Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρίτη ημέρα από την αλλαγή της sim από f2g σε Q και εξακολουθεί να μην εμφανίζεται το R (roaming), όπως στα άλλα καρτοκινητά.

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα προχθές ΔΕ 26/4 και έγραψα τη διαδικασία. Διάβασε λίγα προηγούμενα posts.

 

παιδια πως μπορει να ερθει καποιος στην Q διατηρωντας το νουμερο της....??

 

Η ερωτηση μου ειναι πολυ συγκεκριμενη!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορει να ερθει καποιος στην Q διατηρωντας το νουμερο της....??

 

Η ερωτηση μου ειναι πολυ συγκεκριμενη!

 

Και η απάντησή μου ήταν πολύ συγκεκριμένη. Παρατηρώ όμως ότι τώρα άλλαξες την ερώτηση και ενώ προηγουμένως έγραψες από F2g σε Q, τώρα γράφεις γενικά "να έρθει κάποιος στην Q".

Αποφάσισε τι θέλεις και τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορει να ερθει καποιος στην Q διατηρωντας το νουμερο της....??

 

 

 

Η ερωτηση μου ειναι πολυ συγκεκριμενη!

Αν έχεις f2go πας σε ένα κατάστημα wind και σου δίνει μια νέα σιμ Q με το ίδιο νούμερο δωρεάν

0787fcf694953598bb8bd8aa86ded961.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν Αλλαξα ουτε ρωτησα κατι διαφορετικο

 

 

Ρωτησα και Ρωταω.....πως μπορει καποιος που ειναι στην F2Go μπορει να ερθει στην Q διατηρωντας το νουμερο του (ουτε αλλαξα ουτε επεξεργαστηκα ουτε ρωτησα κατι αλλο)

 

αυτο που ξερω οτι ισχυε απο εμενα που το εκανα πριν 8 μηνες ειναι να ζηταει ενα 30 ευρω η WIND για την οποια μετατροπη!!!!!

 

Εσυ εξακολουθεις να μου προωθεις τα ποσταρισματα σου θελωντας να λαβεις δε ξερω τι.........μη δινοντας σε εμενα προσωπικα Απαντηση

 

Ξερει κανεις παιδια ποσο ειναι το κοστος ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας λιγο.....

 

Φιλη μου θελει να ερθει απο F2GO στην KIOY διατηρωντας το νουμερο της ......

 

Τι επιλογες εχει....οσον αφορα το χαμηλοτερο δυνατο κοστος???

 

:):):):)

 

παιδια πως μπορει να ερθει καποιος στην Q διατηρωντας το νουμερο της....??

 

Η ερωτηση μου ειναι πολυ συγκεκριμενη!

 

Ξαναλέω ότι άλλη είναι η ερώτηση στο 1ο και άλλη στο 2ο post.

Η απάντηση στο 1ο είναι ότι δεν κοστίζει τίποτε και γίνεται αμέσως η ενεργοποίηση σε έα κατάστημα της Wind (επαναλαμβάνω όσα έγραψα προχθές επειδή ζητάς μασημένη τροφή και δεν θέλεις να διαβάσεις).

Η απάντηση στο 2ο, δηλαδή από άλλη εταιρεία στην Q είναι διαφορετική, έχει κόστος 30€, αν θυμάμαι καλά, και χρειάζεται διαφορετική ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Από f2g προς Q : πας σε κατάστημα και ζητάς δωρεάν αλλαγή σε κιου.

 

Από άλλη εταιρία προς Q : μπαίνεις στο σάιτ της κιου και κάνεις ΔΩΡΕΑΝ αίτηση φορητότητας. Στην αίτηση θα αγοράσεις και χρονο ομιλίας 10€ που θα μπουν στο κιου.

 

Εάν έχεις περισσοτερες απορίες, στείλε ένα e-mail στην wind και θα σου τις απαντήσουν. Έχει παρατηρηθει ότι μερικά καταστήματα χρεώνουν αυθαίρετα την συγκεκριμένη υπηρεσία, ενώ δεν θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη ημέρα από την αλλαγή της sim από f2g σε Q και εξακολουθεί να μην εμφανίζεται το R (roaming), όπως στα άλλα καρτοκινητά.

Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Θέμα συσκευής είναι, μερικές συσκευές αναγνωρίζουν το national roaming κι δεν δείχνουν το R.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα συσκευής είναι, μερικές συσκευές αναγνωρίζουν το national roaming κι δεν δείχνουν το R.

 

Ευχαριστώ, για τη λύση της απορίας μου, δεδομένου ότι το κινητό λειτουργεί κανονικά με τη νέα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση στο θεμα της μεταφορας του τηλεφωνου στην Q

To εχω διαβιβασει και θα ενημερωσω για την εκβαση της πορειας! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επιτέλους μετα από μία εβδομάδα, που ειχα παραλαβει τη νεα sim, με πηρανε και με συνδέσανε. Τουλάχιστον κανανε δωρο για 7 ημέρες 3GB...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αν ενεργοποιήσω την προσφορά αυτή σε καρτοκινητό Q όπου λήγει ο χρόνος ομιλίας στις 10/5/2021, θα παραταθεί η διάρκεια του χρόνου ομιλίας για τον επόμενο μήνα ή όχι?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

αν ενεργοποιήσω την προσφορά αυτή σε καρτοκινητό Q όπου λήγει ο χρόνος ομιλίας στις 10/5/2021, θα παραταθεί η διάρκεια του χρόνου ομιλίας για τον επόμενο μήνα ή όχι?:blink:

Όλες οι προσφορές της Q παρατείνουν την ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου έως την ημερομηνία λήξης του πακέτου, αν το υπόλοιπο λήγει πριν την λήξη του πακέτου. Καλό είναι να γίνεται μία ημέρα πριν, για να μην χαθούν χρήματα από κάποιο ίσως κόλλημα του συστήματος.

 

 

Καλημέρα. Επιτέλους μετα από μία εβδομάδα, που ειχα παραλαβει τη νεα sim, με πηρανε και με συνδέσανε. Τουλάχιστον κανανε δωρο για 7 ημέρες 3GB...

 

Καλό θα είναι να προσέχεις να μην πέσεις στην ανάγκη τους πάλι.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι προσφορές της Q παρατείνουν την ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου έως την ημερομηνία λήξης του πακέτου, αν το υπόλοιπο λήγει πριν την λήξη του πακέτου. Καλό είναι να γίνεται μία ημέρα πριν, για να μην χαθούν χρήματα από κάποιο ίσως κόλλημα του συστήματος.

 

Οκ, σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενεργοποίησα το καουντάουν όφερ σε έναν φίλο μου, και τα 286 mb που είχε υπόλοιπο φαίνεται παρατάθηκαν, ενώ στην πραγματικότητα έληγαν στις 29/04 διότι λέει 0 mb λήγουν στις 29/04 και έχει τώρα 286+3072 mb του καουντάουν=3358 mb. Ενώ τα λεπτά ομιλίας προς όλους λήγουν 29/04. Δεν πήραν παράταση. Λεπτά και mb είναι από το 1500+2 gb με 10.40 ευρώ για 28 μέρες.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενεργοποίησα το καουντάουν όφερ σε έναν φίλο μου, και τα 286 mb που είχε υπόλοιπο φαίνεται παρατάθηκαν, ενώ στην πραγματικότητα έληγαν στις 29/04 διότι λέει 0 mb λήγουν στις 29/04 και έχει τώρα 286+3072 mb του καουντάουν=3358 mb. Ενώ τα λεπτά ομιλίας προς όλους λήγουν 29/04. Δεν πήραν παράταση. Λεπτά και mb είναι από το 1500+2 gb με 10.40 ευρώ για 28 μέρες.

 

Καμμιά φορά η ενημέρωση αργεί λίγα λεπτά. Πάρε το 1225 και άκουσε για πιο σίγουρα. Δεν γίνεται αυτό που λες.

