Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μιλήσει με κατ/τα το σύστημα δεν τους αφήνει να το ανακυκλώσουν ,φαίνεται σαν κλειδωμένο λόγω του οτι εχει κλείσει πανω απο ενα χρονο, και δεν τους αφήνει να το ξανακυκλοφορήσουν,εχω μιλήσει και με τρεις διαφορετικούς εκπροσώπους της Wind τα ίδια.Επίσης και με το chat με τρεις διαφορετικούς υπαλλήλους που μιλησα τα ιδια....Εχω κάνει γραπτό αίτημα καμμία απάντηση....Δεν μου ανέφερε κανείς απο ολους οτι το νούμερο θα επανέλθει.....
Διάβασε σχόλιο #25246. Κινήσου διακριτικά όχι σε κατάστημα. Αφού το πήρε ένας σημαίνει ότι όλοι μπορούν να το πάρουν.

 

σωστα δεν μπορουν να το ξανακυκλοφορησουν ωστε να το παρει αλλος. Μονο εσυ μπορεις να το παρεις πισω......

 

Μία χαρά δίνουν τους αριθμούς. Επειδή όμως η q έχει λίγους συνδρομητές δεν έχει εξαντλήσει την αριθμοδότηση και κρατάει τους παλιούς αριθμούς αδιάθετους, εκτός αν είναι εύκολα νούμερα, υποθέτω.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Αυτο που εγραψα ειναι οτι απο τη ληξη και για 6 μηνες ο μονος που μπορει να παρει το νουμερο αυτο ειναι ο (πρωην υποτιθεται) κατοχος του. Μετά απο το 6μηνο μπορει να διατεθει σε οποιονδηποτε αλλον. Στην πραξη το νουμερο μπορει να περασει αρκετος καιρος για να δωθει σε αλλον.Απο τη στιγμη που ο φιλος το "εχασε" πριν 10 μερες μπορει να ζητησει νεα σιμ κανονικα και με το νομο. Η αλλη περιπτωση που αναφερεις δεν ειναι απαραιτητο να εμπιπτει στην ιδια κατηγορια. Αν η εταιρια μπορει να αποδωσει συγκεκριμενο αριθμο κατ'απαιτηση του συνδρομητη,εφ'οσον ειναι ελευθερος μια χαρα εγινε και στη συγκεκριμενη περιπτωση ανεξαρτητα αν τον ειχε ο ιδιος πριν ή οχι.

Θυμαμαι οτι η q επι infoquest αλλά και μετά έδινε αριθμο π.χ. σε ραδιοφωνικο σταθμο που να ταιριαζει μερος του με την συχνοτητα του,δηλ. συγκεκριμενο που βολευε τον πελατη.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έγραψε.

συγκεκριμένο καρτοκινητό της Q που εκλεισε στις 20/4/2020,μίλησα με το cc της Wind..
.

Αν κατάλαβα καλά έκλεισε σημαίνει ότι πέρασαν περίπου 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση. 2021 έχουμε.:lol:

Οπότε μετά από έναν χρόνο χάνει και το δικαίωμα επαναφοράς σε έξι μήνες που έγραψε και ο Βασίλειος.

Οπότε ο αριθμός θα μπορούσε πάλι διατεθεί, αφού τυπικά το νούμερο έχει καταργηθεί.

Οπότε ξεκινά η διαδικασία επαναφοράς λόγω καλής θέλησης της εταιρείας.

Αν βέβαια ο φίλος με τη λέξη ""έκλεισε"" εννοεί ότι υπήρξε διακοπή σύνδεσης.

Αν εννοεί κάτι άλλο, τότε εγώ δεν το κατάλαβα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έγραψε. .

Αν κατάλαβα καλά έκλεισε σημαίνει ότι πέρασαν περίπου 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση. 2021 έχουμε.:lol:

Οπότε μετά από έναν χρόνο χάνει και το δικαίωμα επαναφοράς σε έξι μήνες που έγραψε και ο Βασίλειος.

Οπότε ο αριθμός θα μπορούσε πάλι διατεθεί, αφού τυπικά το νούμερο έχει καταργηθεί.

Οπότε ξεκινά η διαδικασία επαναφοράς λόγω καλής θέλησης της εταιρείας.

