Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100 γιγα τον μήνα για χρήση από κινητό; Αλήθεια; Και είσαι μέσος χρήστης; Δηλαδή εγώ με 6 λογαριασμούς email ανοικτά social, twitter cloud drives γιατί χρειάζομαι το πολύ 2-3 γιγα τον μήνα; Κόψε λίγο την υπερβολή γιατί βλάπτει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγαπητέ φίλε Αλέξιε διαφωνώ.

Πλέον τα κινητά τηλέφωνα είναι υπολογιστές συνεπώς και μόνο με αυτό η κατανάλωση δεδομένων είναι όμοια με έναν υπολογιστή. Το ανέφερα σε άλλο θέμα, μόνο τις αναβαθμίσεις στα app να κάνεις/ μήνα έφαγες 20gb.

Το ότι μας έχουν υπόδουλους στα 1 και 2gb λογικό είναι εσύ να περιορίζεις την χρήση του, αφού δεν σου προσφέρουν τίποτα καλύτερο.

Πως ακριβώς ξοδεύεις 2-3gb σε cloud όταν μια φωτογραφία και ένα βίντεο τα καλύπτουν γι πλάκα?

Link to comment
Share on other sites

ποια υπερβολή πλάκα κάνεις

εσύ πόσα καταναλώνεις σε wifi ?

μια ταινία να δω στο ertflix στην τηλεόραση δεν φτάνουν την ημέρα και μου λες τον μήνα

.......

ευγενικά πάντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητέ φίλε Αλέξιε διαφωνώ.

 

Πλέον τα κινητά τηλέφωνα είναι υπολογιστές συνεπώς και μόνο με αυτό η κατανάλωση δεδομένων είναι όμοια με έναν υπολογιστή. Το ανέφερα σε άλλο θέμα, μόνο τις αναβαθμίσεις στα app να κάνεις/ μήνα έφαγες 20gb.

 

Το ότι μας έχουν υπόδουλους στα 1 και 2gb λογικό είναι εσύ να περιορίζεις την χρήση του, αφού δεν σου προσφέρουν τίποτα καλύτερο.

 

Πως ακριβώς ξοδεύεις 2-3gb σε cloud όταν μια φωτογραφία και ένα βίντεο τα καλύπτουν γι πλάκα?

δεν είναι στο κινητό που έτσι κι αλλιώς και πάλι δεν φτάνουν αλλά σαν hotspot σε antroid tv,μόνο τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών σε τηλεόραση και κινητο να βάλεις έχουν φύγει τα μισά

άσε να λένε ....

Edited by Vasileios
Moderator Edit
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι το νήμα της Q εδώ. Υπάρχει άλλο νήμα για το πιο είναι το καλύτερο δίκτυο και τι σας βολεύει. Καλό κατευόδιο.

 

 

Αγαπητέ φίλε Αλέξιε διαφωνώ.

 

Πλέον τα κινητά τηλέφωνα είναι υπολογιστές συνεπώς και μόνο με αυτό η κατανάλωση δεδομένων είναι όμοια με έναν υπολογιστή. Το ανέφερα σε άλλο θέμα, μόνο τις αναβαθμίσεις στα app να κάνεις/ μήνα έφαγες 20gb.

 

Το ότι μας έχουν υπόδουλους στα 1 και 2gb λογικό είναι εσύ να περιορίζεις την χρήση του, αφού δεν σου προσφέρουν τίποτα καλύτερο.

 

Πως ακριβώς ξοδεύεις 2-3gb σε cloud όταν μια φωτογραφία και ένα βίντεο τα καλύπτουν γι πλάκα?

Δεν κάνουμε αναβαθμίσεις στον δρόμο αλλά στο wifi. Περισσότερη υποδούλωση είναι να διαθέτεις την εργασία σου (τα λεφτά σου δηλαδή) σε κάτι που δεν χρειάζεσαι.

Η Κινητή τηλεφωνία είναι κινητή τηλεφωνία και δεν έχει σχέση με το streaming στο νετφλιξ.

3γβ είναι αρκετά για τα πάντα, ειδικά τώρα που είμαστε σε λοκντάουν.

