Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το πίστευα γιατί μιλώντας για πρόγραμμα "χαμηλού κόστους" θα έχει μαζεμένους από προχωρημένες ηλικίες (που το έχουν σαν νούμερο πολύ συντηρητικής χρήσης δηλαδή), που δεν θα ασχολούνται σοβαρά με τα ηλεκτρονικά μέσα.

 

Όχι ότι έχει κανένα νόημα η συζήτηση αυτή...

Αυτό φίλε μου μπορεί να έχει και μια διαφορετική ανάγνωση. Οι άνθρωποι προχωρημένης ηλικίας που δεν είναι εξοικειωμένοι με τη τεχνολογία και τα ηλεκτρονικά μέσα, είναι δύσκολο να παρακολουθήσουν και να διαχειριστούν πακέτα που έχουν να κάνουν με apps, qstar, countdown και έκτακτες προσφορές που ενεργοποιούνται μέσω sms, app ή ιστοσελίδας.

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά πιστεύω ότι αυτή τη κατηγορία πελατών, πιο εύκολα οι πάροχοι τους σπρώχνουν προς τα συμβόλαια που "είναι όλα πληρωμένα" μία και έξω.

Εγώ διαβάζω και ξαναδιαβάζω το νήμα για να καταλάβω τη φιλοσοφία της Q card...lol

Σωστά, δεν έχει και μεγάλο νόημα η συζήτηση και είμαι και off topic.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω 2 ερωτήσεις.

Πόσα χρόνια έχετε να δει διαφήμιση στην τηλεόραση από q, βάτραχο ή ταζα?

Ποιός έχει τα πιο πολύπλοκα πακέτα και πιο ευρείας έκτασης προσφορές?

Εκεί θα βρείτε τις απαντήσεις για το νόημα της συζήτησης.

Ο διάβολος κρύβεται στις λεπτομέρειες, που λέει και η παροιμία.:lol: :lol:

 

Για την κοινωνιολογική έρευνα 2 ώρες σε ένα κατάστημα κιου ή κάποιος γνωστός που δουλεύει εκεί.

Επίσης οι απλοί χρήστες εκτός από τα συμβόλαια που είναι ακριβά υπάρχει και το κατάστημα που δεν έχει κλείσει στο λοκνταουν και πουλάει 12αρες καρτες στα γρήγορα με προενεργοποιημενα πακέτα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρέπει να καταλάβουμε ότι η Q είναι wind,είναι το frog της cosmote που δεν έχει κανένας σχεδόν πλέον,έτσι θα καταντήσει και η wind την Q,διότι απλά τα πράγματα δεν μπορεί να συντηρεί και την Q και f2g,εδώ η πράσινη έχει αφήσει την frog στην τύχη της που έχει τόσους πελάτες,όπως επίσης και την cosmokarta

κάτι γίνεται με τα countdown αν τα αυξήσει και αυτά .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρέπει να καταλάβουμε ότι η Q είναι wind,είναι το frog της cosmote που δεν έχει κανένας σχεδόν πλέον,έτσι θα καταντήσει και η wind την Q,διότι απλά τα πράγματα δεν μπορεί να συντηρεί και την Q και f2g,εδώ η πράσινη έχει αφήσει την frog στην τύχη της που έχει τόσους πελάτες,όπως επίσης και την cosmokarta

κάτι γίνεται με τα countdown αν τα αυξήσει και αυτά .....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αυτό που σκέφτεσαι μπορεί να έχει βάση. Τη Κυριακή 6 Δεκ. έκανα αίτηση στη Wind για φορητότητα στη F2G και μου είπαν ότι θα παραλάβω την κάρτα Παρασκευή 11 Δεκ. Μόνο 5 μέρες δηλαδή. Τη Δευτέρα άλλαξα γνώμη και πήρα να ζητήσω να γίνει η αίτηση για Q. O υπάλληλος μου είπε ότι ήταν καλύτερα για μένα να παραλάβω την F2G και αν θελήσω αργότερα την αλλάζω σε Q. Εγώ επέμενα και αυτός μου έλεγε ότι δεν μπορεί να μου εγγυηθεί πότε θα παραλάβω την Q.

