Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο αυτο!

 

Ισχυει και για την f2g αραγε?

 

Γιατι εχω μια με αρκετα λεφτα μεσα που δεν μπορουσα να τα κανω τιποτα γιατι δεν την χρησιμοποιω απλα την συντηρω

 

Θα μπορουσα ετσι να μην ξαναβαλω λεφτα για τη 2μηνη 10ερη ανανεωση για πανω απο χρονο

 

Τι συντηρείς? Αφού η γουίντ/κιού επιτρέπει εισερχόμενες και ΣΜΣ για έναν χρόνο ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο. Γιατί έβαζες λεφτά? Η κιού έχει ελάχιστη ανανέωση 6€ το δίμηνο? Χρόνια πάντως ισχύει η επέκταση υπολοίπου με αγορά πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Τι συντηρείς? Αφού η γουίντ/κιού επιτρέπει εισερχόμενες και ΣΜΣ για έναν χρόνο ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο. Γιατί έβαζες λεφτά? Η κιού έχει ελάχιστη ανανέωση 6€ το δίμηνο? Χρόνια πάντως ισχύει η επέκταση υπολοίπου με αγορά πακέτου.
ειναι για μια θεια μου που μπορει να χρειαστει να κανει καμια κληση το μηνα,αλλα πρεπει να μπορει να την κανει αν χρειαστει,οποτε πρεπει να λειτουργει η κάρτα για εξερχομενες μονιμα.

 

το σκεφτομουν για q αλλα δεν μεταφερεται νομιζω το χρηματικο υπολοιπο απο f2g σε q.

 

Ισως την παω q οταν τελειωσει το χρηματικο υπολοιπο της f2g

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν την πας σε frog ? νομίζω σε συμφέρει διότι είναι σταθερό πακέτο τα 60'.....οπότε με 10€ το τρίμηνο θα έχει αυτά που θέλεις,δεν τα ξέρω καλά να σου πω λεπτομέρειες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο!

 

Ισχυει και για την f2g αραγε?

 

Γιατι εχω μια με αρκετα λεφτα μεσα που δεν μπορουσα να τα κανω τιποτα γιατι δεν την χρησιμοποιω απλα την συντηρω

 

Θα μπορουσα ετσι να μην ξαναβαλω λεφτα για τη 2μηνη 10ερη ανανεωση για πανω απο χρονο

Ναι ισχύει. Δες στο σχετικό θέμα ποια πακέτα έχουν αυτή τη δυνατότητα
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν την πας σε frog ? νομίζω σε συμφέρει διότι είναι σταθερό πακέτο τα 60'.....οπότε με 10€ το τρίμηνο θα έχει αυτά που θέλεις,δεν τα ξέρω καλά να σου πω λεπτομέρειες

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

ενδιαφερον,δεν ηξερα οτι παιζει τετοια τιμη..

thanks!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ισχύει. Δες στο σχετικό θέμα ποια πακέτα έχουν αυτή τη δυνατότητα
εκανα ερωτηση εκει,ελπιζω να απαντησει καποιος,ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω κονε τον παλιο μου αριθμό με έναν νέο αριθμό, εάν ο νέος αριθμός δεν ξαναβάλει κάρτα, χάνω τα 12gb στον δικό μου (τον παλιο) αριθμό;

αν ειναι και τα 2 στο ονομα σου δεν μπορεις να κανεις κονε. Αν ειναι σε διαφορετικα ονοματα μπορεις να κανεις,και δεν εξαρταται τι κανει ο αλλος,εσυ χανεις τα gb μονο αν μηδενισει για οποιοδηποτε λογο το δικο σου υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον,δεν ηξερα οτι παιζει τετοια τιμη

 

Πάλι θα χάσεις τα λεφτά από f2g ενώ στην Q είναι 6€ το τρίμηνο και με το κονέ πάει 6€ το τετράμηνο ή 10€ το εξάμηνο αν εκμεταλλευτείς τις προσφορές και έχεις πλήρη χρήση κινητής.

Το φρογκ θέλει 12€ για να πάρεις 3 πακέτα των 3€ ενώ στην Q υπάρχουν πακέτα με 1,5-2-3€ που επεκτείνουν την λήξη και έχεις και ίντερνετ ταυτόχρονα.

