Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μονο που πρεπει να υποστεις,την υπενθυμιση για το χαμηλο υπολοιπο...
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία λήξης αλλάζει αν το πακέτο λήγει αργότερα. Αν το υπόλοιπο λήγει αργότερα, δεν αλλάζει.

Τελικα αλλαξε σημερα η ημερομηνια ληξης οταν εληγε κανομικα σημερα το προηγουμενο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία λήξης αλλάζει ως και μερικά λεπτά αργότερα από την ενεργοποίηση/αγορά πακέτου, αν και συνήθως στο πρώτο λεπτό αφού σου έχει ενημερώσει πρώτα τα υπόλοιπα. Μερικές φορές είναι ψαρωτικό γιατί νομίζεις ότι δε δούλεψε αλλά λίγο αργότερα το βλέπεις.

 

Αν δεν έκανες κάποια άλλη ενεργοποίηση/αγορά πακέτου δε νομίζω να σου άλλαξε την ημερομηνία μόνο του στη λήξη.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα ενα note 10 plus αλλα δεν μπαινω με τιποτα στα δεδομένα. Εκανα οτι γραφει η Q για ρυθμιση αλλα τιποτα. Εχει κανεις καποια ιδέα τι να θέλει άλλο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ανοιξεις την περιαγωγη δεδομενων. Επισης τι εχεις βαλει στον τυπο apn? αν εχει default και δεν παιζει,δοκιμασε "default,supl" (χωρις εισαγωγικα φυσικα)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα ενα note 10 plus αλλα δεν μπαινω με τιποτα στα δεδομένα. Εκανα οτι γραφει η Q για ρυθμιση αλλα τιποτα. Εχει κανεις καποια ιδέα τι να θέλει άλλο;
Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.

Ενεργοποίησε την περιαγωγή (roaming) σβήσε ότι ρυθμίσεις έχεις βάλει και κάνε επανεκκίνηση αν δεν δουλέψει ον-οφ η λειτουργία πτήσης.

Θα τα πάρει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ανοιξεις την περιαγωγη δεδομενων. Επισης τι εχεις βαλει στον τυπο apn? αν εχει default και δεν παιζει,δοκιμασε "default,supl" (χωρις εισαγωγικα φυσικα)

Αααα την περιαγωγη ναι την εχω ανοιχτή.Στο τυπο apn ειχα βαλει Internet.

Edit: Βρε φιλε μου σε ευχαριστώ πολύ! Αυτο ηταν και παιδευόμουν ωρες...Ηθελε το default,supl

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα μυρίζει καουντντάουν 120' προς όλους και 20 ή 100σμσ/3€.

Για να δούμε αν έχω κάνει μαντεψιά ή έπεσα έξω.:lol:

ΥΓ

Πλήρης αποτυχία στην πρόβλεψη.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

καλεις 1226 και περνεις 0.5 ευρώ με τα οποία μπορείς να μιλήσεις περίπου μισό λεπτό. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη υπάρχει κάποια υπηρεσία έχω μείνει χωρίς μονάδες για να πάρω δανεικά λεφτά
Αφού έχεις διαδίκτυο γιατί δεν κάνεις ανανέωση μέσω της εφαρμογής?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς προνομιακό q που μπορούμε να βρούμε στην Πάτρα;
iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς προνομιακό q που μπορούμε να βρούμε στην Πάτρα;
Έχει πολλούς, δεν χρειάζεται να πας Πάτρα.

Έχεις πμ.

65c1eefcfd77a320cac98aa400917860.jpg

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις, κάποιοι μένουν και στην Πάτρα! :lol:
Ναι το είδα μετά και έστειλα πμ στον φίλο.:lol:

Δωρεάν πάντα. Αν είσαι Πάτρα. Υπόψιν ότι άλλα είναι 30 μέρες, άλλα 25 και άλλα 28.