Τελικά σήμερα δεν γνωρίζω σε τι φάση βρίσκεται η αίτηση μου και πότε θα παραλάβω την Q. Μπορεί αυτή η καθυστέρηση και η απροθυμία να έχει σχέση με την πολιτική της Wind, σχετικά με το μέλλον των καρτών της. Υποθέτω τώρα, δεν ξέρω κάτι άλλο.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η "sockαριστική" προσφορά με "σόκαρε" για δύο λόγους. Ένα που μου έστειλε push notification το app ενώ είχα κλείσει όλες τις διαφημιστικές επιλογές που δίνει (έφαγε άμεσα και κόψιμο των ειδοποιήσεων από το Android) και δεύτερον γιατί προχτές είχα βάλει 200 λεπτά, 20sms και 1gb με 3 ευρώ προσωπικής προσφοράς και τώρα πάει να μου πουλήσει 150 και 500 με τα ίδια λεφτά σαν σοκ.

 

Φάε την κάλτσα μου.

 

Η διαφορά είναι οτι τα λεπτά της προσωπικής προσφοράς έχουν ελάχιστη κατανάλωση το 3λεπτο. Που αν κάνεις αρκετες κλήσεις καθε μερα δε σου καλύπτουν το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σκέφτεσαι μπορεί να έχει βάση. Τη Κυριακή 6 Δεκ. έκανα αίτηση στη Wind για φορητότητα στη F2G και μου είπαν ότι θα παραλάβω την κάρτα Παρασκευή 11 Δεκ. Μόνο 5 μέρες δηλαδή. Τη Δευτέρα άλλαξα γνώμη και πήρα να ζητήσω να γίνει η αίτηση για Q. O υπάλληλος μου είπε ότι ήταν καλύτερα για μένα να παραλάβω την F2G και αν θελήσω αργότερα την αλλάζω σε Q. Εγώ επέμενα και αυτός μου έλεγε ότι δεν μπορεί να μου εγγυηθεί πότε θα παραλάβω την Q.

Τελικά σήμερα δεν γνωρίζω σε τι φάση βρίσκεται η αίτηση μου και πότε θα παραλάβω την Q. Μπορεί αυτή η καθυστέρηση και η απροθυμία να έχει σχέση με την πολιτική της Wind, σχετικά με το μέλλον των καρτών της. Υποθέτω τώρα, δεν ξέρω κάτι άλλο.

Δυστυχώς είναι θέμα καταστήματος.

Ακόμα και online κάποιας μορφής κατάστημα υπάρχει που χειρίζεται τις παραγγελίες και οι οποίοι παίρνουν προμήθεια κάθε φορά που φορτώνεις μονάδες.

Έτσι προσπαθούν να σε παγιδεύσουν να πάρεις f2g γιατί θα βάζεις περισσότερα χρήματα.

Δες τα μηνύματα σου.

 

 

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

 

2 σκρινσοτς όπου φαίνεται η επέκταση του χρόνου λήξης του υπόλοιπου λόγω αγοράς πακέτου καουντντάουν.

Είχα αγοράσει σμς, ντατα, και τώρα πακέτο ομιλίας. Έκλεισα δίμηνο χωρίς ανανέωση και θα δούμε πόσο θα κρατήσει.

 

6e0cfe77f6d23de88a17359e1a519be9.jpgc79762f83115f5bfc9c64154603b7f7d.jpg

 

Υπόψιν ότι βάσει της αδειοδότησης οι τρεις εταιρείες κινητής υποχρεούνται να έχουνε και μια εταιρεία χαμηλού κόστους. (Κοσμοτε βάτραχο, βοντα την ταζα)

 

Ετσι η wind εχει την Q και απαγορεύεται βάσει νόμου να κλείσει αλλά ούτε και να γίνει πιο ακριβή από τη wind.

 

Είναι μέσα στη σύμβαση για την παραχώρηση του φάσματος.

Οπότε μην κάνετε χαρά ότι θα κλείσει σύντομα ή θα ακριβύνει πολύ.:lol:

 

Γι αυτό αποφεύγουν να την προωθούν τα καταστήματα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι θέμα καταστήματος.

Ακόμα και online κάποιας μορφής κατάστημα υπάρχει που χειρίζεται τις παραγγελίες και οι οποίοι παίρνουν προμήθεια κάθε φορά που φορτώνεις μονάδες.

