Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιοχή;

Επίσης εσένα πώς και δεν σου εμφανίζει το roaming πάνω στο σήμα; ή γενικότερα στο κινητό σου δεν εμφανίζει το R;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φάρσαλα. Δεν μου το εμφάνιζε ούτε πριν με mi8 ούτε τώρα με redmi note 9pro. Το είχα και εγώ απορία. Εννοείται μπαίνω κανονικά με δεδομένα. Η περιαγωγή γράφει ποτέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Περιοχή;

Επίσης εσένα πώς και δεν σου εμφανίζει το roaming πάνω στο σήμα; ή γενικότερα στο κινητό σου δεν εμφανίζει το R;

 

Δεν το εμφανίζουν όλες οι συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψήνω για ενα νεο νουμεράκι με το νεο τηλέφωνο, συμφέρει να παραγγείλω online ( https://www.wind.gr/q-sim-paraggelia-new/) ή να παω σε κατάστημα να βγάλω? Είναι η ταρίφα ίδια?

 

Επισης, υπάρχει καποιο περιθώριο στο ποσο συχνά θα βάζεις καρτα, όπως στο cu φοιτητικο ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα στο messenger στο bot. Ψαξε εκεί που λέει παραγγελία sim. Εγω που θέλω και ενα καινούργιο νούμερο, γράφει ότι με καθε νεα sim δίνει 500 mb αυτόματα για 6 μήνες και με τη παραγγελία λαμβάνεις μια κάρτα αξίας 10 ευρω. Υπάρχει και η εναλλακτική απο το app βέβαια.

 

Edit: τι περιθώριο εννοείς στο ποσό συχνά βάζεις κάρτα; για cu δεν ξερω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσαν 1500 προς όλους για μια εβδομάδα. Λογικά λόγω της περιοχής που χτυπήθηκε από τον Ιανο 12a0f545631f04e613495e46838aff77.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ακριβως γι'αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=485840

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψήνω για ενα νεο νουμεράκι με το νεο τηλέφωνο, συμφέρει να παραγγείλω online ( https://www.wind.gr/q-sim-paraggelia-new/) ή να παω σε κατάστημα να βγάλω? Είναι η ταρίφα ίδια?

 

Επισης, υπάρχει καποιο περιθώριο στο ποσο συχνά θα βάζεις καρτα, όπως στο cu φοιτητικο ας πούμε?

 

Αν πας σε μαγαζί δίνεις 10€ για νέο. Για μεταφορά δε σου παίρνουν τίποτα και σου έχει μέσα 3€. Βάζεις μετά 10€ κάνεις κονε για να πάρεις τα 12 gb και αν δε μιλάς πολύ με 3€ ομιλία από το countdown περνάς το μήνα.

Οπότε πρέπει κάθε δύο μήνες να βάζεις τουλάχιστον 6€

Link to comment
Share on other sites

Το δεκάρικο στο κατάστημα για την νέα κάρτα δεν είναι υποχρεωτικό, αν το αρνηθείς δε θα το πληρώσεις, οι κάρτες είναι δωρεάν. Ουσιαστικά σε παραπλανούν να σου βάλουν πρώτη κάρτα σαν να είναι υποχρεωτικό για να ενεργοποιηθεί το νούμερο και ταυτόχρονα σου καρφώνουν ενεργοποίηση ενός πακέτου οπότε την χάνεις όλη. Μια 10ρα κάρτα θα χρειαστείς για το κονέ, οπότε αν δε σου έβαζαν το πακέτο με το ζόρι δε θα ήταν πρόβλημα (όπως και αν ήθελες το πακέτο, πάλι το ίδιο σου έρχεται).

 

Το μόνο θετικό που έχει το κατάστημα είναι ότι μπορείς να διαλέξεις το νούμερο που θες από αυτά που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το δεκάρικο στο κατάστημα για την νέα κάρτα δεν είναι υποχρεωτικό, αν το αρνηθείς δε θα το πληρώσεις, οι κάρτες είναι δωρεάν. Ουσιαστικά σε παραπλανούν να σου βάλουν πρώτη κάρτα σαν να είναι υποχρεωτικό για να ενεργοποιηθεί το νούμερο και ταυτόχρονα σου καρφώνουν ενεργοποίηση ενός πακέτου οπότε την χάνεις όλη. Μια 10ρα κάρτα θα χρειαστείς για το κονέ, οπότε αν δε σου έβαζαν το πακέτο με το ζόρι δε θα ήταν πρόβλημα (όπως και αν ήθελες το πακέτο, πάλι το ίδιο σου έρχεται).

 

Το μόνο θετικό που έχει το κατάστημα είναι ότι μπορείς να διαλέξεις το νούμερο που θες από αυτά που έχει.

 

Αν αρνηθείς, πολύ απλά θα σου πουν "δε μπορούμε να σας δώσουμε νέο νούμερο" ή θα σε πρηξουν στο μπιρι-μπιρι. Οποτε, online παραγγελία μαζι με χρονο ομιλίας 10ε, και μόλις έρθει η sim, ζητάς πρωτα απο την εξυπηρέτηση να σου απενεργοποιήσουν τυχόν προενεργοποιημενα πακέτα, και μετα βάζεις τη 10αρα καρτα, και εισαι τζετ.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρνηθείς, πολύ απλά θα σου πουν "δε μπορούμε να σας δώσουμε νέο νούμερο" ή θα σε πρηξουν στο μπιρι-μπιρι. Οποτε, online παραγγελία μαζι με χρονο ομιλίας 10ε, και μόλις έρθει η sim, ζητάς πρωτα απο την εξυπηρέτηση να σου απενεργοποιήσουν τυχόν προενεργοποιημενα πακέτα, και μετα βάζεις τη 10αρα καρτα, και εισαι τζετ.