Αν βέβαια ο φίλος με τη λέξη ""έκλεισε"" εννοεί ότι υπήρξε διακοπή σύνδεσης.

Αν εννοεί κάτι άλλο, τότε εγώ δεν το κατάλαβα.

 

Οχι διακοπή δεν υπήρξε ,απλα πέρασαν οι 13 μηνες και έκλεισε, σήμερα το πρωί συμπλήρωσα την φόρμα μέσα απο την εφαρμογή της Wind ,μετα απο 17 λεπτα μου ήρθε email τους που έλεγε οτι κάνοντας μια κλήση θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το καρτοκινητό μου .Πράγματι εκεί που πριν καλουσες το καρτοκινητό και ελεγε οτι ο αριθμός δεν υπάρχει, τώρα έλεγε οτι ο αριθμός εχει φραγή κλήσεων.Πήγα μετα σε κατ/μα της Wind έκανα και αντικατάσταση κάρτας sim (ειχε πλυθει μαζι με το κινητο στο πλυντηριο η παλιά) και μου είπαν οτι σε 2 με 3 εργασιμες θα ενεργοποιηθεί...ίδωμεν

Ευχαριστώ ολους σας για την βοήθειοα.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι διακοπή δεν υπήρξε ,απλα πέρασαν οι 13 μηνες και έκλεισε, σήμερα το πρωί συμπλήρωσα την φόρμα μέσα απο την εφαρμογή της Wind ,μετα απο 17 λεπτα μου ήρθε email τους που έλεγε οτι κάνοντας μια κλήση θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το καρτοκινητό μου .Πράγματι εκεί που πριν καλουσες το καρτοκινητό και ελεγε οτι ο αριθμός δεν υπάρχει, τώρα έλεγε οτι ο αριθμός εχει φραγή κλήσεων.Πήγα μετα σε κατ/μα της Wind έκανα και αντικατάσταση κάρτας sim (ειχε πλυθει μαζι με το κινητο στο πλυντηριο η παλιά) και μου είπαν οτι σε 2 με 3 εργασιμες θα ενεργοποιηθεί...ίδωμεν

 

Ευχαριστώ ολους σας για την βοήθειοα.

Δεν καταλαβαίνω την ημερομηνία. 20/4/2020 ή 2021 έκλεισε τους 13 μήνες???. Χάσαμε το μέτρημα με την καραντίνα.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πάντως στην εταιρεία που βοήθησε να επαναποκτηθει ο αριθμός.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπήρχε άλλο ενδεχόμενο, από τη στιγμή που δεν τον είχε άλλος; Να πουλήσουν δεν θέλουν; Είναι σαν να λες μπράβο σε έναν πωλητή που εξυπηρέτησε έναν πελάτη...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπήρχε άλλο ενδεχόμενο, από τη στιγμή που δεν τον είχε άλλος; Να πουλήσουν δεν θέλουν; Είναι σαν να λες μπράβο σε έναν πωλητή που εξυπηρέτησε έναν πελάτη...

 

Sent from my Galaxy S10e

Το σκεπτικό σου είναι σωστό, έχουμε συναντήσει όμως περιπτώσεις κατά τις οποίες εταιρείες, για διάφορες υποθέσεις, ταλαιπωρούν τους πελάτες με πολλή γραφειοκρατία.

Γι αυτό το ανέφερα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πραγματικά άσχετο με αυτές τις περιπτώσεις. Αν σου τύχει κάτι από αυτά (φορητότητα, αλλαγή sim με τη νέα διαδικασία) η ίδια εταιρεία θα σε καθυστερήσει πολύ...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πάντως στην εταιρεία που βοήθησε να επαναποκτηθει ο αριθμός.

 

Μου ειπαν χθες απο το κατ/μα οτι θα ενεργοποιηθει σε 2 με 3 εργάσιμες ...θα δουμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν καταλαβαίνω την ημερομηνία. 20/4/2020 ή 2021 έκλεισε τους 13 μήνες???. Χάσαμε το μέτρημα με την καραντίνα.:lol:

 

μιλαμε για το 2020

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν χθες απο το κατ/μα οτι θα ενεργοποιηθει σε 2 με 3 εργάσιμες ...θα δουμε...

