Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι είχα διαβάσει για κοινό δίκτυο με Vodafone ισχύει?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το γνωρίζω, αλλά κατά σύμπτωση την ώρα που είχε πέσει η Q, δεν είχαμε ούτε σταθερό, ούτε wifi (vodafone double play).

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, αλλά κατά σύμπτωση την ώρα που είχε πέσει η Q, δεν είχαμε ούτε σταθερό, ούτε wifi (vodafone double play).
Τότε ήταν βλάβη στην περιοχή.

Μην ξεχνάμε ότι ΚΑΙ η κινητή επικοινωνία από καλώδια γίνεται και μόνο το τερματικό είναι ασύρματο όπως στο wifi.

Αν το ενσύρματο δίκτυο παρουσιάσει θέμα, τίποτα δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

.cabf1f85c2dd6a6c1637cc775b8415c4.jpg

 

 

Εδώ πάνε καλώδια δλδ ?

αν είσαι τυχερός οπτική ίνα,στην Κρήτη που είμαι η voda έχει λόγω cyta οπτική ίνα μέχρι την κεραία Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και μετά που ενώνονται δλδ σε κάφαο?
Από την κεραία μετατρέπονται σε πακέτα που περιέχουν φωνή, όπως μία Voip, Volte, vowifi τηλεφωνία.

Όλα είναι καλώδια και πακέτα δεδομένων, ακόμα και όταν έχουμε ροή (streaming στα Ελληνικά:lol:) από το youtube.

Κάνε μία αναζήτηση μην βγαίνουμε εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ώρες ώρες απορώ με την ευκολία που λέγονται μερικά πράγματα. Σχεδόν όλες οι κεραίες συνδέονται μεταξύ τους ή με άλλες κεντρικές με πολύ κατευθυντικές μικροκυματικές ασύρματες συνδέσεις και όχι με καλώδια. Αλλά είμαστε off topic.
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ώρες ώρες απορώ με την ευκολία που λέγονται μερικά πράγματα. Σχεδόν όλες οι κεραίες συνδέονται μεταξύ τους ή με άλλες κεντρικές με πολύ κατευθυντικές μικροκυματικές ασύρματες συνδέσεις και όχι με καλώδια. Αλλά είμαστε off topic.
Αφού δεν υπάρχουν καλώδια πως μεταφέρεται η χρέωση, που σημαίνει χρόνος ομιλία και όγκος δεδομένων, στην εταιρεία και στις συνδέσεις?

Όταν υπάρχει volte και vowifi πως γίνεται η χρέωση?

Όταν παίρνεις τηλέφωνο σπίτι σου πως πάει η κλήση εκεί?

Οταν παίρνεις από το σπίτι σου τηλέφωνο στο κινητό πως πάει η κλήση εκεί?

Video πως βλέπεις? Τηλεδιάσκεψη.?

Όταν παίρνεις τηλέφωνο τον φίλο στην άλλη ήπειρο πως πάει η κλήση εκεί?

Μέσω κεραιών?

Μία αναζήτηση θα απαντήσει όλα αυτά.

Ένα μεγάλο wifi είναι η κινητή με πολλά access points.

(...)Κάθε φορά που πραγματοποιούμε ή δεχόμαστε μία κλήση, το κινητό μας τηλέφωνο στέλνει ή λαμβάνει σήμα από την πιο κοντινή κεραία της περιοχής που βρισκόμαστε. Το σήμα συνεχίζει την πορεία του μέσω υπόγειου δικτύου οπτικών ινών ή ασύρματα μέσω ραδιοκυμάτων, και φτάνει στο κοντινότερο ψηφιακό τηλεφωνικό κέντρο. Από εκεί, πάλι με τον ίδιο τρόπο, το σήμα μεταφέρεται στην κεραία που βρίσκεται πιο κοντά στο τηλέφωνο, τον αριθμό του οποίου έχουμε καλέσει, ή στο δίκτυο σταθερής τηλεφωνίας (αν έχουμε καλέσει αριθμό σταθερού τηλεφώνου).*(...)