Έτσι προσπαθούν να σε παγιδεύσουν να πάρεις f2g γιατί θα βάζεις περισσότερα χρήματα.

Δες τα μηνύματα σου.

 

 

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ

 

2 σκρινσοτς όπου φαίνεται η επέκταση του χρόνου λήξης του υπόλοιπου λόγω αγοράς πακέτου καουντντάουν.

Είχα αγοράσει σμς, ντατα, και τώρα πακέτο ομιλίας. Έκλεισα δίμηνο χωρίς ανανέωση και θα δούμε πόσο θα κρατήσει.

 

6e0cfe77f6d23de88a17359e1a519be9.jpgc79762f83115f5bfc9c64154603b7f7d.jpg

 

Υπόψιν ότι βάσει της αδειοδότησης οι τρεις εταιρείες κινητής υποχρεούνται να έχουνε και μια εταιρεία χαμηλού κόστους. (Κοσμοτε βάτραχο, βοντα την ταζα)

 

Ετσι η wind εχει την Q και απαγορεύεται βάσει νόμου να κλείσει αλλά ούτε και να γίνει πιο ακριβή από τη wind.

 

Είναι μέσα στη σύμβαση για την παραχώρηση του φάσματος.

Οπότε μην κάνετε χαρά ότι θα κλείσει σύντομα ή θα ακριβύνει πολύ.:lol:

 

Γι αυτό αποφεύγουν να την προωθούν τα καταστήματα.

 

Τέλειο !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικά όλα αυτά που έγραψε ο pavlitakis. Επισης το οτι παρατείνεται το υπολοιπο για 1 ακομη μηνα ειναι κάτι που δεν νομίζω οτι κανουν οι αλλες 2 εταιρίες.

 

Η απορία μου είναι εαν π.χ. βαλω σημερα (11 Δεκ) 10€ και για 2 μηνες δεν αγορασω πακετο, αλλά στις 11 Φεβ αγορασω countdown θα μεταφερθεί όλο το υπόλοιπο χρημάτων; Εαν ναι, οταν ξαναγορασω countdown 11 Μαρ, θα ξαναμεταφερθεί το υπόλοιπο χρημάτων μεχρι 11 Απρ;

Το taza δεν το βρίσκω στο σαιτ της βονταφον. Δεν ισχυει πια;

Link to comment
Share on other sites

στην wind δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει και ρωτάς σε 4 μήνες τι θα γίνει? μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε ποια εταιρία είσαι ακόμα

οι άλλες εταιρίες δεν μηδενίζουν τα αγορασμενα πακέτα με την λήξη του υπόλοιπου,δηλ αν έχω υπόλοιπο κάτι σεντς και πακέτα αξίας 10€ θα σκάσω για τα σεντς η που θα αναγκαστώ να ξανά βάλω 12€ για να ξανά αγοράσω τα ίδια πακέτα? μη σε οδηγούν τα τρολ εδώ μέσα σε λάθος συμπέρασματα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε πακέτο μία μέρα πριν την λήξη, περιμένεις λίγο να γίνει ενημέρωση, κάνεις ανανέωση της εφαρμογής και αν δεν γίνει τίποτα πληρώνεις.

Δεν υπάρχει ρίσκο.

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως στην εφαρμογή γράφει την επέκταση κατά 30 ημέρες της ανανέωσης αλλά όταν έρθει η ώρα μου αφαιρέσουν το υπόλοιπο με διάφορες δικαιολογίες π.χ. η εφαρμογή έγραφε λάθος ημερομηνία ληξης λόγω "συστημικου προβλήματος".....

Πάντως αν ισχύει αυτό θα είναι πολύ καλό για αυτούς που έχουν αρκετό υπόλοιπο στο λογαριασμό τους.... Κάθε φορά που θα λήγει ένα πακέτο θα παίρνουν (πριν λήξει) επόμενο πακέτο και θα ανανεώνουν και το χρόνο ανανέωσης του υπολοίπου τους.

