Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εμφανίζει στην εφαρμογή, με q star ενεργοποιημένο.

https://imgur.com/a/HPF1UgD

Ξεκαθάρισε μεταξύ q star και q star auto. Από την αρχική σελίδα της εφαρμογής στο πρώτο πλακίδιο με τα υπόλοιπα, πάτα αναλυτικά και μετά καρτέλα ενεργοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθάρισε μεταξύ q star και q star auto. Από την αρχική σελίδα της εφαρμογής στο πρώτο πλακίδιο με τα υπόλοιπα, πάτα αναλυτικά και μετά καρτέλα ενεργοποιημένα.

 

Ένα από τα sms, ακριβώς μετά την ενεργοποίηση του αριθμού.

 

https://imgur.com/a/S2Z9Ysy

 

Και τα screenshots, από το app.

 

https://imgur.com/a/4m4zflA

 

Edit:

 

Στο κατάστημα, πριν την ανανέωση, ο υπάλληλος ενημέρωσε για χρέωση €1,7, για το q star πακέτο που έχω ενεργοποιημένο.

 

@kmpatra, το NO, στο 12000 δε δούλεψε τελικά.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται, σου έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο Κίου σταρ. Αυτό δεν ενεργοποιείται μόνο του, εκτός αν το επιλέξεις ο ίδιος κάθε φορά. Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται δηλαδή ενεργοποιήθηκε άπαξ το απλό Q star. Πήρες τις παροχές που αναφέρονται και μετά από 30 μέρες λήγει, εκτός αν ΘΕΛΕΙΣ να εκμεταλλευτείς το roll over (αν έχει περισσέψει κάτι) για να μεταφερθεί στο επόμενο 30ήμερο, οπότε το ενεργοποιείς εκ νέου. Δεν βλέπω κάτι να γίνεται αυτόματα, γι αυτό μάλλον δεν έπιασε και το μήνυμα ΝΟ στο 12000, γι αυτό μπερδεύτηκαν και οι άνθρωποι στην εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται, σου έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο Κίου σταρ. Αυτό δεν ενεργοποιείται μόνο του, εκτός αν το επιλέξεις ο ίδιος κάθε φορά.

 

Αυτό ελπίζω κι εγώ.

 

Απ ότι φαίνεται δηλαδή ενεργοποιήθηκε άπαξ το απλό Q star. Πήρες τις παροχές που αναφέρονται και μετά από 30 μέρες λήγει, εκτός αν ΘΕΛΕΙΣ να εκμεταλλευτείς το roll over (αν έχει περισσέψει κάτι) για να μεταφερθεί στο επόμενο 30ήμερο, οπότε το ενεργοποιείς εκ νέου. Δεν βλέπω κάτι να γίνεται αυτόματα, γι αυτό μάλλον δεν έπιασε και το μήνυμα ΝΟ στο 12000, γι αυτό μπερδεύτηκαν και οι άνθρωποι στην εξυπηρέτηση.

 

Αυτό ελπίζω.

 

Σας ευχαριστώ όλους. Θα φανεί στην επόμενη ανανέωση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε άλλη περίπτωση όπως έχουμε πει ξανά, μέσω της εξυπηρέτησης πελατών επέστρεψαν τα λεφτά του πακέτου που έβαλε ο υπάλληλος χωρίς να ρωτήσει. Εσύ ίσως τους ζήτησες κάτι διαφορετικό, απενεργοποίηση του Κίου σταρ auto που δεν έχεις, η ακύρωση πακέτου (που παίζει όντως να μη γίνεται ή τουλάχιστον να μη το κάνουν για ψίλου πήδημα).

 

Ίσως αν τους μιλήσεις πάλι και επιμείνεις ότι έβαλες κάρτα στο κατάστημα, δε ζήτησες πακέτο και έχει χαθεί η κάρτα γιατί έβαλε πακέτο ο υπάλληλος μόνος του, να σου επιστρέψουν το κόστος της κάρτας, αλλά μπορεί και να άλλαξαν πολιτική και να μη το κάνουν πια.

