Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στης μητέρας μου έδωσε τα γιγα τζάμπα για τρεις μήνες. Μόνο που έχει κινητό με πλήκτρα
Link to comment
Share on other sites

Ενας μήνας είναι, υπομονή... ;)

 

Αυτό που δεν τους ρώτησα είναι αν στο μήνα αυτό θα είναι κομμένο ή θα πληρώνω το πάγιο όπως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τζάμπα;

 

ναι όλα τσάμπα και στους 2 αριθμούς. Δεν κάνουμε κατανάλωση καθόλου

200 μας έδωσε 200 μείνανε. Κανένας δε πηρε ούτε ένα τηλ

Μόνο τα MB τρώμε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

ναι όλα τσάμπα και στους 2 αριθμούς. Δεν κάνουμε κατανάλωση καθόλου

200 μας έδωσε 200 μείνανε. Κανένας δε πηρε ούτε ένα τηλ

Μόνο τα MB τρώμε

Έχεις καιρό να βάλεις κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

βάζω κάθε 2 με 3 μήνες γιατί έχω τα γίγα από το κονε

 

Είναι διαφορετικά τηλ. Απλά λόγω καραντίνας δε τα χρησιμοποιούμε. ....

 

Αλλιως είναι να είναι σε καφετέρεις κλπ κι αλλιως να έχεις όλη μέρα το wifi

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις ελαβα μία νεα καρτα sim επειδη η παλια που ειχα ειχε προβλημα.Την εβαλα στη συσκευη αλλα δεν εχω συνδεση. Απο το chat της Q μου ειπανε οτι θα μου κανουνε κληση να ενεργοποιηθει. Πόσος χρονος χρειάζεται; Πρεπει να παρω εγω καπου τηλεφωνο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μολις ελαβα μία νεα καρτα sim επειδη η παλια που ειχα ειχε προβλημα.Την εβαλα στη συσκευη αλλα δεν εχω συνδεση. Απο το chat της Q μου ειπανε οτι θα μου κανουνε κληση να ενεργοποιηθει. Πόσος χρονος χρειάζεται; Πρεπει να παρω εγω καπου τηλεφωνο;

 

Κάνε μια κλήση στο 1225.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να παρω γιατι δεν εχω συνδεση απο τη συσκευη

Πηρα το 13800 και μου ειπαν θα με καλέσουν αυτοι για ταυτοποιηση των στοιχειων μου. Για να δουμε.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να παρω γιατι δεν εχω συνδεση απο τη συσκευη

Πηρα το 13800 και μου ειπαν θα με καλέσουν αυτοι για ταυτοποιηση των στοιχειων μου. Για να δουμε.

Exει περασει 1 24ωρο σχεδον από την ώρα που εβαλα τη νεα sim, τους ξαναπήρα τηλέφωνο και ακόμα περιμενω να την ενεργοποιησουν.:mad: Δε μπορώ να καταλάβω,τόσο δύσκολο ειναι να την ενεργοποιήσουν;Τοσο χρονοβόρα διαδικασία; Απαράδεκτοι.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Exει περασει 1 24ωρο σχεδον από την ώρα που εβαλα τη νεα sim, τους ξαναπήρα τηλέφωνο και ακόμα περιμενω να την ενεργοποιησουν.:mad: Δε μπορώ να καταλάβω,τόσο δύσκολο ειναι να την ενεργοποιήσουν;Τοσο χρονοβόρα διαδικασία; Απαράδεκτοι.
Δυστυχώς με τον νέο νόμο για την προστασία των προσωπικών δεδομένων, απαιτείται τέτοια ταυτοποίηση, με ηχογράφηση της κλήσης.

Σκέψου ότι χρειάζονται τουλάχιστον 5' για κάθε συνδρομητή από ειδικευμένο υπάλληλο και πόσοι υπάρχουν κάθε μέρα.

Έχω ακούσει για μία βδομάδα αναμονή τώρα με τον κορωνοϊό. Να έχεις τουλάχιστον μαζί σου την κάρτα γιατί χρειάζεται ο αριθμός της όταν καλέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τον νέο νόμο για την προστασία των προσωπικών δεδομένων, απαιτείται τέτοια ταυτοποίηση, με ηχογράφηση της κλήσης.