Η επέκταση υπολοίπου ισχύει και για αγορά πακέτων από το μωβ δωράκι που έχει η εφαρμογή επάνω δεξιά;

Edited by paolo1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως στην εφαρμογή γράφει την επέκταση κατά 30 ημέρες της ανανέωσης αλλά όταν έρθει η ώρα μου αφαιρέσουν το υπόλοιπο με διάφορες δικαιολογίες π.χ. η εφαρμογή έγραφε λάθος ημερομηνία ληξης λόγω "συστημικου προβλήματος".....

 

Πάντως αν ισχύει αυτό θα είναι πολύ καλό για αυτούς που έχουν αρκετό υπόλοιπο στο λογαριασμό τους.... Κάθε φορά που θα λήγει ένα πακέτο θα παίρνουν (πριν λήξει) επόμενο πακέτο και θα ανανεώνουν και το χρόνο ανανέωσης του υπολοίπου τους

για να έχεις αρκετό υπόλοιπο σημαίνει ότι απλά συντηρείς ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιείς σωστά? άρα βαψ'το μπλε και πετα το

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το χρησιμοποιώ, απλά έχω 120 λεπτά χρόνο ομιλίας κάθε μήνα (επειδή εχω το σταθερό στη wind) και είχα και 12 γιγα δεδομένα από κονε που είχα κάνει από πέρσι τέτοιο καιρό. Αυτά για την χρήση που κάνω μου φτάνουν μια χαρά γι αυτό έχω αρκετό υπόλοιπό
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν κάποιος έχει υπόλοιπο 80€ θα μπορεί, αγοράζοντας κάθε μήνα countdown των 4€ να συντηρησει το υπόλοιπο του για 20 μήνες χωρίς να βάλει κάρτα; Εξαιρετικό!
Link to comment
Share on other sites

Όχι το χρησιμοποιώ, απλά έχω 120 λεπτά χρόνο ομιλίας κάθε μήνα (επειδή εχω το σταθερό στη wind) και είχα και 12 γιγα δεδομένα από κονε που είχα κάνει από πέρσι τέτοιο καιρό. Αυτά για την χρήση που κάνω μου φτάνουν μια χαρά γι αυτό έχω αρκετό υπόλοιπό
το ίδιο πράγμα λέμε δεν αξίζει να το συντηρεις τότε,σκέψου το,μην τσίμπατε σε δολώματα των εταιρειών και των τρόλς

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή εάν κάποιος έχει υπόλοιπο 80€ θα μπορεί, αγοράζοντας κάθε μήνα countdown των 4€ να συντηρησει το υπόλοιπο του για 20 μήνες χωρίς να βάλει κάρτα; Εξαιρετικό!
χαχα troll detected

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν ισχύει (όπως ισχυρίζεται ο pavlitakis που έχει γνωστό σε κατάστημα) τότε θα είναι πολύ βολικό για αυτους που μάζεψαν μεγάλο υπόλοιπο χρημάτων λόγω έλλειψης υπηρεσίας μεταφοράς υπολοίπου σε άλλο νουμερο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το χρησιμοποιώ, απλά έχω 120 λεπτά χρόνο ομιλίας κάθε μήνα (επειδή εχω το σταθερό στη wind) και είχα και 12 γιγα δεδομένα από κονε που είχα κάνει από πέρσι τέτοιο καιρό. Αυτά για την χρήση που κάνω μου φτάνουν μια χαρά γι αυτό έχω αρκετό υπόλοιπό

30€ έχεις η παραπάνω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΛΕΣ οι εταιρείες σταματήσαν τα απεριόριστα data με 5,9€ για να δώσουν πάλι κάτι τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Δεν έχω παραλάβει ακόμη 2 κάρτες Q που περιμένω λόγω φορητότητας από συμβόλαια της Vodafone. Μπήκα στο νήμα για να ενημερωθώ και να ξέρω τι να περιμένω. Και αντί για ενημέρωση εισπράττω μια μιζέρια, μια γκρίνια , κακοπροαίρετα σχόλια και κατηγορίες μεταξύ των μελών.

Δεν ξέρω αν η κάρτα ή η Wind είναι σοβαρές ( έχω περάσει και απο "σοβαρούς" παρόχους-απατεώνες ), αλλά σίγουρα κάποιοι εδώ μέσα δεν είναι σοβαροί. Και από ότι φαίνεται δεν έχουν διάθεση να βοηθήσουν ένα μέλος όταν ρωτάει κάτι.

