Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει στους όρους, αλλά υπάρχει στον τιμοκατάλογο του προγράμματος.

Ποιανού προγράμματος; Του συμβολαίου που φεύγουμε ή της Q? έχεις κάποιο Link σε παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι έχετε κονέ να μην μηδενιστεί το υπόλοιπο γιατί το χάνετε. Μην σας πιάνει τσιγκουνιά. Ανανεώστε μία μέρα πιο πριν ή κάνετε επέκταση υπολοίπου με αγορά πακέτου.

Μην το αφήνετε τελευταία μέρα τα μεσάνυχτα. :lol:

Όταν λες χάνετε εννοείς ότι και μια φορά να γίνει λάθος χάνετε για το συγκεκριμένο μήνα ή χάνετε γενικά για τους υπόλοιπους μήνες ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 12 γιγα εχουν ημερομηνία λήξης ενα χρόνο μετά. Δεν αποδίδεται 1 γιγα το μήνα. Οπότε με μηδενισμό υπολοίπου για οποιοδήποτε λόγο, χάνονται όλα.
Link to comment
Share on other sites

Τα 12 γιγα εχουν ημερομηνία λήξης ενα χρόνο μετά. Δεν αποδίδεται 1 γιγα το μήνα. Οπότε με μηδενισμό υπολοίπου για οποιοδήποτε λόγο, χάνονται όλα.
Τι εννοείς δεν αποδίδεται 1 gb το μήνα ?δίνει δλδ 12 gb απευθείας που λήγουν 1 χρόνο μετά? Πολύ καλό τοτε

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και θελει τουλαχιστον 10€ ανανεωση εντος 30 ημερων απο την τελευταια ανανεωση; Αν βγαζω το μηνα με 3-4 gb απο τα countdown και κανω ανανεωσεις 6€ ή 10€ αν διμηνο, μπορει σε βαθος χρονου τελικα να μη με συμφερει προσωπικα.
Link to comment
Share on other sites

Και θελει τουλαχιστον 10€ ανανεωση εντος 30 ημερων απο την τελευταια ανανεωση; Αν βγαζω το μηνα με 3-4 gb απο τα countdown και κανω ανανεωσεις 6€ ή 10€ αν διμηνο, μπορει σε βαθος χρονου τελικα να μη με συμφερει προσωπικα.

 

Θέλει να μην μηδενιστεί το υπόλοιπο για να είναι ενεργή η κάρτα.

Που σημαίνει 6€ ελάχιστη ανανέωση ανά δίμηνο και αγορά πακέτων για επέκταση της λήξης, πέραν του διμήνου.

Τι εννοείς δεν σε συμφέρει?

6€ ανά τρίμηνο/τετράμηνο είναι πολλά? Υπάρχει κάπου φτηνότερα να πάμε?

ΥΓ

Για την απόδοση των 12 γβ πρέπει να έχεις βάλει 10€ τον τελευταίο μήνα.

Μετά δεν υπάρχει τέτοια υποχρέωση.

Έτσι κι αλλιώς στην αρχή ζητάει 10ρικο για φορητότητα.

Δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί μπορείς να αγοράζεις πακέτα για επέκταση, αν δεν θέλεις να φορτώνεις την κάρτα με €.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Eτσι οπως διαβασα τους ορους μου φαινεται οτι πρεπει να μπαινει 10€ το μηνα ανανεωση οποτε και λογικα δεν θα μηδενιζει το υπολοιπο ποτε.

 

Αν ισχυει αυτο που γραφω, αναλογικα στο ετος δεν συμφερει να βαλω 12 καρτες των 10€ οταν θα βολευομαι με τα 5-6€ το διμηνο. Αυτο και μονο δεν θα με συμφερε. Και παλι,για να επεστρεψα στην q, σημαινει οτι δεν υπαρχει κατι πιο συμφερον για εμενα!

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Eτσι οπως διαβασα τους ορους μου φαινεται οτι πρεπει να μπαινει 10€ το μηνα ανανεωση οποτε και λογικα δεν θα μηδενιζει το υπολοιπο ποτε.
Όχι, λάθος κατάλαβες. Πρέπει να έχεις βάλει 10ρικο για να πάρεις τα 12 γίγα.

Μετά δεν υπάρχει τέτοια υποχρέωση.

Μόνη υποχρέωση γενικά είναι να μην μηδενιστεί το υπόλοιπο.

Οπότε στο τέλος περίπου του διμήνου αγοράζεις πχ. 3γίγα/2€ και παίρνεις παράταση 30ημερών και μένουν 3€, αν είχες βάλει 6ευρη.

Μετά ξανά αγοράζεις κάτι και παίρνεις άλλες 30 μέρες οπότε έβγαλες τετράμηνο.

Μετά βάζεις λεφτά και συνεχίζεις το ίδιο μοτίβο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα σκοπο να κανω οποτε απο το καλο στο καλυτερο με πηγαινει η Q μεχρι στιγμης.
Αυτό είναι το καλό του δώρου ενεργοποίησης.