 

 

Μακάρι να ενεργοποιηθεί σύντομα, αλλά κάτι οι πασχαλινές μέρες κάτι οι συχνές καθυστερήσεις στο συγκεκριμένο θέμα, να ετοιμάζεσαι για υπομονή.

Παρόμοιο θέμα ανέφερε άλλος συμφορουμίτης λίγες μέρες πριν και τράβηξε μεγάλη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα απο βιασυνη λοιπον νομιζα οτι εληξε προσφατα. Αλλα και παλι οπως ειπα παραπανω αν ζητησει καποιος συγκεκριμενο νουμερο,η q απο παλια το εξετάζει το θεμα. Οποτε απο τη στιγμη που δεν αποδοθηκε αλλου δεν ηταν προβλημα γι'αυτους να στο ξαναδωσουν.Κι ευτυχως που λειτουργησαν σωστα αυτη τη φορα.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ενεργοποιηθεί σύντομα, αλλά κάτι οι πασχαλινές μέρες κάτι οι συχνές καθυστερήσεις στο συγκεκριμένο θέμα, να ετοιμάζεσαι για υπομονή.

Παρόμοιο θέμα ανέφερε άλλος συμφορουμίτης λίγες μέρες πριν και τράβηξε μεγάλη καθυστέρηση.

Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση.Εγω είμαι αυτος που λές φιλε μου.Ναι μου αλλάξανε τα φώτα στη κοροιδία.Από μέρα σε μέρα 8 μέρες συνεχώς... :mad:Μακάρι το παληκάρι να ξεμπλέξει νωρίτερα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Ανάσταση.Εγω είμαι αυτος που λές φιλε μου.Ναι μου αλλάξανε τα φώτα στη κοροιδία.Από μέρα σε μέρα 8 μέρες συνεχώς... :mad:Μακάρι το παληκάρι να ξεμπλέξει νωρίτερα.

 

Ξέρω την περιπέτειά σου (και ποιος δεν την έχει διαβάσει, άλλωστε, από όσους παρακολουθούν το νήμα), και μου έκανε εντύπωση ότι ο lefkaditis δεν σε ανέφερε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω την περιπέτειά σου (και ποιος δεν την έχει διαβάσει, άλλωστε, από όσους παρακολουθούν το νήμα), και μου έκανε εντύπωση ότι ο lefkaditis δεν σε ανέφερε.

 

Πραγματικά δεν το θυμάμαι, σήμερα το μεσημέρι μίλησα με ενα αλλο κατ/μα Wind,μου είπανε οτι δεν μπορούν να δουν το αίτημα "(βλέπουν οτι ο αριθμός δεν είναι ενεργοποιημένος)γιατι το αίτημα έγινε σε άλλο κατ/μα, εξήγησα την διαδικασία που ακολούθησα και μου είπανε οτι θα ενεργοποιηθεί ο αριθμός. Πάντως σε περίπτωση που δεν γίνει κάτι μέχρι αύριο Μεγάλο Σάββατο ,μου είπανε την Τετάρτη να πάω στο κατ/μα που έγινε το αίτημα για να επισπεύσουν την διαδικασία ενεργοποίησης.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν το θυμάμαι, σήμερα το μεσημέρι μίλησα με ενα αλλο κατ/μα Wind,μου είπανε οτι δεν μπορούν να δουν το αίτημα "(βλέπουν οτι ο αριθμός δεν είναι ενεργοποιημένος)γιατι το αίτημα έγινε σε άλλο κατ/μα, εξήγησα την διαδικασία που ακολούθησα και μου είπανε οτι θα ενεργοποιηθεί ο αριθμός. Πάντως σε περίπτωση που δεν γίνει κάτι μέχρι αύριο Μεγάλο Σάββατο ,μου είπανε την Τετάρτη να πάω στο κατ/μα που έγινε το αίτημα για να επισπεύσουν την διαδικασία ενεργοποίησης.

