Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επέκταση υπολοίπου γίνεται αγοράζοντας και τα πακέτα που είναι στο μωβ δωράκι της εφαρμογής;
Δεν το έχω δοκιμάσει φίλε μου αλλά υποθέτω πως μάλλον.

Γιατί πακέτο είναι και αυτό.

Υπόψιν ότι η ενημέρωση για την νέα ημερομηνία λήξης αργεί λίγο.

Γύρω στο 5λεπτο το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι μπερδευτηκα. Στην q το δωρακι ειναι πορτοκαλί. Εκεί ειναι οι προσωπικές προσφορές. Οπως ειπαμε ως επι το πλειστον γι'αυτές έρχονται και sms. Εχουμε επίσης τα countdown και τα μόνιμα πακέτα. Με ποιά απ'ολα γίνεται η επέκταση της διάρκειας? Με τις προσωπικές προσφορές ή και με τα countdown? Ή και με τα μόνιμα? (που σε δική μου περιπτωση με τα μόνιμα δεν έγινε μεσα Νοέμβρη)
Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι μπερδευτηκα. Στην q το δωρακι ειναι πορτοκαλί. Εκεί ειναι οι προσωπικές προσφορές. Οπως ειπαμε ως επι το πλειστον γι'αυτές έρχονται και sms. Εχουμε επίσης τα countdown και τα μόνιμα πακέτα. Με ποιά απ'ολα γίνεται η επέκταση της διάρκειας? Με τις προσωπικές προσφορές ή και με τα countdown? Ή και με τα μόνιμα? (που σε δική μου περιπτωση με τα μόνιμα δεν έγινε μεσα Νοέμβρη)
Ναι έχεις δίκιο.

Από συνήθεια επειδή παλιά ήταν μωβ.

Εχω εμπειρία μόνο από καουντντάουν. Υποθέτω ότι θα δουλεύει με όλα.

Η επέκταση λειτουργεί αν πάρεις πακέτο που λήγει μετά την λήξη του υπόλοιπου.

Αν το υπόλοιπο λήγει μετά την λήξη του πακέτου προφανώς δεν θα υπάρχει επέκταση.

Η το δίνει σε όσους έχουν πολύ υπόλοιπο? Η αυτοψία θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

απο προσωπικη προσφορα δεν εχεις εμπειρια?εσυ δεν εγραφες οτι ανανεωνες με το πακετο των 60+60 μηνυματων,ή ήταν άλλος?
Link to comment
Share on other sites

απο προσωπικη προσφορα δεν εχεις εμπειρια?εσυ δεν εγραφες οτι ανανεωνες με το πακετο των 60+60 μηνυματων,ή ήταν άλλος?
Ναι μπράβο έχεις δίκιο το είχα ξεχάσει. Ήταν η πρώτη φορά.

Μια φορά ανανέωσα γιατί ήταν το φτηνότερο πακέτο.

Ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Online ανανέωση 6 ευρώ on μου λέει και πάω να βάλω γιατί τα χρήματά μου λήγουν 16 Δεκέμβρη και δεν αφήνει να βάλω 6!από 10!

 

Σημειώνω πως είμαι κι εγώ από τους περίεργους που βάζω 6 ευρω ανά δύο μήνες και έχω το νούμερο από το 2014 με υπόλοιπο πλέον 45 ευρώ και με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το ζήτημα που αναφέρατε για επέκταση διάρκειας των ευρώ με ενεργοποίηση πακέτου. Χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια παράλληλα το Q με 120 λεπτά κάθε πρώτη του μηνός λόγω σταθερού και ένα F2G αμφότερα με ενεργοποιημένες όλες τις προσφορές μόνιμα {και φοιτητικό) χωρίς να το έχω ζητήσει, με μόνη σημείωση ότι δεν έχω βάλει ποτέ παραπάνω από τα ελάχιστα χρήματα και ανανεώνω αυστηρά ανά δύο μήνες. Το f2g έχει πλέον 85 ευρώ. Βασικά βάζω μόνο πακέτα προσφοράς log and win κτλ μια στο ένα νούμερο μια στο άλλο αναλόγως τι θέλω (την βγάζω με λίγα λεπτά και πολύ λίγο ίντερνετ και με 0sms). Φυσικά ζητάω πάντα πίσω τα λεφτά όταν μου τα τρώει για δήθεν ίντερνετ αφού τις περισσότερες φορές δεν έχω Internet ενεργοποιημένο στο ένα νούμερο (αφού έχω στο άλλο) ενώ ένα ακόμη ζήτημα είναι ότι ήμουν και στους 15 νικητές των 15 ετών της Q τον Αύγουστο 2017 που μου έδωσε για ένα χρόνο 1500+1500+1,5 οπότε εκείνους τους 12 μήνες απλώς μάζευα λεφτά και στα δύο νούμερα αναγκαστικά αφου η χρήση μου ήταν μικρότερη.