Θέλω λοιπόν να ρωτήσω - καλοπροαίρετα - τον φίλο @akalos που διάβασα από πάνω:

στην wind δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει και ρωτάς σε 4 μήνες τι θα γίνει? μάλλον δεν έχεις καταλάβει σε ποια εταιρία είσαι ακόμα.....Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εσύ φίλε μου που έχεις καταλάβει σε ποια εταιρία είσαι, γιατί κάθεσαι ακόμη;

Ποιος είναι ο λόγος ή το πλεονέκτημα που διακρίνεις και σε κρατάει;

.....οι άλλες εταιρίες δεν μηδενίζουν τα αγορασμενα πακέτα με την λήξη του υπόλοιπου,δηλ αν έχω υπόλοιπο κάτι σεντς και πακέτα αξίας 10€ θα σκάσω για τα σεντς η που θα αναγκαστώ να ξανά βάλω 12€ για να ξανά αγοράσω τα ίδια πακέτα? μη σε οδηγούν τα τρολ εδώ μέσα σε λάθος συμπέρασματα

Έρχομαι στη Q γνωρίζοντας ότι τα υπόλοιπα δεν μεταφέρονται και το αποδέχομαι αναγκαστικά, επειδή αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Εσύ γιατί το αποδέχεσαι και δεν πηγαίνεις στην άλλη που τα μεταφέρει. Ποια είναι τα πλεονεκτήματα που διακρίνεις και σε κρατάνε στην Q;

 

Ρωτάω ήρεμα και περισσότερο για να μάθω και εγώ ποια είναι τα θετικά της κάρτας και πως θα τα εκμεταλλευτούμε καλύτερα.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου είπε ότι δεν μεταφέρονται η μεταφέρονται ?εγώ σου είπα ότι μηδενίζει τα αγορασμενα πακέτα με τον μηδενισμό του υπόλοιπου στην λήξη του δίμηνου

και τι δηλ μας έκανες χαρη που ήρθες και πρέπει να γράφουμε πόσο ντουπερ σούπερ είναι η Q για να μη διακρίνεις εσύ γκρίνια η θα αφήσω εγώ τα τρολ να γράφουν ότι θέλουν η οταν γράφονται ανακρίβειες ?

μπορείς κάλιστα να μη διαβάζεις η να με κάνεις μπλοκ

το γιατί είμαι Q παλιό το κόλπο δεν πιάνει σε μένα να ξέρεις

οι περισσότεροι είναι εδώ για τα countdown,για τις δωρεαν προσφορές που δεν πρόλαβες,γιατί τις έκοψε,και πολλά άλλα που όντως την έκαναν την πιο οικονομική καρτοκινητη που υπήρχε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@akalos

Δεν λέμε το ίδιο πράγμα.... Με ρωτάς αν συντηρώ ένα νούμερο που δεν χρειάζομαι, και σου απαντώ ότι είναι το βασικό μου νούμερο επικοινωνίας απλά αυτές οι παροχές που έχω με ικανοποιούν εμένα προσωπικά.... Τι προτείνεις να κάνω δηλαδή; Να το καταργήσω και να παιρνω τηλέφωνο από τα περίπτερα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

30€ έχεις η παραπάνω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΛΕΣ οι εταιρείες σταματήσαν τα απεριόριστα data με 5,9€ για να δώσουν πάλι κάτι τα Χριστούγεννα.

 

Έχω 40 ευρώ περίπου

Link to comment
Share on other sites

@akalos

Δεν λέμε το ίδιο πράγμα.... Με ρωτάς αν συντηρώ ένα νούμερο που δεν χρειάζομαι, και σου απαντώ ότι είναι το βασικό μου νούμερο επικοινωνίας απλά αυτές οι παροχές που έχω με ικανοποιούν εμένα προσωπικά.... Τι προτείνεις να κάνω δηλαδή; Να το καταργήσω και να παιρνω τηλέφωνο από τα περίπτερα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Έχω 40 ευρώ περίπου

και πως έχεις μαζέψεις τοσο υπόλοιπο ?

