Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν σου λεει οτι θα παρεις 500' προς ολους π.χ.,τα λεφτα θα μεινουν στην καρτα αλλα ο φορος αφαιρειται. Εχει ειπωθει οτι καποιες προσφορες δοκιμαστηκαν και δοθηκαν και με 10 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

αν σου λεει οτι θα παρεις 500' προς ολους π.χ.,τα λεφτα θα μεινουν στην καρτα αλλα ο φορος αφαιρειται. Εχει ειπωθει οτι καποιες προσφορες δοκιμαστηκαν και δοθηκαν και με 10 ευρω.

 

Εννοείται, ότι ο φόρος αφαιρείται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω 4 καρτοκινητα κοσμοτε στο ονομα μου και σκεφτομαι να κανω φορητοτα σε Q card.Υπαρχει η δυνατοτητα να τα μεταφερω σταδιακα για να κερδισω ΚΟΝΕ αλλα δεν ξερω αν αυτο γινεται μιας και ειναι ολα στο ονομα μου.

Επισης ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα να μπλοκαρω τη χρεωση daily internet οπως γινεται στην κοσμοτε,οταν δεν υπαρχουν διαθεσιμα ΜΒ.

Τελος οι καουνταουν προσφορες θα ειναι μονιμες στο μελλον η΄ισχυουν προσωρινα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο στο πρώτο θα πάρεις κονέ, όχι δε μπορείς να κλείσεις το daily internet και κάνεις δε ξέρει για το countdown οι απαντήσεις, αν και για το countdown θα έλεγα ότι είναι μάλλον απίθανο να το κόψουν μεσοπρόθεσμα. Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω 4 καρτοκινητα κοσμοτε στο ονομα μου και σκεφτομαι να κανω φορητοτα σε Q card.Υπαρχει η δυνατοτητα να τα μεταφερω σταδιακα για να κερδισω ΚΟΝΕ αλλα δεν ξερω αν αυτο γινεται μιας και ειναι ολα στο ονομα μου.

 

Επισης ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει δυνατοτητα να μπλοκαρω τη χρεωση daily internet οπως γινεται στην κοσμοτε,οταν δεν υπαρχουν διαθεσιμα ΜΒ.

 

Τελος οι καουνταουν προσφορες θα ειναι μονιμες στο μελλον η΄ισχυουν προσωρινα?

 

Γίνεται να πάρεις μία φορά σίγουρα το κονέ για όλα ως καινούργιος πελάτης με την ίδια πρόσκληση.

Μετά μόνο αν φέρεις καινούργιους πελάτες.

Παλιά δεν μπόρεσα να πάρω κονέ στον γιό μου γιατί ήταν στο όνομα μου.

Daily internet γίνεται μόνο με μόνιμο μπλοκάρισμα μέσω εξυπηρέτησης πελατών, αλλά αφού με το κονέ θα έχεις πάντα ίντερνετ, άχρηστο είναι.

Επίσης πάντα σχεδόν δίνουν φτηνά δεδομένα οπότε δεν θα ξεμείνεις ποτέ.

Η Q έχει άλλη φιλοσοφία με στόχο την οικονομία. Με 10€ θα βγάζεις τρίμηνο άνετα. Αν το συνδυάσεις και με ένα Voip για όλη την οικογένεια πέφτει και άλλο το κόστος.

Αν σταματήσουν οι προσφορές που παίζουν αρκετά χρόνια θα φύγουν όλοι, οπότε μάλλον δεν γίνεται να σταματήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντησεις,αρα τα μεταφερω και τα 4 ταυτόχρονα και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντησεις,αρα τα μεταφερω και τα 4 ταυτόχρονα και βλέπουμε.
Με 10€ καλύπτεται πλήρως για τις μεταξύ σας συνομιλίες και ένα Γκίγκα internet.

Οπότε αν έχεις και ένα Voip καλύπτεται όλη η οικογένεια για εξωτερικές κλήσεις χωρίς να αγοράσεις πακέτο επιπλέον ακόμα και αν δεν τρέχει προσφορά με δωρεάν λεπτά προς όλους.

Μετά από 30 μέρες μπορείς να αγοράσεις κάποιο πακέτο, εξαρτάται από την χρήση ή να συνεχίσετε με Voip μεταξύ σας ή με whatsapp/Viber κλπ, χωρίς πακέτο, έτσι βγαίνει ακόμα ένας μήνας.

Μετά αγοράζεις πακέτο που δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου κλπ κλπ.

Έτσι δεν ξεμένεις από ίντερνετ και ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ καλύπτεται πλήρως για τις μεταξύ σας συνομιλίες και ένα Γκίγκα internet.

Οπότε αν έχεις και ένα Voip καλύπτεται όλη η οικογένεια για εξωτερικές κλήσεις χωρίς να αγοράσεις πακέτο επιπλέον ακόμα και αν δεν τρέχει προσφορά με δωρεάν λεπτά προς όλους.