Εάν κάνω κονε τον παλιο μου αριθμό με έναν νέο αριθμό, εάν ο νέος αριθμός δεν ξαναβάλει κάρτα, χάνω τα 12gb στον δικό μου (τον παλιο) αριθμό;

 

 

 

αν ειναι και τα 2 στο ονομα σου δεν μπορεις να κανεις κονε. Αν ειναι σε διαφορετικα ονοματα μπορεις να κανεις,και δεν εξαρταται τι κανει ο αλλος,εσυ χανεις τα gb μονο αν μηδενισει για οποιοδηποτε λογο το δικο σου υπολοιπο.

 

Και βέβαια σε 2 μήνες μπορείς να φας τα 12γβ πριν λήξει το υπόλοιπο ή να κάνεις επέκταση αφού θα βάλεις 10€ κάρτα, οπότε μετά δεν θα υπάρχει τίποτα να χαθεί.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι και τα 2 στο ονομα σου δεν μπορεις να κανεις κονε. Αν ειναι σε διαφορετικα ονοματα μπορεις να κανεις,και δεν εξαρταται τι κανει ο αλλος,εσυ χανεις τα gb μονο αν μηδενισει για οποιοδηποτε λογο το δικο σου υπολοιπο.

 

 

 

Και βέβαια σε 2 μήνες μπορείς να φας τα 12γβ πριν λήξει το υπόλοιπο ή να κάνεις επέκταση αφού θα βάλεις 10€ κάρτα, οπότε μετά δεν θα υπάρχει τίποτα να χαθεί.:lol:

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν αναφέρεται στην Q, αλλά ίσχυσε αποδεδειγμένα για αρκετούς μήνες και εξακολουθεί να ισχύει όπως αναφέρουν κάποιοι.

Δεν υπάρχει συμβόλαιο φίλε ούτε εξασφαλίζει το μέλλον. Οι εταιρείες κάνουν ότι θέλουν βάσει νόμου σε αυτές τις περιπτώσεις. Έτσι κι αλλιώς με απλή χρήση δεν γίνεται να βγάζεις δίμηνο με λιγότερα από 6€ που είναι η ελάχιστη ανανέωση. Αυτό αφορά ελάχιστους χρήστες που κάνουν ειδική χρήση της κινητής και έχουν υψηλό υπόλοιπο.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα χάσεις τα λεφτά από f2g ενώ στην Q είναι 6€ το τρίμηνο και με το κονέ πάει 6€ το τετράμηνο ή 10€ το εξάμηνο αν εκμεταλλευτείς τις προσφορές και έχεις πλήρη χρήση κινητής.

Το φρογκ θέλει 12€ για να πάρεις 3 πακέτα των 3€ ενώ στην Q υπάρχουν πακέτα με 1,5-2-3€ που επεκτείνουν την λήξη και έχεις και ίντερνετ ταυτόχρονα.

 

 

 

 

 

 

Και βέβαια σε 2 μήνες μπορείς να φας τα 12γβ πριν λήξει το υπόλοιπο ή να κάνεις επέκταση αφού θα βάλεις 10€ κάρτα, οπότε μετά δεν θα υπάρχει τίποτα να χαθεί.:lol:

στην Q 6 το τριμηνο πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

στην Q 6 το τριμηνο πως γινεται?
Αν δεν έχεις σμαρτφον και σε ενδιαφέρει να κρατάς ζωντανό αριθμό για εισερχόμενες και αναπάντητες, ανανεώνεις με 6€ και μετά από 2 μήνες αγοράζεις πακέτο 1,5-2-3€ ώστε να πάρεις επέκταση υπολοίπου για 30 ημέρες.

Αν έχεις σμαρτφον κερδίζεις επιπλέον ένα μήνα με την χρήση voip επειδή έχεις δώρο το κονέ.

Το μεγάλο πλεονέκτημα της κιου είναι το ίντερνετ δωρεάν για έναν χρόνο όπου αυτά που περισσεύουν από τις ανανεώσεις μπορούν να δώσουν ακόμα έναν χρόνο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

στην Q 6 το τριμηνο πως γινεται?