 

Έχει βάλει κανείς 6 ευρώ σήμερα; Πρώτη φορά με ενεργό countdown κάνει τον Κινέζο και θέλει 10 ευρώ!

 

Η αλήθεια είναι ότι παρατήρησα πρόσφατα το περίεργο με πακέτο να αλλάζει η ημερομηνία λήξης των ευρώ αλλά δεν έδωσα σημασία. Αν είναι απλώς να βάλω ένα από τα σουπερ τζάμπα πακέτα των 3 ευρώ μεθαύριο και να ανανεώσω έτσι για ένα μήνα (200λεπτά 20sms 1GB).

αναμένω τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι βάσει της αδειοδότησης οι τρεις εταιρείες κινητής υποχρεούνται να έχουνε και μια εταιρεία χαμηλού κόστους. (Κοσμοτε βάτραχο, βοντα την ταζα)

 

Ετσι η wind εχει την Q και απαγορεύεται βάσει νόμου να κλείσει αλλά ούτε και να γίνει πιο ακριβή από τη wind.

 

Είναι μέσα στη σύμβαση για την παραχώρηση του φάσματος.

 

Ενδιαφέρουσα πληροφορία. Μπορείς να δωσεις καποια παραπομπή για περισσότερες πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Online ανανέωση 6 ευρώ on μου λέει και πάω να βάλω γιατί τα χρήματά μου λήγουν 16 Δεκέμβρη και δεν αφήνει να βάλω 6!από 10!

 

Σημειώνω πως είμαι κι εγώ από τους περίεργους που βάζω 6 ευρω ανά δύο μήνες και έχω το νούμερο από το 2014 με υπόλοιπο πλέον 45 ευρώ και με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το ζήτημα που αναφέρατε για επέκταση διάρκειας των ευρώ με ενεργοποίηση πακέτου. Χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια παράλληλα το Q με 120 λεπτά κάθε πρώτη του μηνός λόγω σταθερού και ένα F2G αμφότερα με ενεργοποιημένες όλες τις προσφορές μόνιμα {και φοιτητικό) χωρίς να το έχω ζητήσει, με μόνη σημείωση ότι δεν έχω βάλει ποτέ παραπάνω από τα ελάχιστα χρήματα και ανανεώνω αυστηρά ανά δύο μήνες. Το f2g έχει πλέον 85 ευρώ. Βασικά βάζω μόνο πακέτα προσφοράς log and win κτλ μια στο ένα νούμερο μια στο άλλο αναλόγως τι θέλω (την βγάζω με λίγα λεπτά και πολύ λίγο ίντερνετ και με 0sms). Φυσικά ζητάω πάντα πίσω τα λεφτά όταν μου τα τρώει για δήθεν ίντερνετ αφού τις περισσότερες φορές δεν έχω Internet ενεργοποιημένο στο ένα νούμερο (αφού έχω στο άλλο) ενώ ένα ακόμη ζήτημα είναι ότι ήμουν και στους 15 νικητές των 15 ετών της Q τον Αύγουστο 2017 που μου έδωσε για ένα χρόνο 1500+1500+1,5 οπότε εκείνους τους 12 μήνες απλώς μάζευα λεφτά και στα δύο νούμερα αναγκαστικά αφου η χρήση μου ήταν μικρότερη.

 

Έχει βάλει κανείς 6 ευρώ σήμερα; Πρώτη φορά με ενεργό countdown κάνει τον Κινέζο και θέλει 10 ευρώ!