 

Το χαράτσι του 1.7 δεν αφορά το Κιου σταρ αλλά χρεώνεται στη πρώτη ανανέωση των 12 ευρώ ή μεγαλύτερη κάθε ημερολογιακό τετράμηνο. Αν ανανεώνεις με λιγότερα δε χρεώνεται. Παλιά ήταν κάθε εξάμηνο, μη νομίζεις ότι ενημερώνονται ή τα θυμούνται όλοι οι υπάλληλοι.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Φώτο στο προφίλ της εφαρμογής δεν μπορώ να βάλω. Μου λέει σφάλμα κλπ
καθώς μονο εσύ βλέπεις αυτό το avatar δεν νομίζω ότι χρειάζεται πουθενά. μικρό το "κακό" :rolleyes:
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καθώς μονο εσύ βλέπεις αυτό το avatar δεν νομίζω ότι χρειάζεται πουθενά. μικρό το "κακό" :rolleyes:

 

Απλά επειδή έχω τρεις λογαριασμούς για να τους ξεχωρίζω εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή έχω τρεις λογαριασμούς για να τους ξεχωρίζω εύκολα
Και εγώ έχω 10 στο f2g αφού ο καθένας έχει διαφορετικό username ξεχωρίζουν

 

 

Εκτός και εάν έχει γίνει εγγραφή με αριθμό κινητού

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Το καλοκαίρι η q έβγαλε ένα πακέτο διακοπών 15 gb με 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Τα gb αυτά, αφού ενεργοποιηθεί το πακέτο, λήγουν ένα μήνα μετά;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Το καλοκαίρι η q έβγαλε ένα πακέτο διακοπών 15 gb με 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Τα gb αυτά, αφού ενεργοποιηθεί το πακέτο, λήγουν ένα μήνα μετά;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό countdown offer από σήμερα μέχρι την Τετάρτη το απόγευμα. 200' προς όλους, 200' προς Wind/Q και 400 ΜΒ με 4€.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

για πειτε μια γνωμη και απο εδω ρε παιδια γιατι ενα διλημα το εχω.

Εχω εναν αριθμο cosmote , αλλα δεν μπορω να τον ταϊζω συνεχεια καθως εχω και αλλους στην κατοχη μου . Ενεργοποιω κανα πακετο τον μηνα με λιγο χρονο ομιλιας καθως ειναι frog κραταω το υπολοιπο για τον επομενο κλπ. Το ζητημα ειναι οι εισερχομενες που θελω να εχω για περισσοτερους απο 3 μηνες . Στα f2g και q η φραγη γινεται στο 4μηνο με ανεπισημο μεν οτι δεν γινεται καθολου. Οποτε το ερωτημα ειναι τωρα f2g ή q ?

 

Καθε αποψη ευπροσδεκτη

 

Ps αν και φιλος μου επιβεβαιωσε (στο θεμα του f2g) οτι δεν πεφτει φραγη ουτε στην Q μπορει καποιος να μου δωσει ενα παραδειγμα ποσο το εχει αφησει χωρις καρτα και δεν εχει μπει φραγη ?

 

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

μεχρι προχτες 13 μηνες + 5 μερες απο την τελευταια ανανεωση,οπου και καταργηθηκε εντελως νουμερο q που ειχα,ειχε κανονικα εισερχομενες. Υπαρχουν ωστοστο και λιγες αναφορες για φραγη στους 4 μηνες,κυριως σε νουμερα που δεν ανοιγαν,τα ειχαν σε συρταρια.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι προχτες 13 μηνες + 5 μερες απο την τελευταια ανανεωση,οπου και καταργηθηκε εντελως νουμερο q που ειχα,ειχε κανονικα εισερχομενες. Υπαρχουν ωστοστο και λιγες αναφορες για φραγη στους 4 μηνες,κυριως σε νουμερα που δεν ανοιγαν,τα ειχαν σε συρταρια.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

Να δω πως μπορω να κανω φορητοτητα ... παιρνω σε εξυπηρετιση μου λενε σε καταστημα , τους εξηγω οτι καταστημα δεν υπαρχει εδω καθως ειμαι σε επαρχια .