 

http://www.eekt.gr/TechnologyofMobileTelephonyHuman/Network/tabid/101/language/el-GR/default.aspx

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Κουλ παιδιά βγήκαμε πολύ off topic νομίζω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση μπορείτε να το λύσετε με p.m εγώ έκανα search πάντως.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ώρες ώρες απορώ με την ευκολία που λέγονται μερικά πράγματα. Σχεδόν όλες οι κεραίες συνδέονται μεταξύ τους ή με άλλες κεντρικές με πολύ κατευθυντικές μικροκυματικές ασύρματες συνδέσεις και όχι με καλώδια. Αλλά είμαστε off topic.
.... μιλάμε για κοινή χρήση υποδομών των δύο εταιρείων αν δεν το κατάλαβες

δεν μίλησε κανείς αν συνδέονται οι κεραίες μεταξύ τους,εγώ είπα ότι αν πηγαίνει κατ'ευθειαν οπτική ίνα στην κεραία του παρόχου σου νομίζω είναι ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε akalos δεν απάντησα σε εσένα και στο ερώτημα σου, τα μηνύματα εκεί είναι στην προηγούμενη σελίδα δεν υπάρχει μόνο μία συζήτηση, μην είσαι τόσο εύκολος να κατηγορήσεις.

 

Με pm λύνονται προβλήματα μεταξύ δύο τριών ατόμων. Εγώ δεν έχω προσωπικό πρόβλημα με κανέναν. Γράφτηκε κάτι δημόσια με βεβαιότητα (οι συνδέσεις γίνονται από κεραία σε κεραία με καλώδια) που καταφανέστατα δεν ισχύει (όπως φαίνεται στο τέλος του κατά το μεγαλύτερο ποσοστό άσχετου σεντονιού, με το copy paste που λέει ότι γίνεται με οπτικές ίνες ή μικροκυματικά), διορθώθηκε και η συζήτηση για αυτό είναι εκτός θέματος.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

και να μπει είναι λέει μόνο για κάποιες συσκευές της λίστας

ψάξε να δεις τις συσκευές

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

5G και Q δεν υφίσταται όσο η Q είναι αυτή που είναι. Ούτε και volte/vowifi φυσικά.. Κάτι που προσωπικά θεωρώ οτι την πλειοψηφία των πελατών της Q δεν τους απασχολεί
Link to comment
Share on other sites

Η κιού έχει φτηνή ομιλία λόγω καουνταουν. Μέχρι εκεί. Και μόνο εάν έχει αρκετή κάλυψη. Αλλιώς τσάμπα λεφτά. Υπάρχουν στιγμές που λέω μια χαρά φτηνή ομιλία και στιγμες που εύχομαι να μην την είχα καθόλου. Μόνο στην κιου τόσο συχνά θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Το καουντντάουν συνεχίζεται μέχρι τις 21:00. Όσοι θέλετε τρέξτε, προλαβαίνετε.
Απορία ,εάν έχω υπόλοιπο και λήγει μεθαύριο ξέρω γω και βάλω κάποιο πακέτο το υπόλοιπο θα λήξει? Τα 12 gb θα χαθούν η όχι ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία ,εάν έχω υπόλοιπο και λήγει μεθαύριο ξέρω γω και βάλω κάποιο πακέτο το υπόλοιπο θα λήξει? Τα 12 gb θα χαθούν η όχι ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την αγορά πακέτου επεκτείνεται η λήξη του υπόλοιπου μέχρι την λήξη του πακέτου, αν έληγε νωρίτερα βέβαια.

Οπότε δεν επηρεάζεται το κονέ.

Απλώς επειδή αργεί 1-2 λεπτά η ενημέρωση μην σε πιάσει άγχος.

Κάνε την αγορά πακέτου 1 μέρα πιο νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Το καουντντάουν συνεχίζεται μέχρι τις 21:00. Όσοι θέλετε τρέξτε, προλαβαίνετε.

 

Είναι για 1 μήνα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...