Σκέψου ότι χρειάζονται τουλάχιστον 5' για κάθε συνδρομητή από ειδικευμένο υπάλληλο και πόσοι υπάρχουν κάθε μέρα.

Έχω ακούσει για μία βδομάδα αναμονή τώρα με τον κορωνοϊό. Να έχεις τουλάχιστον μαζί σου την κάρτα γιατί χρειάζεται ο αριθμός της όταν καλέσουν.

Eχω βγαλει την παλια και εβαλα την νεα στη συσκευη. Απο τη συσκευή με τη νεα sim δε θα με καλέσουν;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eχω βγαλει την παλια και εβαλα την νεα στη συσκευη. Απο τη συσκευή με τη νεα sim δε θα με καλέσουν;
Σε γνωστό κάλεσαν σε άλλον αριθμό. Μήπως σε καλούν στην παλιά?

Ρώτησε σε ένα κατάστημα. Πάρε τηλέφωνο.

Βάλε και τις δύο κάρτες σε συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστό κάλεσαν σε άλλον αριθμό. Μήπως σε καλούν στην παλιά?

Ρώτησε σε ένα κατάστημα. Πάρε τηλέφωνο.

Βάλε και τις δύο κάρτες σε συσκευές.

Τους ξανα πηρα φιλε μου και μου ειπαν παλι τα ιδια...θα σας παρουμε το συντομότερο.Περασαν τόσες ωρες και τους εξηγησα ότι δεν εχω τηλεφωνο. Τωρα από Δευτέρα; Να βάλω στην θεση 2 την παλιά καρτα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τους ξανα πηρα φιλε μου και μου ειπαν παλι τα ιδια...θα σας παρουμε το συντομότερο.Περασαν τόσες ωρες και τους εξηγησα ότι δεν εχω τηλεφωνο. Τωρα από Δευτέρα; Να βάλω στην θεση 2 την παλιά καρτα;

 

Βαλτην γιατί χάνουν λίγο εκεί πέρα. Ποτέ δεν ξέρεις τι σκέφτονται. Να μην σου πουν ότι έπαιρναν και δεν το σήκωνες. Εκεί δουλεύουν και Σαββατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτην γιατί χάνουν λίγο εκεί πέρα. Ποτέ δεν ξέρεις τι σκέφτονται. Να μην σου πουν ότι έπαιρναν και δεν το σήκωνες. Εκεί δουλεύουν και Σαββατοκύριακο.

Τους έδωσα και σταθερό.Θα δω από αύριο.Παντως επιμένω ότι είναι απαράδεκτοι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τους έδωσα και σταθερό.Θα δω από αύριο.Παντως επιμένω ότι είναι απαράδεκτοι.
Όλοι απαράδεκτοι είναι. Πάμε στην Q για οικονομία και όχι για την εξυπηρέτηση πελατών που δεν θα χρειαστεί σχεδόν ποτέ στην πράξη. Μην χάνεις την ψυχραιμία σου.

Εδώ υπάρχουν όλες οι πληροφορίες για να μην πέφτεις στην ανάγκη τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν λέει ότι το χρηματικό μου υπόλοιπο λήγει στις 25/5, αυτό τι σημαίνει;

 

1) Θα το έχω διαθέσιμο μέχρι ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ την ημέρα μέχρι τις 23:59, και θα λήξει στις 12 το βράδυ όταν πάμε 26/5;

2) Θα είναι διαθέσιμο μέχρι και την ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ μέρα, δηλαδή στις 24/5 στις 23:59, και θα λήξει στις 12 το βράδυ όταν πάμε 25/5;

 

Δηλαδή στην ουσία αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν στις 25/5 θα είναι διαθέσιμο ή όχι. Ρωτάω γιατί κυνηγάω προσφορές και μου έχει μείνει ένα μεγάλο ποσό μέσα, αλλά πάντα φρόντιζα να κάνω ανανέωση 2-3 μέρες νωρίτερα και όχι τελευταία στιγμή, και θέλω να δω αν μπορώ να το καθυστερώ όσο γίνεται χωρίς να χάσω τα χρήματα.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο θα λήξει 25 μαϊου 23:59:59

