Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως κονέ ακόμη δεν κατάφερα.Προφανως ισχύει ότι ο νέος αριθμός πρέπει να είναι 15 μέρες ενεργός καί μετά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κονέ ακόμη δεν κατάφερα.Προφανως ισχύει ότι ο νέος αριθμός πρέπει να είναι 15 μέρες ενεργός καί μετά...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο νέος αριθμός για να προσκαλέσει κάποιον πρέπει να περάσει ένας μήνας από την ενεργοποίηση και να έχει βάλει 10€.

Όχι 15 μέρες.

Μέσα σε15 μέρες από την ενεργοποίηση πρέπει να δεχθεί την πρόσκληση για να πάρει το δώρο.

Ρίξε μια ματιά στο νήμα.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7979286

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος αριθμός για να προσκαλέσει κάποιον πρέπει να περάσει ένας μήνας από την ενεργοποίηση και να έχει βάλει 10€.

Όχι 15 μέρες.

Μέσα σε15 μέρες από την ενεργοποίηση πρέπει να δεχθεί την πρόσκληση για να πάρει το δώρο.

Ρίξε μια ματιά στο νήμα.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7979286

Ευχαριστώ.Ειχα ξανά ενεργοποίησει κονέ σε μια ημέρα παλιά απλά δεν ήμουν σίγουρος.Με μπέρδεψαν και στο μποτ που μίλησα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

COUNTDOWN DOUBLE TALK

200'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ

200'WIND/Q

400 MB€ 4

 

μέχρι αύριο... κρατάει αρκετά αυτή τη φορά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα βιντεοκλησεις μέσω messenger διάρκειας 1 ώρα και κάτι ψιλά και ελάχιστο σερφάρισμα mails κλπ και δε μου έφαγε ούτε ένα mb από το υπόλοιπο του πακέτου μου. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορά με τα απεριόριστα δεδομένα που έληξε χθες να σημειώσω. Συνέβη και σε κάποιον άλλον σήμερα ή κόλλησε κάτι και συνεχίζει και σήμερα σιωπηρά να δίνει δωρεάν δεδομένα γιατί δε βρίσκω άλλη εξήγηση...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα βιντεοκλησεις μέσω messenger διάρκειας 1 ώρα και κάτι ψιλά και ελάχιστο σερφάρισμα mails κλπ και δε μου έφαγε ούτε ένα mb από το υπόλοιπο του πακέτου μου. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορά με τα απεριόριστα δεδομένα που έληξε χθες να σημειώσω. Συνέβη και σε κάποιον άλλον σήμερα ή κόλλησε κάτι και συνεχίζει και σήμερα σιωπηρά να δίνει δωρεάν δεδομένα γιατί δε βρίσκω άλλη εξήγηση...
Μάλλον κόλλησε η ανανέωση. Σύντομα θα δεις.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα βιντεοκλησεις μέσω messenger διάρκειας 1 ώρα και κάτι ψιλά και ελάχιστο σερφάρισμα mails κλπ και δε μου έφαγε ούτε ένα mb από το υπόλοιπο του πακέτου μου. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορά με τα απεριόριστα δεδομένα που έληξε χθες να σημειώσω. Συνέβη και σε κάποιον άλλον σήμερα ή κόλλησε κάτι και συνεχίζει και σήμερα σιωπηρά να δίνει δωρεάν δεδομένα γιατί δε βρίσκω άλλη εξήγηση...
To νου σου μην το παρακάνεις γιατί και εμένα έτσι έγινε μια μέρα και τα έφαγε μαζεμένα......

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πάνω από 12 ώρες από τη χρήση και έχει αλλάξει και η μέρα πλέον.

Το κινητό μέτρησε 250 και κάτι ψιλά ΜΒ σε mobile data αλλά το υπόλοιπο μου άθικτο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πάνω από 12 ώρες από τη χρήση και έχει αλλάξει και η μέρα πλέον.

Το κινητό μέτρησε 250 και κάτι ψιλά ΜΒ σε mobile data αλλά το υπόλοιπο μου άθικτο ακόμη.

Ξεκινήσε να γράφει !

Φαίνεται ότι έδωσαν μια ημέρα, αέρα !

Edited by GREGORYMO
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει προσφορά... μέχρι την Παρασκευή το μεσημέρι

20προς όλους

100 SMSπρος όλους€ 3

(για να στείλεις Χρόνια Πολλά στους Γιάννηδες)

 

θα έχει και τη δευτέρα όπως την προηγούμενη (4.1)?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ή Δευτέρα ή Τρίτη. Δίνω λίγες παραπάνω πιθανότητες στο δεύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει προσφορά... μέχρι την Παρασκευή το μεσημέρι

20προς όλους

100 SMSπρος όλους€ 3

(για να στείλεις Χρόνια Πολλά στους Γιάννηδες)

 

θα έχει και τη δευτέρα όπως την προηγούμενη (4.1)?

 

Δευτέρα, πάμε σε MB.

Link to comment
Share on other sites

Είτε Δευτέρα είτε Τρίτη προσωπικά τα data μου λήγουν την Κυριακή, οπότε θα χρεωθώ daily Internet τη Δευτέρα. Ήταν και το προηγούμενο countdown βασικά ομιλία και δεν περίμενα πάλι ομιλία, τα δε μόνιμα πακέτα data είναι πανάκριβα.
Link to comment
Share on other sites

Είτε Δευτέρα είτε Τρίτη προσωπικά τα data μου λήγουν την Κυριακή, οπότε θα χρεωθώ daily Internet τη Δευτέρα. Ήταν και το προηγούμενο countdown βασικά ομιλία και δεν περίμενα πάλι ομιλία, τα δε μόνιμα πακέτα data είναι πανάκριβα.
Αν τα κλείσεις και μπεις από wifi την Δευτέρα, δεν χρεώνεσαι τίποτα.