Ότι μπορείς για ένα δίμηνο να μην αγοράσεις τίποτα και να έχεις επικοινωνία με voip χωρίς δέσμευση πακέτου.

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενά στον κόσμο.:lol:

Για λογική χρήση πάντα. Μην απαιτούμε απεριόριστα με 2€ τον μήνα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνεπεσε χρονικα με περιοδο που κανω αρκετες κλησεις σε μεσιτες,δικηγορους,λογιστες κλπ οποτε ειναι για εμενα σωτηρία! Και τα data που χρειαζομαι. Για το voip δε το συζητω... Το απολυτο οφελος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το καλό του δώρου ενεργοποίησης.

Ότι μπορείς για ένα δίμηνο να μην αγοράσεις τίποτα και να έχεις επικοινωνία με voip χωρίς δέσμευση πακέτου.

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενά στον κόσμο.:lol:

Για λογική χρήση πάντα. Μην απαιτούμε απεριόριστα με 2€ τον μήνα.:lol:

Ναι, αλλά για να έχεις voip πρέπει να αγοράσεις πακέτο voip. Δεν είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για να έχεις voip πρέπει να αγοράσεις πακέτο voip. Δεν είναι δωρεάν.
1€/200' χωρίς λήξη. Ποιός δίνει τέτοιο πακέτο?:lol:

4€ είναι το καουντντάουν.

Δεν υπάρχει τίποτα δωρεάν στον κόσμο.

Απλώς για κάποιον που δεν έχει το κινητό σκουλαρίκι, είναι η απόλυτη λύση αυτός ο συνδυασμός.

Είμαστε εκτός θέματος βέβαια αλλά αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι οικονομικότερο εδώ είμαστε να πάμε όλοι.

Δεν έχουμε συμβόλαιο.

Σε βάθος χρόνου με 200'+1γκιγκα τον μήνα+6€/4μήνες+10€ενεργοποίηση = 36€ σύνολο για έναν χρόνο και χωρίς συμβόλαιο.

Που υπάρχει φτηνότερη λύση για κινητή τηλεφωνία?

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα στο αντίστοιχο τοπικ. Δυστυχώς πρεπει να πάρουμε νέο νουμερο όμως σωστά;
Όχι ισχύει και για φορητότητα. Το έχουμε γράψει 10 φορές.
Link to comment
Share on other sites

1€/200' χωρίς λήξη. Ποιός δίνει τέτοιο πακέτο?:lol:

4€ είναι το καουντντάουν.

Δεν υπάρχει τίποτα δωρεάν στον κόσμο.

Απλώς για κάποιον που δεν έχει το κινητό σκουλαρίκι, είναι η απόλυτη λύση αυτός ο συνδυασμός.

Είμαστε εκτός θέματος βέβαια αλλά αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι οικονομικότερο εδώ είμαστε να πάμε όλοι.

Δεν έχουμε συμβόλαιο.

Σε βάθος χρόνου με 200'+1γκιγκα τον μήνα+6€/4μήνες+10€ενεργοποίηση = 36€ σύνολο για έναν χρόνο και χωρίς συμβόλαιο.

Που υπάρχει φτηνότερη λύση για κινητή τηλεφωνία?

To πακέτο voip πως το αγοράζουμε; Εγω σαν χρήση δε μολάω συχνα απλα περιμενω να βρω τα 3 ευρω του καουνταουν... κάθε μήνα.Οπότε όπως λες με συμφέρει

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όταν κοντεύει να σου τελειώσει ο μήνας και δεν έχεις στη κάρτα αρκετό υπόλοιπο (π.χ. έχεις 1ευρώ), ποιος είναι ο τρόπος που προτιμάτε να ανανεώσετε;

Άλλος αγοράζει κατευθείαν ένα countdown ή μία προσφορά (αν του κάτσει κατά σύμπτωση αυτό που ψάχνει), ενώ υπάρχει η 6ευρη ανανέωση και η 10ευρη ανανέωση που δίνει bonus 1500' προς Q και 500mb.

Είναι πολύ γενική η ερώτηση και εξαρτάται από τις ανάγκες καθενός, αλλά το ρωτάω για να υπάρχει ένας μπούσουλας.

.....................

Δεν έχουμε συμβόλαιο.

Σε βάθος χρόνου με 200'+1γκιγκα τον μήνα+6€/4μήνες+10€ενεργοποίηση = 36€ σύνολο για έναν χρόνο και χωρίς συμβόλαιο.

Που υπάρχει φτηνότερη λύση για κινητή τηλεφωνία?