 

Η αλήθεια είναι ότι παρατήρησα πρόσφατα το περίεργο με πακέτο να αλλάζει η ημερομηνία λήξης των ευρώ αλλά δεν έδωσα σημασία. Αν είναι απλώς να βάλω ένα από τα σουπερ τζάμπα πακέτα των 3 ευρώ μεθαύριο και να ανανεώσω έτσι για ένα μήνα (200λεπτά 20sms 1GB).

αναμένω τις απαντήσεις σας.

 

Η δυνατότητα για ανανέωση 6€υπάρχει μέσα στην εικόνα, δίπλα στην κάλτσα, με πολύ μικρά fonts, και ισχύσει για 3 ώρες ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα για ανανέωση 6€υπάρχει μέσα στην εικόνα, δίπλα στην κάλτσα, με πολύ μικρά fonts, και ισχύσει για 3 ώρες ακόμη.

Το εξηγώ πως έχω την ένδειξη αλλά στην ανανέωση δεν αφήνει να βάλω 6 ούτε χειροκίνητα, λέει λάθος ποσο.μου γράφει από 10 να βάλω...

Link to comment
Share on other sites

Το εξηγώ πως έχω την ένδειξη αλλά στην ανανέωση δεν αφήνει να βάλω 6 ούτε χειροκίνητα, λέει λάθος ποσο.μου γράφει από 10 να βάλω...
Βάλε το καουντντάουν να σου επεκτείνει το υπόλοιπο.

Η μη εμφάνιση του 6€ το έκανε και σε μένα και λύθηκε με βρισίδια στο τσατ.

Σε άλλα λύθηκε αυτόματα.

Πιστεύω ότι κάνει δοκιμές για να το κόψει.

Θα δείξει.

Δοκίμασε να καθαρίσεις την κασε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το καουντντάουν να σου επεκτείνει το υπόλοιπο.

Η μη εμφάνιση του 6€ το έκανε και σε μένα και λύθηκε με βρισίδια στο τσατ.

Σε άλλα λύθηκε αυτόματα.

Πιστεύω ότι κάνει δοκιμές για να το κόψει.

Θα δείξει.

Δοκίμασε να καθαρίσεις την κασε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, το δοκίμασα και τζίφος. Δε θα βάλω countdown, έχω πολύ καλύτερη προσφορά όπως ανέφερα και με ενεργοποίηση ως 12 Γενάρη. Θα τη βάλω σε μερικές μέρες και θα αναφέρω τι έγινε με την επέκταση. Εξάλλου μπορεί να βγει ξανά countdown ως τότε. Αν γίνεται όμως επέκταση με ενεργοποίηση πακέτου που διαβάζω τώρα αναφορές και στο f2g τότε σώθηκα μπας και πέσουν τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, το δοκίμασα και τζίφος. Δε θα βάλω countdown, έχω πολύ καλύτερη προσφορά όπως ανέφερα και με ενεργοποίηση ως 12 Γενάρη. Θα τη βάλω σε μερικές μέρες και θα αναφέρω τι έγινε με την επέκταση. Εξάλλου μπορεί να βγει ξανά countdown ως τότε. Αν γίνεται όμως επέκταση με ενεργοποίηση πακέτου που διαβάζω τώρα αναφορές και στο f2g τότε σώθηκα μπας και πέσουν τα υπόλοιπα
Τώρα που το κοίταξα ούτε σε εμένα φαίνεται ενώ μέχρι πριν 4 ώρες το έβλεπα.

Κι εγώ τώρα έχω γλυτώσει μια ανανέωση και τρέχω για δεύτερη.

Πενία τέχνας κατεργαζεται.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μένα έχει την 6ευρη ανανέωση. Παρατήρησα νέο κουτάκι που λέει να παραγγείλω νεο νουμερο κ να έχω δώρο 2πλασια κάρτα για 3 μήνες και 2gb κάθε μήνα για 12 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε μένα έχει την 6ευρη ανανέωση. Παρατήρησα νέο κουτάκι που λέει να παραγγείλω νεο νουμερο κ να έχω δώρο 2πλασια κάρτα για 3 μήνες και 2gb κάθε μήνα για 12 μήνες.
Το κουτάκι αυτό υπάρχει αρκετό καιρό.
Δεν υπάρχει 6€ ανανεώση.

