Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 10 και με 11 προς το παρον παιρνεις μπονους και δεν το χρεωνει.
Link to comment
Share on other sites

Την χρέωση 0,30€ σε κάθε ανανέωση την έχει ομως, ακόμη και στην ανανέωση 6€

Αυτή η χρέωση υπάρχει κανονικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να αποκτήσω ένα δεύτερο νούμερο καρτοκινητο από άλλον πάροχο (έχω ήδη της Vodafone). Και σκέφθηκα να πάρω q. Θέλω να ρωτήσω

 

1) επειδή θα το χρησιμοποιώ παθητικά μόνο και δεν θέλω να βάζω όσο γίνεται υπόλοιπο χρημάτων, κάθε πόσο διάστημα γίνεται η αυτόματη φράγη όταν δεν βάζω χρήματα?? Είναι το κλασσικό τετράμηνο που έχουν οι υπόλοιποι?? Και

2)απο που αγοράζω μια q καρτοκινητη? Από wind κατάστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Απορία για την κατανάλωση των ΜΒ.

Έκλεισα εβδομάδα από την αλλαγή F2G/Q και έχοντας αγοράσει 10€, έχω 1) 100ΜΒ από το καλωσόρισμα που λήγουν 26/5, 2) 1024ΜΒ από την αγορά των 10€ που λήγουν 27/5 και 3) 12GB από το κονέ.

Με ποια σειρά γίνεται η κατανάωση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να αποκτήσω ένα δεύτερο νούμερο καρτοκινητο από άλλον πάροχο (έχω ήδη της Vodafone). Και σκέφθηκα να πάρω q. Θέλω να ρωτήσω

 

 

 

1) επειδή θα το χρησιμοποιώ παθητικά μόνο και δεν θέλω να βάζω όσο γίνεται υπόλοιπο χρημάτων, κάθε πόσο διάστημα γίνεται η αυτόματη φράγη όταν δεν βάζω χρήματα?? Είναι το κλασσικό τετράμηνο που έχουν οι υπόλοιποι?? Και

 

2)απο που αγοράζω μια q καρτοκινητη? Από wind κατάστημα ?

 

Αν μένεις Πειραιά ή έχεις πρόσβαση στον σταθμό του ηλεκτρικού στείλε πμ. Η Q έχει φραγή μετά από έναν χρόνο από την ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης, ενώ το υπόλοιπο μηδενίζεται στο δίμηνο.

Δέχεσαι κλήσεις κανονικά και ΣΜΣ, ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο.

Κάρτα από κατάστημα ή ίντερνετ από την σελίδα. Θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα του βασικού σου αριθμού αν σε ενδιαφέρει η οικονομία. Ελάχιστη ανανέωση 6€/2 μήνες και τιμές πακέτων τα φτηνότερα στον κόσμο.

Και επειδή πολλοί θα πουν άτυπα δεν υπάρχει φραγή, παραθέτω το συμβόλαιοaaabda05cc8a587650c19e5d1ba35e07.jpg

 

 

 

Απορία για την κατανάλωση των ΜΒ.

Έκλεισα εβδομάδα από την αλλαγή F2G/Q και έχοντας αγοράσει 10€, έχω 1) 100ΜΒ από το καλωσόρισμα που λήγουν 26/5, 2) 1024ΜΒ από την αγορά των 10€ που λήγουν 27/5 και 3) 12GB από το κονέ.

Με ποια σειρά γίνεται η κατανάωση;

 

Αυτά που λήγουν πρώτα αλλά πρόσεχε αν σου μηδενιστεί το υπόλοιπο τα χάνεις όλα. Επίσης αν αγοράσεις πακέτο που λήγει μετά την ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου παίρνεις παράταση λήξης υπολοίπου μέχρι την ημερομηνία λήξης του πακέτου. Πάντα μία μέρα πριν λήξει το υπόλοιπο κάνεις τις ενέργειες για να μην γίνει κάτι απρόβλεπτο.

Edited by XP130TD
Χαρακτηρισμός εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα σοβαρά στη q ακόμα κρατάει ένα χρόνο ο παθητικός αριθμός?? Είχα την εντύπωση ότι όλοι οι παροχοι τα κατέβαζαν σιγά σιγά. Θεσσαλονίκη μένω θενκς πάντως
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο μενού χοτ ερωτήσεων της q αναγράφει αυτό.

 

Η φραγή εισερχομένων κλήσεων γίνεται στους 4 μήνες χωρίς ανανέωση υπολοίπου, δηλαδή 2 μήνες μετά την ημερομηνία που παραγράφηκε το υπόλοιπο σου και δεν μπορούσες πια να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις με χρέωση.

 

 

Άρα δεν ισχύει ο χρόνος αλλά 4μηνο (απλά οι υπόλοιποι του έκαναν 3μηνο)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο μενού χοτ ερωτήσεων της q αναγράφει αυτό.

 

Η φραγή εισερχομένων κλήσεων γίνεται στους 4 μήνες χωρίς ανανέωση υπολοίπου, δηλαδή 2 μήνες μετά την ημερομηνία που παραγράφηκε το υπόλοιπο σου και δεν μπορούσες πια να κάνεις εξερχόμενες κλήσεις με χρέωση.