οταν εχει countdown δινει δυνατοτητα να ανανεωσεις απο 6 ευρω και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανα φορητότητα απο cosmote σε Q με τον ιδιο αριθμό που ειχε ο γιος μου. Μου ηρθε η sim η νέα και σήμερα με πηρανε και μου ειπανε να κανω επανεκινηση τη συσκευη και να καλεσω ενα σταθερό τηλεφωνο,ωστε να ενεργοποιηθει. Μου στειλανε και μία 10αρα καρτα όπως γίνεται. Ποιο πακέτο με συμφερει να βάλω για αρχή; Εγω πάντα κηνηγαω το Καουν Ντάουν. Από το app της Q πως θα τον συμπληρώσω και αυτον στον ηδη δικό μου; Ο αριθμος ειναι και αυτος στο ονομα μου. Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εκανα φορητότητα απο cosmote σε Q με τον ιδιο αριθμό που ειχε ο γιος μου. Μου ηρθε η sim η νέα και σήμερα με πηρανε και μου ειπανε να κανω επανεκινηση τη συσκευη και να καλεσω ενα σταθερό τηλεφωνο,ωστε να ενεργοποιηθει. Μου στειλανε και μία 10αρα καρτα όπως γίνεται. Ποιο πακέτο με συμφερει να βάλω για αρχή; Εγω πάντα κηνηγαω το Καουν Ντάουν. Από το app της Q πως θα τον συμπληρώσω και αυτον στον ηδη δικό μου; Ο αριθμος ειναι και αυτος στο ονομα μου. Ευχαριστω

 

Το σημερινό count down δίνει 3GB με 3€ για 20 ώρες ακόμη. Εάν δεν σε καλύπτει, και έχεις κάποια λεπτά προς όλους από τα 10€ ή από άλλη αιτία (πχ 120' από σταθερό), μπορείς να περιμένεις το επόμενο που πρέπει να έχει λεπτά προς όλους.

Εάν δεν μπορείς να περιμένεις, τότε αναγκαστικά ένα από τα διαθέσιμα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό count down δίνει 3GB με 3€ για 20 ώρες ακόμη. Εάν δεν σε καλύπτει, και έχεις κάποια λεπτά προς όλους από τα 10€ ή από άλλη αιτία (πχ 120' από σταθερό), μπορείς να περιμένεις το επόμενο που πρέπει να έχει λεπτά προς όλους.

Εάν δεν μπορείς να περιμένεις, τότε αναγκαστικά ένα από τα διαθέσιμα πακέτα.

Μπα που να περιμενει ο γιος...Πως θα βαλω και αυτον τον νεο αριθμό μεσα στο app; Η πρεπει να φτιαξω αλλον λογαριασμό;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είτε θα φτιάξεις λογαριασμό είτε θα μπαίνει με 6ψήφιο
Link to comment
Share on other sites

Είτε θα φτιάξεις λογαριασμό είτε θα μπαίνει με 6ψήφιο

Ναι με εξαψήφιο θα μπαινει. Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπα που να περιμενει ο γιος...Πως θα βαλω και αυτον τον νεο αριθμό μεσα στο app; Η πρεπει να φτιαξω αλλον λογαριασμό;
Φτιάξε καινούργιο λογαριασμό από υπολογιστή βάλε το ίδιο username και στο τέλος πρόσθεσε τα τρία τελευταία ψηφία του αριθμού του γιου σου (usernamexxx) και ίδιο password, κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε καινούργιο λογαριασμό από υπολογιστή βάλε το ίδιο username και στο τέλος πρόσθεσε τα τρία τελευταία ψηφία του αριθμού του γιου σου (usernamexxx) και ίδιο password, κανένα πρόβλημα.

 

Αυτό τον τρόπο λογαριασμών κρατούσα για όλα τα καρτοκινητά που είχα και παρακολουθούσα, αλλά, μετά τις τελευταίες αλλαγές στην ιστοσελίδα της Wind, πολλές φορές δεν λειτουργεί και χρησιμοποιώ τον εξαψήφιο.