εννοώ σαν βασικο έπρεπε να αγοράζεις πακέτα και να μη μαζεύονται χρηματα

δεν σου κάνω ανάκριση αλλά αυτά τα δύο μαζί δεν πάνε,διότι εγώ που το έχω πράγματι σαν βασικό ποτέ δεν κατάφερα να μαζέψω πάνω από 10€

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

(Προς τον φίλο που περιμενει να του έρθουν οι κάρτες)

 

Τα θετικά ή αρνητικά κάθε καρτοκινητου είναι σχετικά και ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε καταναλωτή.

Το μοναδικό ξεχωριστό που έχει η Κιού σε σχέση με τους υπόλοιπους είναι ότι δέχεται εισερχομενες κλήσεις για 12 μήνες. Αλλά και αυτό δεν είναι σίγουρο ότι θα το κρατήσει η εταιρία, αφου η επίσημη ανακοίνωση λέει ότι στο τέλος του 3μηνου έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων.

Επίσης, εάν ισχυει αυτό που λέει ο pavlitakis, δηλαδή ότι αγοράζοντας countdown θα μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης των χρημάτων, θα είναι επίσης κάτι που μόνο η Κιου δίνει.

Για όλα τα υπόλοιπα που δίνει η Κίου, υπάρχουν αντίστοιχα και σε άλλες εταιρίες.

Δυο ακόμη πράγματα που κάνει μόνο η Κίου είναι η χρέωση 0,30€ σε οποιονδήποτε τρόπο και ποσό ανανέωσης και η 3μηνιαια ή 4μηνιαια χρέωση 1,70€ εάν βάλεις απο 12€ και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ @Monae99 για τις πληροφορίες. Να είσαι καλά φίλε.

.....

και τι δηλ μας έκανες χαρη που ήρθες και πρέπει να γράφουμε πόσο ντουπερ σούπερ είναι η Q για να μη διακρίνεις εσύ γκρίνια η θα αφήσω εγώ τα τρολ να γράφουν ότι θέλουν η οταν γράφονται ανακρίβειες ?

μπορείς κάλιστα να μη διαβάζεις η να με κάνεις μπλοκ

το γιατί είμαι Q παλιό το κόλπο δεν πιάνει σε μένα να ξέρεις

οι περισσότεροι είναι εδώ για τα countdown,για τις δωρεαν προσφορές που δεν πρόλαβες,γιατί τις έκοψε,και πολλά άλλα που όντως την έκαναν την πιο οικονομική καρτοκινητη που υπήρχε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Οκ....από την απάντησή σου και μόνο, καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται.

Είσαι ας πούμε ο χωροφύλακας του νήματος.

Ή προτιμάς το δάσκαλος όλων; lol

 

Δεν θα σε κάνω μπλοκ, γιατί με διασκεδάζουν οι απαντήσεις του στυλ: βάψτο μπλε και πέταξε το.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου είπε ότι δεν μεταφέρονται η μεταφέρονται ?εγώ σου είπα ότι μηδενίζει τα αγορασμενα πακέτα με τον μηδενισμό του υπόλοιπου στην λήξη του δίμηνου

και τι δηλ μας έκανες χαρη που ήρθες και πρέπει να γράφουμε πόσο ντουπερ σούπερ είναι η Q για να μη διακρίνεις εσύ γκρίνια η θα αφήσω εγώ τα τρολ να γράφουν ότι θέλουν η οταν γράφονται ανακρίβειες ?

μπορείς κάλιστα να μη διαβάζεις η να με κάνεις μπλοκ

το γιατί είμαι Q παλιό το κόλπο δεν πιάνει σε μένα να ξέρεις

οι περισσότεροι είναι εδώ για τα countdown,για τις δωρεαν προσφορές που δεν πρόλαβες,γιατί τις έκοψε,και πολλά άλλα που όντως την έκαναν την πιο οικονομική καρτοκινητη που υπήρχε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

και πως έχεις μαζέψεις τοσο υπόλοιπο ?

εννοώ σαν βασικο έπρεπε να αγοράζεις πακέτα και να μη μαζεύονται χρηματα

δεν σου κάνω ανάκριση αλλά αυτά τα δύο μαζί δεν πάνε,διότι εγώ που το έχω πράγματι σαν βασικό ποτέ δεν κατάφερα να μαζέψω πάνω από 10€

Στο έγραψα παραπάνω τα 120 λεπτά που παίρνω κάθε μήνα συν τα 12 γιγα που πήρα και λήγουν σε ένα μήνα, μου φτάνουν και περισσεύουν.... Το να αγοράζω πακέτα που δεν χρειάζομαι απλά και μόνο για να έχω μικρό υπόλοιπο δεν το βλέπω σωστό..