Δεν βλέπουμε ταινίες στον δρόμο για το σούπερ μάρκετ.:lol:

Τα κινητά δεν είναι υπολογιστές με αυτήν την οθόνη. Είναι κινητά πρώτα και στο τέλος λίγη τηλεόραση, αν είναι μαζόχας κάποιος.:lol: :lol:

3GB για μία φωτογραφία και ένα βιντεάκι μόνο στην πράσινη γίνεται.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλε η φίλη μου.....q sim κάρτα από f2go , δίχως να προλάβω να της στείλω το q κονέ ....λινκ για να μοιραστούμε τα δεδομένα της προσφοράς.... ξέρετε αν μπορώ να την κάνω εκ των υστέρων την πρόσκληση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλε η φίλη μου.....q sim κάρτα από f2go , δίχως να προλάβω να της στείλω το q κονέ ....λινκ για να μοιραστούμε τα δεδομένα της προσφοράς.... ξέρετε αν μπορώ να την κάνω εκ των υστέρων την πρόσκληση;
Ναι κανονικά. Μπορεί να κάνει χρήση της πρόσκλησης μέχρι 15 μέρες από την ενεργοποίηση.

Μην αγχώνεσαι.

Καλώς ήλθε στην κοινότητα της πρώτης VFM κινητής. Να βάλει και την εφαρμογή.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά. Μπορεί να κάνει χρήση της πρόσκλησης μέχρι 15 μέρες από την ενεργοποίηση.

Μην αγχώνεσαι.

Καλώς ήλθε στην κοινότητα της πρώτης VFM κινητής. Να βάλει και την εφαρμογή.

 

Μου λες οτι παρολο που εκανε την Συνδεση της εκ των υστερων ενω δεν προλαβα να τις στειλω το λινκ αφου εβαλα πρωτα 12 ευρω χρηματα οτι μπορει να γινει Q κονε κανονικα???

 

Τοτε γιατι ο Υπαλληλος στην ιντερνετ εξυπηρετηση κοινου μου γραφει....σημερα

Οχι, η πρόσκληση πρέπει να γίνει πριν την ενεργοποίηση στην Q. θα έπρπε να είχε γίνει από πρίν. Υπάρχει κάποια άλλη εκκρεμότητα που θέλετε να δούμε?" :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει γίνει κανονικά. Πες της να βάλει την πρόσκληση και να ακολουθήσει τις οδηγίες, μειλ κλπ.

Καν το εσύ αν δεν μπορεί η ίδια. Πριν περάσουν 15 ημέρες από την ενεργοποίηση.

Έχουμε περιπτώσεις εδώ μέσα που έγινε.

Άσε τι γράφει ο υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει γίνει κανονικά. Πες της να βάλει την πρόσκληση και να ακολουθήσει τις οδηγίες, μειλ κλπ.

Καν το εσύ αν δεν μπορεί η ίδια. Πριν περάσουν 15 ημέρες από την ενεργοποίηση.

Έχουμε περιπτώσεις εδώ μέσα που έγινε.

Άσε τι γράφει ο υπάλληλος.

 

 

σε ευχαριστω πολυ..... αρα πρεπει να βαλει εκ νεου 12 ευρω καρτα (εχει ηδη πληρωσει 12 για να βαλει την πρωτης καρτα)

 

και να ακολουθησει το λινκ που θα της περασω με μειλ τωρα.... ορθον????? :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλει εκ νέου 12 ευρώ. Αρκούν αυτά που έχει βάλει.

 

Από τις δικές μου κάρτες Q, αλλά και φίλων μου, που ενεργοποιήσαμε, κανένας δεν είχε δηλώσει από πριν ποιος τον συστησε στη Q.

Όμως όλοι πήραμε το κονέ, εκ των υστέρων.

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα το διεκδικήσετε και τελικά θα το πάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Περασε η 25/3 και εκλεισα 30ημερες στην Q.

Αρχικη ενεργοποιηση με 10€. Μπορω να στειλω το λινκ προσκλησης στο Κονε; Ή μολις ξαναβαλω 10αρα καρτα θα μπορω να δωσω και το λινκ;

Link to comment
Share on other sites

στο κονέ πρέπει να στείλεις το λινκ πριν και πάνω απ' όλα

και μέσα από αυτό ο άλλος πρέπει να κάνει την αίτηση για να έρθει q

οτιδήποτε άλλο δεν ισχύει βάλεις δεν βάλεις κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Περασε η 25/3 και εκλεισα 30ημερες στην Q.

 

Αρχικη ενεργοποιηση με 10€. Μπορω να στειλω το λινκ προσκλησης στο Κονε; Ή μολις ξαναβαλω 10αρα καρτα θα μπορω να δωσω και το λινκ;

Για να ισχύει η πρόσκληση πρέπει να έχεις βάλει 10€ τις τελευταίες 30 ημέρες.