Μετά από 30 μέρες μπορείς να αγοράσεις κάποιο πακέτο, εξαρτάται από την χρήση ή να συνεχίσετε με Voip μεταξύ σας ή με whatsapp/Viber κλπ, χωρίς πακέτο, έτσι βγαίνει ακόμα ένας μήνας.

Μετά αγοράζεις πακέτο που δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου κλπ κλπ.

Έτσι δεν ξεμένεις από ίντερνετ και ομιλία.

Ευχαριστω!...πολυ μεγαλο συν η επεκταση υπολοιπου.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Μια βοήθεια σε ένα παράδοξο. Έχω ενα ξεχασμένο Q, όπου δεν ανανεώνω ποτέ, στο οποίο (ενώ είχα μηδενικό υπόλοιπο) η Wind έβαλε στις 01/03/2020 0,01€, 200 λεπτά προς όλους και 1GB, οπότε ουσιαστικά το "ανέστησε" τεχνητά. Θεωρητικά, την 01/03/2021 θα έπρεπε να μπει φραγή εισερχομένων, αφού κάρτα δεν του έβαλα. Επίσης (πάλι θεωρητικά) στις 4 Απριλίου διαγράφεται ο αριθμός μου (35 ημέρες από τη φραγή εισερχομένων). Μέχρι και σήμερα δέχεται κανονικά κλήσεις. Τι φάση; Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καουνταουν 3γιγα με 2ε μέχρι αυριο απόγευμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα. Μια βοήθεια σε ένα παράδοξο. Έχω ενα ξεχασμένο Q, όπου δεν ανανεώνω ποτέ, στο οποίο (ενώ είχα μηδενικό υπόλοιπο) η Wind έβαλε στις 01/03/2020 0,01€, 200 λεπτά προς όλους και 1GB, οπότε ουσιαστικά το "ανέστησε" τεχνητά. Θεωρητικά, την 01/03/2021 θα έπρεπε να μπει φραγή εισερχομένων, αφού κάρτα δεν του έβαλα. Επίσης (πάλι θεωρητικά) στις 4 Απριλίου διαγράφεται ο αριθμός μου (35 ημέρες από τη φραγή εισερχομένων). Μέχρι και σήμερα δέχεται κανονικά κλήσεις. Τι φάση; Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Τωρα στο my app τι ημερομηνίες λήξης λέει; Εγώ νομίζω ότι ο αριθμός ανανεώθηκε σαν να έγινε κανονική ανανέωση υπόλοιπου.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο πακετο της αγορας πιστευω οτι ειναι σταθερα αυτο το 3GB/2€

 

το καλύτερο πακέτο ήταν αυτό που έβγαλαν κατά λάθος 6gb/3€

Το καλύτερο πακέτο της αγοράς είναι τα απεριόριστα με 10€ και μετά τα 100gb/10€ και σταθερά είναι τόσο σταθερά όσο ειναι και τα countdown...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ειπα σε σταθερη βαση. Καταλαθως ή καποια εκτακτα-προσφορες σιγουρα συμφερουν περισσοτερο αλλα σε μονιμη βαση,ο μεσος χρηστης υπερκαλυπτεται στα data για τον μηνα του με 1-2 τετοια countdown. Το whats up φευγαν και νερακι τα ΜΒ και ηταν αθλια τα πακετα.
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ειπα σε σταθερη βαση. Καταλαθως ή καποια εκτακτα-προσφορες σιγουρα συμφερουν περισσοτερο αλλα σε μονιμη βαση,ο μεσος χρηστης υπερκαλυπτεται στα data για τον μηνα του με 1-2 τετοια countdown. Το whats up φευγαν και νερακι τα ΜΒ και ηταν αθλια τα πακετα.
κάτσε μισό λεπτό η q οπως και η κάθε q όπως διαμορφώνονται σήμερα τα πράγματα ούτε για να ανοίξεις emails δεν κάνουν τα πακέτα,ούτε για πλοήγηση,ούτε για streaming, upload, youtube,face book, κτλ

πρέπει να έχεις και wifi δίπλα το οποίο έχει κόστος,πως υπερκαλύπτομαι αν δεν έχω wifi?

και ωωω ναι είμαι μέσο χρήστης με περίπου 100gb τον μήνα,αρχαία και αναχρονιστικά τα πακέτα με μια εξαιρεση που αναφέρθηκε πιο πάνω κατάλοιπα άλλων εποχών

Υ.γ ας αφήσουμε τις ταμπέλες περί μέσου χρήστη και πολυχρηστη μικροχρηστη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κάτσε μισό λεπτό η q οπως και η κάθε q όπως διαμορφώνονται σήμερα τα πράγματα ούτε για να ανοίξεις emails δεν κάνουν τα πακέτα,ούτε για πλοήγηση,ούτε για streaming, upload, youtube,face book, κτλ

πρέπει να έχεις και wifi δίπλα το οποίο έχει κόστος,πως υπερκαλύπτομαι αν δεν έχω wifi?