Και κάτι ακόμα.... Ρε παιδια δεν εχουν κανει όλοι οι συνδρομητές το κινητό μας σκουλαρίκι... Μη σας φαίνεται παράξενο που κάποιος δεν έχει περισσότερες ανάγκες επικοινωνίας από 2 ώρες ομιλίας κάθε μήνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο έγραψα παραπάνω τα 120 λεπτά που παίρνω κάθε μήνα συν τα 12 γιγα που πήρα και λήγουν σε ένα μήνα, μου φτάνουν και περισσεύουν.... Το να αγοράζω πακέτα που δεν χρειάζομαι απλά και μόνο για να έχω μικρό υπόλοιπο δεν το βλέπω σωστό..

 

Και κάτι ακόμα.... Ρε παιδια δεν εχουν κανει όλοι οι συνδρομητές το κινητό μας σκουλαρίκι... Μη σας φαίνεται παράξενο που κάποιος δεν έχει περισσότερες ανάγκες επικοινωνίας από 2 ώρες ομιλίας κάθε μήνα!!!

αυτό σου λέω εμένα είναι βασικό νούμερο σε όλα όμως ,δεν έχω σταθερό,οπότε έχεις μαζέψει χρήματα από τις ανανεώσεις ...οκ!!!

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ @Monae99 για τις πληροφορίες. Να είσαι καλά φίλε.

 

@akalos

Οκ....από την απάντησή σου και μόνο, καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται.

Είσαι ας πούμε ο χωροφύλακας του νήματος.

Ή προτιμάς το δάσκαλος όλων; lol

 

Δεν θα σε κάνω μπλοκ, γιατί με διασκεδάζουν οι απαντήσεις του στυλ: βάψτο μπλε και πέταξε το.

δεν πειράζει σε κάνω εγώ ,το ίδιο είναι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικά όλα αυτά που έγραψε ο pavlitakis. Επισης το οτι παρατείνεται το υπολοιπο για 1 ακομη μηνα ειναι κάτι που δεν νομίζω οτι κανουν οι αλλες 2 εταιρίες.

 

 

 

Η απορία μου είναι εαν π.χ. βαλω σημερα (11 Δεκ) 10€ και για 2 μηνες δεν αγορασω πακετο, αλλά στις 11 Φεβ αγορασω countdown θα μεταφερθεί όλο το υπόλοιπο χρημάτων; Εαν ναι, οταν ξαναγορασω countdown 11 Μαρ, θα ξαναμεταφερθεί το υπόλοιπο χρημάτων μεχρι 11 Απρ;

 

Το taza δεν το βρίσκω στο σαιτ της βονταφον. Δεν ισχυει πια;

Ναι, ήδη έχω κάνει 3 επεκτάσεις χωρίς να βάλω λεφτά.

Βέβαια κατά βάθος απλώς χρεώνομαι τα μισά λεφτά γιατί πρακτικά δεν είναι δυνατόν να πέφτεις κάτω από 6€ το δίμηνο.

Εγώ μάζεψα λεφτά γιατί δεν κάνω χρήση με πακέτα, επειδή έχω κονέ και χρησιμοποιώ voip, οπότε έβαζα 6 € το δίμηνο και τώρα ΘΑ ΠΡΈΠΕΙ βάζω 6€ το τετράμηνο, όταν φάω τα λεφτά.

Εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό.

Το μόνο θέμα είναι μήπως το κόψει γι αυτό κάνω την προσπάθεια πριν λήξει το καουντντάουν, ώστε να μπορώ να ανανεώσω με 6 και να μην παγιδευτώ στο 10ρικο.

Διάβασα όλο τα σχόλια.

Ενημέρωση μόνο από μένα καθότι παλιός και γνωρίζων την αγορά.

Οι προσωπικές επιθέσεις δεν με αφορούν.

Αυτά που γράφω είναι σωστά.

Όποιος θέλει λεπτομέρειες ας στείλει πμ.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...