 

 

Άρα δεν ισχύει ο χρόνος αλλά 4μηνο (απλά οι υπόλοιποι του έκαναν 3μηνο)

 

το επισημο βαση ανακοινωσεων της εταιριας ειναι 4μηνο εδω και πολυ καιρο.Και σε ορισμενους εδω στο φορουμ,ειδικα στις περιπτωσεις που ειχαν παρατημενες εντελως τις σιμ,εχει εφαρμοστεί κιόλας. Στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων,οι εισερχόμενες παραμένουν κανονικά για 13 μηνες + 5 μέρες μετά την τελευταία ανανέωση. Μετά κόβεται το νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Ανεπίσημα είναι 12μηνο. Εάν πιστευεις οτι σου λέμε ψέμματα, να φύγεις να πας αλλού :-P

 

Δεν φεύγω δεν πάω πουθενά εσάς πιστεύω! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αυτό με την επέκταση του χρόνου στο υπόλοιπο με ενεργοποίηση πακέτου, αν είναι κάπου γραμμένο στην Q? Στο site δεν βρήκα κάτι, λέει μόνο για λήξη στο δίμηνο. Είναι κάτι προσωρινό δηλαδή ή θα ισχύει από εδώ και πέρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αυτό με την επέκταση του χρόνου στο υπόλοιπο με ενεργοποίηση πακέτου, αν είναι κάπου γραμμένο στην Q? Στο site δεν βρήκα κάτι, λέει μόνο για λήξη στο δίμηνο. Είναι κάτι προσωρινό δηλαδή ή θα ισχύει από εδώ και πέρα;

 

Όχι, δεν αναφέρεται στην Q, αλλά ίσχυσε αποδεδειγμένα για αρκετούς μήνες και εξακολουθεί να ισχύει όπως αναφέρουν κάποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αυτό με την επέκταση του χρόνου στο υπόλοιπο με ενεργοποίηση πακέτου, αν είναι κάπου γραμμένο στην Q? Στο site δεν βρήκα κάτι, λέει μόνο για λήξη στο δίμηνο. Είναι κάτι προσωρινό δηλαδή ή θα ισχύει από εδώ και πέρα;
Δεν υπάρχει συμβόλαιο φίλε ούτε εξασφαλίζει το μέλλον. Οι εταιρείες κάνουν ότι θέλουν βάσει νόμου σε αυτές τις περιπτώσεις. Έτσι κι αλλιώς με απλή χρήση δεν γίνεται να βγάζεις δίμηνο με λιγότερα από 6€ που είναι η ελάχιστη ανανέωση. Αυτό αφορά ελάχιστους χρήστες που κάνουν ειδική χρήση της κινητής και έχουν υψηλό υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10€ και μου εδωσαν αλλα 10€ δωρο +1GB +3000' Q

Οποιος θελει λινκ για κονε, να μου στειλει pm

Περασα σχεδον τριμηνο απο την αρχικη ενεργοποιηση και τωρα εβαλα καρτα απο τοτε.

Καλη οικονομια (μαζι με το voip εννοειται)

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω κονε τον παλιο μου αριθμό με έναν νέο αριθμό, εάν ο νέος αριθμός δεν ξαναβάλει κάρτα, χάνω τα 12gb στον δικό μου (τον παλιο) αριθμό;
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κατι με το καθε ποτε πρεπει να κανεις ανανεωση χρονου ομιλιας για να μη διαγραφει το χρηματικο υπολοιπο σου?

 

Νομιζα οτι ηταν 2 μηνες αλλα εκανα τελευταια ανανεωση 9 μαρτιου και στην εφαρμογη αντι να μου λεει οτι ληγουν 9 μαιου μου λεει 30 μαιου (30 απριλιου αγορασα απλα ενα πακετο απο countdown offer)

 

παιζει να χει φαει κανα κολλημα η εφαρμογη?Και απο το site τα ιδια λεει παλι παντως

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Στην ημερομηνια ληξης του πακετου που αγορασες ληγει εφοσον αυτο ειναι μεταγενεστερο.
λαθος τα θυμαμαι?πως νομιζα οτι επρεπε καθε 2 μηνες να βαζεις λεφτα ανεξαρτητα αν εχεις αγορασει πακετο μετα..

 

το οποιο πακετο το πληρωσα κιολας με λεφτα που ειχα ηδη υπολοιπο μεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

anyway,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

λαθος τα θυμαμαι?πως νομιζα οτι επρεπε καθε 2 μηνες να βαζεις λεφτα ανεξαρτητα αν εχεις αγορασει πακετο μετα..

 

το οποιο πακετο το πληρωσα κιολας με λεφτα που ειχα ηδη υπολοιπο μεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

anyway,ευχαριστω!

 

Ίσχυε αυτό που γράφεις, εδώ και λίγο καιρό έχει αλλάξει (τίποτα επίσημο βέβαια, μπορεί να ξαναλλαξει) .

Link to comment
Share on other sites

Ίσχυε αυτό που γράφεις, εδώ και λίγο καιρό έχει αλλάξει (τίποτα επίσημο βέβαια, μπορεί να ξαναλλαξει) .
Πολυ καλο αυτο!

 

Ισχυει και για την f2g αραγε?

 

Γιατι εχω μια με αρκετα λεφτα μεσα που δεν μπορουσα να τα κανω τιποτα γιατι δεν την χρησιμοποιω απλα την συντηρω

 

Θα μπορουσα ετσι να μην ξαναβαλω λεφτα για τη 2μηνη 10ερη ανανεωση για πανω απο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...