 

Διάβασε τα posts του giorgos1966 στις προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τα μελη που με καθοδηγησαν να μεταφερω το τηλεφωνο της φιλης μου στην Q

 

 

Ενημερωνω Συνολικο Κοστος : 12 E

χρονος μεταφορας 5'

 

Υπολοιπο λογαριασμου 3 και κατι αφου βαλαμε προγραμμα με 8 και κατι ευρω σαν χρονο ομιλιας

 

Κερδος διπλο απο την μεταφορα η προσθηκη αλλων 12 GB στο κινητο της και αλλα 12 σε εμενα απο το Q kone

σας ευχαριστβ ολους θερμα και σας ευχομαι καλη Ανασταση!

 

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τα μελη που με καθοδηγησαν να μεταφερω το τηλεφωνο της φιλης μου στην Q

 

 

 

 

 

Ενημερωνω Συνολικο Κοστος : 12 E

 

χρονος μεταφορας 5'

 

 

 

Υπολοιπο λογαριασμου 3 και κατι αφου βαλαμε προγραμμα με 8 και κατι ευρω σαν χρονο ομιλιας

 

 

 

Κερδος διπλο απο την μεταφορα η προσθηκη αλλων 12 GB στο κινητο της και αλλα 12 σε εμενα απο το Q kone

 

σας ευχαριστβ ολους θερμα και σας ευχομαι καλη Ανασταση!

 

 

 

:):):):)

Δώσε βάσει στα καουντντάουν και δοκίμασε voipalot.com ώστε να καλύπτεις κενά αν υπάρχουν στις προσφορές. Καλή διαμονή.
Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιηθει το 5G στην Q;

Εχω iphone 12 και με το τελευταιο update διαβαζω οτι εμφανιστηκε η επιλογη του δικτυου με Wind αλλα με Q ακομα τιποτα…

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιηθει το 5G στην Q;

 

Εχω iphone 12 και με το τελευταιο update διαβαζω οτι εμφανιστηκε η επιλογη του δικτυου με Wind αλλα με Q ακομα τιποτα…

Μάλλον όχι, εύχομαι, για να μην ανεβάσει τιμές. Δεν νομίζω να είναι απαραίτητο αφού δεν υπάρχει πακέτο με απεριόριστα. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά κι εσύ με τέτοια ακριβή συσκευή στην Q?:lol: Με 1-2 γβ τον μήνα ούτε καν μία ταινία δεν μπορείς να κατεβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εε ενταξει, με καλυπτει οικονομικα, δε μιλαω πολυ στο τηλεφωνο και συμφερει. Παντα εχω καρτα μεχρι που λιγει. Γιατι να χρεωνομαι παραπανω; Παντα περνω ενα δυνατο κινητο και το κραταω μεχρι να το σπασω η να σταματησει να βγαζει updates.

Δε τρελενομαι αλλα θα ηθελα να εχω 5G εφοσον το υποστηριζει η συσκευη μου…

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους του νήματος!

Εύχομαι υγεία, πολλές χαρές και ότι καλύτερο για σας και τις οικογένειες σας!

 

Προσωπικά σας ευχαριστώ όλους για όσα μας έχετε μάθει εδώ μέσα και για τη διαδικτυακή παρέα!

Είσαστε super!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι, εύχομαι, για να μην ανεβάσει τιμές. Δεν νομίζω να είναι απαραίτητο αφού δεν υπάρχει πακέτο με απεριόριστα. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά κι εσύ με τέτοια ακριβή συσκευή στην Q?:lol: Με 1-2 γβ τον μήνα ούτε καν μία ταινία δεν μπορείς να κατεβάσεις.

 

Γιατι να μην εχει; Αφου ειναι το ιδιο δικτυο με wind!

Το 4g δηλαδη πως το εδωσε; Επισης εχει ανεβασει εμμεσα χρεωσεις με το κερατιατικο 2€ που σου τραβαει καθε δυο μηνες. Αυτο μεσα στο 2021 θα γινει καθε μηνα (μεγαλο νταβατζιλικι)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το 1,7 για το μπονους,μπορεις να το αποφυγεις με ανανεωση ως 11 ευρω online.
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το 1,7 για το μπονους,μπορεις να το αποφυγεις με ανανεωση ως 11 ευρω online.

 

Παντα κανω 12€ και τα τραβαει καθε φορα. Αν κανω με 11€ λες οτι δε το ενεργοποιει;;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...