και ωωω ναι είμαι μέσο χρήστης με περίπου 100gb τον μήνα,αρχαία και αναχρονιστικά τα πακέτα με μια εξαιρεση που αναφέρθηκε πιο πάνω κατάλοιπα άλλων εποχών

Υ.γ ας αφήσουμε τις ταμπέλες περί μέσου χρήστη και πολυχρηστη μικροχρηστη

Αλλου το πας.Και αναφερεσαι σε ακραιες καταστασεις για να υποστηριξεις τη θεση σου.

Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση δεν το πάω εγώ η εποχή το πάει

εσύ με ψίχουλα νομίζεις ότι υπερκαλύπτομαι

καλή συνέχεια και στην εταιρεία σου

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στο my app τι ημερομηνίες λήξης λέει; Εγώ νομίζω ότι ο αριθμός ανανεώθηκε σαν να έγινε κανονική ανανέωση υπόλοιπου.

 

Στο app ημερομηνία λήξης αναφέρει 01/05/2020. Λογικό, διότι η πίστωση του 0,01€ από την Q έγινε στις 01/03/2020. Το παράλογο έγκειται στο ότι κανονικά στους 12 μήνες ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων. Το 12μηνο έχει περάσει, αλλά ο αριθμός συνεχίζει να δέχεται κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Στο app ημερομηνία λήξης αναφέρει 01/05/2020. Λογικό, διότι η πίστωση του 0,01€ από την Q έγινε στις 01/03/2020. Το παράλογο έγκειται στο ότι κανονικά στους 12 μήνες ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων. Το 12μηνο έχει περάσει, αλλά ο αριθμός συνεχίζει να δέχεται κλήσεις...
Το κάνει η q σε ΟΛΑ τα παρατημένα νούμερα γιατί έχει παρατηρηθεί ότι μερικοί τα συντηρούν για λίγο. Έχει πάρει ανανέωση για έναν χρόνο ακόμα.

Έτυχε να το προσέξεις.

Πολλά παρατημένα νούμερα παίρνουν αυτά τα δώρα αλλά δεν το αντιλαμβάνονται οι ιδιοκτήτες.

Εγώ τα πήρα 2 φορές σε ένα παλιό φοιτητικό.

Συμφωνώ καλή η Q αλλά για σοβαρή χρήση δεν κάνει.

 

Ποιό σοβαρή χρήση είναι η χρήση της κινητής τηλεφωνίας και όχι το νετφλιξ ή το στριμινγκ λόγω ανεργίας.

Με αυτά τα πακέτα ένας πολίτης μπορεί να έχει άνετα κινητό τηλέφωνο για όλη την οικογένεια χωρίς να πληρώνει μία περιουσία.

Μία χαρά βλέπω και μέιλ και whatsapp που είναι δωρεάν και τηλέφωνα και σερφάρισμα για κάτι που ψάχνω με μερικά € τον μήνα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα πακέτα ένας πολίτης μπορεί να έχει άνετα κινητό τηλέφωνο για όλη την οικογένεια χωρίς να πληρώνει μία περιουσία. Μία χαρά βλέπω και μέιλ και whatsapp που είναι δωρεάν και τηλέφωνα και σερφάρισμα για κάτι που ψάχνω με μερικά € τον μήνα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Συμφωνώ για λίγα πράγματα μια χαρά είναι

 

 

Ποιό σοβαρή χρήση είναι η χρήση της κινητής τηλεφωνίας και όχι το νετφλιξ ή το στριμινγκ λόγω ανεργίας.

Αυθαίρετα συμπεράσματα. Εγώ προσωπικά για netflix και streaming έχω την πράσινη. Για δουλειά έχω την κόκκινη γιατί πρακτικά στα χρήματα που κοστίζει και μου προσφέρει το μεγάλο upload που μου είναι απαραίτητο δεν το βρίσκω σε σταθερή γραμμή στα 20-25€/μήνα στην περιοχή μου

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση δεν το πάω εγώ η εποχή το πάει

εσύ με ψίχουλα νομίζεις ότι υπερκαλύπτομαι

καλή συνέχεια και στην εταιρεία σου

100 γιγα τον μήνα για χρήση από κινητό; Αλήθεια; Και είσαι μέσος χρήστης; Δηλαδή εγώ με 6 λογαριασμούς email ανοικτά social, twitter cloud drives γιατί χρειάζομαι το πολύ 2-3 γιγα τον μήνα; Κόψε λίγο την υπερβολή γιατί βλάπτει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...