Μήπως το έκοψαν κατά τις 17.00 που ΣΥΝΗΘΩΣ τελειώνουν τα countdown ?

Γίνεται συχνά.

Υποθέτω bug του συστήματος 20% ή έρευνα αγοράς 80%

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 6€ ανανεώση.

Μήπως το έκοψαν κατά τις 17.00 που ΣΥΝΗΘΩΣ τελειώνουν τα countdown ?

 

Εγω το θεωρω πολυ πιθανό. Το countdown έχει χρονόμετρο και τελειώνει μόνο του. Η 6ευρη πιθανόν να θέλει παρέμβαση υπαλλήλου.

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε ότι βγάζουν την ανανέωση πριν τελειώσει το countdown?

προσφατα πάλι είχε ξανά γίνει το ίδιο ακριβώς αν θυμάμαι καλά,αλλά μετά το έφτιαξαν

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά ειναι αυτο που γράφτηκε παραπανω,το countdown συνήθως εληγε 5 το απόγευμα. Και η περίπτωση που αναφερεις ειχε συμβεί μεσημέρι. Εδω τωρα το countdown εληξε μεσάνυχτα. Δεν ξέρω αν η αλλαγη ποσού ανανέωσης θέλει ανθρωπινο χερι (οποτε ο καταλληλος ανθρωπος το εκανε στα πλαίσια του ωραρίου του). Υποθέσεις κάνουμε βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να παρατείνω με οποιοδήποτε τρόπο τα 8 GB data που μου λήγουν.απιψε και είναι από προηγούμενη.προδφορα; Υπάρχει άραγε τρόπος να πάρω δωρεάν data με κάποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να παρατείνω με οποιοδήποτε τρόπο τα 8 GB data που μου λήγουν.απιψε και είναι από προηγούμενη.προδφορα; Υπάρχει άραγε τρόπος να πάρω δωρεάν data με κάποιο τρόπο;

Δυστυχώς δε γίνεται να παρατείνουμε τα GB από προσφορές, σε καμία εκ των τριών εταιριών.

Ο μόνος τρόπος να πάρεις δωρεάν GB, είναι με 10ευρη ανανέωση.

ξερει κανεις αν μπορω να εχω απο τη Q internet σε κινητο νοκια 6700 classic με series 40 ..??

Γιατί να μη γίνεται; Βάλε apn: myq και θα παίξει.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε γίνεται να παρατείνουμε τα GB από προσφορές, σε καμία εκ των τριών εταιριών.

Ο μόνος τρόπος να πάρεις δωρεάν GB, είναι με 10ευρη ανανέωση.

 

Γιατί να μη γίνεται; Βάλε apn: myq και θα παίξει.

Το καμμία σχετικό είναι... Στην κόκκινη αν καταφέρεις να έχεις συνεχώς "προσφορές μόνο για σένα" και με διαφορετική τιμή ή παροχή να είναι μεταξύ τους αλλά να δίνουν gb ή ομιλία ανάλογα τι έχεις ήδη, μεταφέρονται κανονικά για τις ημέρες που δίνει η νέα προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να παρατείνω με οποιοδήποτε τρόπο τα 8 GB data που μου λήγουν.απιψε και είναι από προηγούμενη.προδφορα; Υπάρχει άραγε τρόπος να πάρω δωρεάν data με κάποιο τρόπο;
Δωρεάν δεδομένα μόνο με το κονέ, αλλά πρέπει να έχεις βάλει 10€ τον τελευταίο μήνα.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D482903&share_tid=482903&share_fid=4676&share_type=t&link_source=app

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες, μολις εκανα ανανεωση 10ευρω με paypal απο την εφαρμογη (οπως κανω παντα 7 χρονια τωρα) και εκτος του 1gb+1500λ προς q μου εδωσε για ενα μηνα επιπλεον 2gb+500λ προς ολους. Αλλαξε κατι κ δεν το ήξερα? Δεν με χαλαει προφανως και το αναφερω αν ισχυει γενικα να το κανουν κι αλλα παιδια!

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...