Θα βάλεις 10€ όμως, όταν είσαι σίγουρος ότι θα χρησιμοποιηθεί η πρόσκληση σου, ώστε να μην χαθούν μέρες.

 

 

σε ευχαριστω πολυ..... αρα πρεπει να βαλει εκ νεου 12 ευρω καρτα (εχει ηδη πληρωσει 12 για να βαλει την πρωτης καρτα)

 

 

 

και να ακολουθησει το λινκ που θα της περασω με μειλ τωρα.... ορθον????? :):):):)

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Fp%3D7979286&share_tid=482903&share_pid=7979286&share_fid=4676&share_type=t&link_source=app

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

στο κονέ πρέπει να στείλεις το λινκ πριν και πάνω απ' όλα

και μέσα από αυτό ο άλλος πρέπει να κάνει την αίτηση για να έρθει q

οτιδήποτε άλλο δεν ισχύει βάλεις δεν βάλεις κάρτα

 

Δεν ισχυει αυτο που λες. Ηρθα q χωρις προσκληση απο πουθενα και πηρα λινκ για κονε εκ των υστερων την οποια χρησιμοποιησα μεσα στις 15 πρωτες ημερες συμφωνα με ορους και προυποθεσεις.

Τωρα θα παρω το κονε της προσκλησης που θα κανω εγω και ισως αξιοποιησει καποιος συνδρομητης που θα ενεργοποιησει ή εχει ηδη ενεργοποιησει και ειναι εντος 15 ημερων. Το λινκ προσκλησης θα το δωσω οταν θα βαλω την επομενη 10ευρη μιας και την μια προυποθεση του να ειμαι 30 μερες στην q την καλυψα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ισχύει η πρόσκληση πρέπει να έχεις βάλει 10€ τις τελευταίες 30 ημέρες.

Θα βάλεις 10€ όμως, όταν είσαι σίγουρος ότι θα χρησιμοποιηθεί η πρόσκληση σου, ώστε να μην χαθούν μέρες.

 

 

Ευχαριστω.Αυτη την λεπτομερια ηθελα να διεκρινησω.Θα περιμενω τωρα αναγκαστικα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέει πουθενά ότι κάνουν countdown κάθε συγκεκριμένο χρόνο?ότι θέλουν κάνουν άμα θελουν το κόβουν κιολας

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρύο πρωταπριλιάτικο αστείο. Θα συνοδευτεί από γενναίο δώρο. Αποκλείεται να έχουν αυτοκτονικές τάσεις εκεί.

Οι haters θα έχουν εκλπηξη αύριο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέει πουθενά ότι κάνουν countdown κάθε συγκεκριμένο χρόνο?ότι θέλουν κάνουν άμα θελουν το κόβουν κιολας

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλώς τα ρόδα!!!εσύ είσαι ο υπεύθυνος των countdown που κάνει αυτά τα μαργαριτάρια και εχεις αυτό το υφακι

τι σε πείραξε ακριβώς να μη ξανά ανέβει τέτοιο ποστ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλώς τα ρόδα!!!εσύ είσαι ο υπεύθυνος των countdown που κάνει αυτά τα μαργαριτάρια και εχεις αυτό το υφακι

τι σε πείραξε ακριβώς να μη ξανά ανέβει τέτοιο ποστ

Καλμα μπρο εμένα δε με πείραξε τπτ απορώ γτ έχεις τέτοια αντίδραση ένα σχόλιο έκανα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτιαξα ένα group στο φεις για να αντικαταστήσει το παλιό community . Όσοι πιστοί

 

Βάλε link

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσεις κονέ ΠΡΙΝ έρθει ο άλλος στην q; Φυσικά και όχι γιατί χρειάζεται το νέο νούμερο να έχει βάλει κάρτα. Άρα πάντα γίνεται μετά και για αυτό δίνουν 15 μέρες (για την ακρίβεια ούτε καν στο τέλος της 15ης δεν ισχύει όπως τα πακέτα, πρέπει να ολοκληρωθεί πριν τις 15).

 

Οπότε εντελώς άκυρη η απάντηση της εξυπηρέτησης. Βέβαια δε ξέρουμε και τι ακριβώς ρώτησες ή κατάλαβε, αλλά δε θα είναι και η πρώτη φορά που δίνουν λάθος πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...