Επίσης μπορεί να μπει ένας φίλος σου στον λογαριασμό σου από το δικό του τηλέφωνο-υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου εμπειρία στα χρόνια που είμαι στην q είναι ότι έχω χρεωθεί με σβησμένο/αλλαγμενο apn ή κλειστή συσκευή από το πρωί της προηγούμενης ημέρας της λήξης του πακέτου. Υπάρχουν και ανάλογες αναφορές άλλων χρηστών στο αντίστοιχο τοπικ.

Θα δοκιμασω να ζητήσω στο chat την απενεργοποίηση των δεδομένων από αύριο ήδη, ώστε σε περιπτωση χρέωσης να κρατήσω screengrab μπας και τα δώσουν πίσω.

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σε 4g mode δοκιμασε να γυρισεις σε 2g ή 3g. Ακομα και το cc εχει αναφέρει οτι παιζει ρολο. Εγω παλι με αλλο apn δεν εχω χρεωθεί κι ας εχω ανοιξει καταλαθος διακοπτη. Ισως παιζει ρολο η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, θα βγάλω τη sim απ' το κινητό από αύριο κιόλας, ευελπιστώ ότι από Δευτέρα-Τρίτη θα βγάλουν countdown data, τα οποία θα αγοράσω απ' το laptop και μετά θα βάλω τη sim πίσω στη συσκευή. Αν με χρεώσουν και πάλι, φορητότητα την επόμενη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, θα βγάλω τη sim απ' το κινητό από αύριο κιόλας, ευελπιστώ ότι από Δευτέρα-Τρίτη θα βγάλουν countdown data, τα οποία θα αγοράσω απ' το laptop και μετά θα βάλω τη sim πίσω στη συσκευή. Αν με χρεώσουν και πάλι, φορητότητα την επόμενη μέρα.
Καλή σκέψη αλλά μην το δένεις και κόμπο ότι θα είναι μόνο ντατα.

Γι αυτό έχουμε το κονέ και μετά αγοράζουμε πακέτα για έξτρα, ώστε να μην μας έχει στο χέρι η εταιρεία.

 

 

Αν εισαι σε 4g mode δοκιμασε να γυρισεις σε 2g ή 3g. Ακομα και το cc εχει αναφέρει οτι παιζει ρολο. Εγω παλι με αλλο apn δεν εχω χρεωθεί κι ας εχω ανοιξει καταλαθος διακοπτη. Ισως παιζει ρολο η συσκευή.

 

Έχεις δίκιο νομίζω, γιατί κάνει handshake το 4G ακόμα και με κλειστά δεδομένα λόγω volte, άσχετα αν δεν το δίνει.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, θα βγάλω τη sim απ' το κινητό από αύριο κιόλας, ευελπιστώ ότι από Δευτέρα-Τρίτη θα βγάλουν countdown data, τα οποία θα αγοράσω απ' το laptop και μετά θα βάλω τη sim πίσω στη συσκευή. Αν με χρεώσουν και πάλι, φορητότητα την επόμενη μέρα.

με ενεργοποιημενο πακετο δεν χρεωνεσαι,δεν εχει σχεση αν η καρτα μπει μετα μεσα στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, θα βγάλω τη sim απ' το κινητό από αύριο κιόλας, ευελπιστώ ότι από Δευτέρα-Τρίτη θα βγάλουν countdown data, τα οποία θα αγοράσω απ' το laptop και μετά θα βάλω τη sim πίσω στη συσκευή. Αν με χρεώσουν και πάλι, φορητότητα την επόμενη μέρα.
τι σημασία έχει έχει αυτό που θα κάνεις ?

ίσα ίσα που το κινητό θα ψάξει να βρει δίκτυο να συντονιστει ,άρα κάποια kb θα ξοδεύτουν,δεν λέω ότι θα χθεωθεις αλλά δεν σου εξασφαλίζει και αυτό που λες ότι δεν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω, είναι τόσο δυσκολο να βάλουν κόφτη όπως έχουν οι άλλες 2 εταιρίες στα καρτοκινητα τους;
Φίλε μου ξέρεις πόσα € μαζεύει κάθε μέρα?

Δεκάδες χιλιάδες.

Πως θα ζήσει μία εταιρεία όταν έχει ελάχιστη κάρτα 6€ το δίμηνο και πακέτα των 3-4€?

Στους άλλους πληρώνεις διπλάσια.

Το θέμα είναι ότι δεν επιτρέπεται με τόσο φτηνά πακέτα να ξεμένεις από δεδομένα όταν υπάρχουν και δώρα.

Πόσο λιγότερο να πάει το κόστος στην φτηνότερη καρτοκινητή του κόσμου?

6 € το τρίμηνο πλέον με την επέκταση και δεν μου λείπει τίποτα.

Ένα τιπ.

Κάντε μία νέα σύνδεση (Αν δεν μπορείτε να προσκαλέσετε κάποιον), βάλτε 10€ και άλλα 10 στην κάρτα σας και πάρτε το κονέ.

Κόστος 1,2 € / 1GB με διάρκεια 12 μήνες και έχετε αυτονομία σε δεδομένα και έχετε και δυνατότητα από την νέα κάρτα να φάτε τα επιπλέον δεδομένα σε 4 μήνες, μέχρι να λήξει.

Επίσης μπορείτε σε ένα κατάστημα να βρείτε κάποιον με νέα σύνδεση κλπ.

 

Σύνολο 24+10=34€ για ένα έτος.

Πενία τέχνας κατεργάζεται.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι φθηνή δικαιολογείται το κλέψιμο. Καλή φάση. Που τα βρίσκεις ρε τύπε;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...