χωρίς το χαρατσι

6 μόνο εάν είσαι πολυ στριμωγμενος οικονομικά.

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ @Monae99.

Δίμηνη είναι η διάρκεια του κάθε ποσού που βάζεις;

Δεν είμαι στριμωγμένος οικονομικά, αλλά υπάρχει και μια ακόμη περίπτωση, για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το bonus ανανέωσης και παίζει με τα countdowns. Οι δύο 6ευρες, διαδοχικά:):)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σε ευχαριστώ πολύ @Monae99.

Δίμηνη είναι η διάρκεια του κάθε ποσού που βάζεις;

Δεν είμαι στριμωγμένος οικονομικά, αλλά υπάρχει και μια ακόμη περίπτωση, για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει το bonus ανανέωσης και παίζει με τα countdowns. Οι δύο 6ευρες, διαδοχικά:):)

 

2μηνη η διάρκεια. Εάν βάλεις πριν το 2μηνο και άλλα λεφτά, προστιθεται το υπόλοιπο χρημάτων και όλα μαζί καινουριο 2μηνο. Επίσης εάν ενεργοποιησεις πακετο ή καουνταουν λίγες μέρες πριν λήξει το υπόλοιπο χρημάτων, αλλάζει η ημερομηνία λήξης χρημάτων και πηγαινει στην ημερομηνία λήξης του πακετου. Εάν βάλεις 6ε, μπαίνουν καθαρά 5.05ε αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

2μηνη η διάρκεια. Εάν βάλεις πριν το 2μηνο και άλλα λεφτά, προστιθεται το υπόλοιπο χρημάτων και όλα μαζί καινουριο 2μηνο. Επίσης εάν ενεργοποιησεις πακετο ή καουνταουν λίγες μέρες πριν λήξει το υπόλοιπο χρημάτων, αλλάζει η ημερομηνία λήξης χρημάτων και πηγαινει στην ημερομηνία λήξης του πακετου. Εάν βάλεις 6ε, μπαίνουν καθαρά 5.05ε αν θυμάμαι καλά.

Σωστά όλα, όσα αναφέρεις!

Για το τελευταίο - 5.05 ευρώ σε 6 εύρη ανανέωση- θα το τσεκάρω αύριο και θα επανέλθω να επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα 10ε γιατί γλιτώνεις 0,3 ευρώ προμήθεια και ταυτόχρονα μπαίνεις στη λίστα "μεγαλοκαταναλωτών" για επιπλέον δώρα και επίσης μπορείς να καταναλώσεις αυτό το δεκάρικο σε περισσότερο χρονικό διάστημα. + ότι για έναν μήνα μπορείς να στείλεις πρόσκληση κονέ σε κάποιον φίλο. Τελικά τα μαθηματικά λένε 10ρικο πιο αραιά.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, με πείσατε:)

Δέκα ευρώ λοιπόν ανανέωση, γιατί μου αρέσει να είμαι "μεγαλοκαταναλωτής:):)

Έτσι μάλλον εξηγείται γιατί το τελευταίο διάστημα δεν είχα καμία ειδοποίηση για ιδιωτική προσφορά.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα 10ε γιατί γλιτώνεις 0,3 ευρώ προμήθεια και ταυτόχρονα μπαίνεις στη λίστα "μεγαλοκαταναλωτών" για επιπλέον δώρα και επίσης μπορείς να καταναλώσεις αυτό το δεκάρικο σε περισσότερο χρονικό διάστημα. + ότι για έναν μήνα μπορείς να στείλεις πρόσκληση κονέ σε κάποιον φίλο. Τελικά τα μαθηματικά λένε 10ρικο πιο αραιά.:lol:

 

Η προμηθεια 0,30 δεν υπάρχει στην 10λεπτη ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Η προμηθεια 0,30 δεν υπάρχει στην 10λεπτη ανανέωση;
Βέβαια υπάρχει αλλά σε 2 εξαευρες το πληρώνεις 2 φορές. Γι αυτό λέω ότι καλύτερη η δεκαευρη
Link to comment
Share on other sites

Η προμηθεια 0,30 δεν υπάρχει στην 10λεπτη ανανέωση;

Βέβαια υπάρχει αλλά σε 2 εξαευρες το πληρώνεις 2 φορές. Γι αυτό λέω ότι καλύτερη η δεκαευρη

Σωστή σκέψη

Χάχαχα....τέλεια!

Στο νήμα της Q, έχουμε αλλάξει πίστα:):)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, με πείσατε:)

Δέκα ευρώ λοιπόν ανανέωση, γιατί μου αρέσει να είμαι "μεγαλοκαταναλωτής:):)

Έτσι μάλλον εξηγείται γιατί το τελευταίο διάστημα δεν είχα καμία ειδοποίηση για ιδιωτική προσφορά.

Ε ναι φίλε. Άμα βλέπουν ότι παίρνεις παράταση με 1,5€ τι να στείλουν? Έχεις δώσει το μήνυμα πρώτος.:lol: ότι τέλος το κουβαρντιλικι. Έτσι και στην ανανέωση με 10€ δεν περιμένεις καουντντάουν.

Που φτάσαμε ε? Με δεκάρικο να είμαστε και λαρτζ. :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν στο app προσφορά 200' 20 sms και 1G με 3€.

Ξέρει κάνει ΑΝ ανανεώνει το υπόλοιπο ?

 

Το ανανεωνει φυσικα απλα τα 200' πρεπει να ειναι με ελαχιστη χρεωση 3'

Το ειχα παρει και εγω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον ξέρει. Έχω 8,22€ που λήγουν στις 19 του μηνός. Αν ενεργοποιήσω την παρακάτω προσφορά τα 3,22€ που θα απομείνουν θα παραταθούν για 30ημερες η θα χαθούν στις 19 του μήνα;e1b291d8024ac6ca576658d58003a22d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα παραταθεί η λήξη, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι 8,22-5,5=2,72 και όχι 3,22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...