Επίσης δεν υπάρχει παράταση στα λεπτά. Αυτά που λήγουν 29 θα λήξουν ότι και να γίνει και θα αρχίσει η κατανάλωση του επόμενου πακέτου. Τα πακέτα της Q (εκτός q Star) δεν έχουν rollover.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει,προσπάθησα να ανακυκλώσω ενα συγκεκριμένο καρτοκινητό της Q που εκλεισε στις 20/4/2020,μίλησα με το cc της Wind....αλλά τζίφος...προσπάθησα απο τρια διαφορετικά μαγαζιά να το επαναφέρω αλλά απέτυχα....Ηθελα να ήξερα οσα νούμερα κλείνουν χάνονται τελειωτικά και δεν βγαίνουν ξανά πρός διάθεση και μετα την παρέλευση ενός χρόνου? Ποια είναι η τακτική του/των δικτυων πάνω σε αυτο το θέμα?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσε εντός 6 μηνών να το ζητήσεις από τον αρχικό πάροχο.

Αν είναι 693 690 ή 699 θα το ζητήσεις από την WIND.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσε εντός 6 μηνών να το ζητήσεις από τον αρχικό πάροχο.

Αν είναι 693 690 ή 699 θα το ζητήσεις από την WIND.

 

οκ αυτό το ξέρω ,εγώ αλλο ρώτησα, αν περάσει ενας χρόνος απο την λήξη του ο αριθμός χάνεται, σβήνει και θα διατεθεί ποτέ ξανά?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

οκ αυτό το ξέρω ,εγώ αλλο ρώτησα, αν περάσει ενας χρόνος απο την λήξη του ο αριθμός χάνεται, σβήνει και θα διατεθεί ποτέ ξανά?
Κάποιος φίλος το πήρε πίσω μετά από χρόνια. Στείλε μήνυμα στο τσατ αφού γράψεις πρώτα "Θέλω εκπρόσωπο" για να μην χάνεις την ώρα σου με το μποτ.

Αν είσαι τυχερός και δεν το έχει πάρει άλλος (σίγουρο σχεδόν), θα επανέλθει στην ζωή στο όνομα του κατόχου, αφού ακολουθηθεί η διαδικασία νέου αριθμού. Μην ξεχάσεις το κονέ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάπου είχα διαβάσει ότι εάν ξαναβγεί στην κυκλοφορία θα είναι μετά από 5-6 χρόνια. Μόνο η wind μπορεί να σου απαντήσει στην ερώτηση σου. Στείλε τους e-mail.
Link to comment
Share on other sites

ο βασιλειος απαντησε παραπανω. Μεσα σε 6 μηνες απο την ληξη υποχρεουνται να σου εκδωσουν νεα σιμ. Μετα εχουν δικαιωμα να τον διαθεσουν παλι. Αν στην πραξη περναει μεγαλυτερο διαστημα για την επαναδιαθεση ειναι θεμα του παροχου.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος το πήρε πίσω μετά από χρόνια. Στείλε μήνυμα στο τσατ αφού γράψεις πρώτα "Θέλω εκπρόσωπο" για να μην χάνεις την ώρα σου με το μποτ.

Αν είσαι τυχερός και δεν το έχει πάρει άλλος (σίγουρο σχεδόν), θα επανέλθει στην ζωή στο όνομα του κατόχου, αφού ακολουθηθεί η διαδικασία νέου αριθμού. Μην ξεχάσεις το κονέ.

 

Εχω μιλήσει με κατ/τα το σύστημα δεν τους αφήνει να το ανακυκλώσουν ,φαίνεται σαν κλειδωμένο λόγω του οτι εχει κλείσει πανω απο ενα χρονο, και δεν τους αφήνει να το ξανακυκλοφορήσουν,εχω μιλήσει και με τρεις διαφορετικούς εκπροσώπους της Wind τα ίδια.Επίσης και με το chat με τρεις διαφορετικούς υπαλλήλους που μιλησα τα ιδια....Εχω κάνει γραπτό αίτημα καμμία απάντηση....Δεν μου ανέφερε κανείς απο ολους οτι το νούμερο θα επανέλθει.....

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

σωστα δεν μπορουν να το ξανακυκλοφορησουν ωστε να το παρει αλλος. Μονο εσυ μπορεις να το παρεις πισω. Στη φορμα επικοινωνιας δοκιμασες? κανονικα θα πρεπει να παραθεσεις και τον αντιστοιχο κανονισμο της εεττ. Αν μπορεσω θα το κοιταξω το απογευμα,για να γραψω ακριβως που αναφερεται. Κανε μια αναζητηση στη σελιδα της ΕΕΤΤ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...