Μου απαντουν σε καταστημα ...

Συμπληρωνω την φορμα δεν με καλει κανεις ....

Μιλαω στο chat ... μου απανταει το bot ειτε στειλνοντας μου το link για παραγγελια νεας σιμ , ειτε μου λεει "σε βοηθησα ναι -οχι " και οταν παταω το οχι ξαναρωταει το ιδιο....

 

 

Μπαχαλο.

Link to comment
Share on other sites

Ps αν και φιλος μου επιβεβαιωσε (στο θεμα του f2g) οτι δεν πεφτει φραγη ουτε στην Q μπορει καποιος να μου δωσει ενα παραδειγμα ποσο το εχει αφησει χωρις καρτα και δεν εχει μπει φραγη ?

 

Ευχαριστω και παλι

Ναι πάει πάνω από 6μηνο (ίσως έτος) που δεν κάνουν φραγή εισερχομένων ακόμα και αν δεν εχεις βάλει κάρτα. Δεν ξέρω απλά αν αφορά παλαιά νούμερα ή/και νεα. Ας πει κάποιος άλλος. Για παλαιά δεν τα "φράσει" πάντως στα εισερχόμενα για πάνω από 6μηνο (πιθανόν έτος).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δε δουλεύει η εφαρμογή της κιου και θέλω να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας για να προλάβω τα 6 ευρώ. Συμβαίνει και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μπαίνει με τίποτα. Μέχρι αύριο πρέπει να είναι η 6ευρη ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα και στην ιστοσελίδα της Q. Όταν πηγαίνεις να κάνεις login σε κάνει redirecting στην κεντρική σελίδα της εταιρείας τηλεπικοινωνιών.

 

EDIT: Tο πρόβλημα φαίνεται να διορθώθηκε τώρα.

Edited by stelakis1914
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο pattern για τις countdown προσφορες;

Για παραδειγμα βγαινουν καθε Δευτερα και Παρασκευη (ποιες μερες);

Πανε εναλαξ ομιλια/data/sms;

Edited by crapatzi
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο pattern για τις countdown προσφορες;

Για παραδειγμα βγαινουν καθε Δευτερα και Παρασκευη (ποιες μερες);

Πανε εναλαξ ομιλια/data/sms;

 

Όχι τέτοιο που να βοηθά στην αναμονή του επόμενου. Πάντα δηλαδή θα έχεις ένα μεγάλο βαθμό αβεβαιότητας, ώστε αν πας να εξαρτηθείς από αυτά θα την πατήσεις. Είναι ευπρόσδεκτα όταν έρχονται και ταιριάζουν με την επιθυμία σου, αλλά ασφαλές πλάνο δεν μπορείς να φτιάξεις. Ούτε σε μέρες ούτε σε περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

έχω καποιες απορίες για το Rollover του q star

 

1. Εφοσον επιλέξω την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου και επιλέξω και αυτόματη ανανέωση απ την κάρτα μου, τα mb και ο χρονος ομιλίας δεν λήγουν ποτε; δηλαδή έστω οτι μου δίνει το πακέτo 200 λεπτά το μήνα και εχω χρησιμοποιώ τα 50 λεπτά μονο τα υπόλοιπα θα μεταφέρονται και έτσι μετα απο 6 μηνες πχ μπορει να έχω 900 λεπτά που θα έχουν μαζευτει;

 

2. Όταν μπαινει η πρώτη αυτόματη κάρτα του μήνα θα παίρνω κανονικά και το μπονους ανανεωσης 1gb ή δεν δίνεται στην περίπτωση αυτη; αν δίνεται ποιο καταναλωνεται πρώτο το μπονους ανανεωσης ή τα mb απ το q star? μιας και τα 2 θα έχουν μπει την ίδια ημέρα

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...