Φίλε pavlitakis1, στον υπολογισμό που κάνεις τα 200'+1γίγα τον μήνα πως τα βρίσκεις; Επίσης η 6ευρη/4μηνο πως σε καλύπτει; Νομίζω ότι μου το έχεις εξηγήσει, αλλά ακόμη δεν το έχω καταλάβει:):)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....συγνώμη αν έχω καταλάβει λάθος απο αυτά που διαβάζω αλλά ισχύει ότι μπορείς να ανανεώσεις τον χρόνο λήξης (δηλ. την ημερομηνία λήξης πέρα απο την οποία μηδενίζονται όλα, χρήματα, λεπτά ομιλίας κλπ) αγοράζοντας απλά μια προσφορά απο το καουνταουν οφερ;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....συγνώμη αν έχω καταλάβει λάθος απο αυτά που διαβάζω αλλά ισχύει ότι μπορείς να ανανεώσεις τον χρόνο λήξης (δηλ. την ημερομηνία λήξης πέρα απο την οποία μηδενίζονται όλα, χρήματα, λεπτά ομιλίας κλπ) αγοράζοντας απλά μια προσφορά απο το καουνταουν οφερ;
Ναι. Αγορά πακέτου δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου, εάν βέβαια το πακέτο λήγει μετά την λήξη του υπόλοιπου.

 

 

 

Όταν κοντεύει να σου τελειώσει ο μήνας και δεν έχεις στη κάρτα αρκετό υπόλοιπο (π.χ. έχεις 1ευρώ), ποιος είναι ο τρόπος που προτιμάτε να ανανεώσετε;

 

Άλλος αγοράζει κατευθείαν ένα countdown ή μία προσφορά (αν του κάτσει κατά σύμπτωση αυτό που ψάχνει), ενώ υπάρχει η 6ευρη ανανέωση και η 10ευρη ανανέωση που δίνει bonus 1500' προς Q και 500mb.

 

Είναι πολύ γενική η ερώτηση και εξαρτάται από τις ανάγκες καθενός, αλλά το ρωτάω για να υπάρχει ένας μπούσουλας.

 

 

 

Φίλε pavlitakis1, στον υπολογισμό που κάνεις τα 200'+1γίγα τον μήνα πως τα βρίσκεις; Επίσης η 6ευρη/4μηνο πως σε καλύπτει; Νομίζω ότι μου το έχεις εξηγήσει, αλλά ακόμη δεν το έχω καταλάβει:):)

 

Συμφέρει καλύτερα αγορά 10 € λόγω δώρων και μετά επέκταση με φτηνά πακέτα.

 

200'/1€ λόγω voip = 12€/έτος.

6€ ανανέωση=5€ καθαρό. 2 μήνες λόγω διάρκειας. Μετά αγορά πακέτου 2€(ή 1,5€), επέκταση 1μήνας και υπόλοιπο 3€. Αγορά επόμενου πακέτου 2ή1,5€ -υπόλοιπο 1ή2€. Σύνολο 4μήνες χωρίς ανανέωση.

1 Γκίγκα/μήνα λόγω κονέ, κόστος10€ που είναι καθαρό 8,5€ και με αγορά πακέτων 2€ επεκτείνεται 4μήνες+2μήνες αρχική διάρκεια τρως 1 εξάμηνο.

Επόμενο εξάμηνο άλλα 10€ με τον ίδιο τρόπο.

Σύνολο τώρα έχουμε.->> 12€ voip+(2x10€)=32€ το έτος και βάζω άλλα 4€ λόγω του ότι οι ημερομηνίες δεν θα πέσουν ακριβώς και θα χαθούν μερικές μέρες ώστε να βγει περίπου 36€ το έτος.

Απλά μαθηματικά.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αγορά πακέτου δίνει επέκταση λήξης υπολοίπου, εάν βέβαια το πακέτο λήγει μετά την λήξη του υπόλοιπου.

 

ευχαριστώ,

καλό αυτό, ίσχυε απο παλιά ή είναι κάτι νέο;

πόσες φορές συνεχόμενα μπορεί να γίνει επέκταση λήξης με αγορά πακέτου; (ρωτάω γιατί έχω το κινητό του πατέρα μου στο οποίο υπάρχουν μέσα γύρω στα 30ευρώ..!)

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,

καλό αυτό, ίσχυε απο παλιά ή είναι κάτι νέο;

πόσες φορές συνεχόμενα μπορεί να γίνει επέκταση λήξης με αγορά πακέτου; (ρωτάω γιατί έχω το κινητό του πατέρα μου στο οποίο υπάρχουν μέσα γύρω στα 30ευρώ..!)

Μέχρι στιγμής το έχω κάνει 5 συνεχόμενες φορές. Δεν ξέρουμε από πότε ισχύει, απλώς το ανακαλύψαμε από πέρισυ.

Μπορεί και να ίσχυε από πάντα αλλά δεν αναφέρεται πουθενά για ευνόητους λόγους.

Μην στείλεις ερώτηση στην Q για καλό και για κακό.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό, ίσχυε απο παλιά ή είναι κάτι νέο;

 

Έχει 2-3 μήνες που άρχισε να παρατηρείται στην πράξη από τους συνδρομητές, χωρίς επίσημη ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...