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε καινούργιο λογαριασμό από υπολογιστή βάλε το ίδιο username και στο τέλος πρόσθεσε τα τρία τελευταία ψηφία του αριθμού του γιου σου (usernamexxx) και ίδιο password, κανένα πρόβλημα.

Ααα ωραια φιλε μου, σε ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις αν θα δωσουν στο παιδι το bonus των GB; Το νουμερο ειναι απο φορητποτητα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ααα ωραια φιλε μου, σε ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις αν θα δωσουν στο παιδι το bonus των GB; Το νουμερο ειναι απο φορητποτητα.
Θεωρητικά δεν δίνεται αν είναι στο ίδιο όνομα. Δοκίμασε αφού έτσι κι αλλιώς δεν χάνεις τίποτα, αφού βάλεις 10ρικο, αλλιώς θα βρεις πρόσκληση εδώ μέσα.

Αν δεν το βάλουν κάνε ένα παράπονο στην φόρμα της γουίντ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε από κανέναν αλλά ανακοινώθηκαν αλλαγές πριν 2 εβδομάδες:

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526319183974/

Τυχαία το είδα σε γειτονικό site

 

Οι περισσότερες είναι ανούσιες. Πιο πολύ για εκκαθάριση πρόκειται:

 

  • Καταργείται η υπηρεσία Helpline SMS (Με τον τρόπο που λειτουργούσε ήταν άχρηστη έτσι κι αλλιώς)
  • Καταργούνται τα περισσότερα πακέτα για εξωτερικό (Από τη στιγμή που υπάρχει το Q Star, τι να τα κάνεις τα υπόλοιπα; )
  • Δημιουργούνται 2 νέα πακέτα Q star δεδομένων: 3gb @ 8.5 / 4gb @ 10.4€. (Μόνο γι' αυτούς που ενεργοποιούν Q Star έχουν νόημα)
  • Το μπόνους του ενός gb με online ανανέωση των 10€ παίρνει παράταση έως 31 Ιουλίου. (Αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Μετά από 31 Ιουλίου, τι θα γίνει; Ποντάρω στα 12€)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Στους όρους του κονέ γράφει:

 

3. Ο Προσκαλών και ο Προσκεκλημένος πρέπει πάντα να είναι διαφορετικά πρόσωπα.

4. Η επιβράβευση δεν ισχύει αν συστήσετε κάποιον φίλο σας που είναι ήδη συνδρομητής της Q

 

Για το 4 εαν π.χ. εγω, που εχω ηδη αριθμό κιου στο ονομα μου, αγορασω νεο νουμερο, δεν μπορω να λαβω κονε απο π.χ. τον pavlitakis1;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Για το 4 εαν π.χ. εγω, που εχω ηδη αριθμό κιου στο ονομα μου, αγορασω νεο νουμερο, δεν μπορω να λαβω κονε απο π.χ. τον pavlitakis1;

 

Εννοείται ότι μπορείς να πάρεις κονέ από οποιονδήποτε παλιό συνδρομητή. Ας έχεις άλλο νούμερο. Στον εαυτό σου δεν γίνεται να στείλεις.

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε

Τυχαία το είδα σε γειτονικό site

 

Οι περισσότερες είναι ανούσιες. Πιο πολύ για εκκαθάριση πρόκειται:

 

[*]Το μπόνους του ενός gb με online ανανέωση των 10€ παίρνει παράταση έως 31 Ιουλίου. (Αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Μετά από 31 Ιουλίου, τι θα γίνει; Ποντάρω στα 12€)

 

Βασικά αυτό θα επηρεάσει όσους δεν χρησιμοποιούν την εφαρμογή και τα καουντντάουν.

Μάλλον ξεκαθαρίζει και αιφνιδιάζει πολλούς συνδρομητές που απλώς θα βάζουν πιο πολλά λεφτά τον μήνα.

Δεν νομίζω να κάνει την χαζομάρα και να μας πειράξει εμάς. Ότι και να γίνει πάλι θα είναι φτηνότερη λύση με τα καουντντάουν και τις προσφορές. Μόνο μην κλείσει τις εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο και την επέκταση λήξης υπολοίπου. Τα υπόλοιπα λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...