Link to comment
Share on other sites

Απ' την εφαρμογή, μου το βγάλε σήμερα, μόνο για νέους αριθμούς.b7677292b5173ed2912603e216ee8197.jpg
Τελικά ισχύει και για τον υφιστάμενο αριθμό της μητέρας μου, αλλά όχι για τον δικό μου, όχι ότι χρειάζομαι την προσφορά βεβαια...
Link to comment
Share on other sites

Με το σήμα πως πάτε παιδιά σε Αθήνα με βλέπω να πηγαίνω κοσμοτε δε πιάνω τπτ με q

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το σήμα πως πάτε παιδιά σε Αθήνα με βλέπω να πηγαίνω κοσμοτε δε πιάνω τπτ με q

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άψογο σε Αθήνα, τουλάχιστον Πειραιά, που μένω.

Όχι τρελές ταχύτητες αλλά χωρίς πρόβλημα. Μερικά Xiaomi έχουν κάποιο θέμα με συχνότητες (ειδικά αν έχουν αγοραστεί από Κίνα) γιατί η Q/wind έχει μικρότερο φάσμα σε σχέση με τις άλλες.

Αν στην περιοχή σου έχεις δοκιμάσει να κλειδώσεις 2G και δεν είδες διαφορά, μάλλον δεν μπορείς να δεις τις συχνότητες.

Βάλε και την κάρτα σε ένα άλλο κινητό να βεβαιωθείς, αλλιώς φεύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Άψογο σε Αθήνα, τουλάχιστον Πειραιά, που μένω.

Όχι τρελές ταχύτητες αλλά χωρίς πρόβλημα. Μερικά Xiaomi έχουν κάποιο θέμα με συχνότητες (ειδικά αν έχουν αγοραστεί από Κίνα) γιατί η Q/wind έχει μικρότερο φάσμα σε σχέση με τις άλλες.

Αν στην περιοχή σου έχεις δοκιμάσει να κλειδώσεις 2G και δεν είδες διαφορά, μάλλον δεν μπορείς να δεις τις συχνότητες.

Βάλε και την κάρτα σε ένα άλλο κινητό να βεβαιωθείς, αλλιώς φεύγεις.

Thanks

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και κάποιες μέρες δεν λειτουργούν τα data παρότι έχω τις σωστές ρυθμίσεις στο apn. Για κάποιο λόγο σταμάτησαν. Και δε μπορώ να τα επαναφέρω με τίποτα. Έχω κάνει επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά αυτό μουλάρι. Κινητό meizu 16x. Έχει κάποιος καποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και κάποιες μέρες δεν λειτουργούν τα data παρότι έχω τις σωστές ρυθμίσεις στο apn. Για κάποιο λόγο σταμάτησαν. Και δε μπορώ να τα επαναφέρω με τίποτα. Έχω κάνει επανεκκίνηση πολλές φορές αλλά αυτό μουλάρι. Κινητό meizu 16x. Έχει κάποιος καποια ιδέα;
Δοκίμασε να διαγράψεις τελείως όλες τις ρυθμίσεις, ενεργοποίησε την περιαγωγή και κάνε επανεκκίνηση να πάρει τις ρυθμίσεις από την εταιρεία.

Αν δεν δουλέψει ξανακάνε τα ίδια.

Βεβαιώσου μόνο ότι έχεις δεδομένα και υπόλοιπο.

Δοκίμασε αν πάλι δεν δουλέψει να βάλεις την κάρτα σε ένα άλλο κινητό.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. . Όταν με το καλό ενεργοποιηθεί το 5G θα έχουμε και εμείς ή όχι επειδή είμαστε σε roaming ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. . Όταν με το καλό ενεργοποιηθεί το 5G θα έχουμε και εμείς ή όχι επειδή είμαστε σε roaming ;

 

Και το ότι η Q δουλεύει ακόμα σε Roaming λες και είναι ξένο δίκτυο, αλλά και το ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το VoLTE σε αντίθεση με την μαμά εταιρεία μάλλον δεν είναι ενθαρρυντικά ως προς το πότε και αν θα δουλέψει το 5G με Q. Εκτός αν μας εκπλήξει ευχάριστα σύντομα αλλά πολύ αμφιβάλλω...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...