Όμως για να είσαι 100% σίγουρος φρόντισε να ανανεώσεις την προηγούμενη ημέρα για να είσαι καλυμμένος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο θα λήξει 25 μαϊου 23:59:59

Όμως για να είσαι 100% σίγουρος φρόντισε να ανανεώσεις την προηγούμενη ημέρα για να είσαι καλυμμένος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγοράζοντας πακέτο πριν λήξει το υπόλοιπο χρημάτων, δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης των χρημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Όλοι απαράδεκτοι είναι. Πάμε στην Q για οικονομία και όχι για την εξυπηρέτηση πελατών που δεν θα χρειαστεί σχεδόν ποτέ στην πράξη. Μην χάνεις την ψυχραιμία σου.

Εδώ υπάρχουν όλες οι πληροφορίες για να μην πέφτεις στην ανάγκη τους.

Καλησπέρα σας. Το σήριαλ συνεχίστηκε και σήμερα. Παρ όλο που τους τα "έχωσα" σήμερα με έντονο τόνο, για την απαράδεκτη αδιαφορία τους εδω και 3 ημέρες, με το να μου λένε: «το συντομότερο θα σας καλεσουμε για ταυτοποιηση και ενεργοποίηση..»πάει και η σημερινή. Δεν ιδρώνει το αυτάκι τους. Βέβαια εβαλα πάλι και την παλια καρτα, τουλαχιστον να κάνω καποια τηλέφωνα εστω και με το υπάρχον πρόβλημα.:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το σήριαλ συνεχίστηκε και σήμερα. Παρ όλο που τους τα "έχωσα" σήμερα με έντονο τόνο, για την απαράδεκτη αδιαφορία τους εδω και 3 ημέρες, με το να μου λένε: «το συντομότερο θα σας καλεσουμε για ταυτοποιηση και ενεργοποίηση..»πάει και η σημερινή. Δεν ιδρώνει το αυτάκι τους. Βέβαια εβαλα πάλι και την παλια καρτα, τουλαχιστον να κάνω καποια τηλέφωνα εστω και με το υπάρχον πρόβλημα.:mad:
Έπεσες στην περίπτωση. Γνωστός έμεινε μία βδομάδα χωρίς κινητό και ανησύχησαν πολλοί και παραλίγο να πάνε αστυνομία.

Δοκίμασες να καθαρίσεις τις επαφες του τσιπ με μία γομολαστιχα η κάτι παρόμοιο?

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας πακέτο πριν λήξει το υπόλοιπο χρημάτων, δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης των χρημάτων;
Η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου ανανεώνεται όταν κάνεις ανανέωση (βάλεις κάρτα δηλαδή)

 

ΔΕΝ έχει σχέση με κανένα πακέτο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου ανανεώνεται όταν κάνεις ανανέωση (βάλεις κάρτα δηλαδή)

 

ΔΕΝ έχει σχέση με κανένα πακέτο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πριν λίγο καιρό κάποιοι έγραφαν ότι ενώ σε 1 μέρα έληγαν τα χρήματα τους, αγόρασαν πακετο και η ημερομηνία λήξης των χρημάτων άλλαξε για 1 μήνα παραπερα.

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία λήξης του υπόλοιπου ανανεώνεται όταν κάνεις ανανέωση (βάλεις κάρτα δηλαδή)

 

ΔΕΝ έχει σχέση με κανένα πακέτο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάβασε μερικά ποστ πιο πάνω για να αλλάξεις γνωμη. Υπάρχει βέβαια η πιθανότητα να έληξε εχτές αυτό (η επέκταση), την Δευτέρα που θα το επαναλάβω θα πω με σιγουριά ότι δούλεψε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όλοι δίκαιο έχετε.

 

Βάζοντας κάρτα ανανεώνεται το υπόλοιπο ( = αυξάνεται και λήγει σε δύο μήνες).

 

Αγοράζοντας πακέτο με το υπόλοιπο που έχεις, μειώνεται το υπόλοιπο (!) και η ημερομηνία λήξης του μετατίθεται έτσι, ώστε να μην λήξει όσο είναι ενεργό το πακέτο που τώρα λήγει σε ~ένα μήνα.

 

Στην πρώτη περίπτωση έχουμε ανανέωση. Στη δεύτερη παράταση.

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...