γιατί θα έρθει νέα κάρτα με προενεργοποιημένα πακέτα; Δεν έγινε σε πρόσφατη περίπτωση (φορητότητας όμως) που ξέρω κάτι τέτοιο..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

γιατί θα έρθει νέα κάρτα με προενεργοποιημένα πακέτα; Δεν έγινε σε πρόσφατη περίπτωση (φορητότητας όμως) που ξέρω κάτι τέτοιο..

 

Ποτέ δεν ξέρεις με τη Wind... για αυτο προνοεις!

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλος θεμα με τη βρωμοεφαρμογη MyQ???

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Λεω και γω...βαζω wifi τιποτα....βαζω data τιποτα...

Οκ ευχαριστω

 

Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάθει κάτι το σύστημα τους;

Μου στέλνουν στο messenger μυνήματα άκυρα. Σαν να τα έχουν πιει και δεν ξέρουν τι λένε...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάθει κάτι το σύστημα τους;

Μου στέλνουν στο messenger μυνήματα άκυρα. Σαν να τα έχουν πιει και δεν ξέρουν τι λένε...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδη? Για πες μας τι γραφουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

 

Μετά από επικοινωνία μέσω fb, τα ωραία της wind αμέτρητα.

 

Να ενεργοποιηθεί πακέτο q star, με το έτσι θέλω, αφού για να πάρεις αριθμό από κατάστημα δεν έχεις επιλογή, γίνεται.

 

Να απενεργοποιηθεί δε γίνεται. Αυτό είναι πρωτοτυπία της wind...

 

Επίσης, όλα τα q star πακέτα είναι με αυτόματη ανανέωση, άσχετα αν το ένα από τα 2 δεν αναφέρει κάτι για αυτόματη ανανέωση (αυτό που "ενεργοποίησα").

 

Ο υπάλληλος του καταστήματος της περιοχής μου επέμενε ότι έχει χρέωση μόνο 2 φορές το χρόνο, από €1,70, αλλά είναι 3 φορές το χρόνο η συγκεκριμένη χρέωση.

 

Και μετά τους φαίνεται περίεργο που είναι 3οι.... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

 

Μετά από επικοινωνία μέσω fb, τα ωραία της wind αμέτρητα.

 

Να ενεργοποιηθεί πακέτο q star, με το έτσι θέλω, αφού για να πάρεις αριθμό από κατάστημα δεν έχεις επιλογή, γίνεται.

 

Να απενεργοποιηθεί δε γίνεται. Αυτό είναι πρωτοτυπία της wind...

 

Επίσης, όλα τα q star πακέτα είναι με αυτόματη ανανέωση, άσχετα αν το ένα από τα 2 δεν αναφέρει κάτι για αυτόματη ανανέωση (αυτό που "ενεργοποίησα").

 

Ο υπάλληλος του καταστήματος της περιοχής μου επέμενε ότι έχει χρέωση μόνο 2 φορές το χρόνο, από €1,70, αλλά είναι 3 φορές το χρόνο η συγκεκριμένη χρέωση.

 

Και μετά τους φαίνεται περίεργο που είναι 3οι.... :down:

κακώς δεν πήρες νέο αριθμό από το ιντερνετ.. Εμείς τα λέμε εδώ.. Καμία ενεργοποίηση κανενός πακέτου και με την 10άρα δικιά σου να την κάνεις ότι θες. Και με κονε 12gb για ένα χρόνο, αν το χρησιμοποιήσεις (Το κονέ) τις 15 πρώτες μερες

α) βεβαιως και ξε-ενεργοποιείται το qstar με τηλέφωνο στο 13ΧΧΧ ή με chat. Συμφωνώ ότι έπρεπε να γίνεται με ένα κλικ στο app (θέλουν ξύλο)

β) Επί του παρόντος το 1,7 ΔΕΝ χρεώνεται εφόσον οι ανανεώσεις σου είναι με το myq app και 10€ (ποτέ δεν θα βάλεις παραπάνω).

 

Θα παίζεις το "παιχνίδι" όπως παίζεται. Θα ρωτάς εδώ αν δεν ξέρεις πως. :cool:

 

Ολοι έχουν τις ζαβολιές τους όχι μονο η wind/q

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι λέτε, τα q star auto απενεργοποιούνται και μέσω app/web. Τα απλά q star είναι όπως όλα τα άλλα πακέτα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

κακώς δεν πήρες νέο αριθμό από το ιντερνετ.. Εμείς τα λέμε εδώ.. Καμία ενεργοποίηση κανενός πακέτου και με την 10άρα δικιά σου να την κάνεις ότι θες. Και με κονε 12gb για ένα χρόνο, αν το χρησιμοποιήσεις (Το κονέ) τις 15 πρώτες μερες

α) βεβαιως και ξε-ενεργοποιείται το qstar με τηλέφωνο στο 13ΧΧΧ ή με chat. Συμφωνώ ότι έπρεπε να γίνεται με ένα κλικ στο app (θέλουν ξύλο)

β) Επί του παρόντος το 1,7 ΔΕΝ χρεώνεται εφόσον οι ανανεώσεις σου είναι με το myq app και 10€ (ποτέ δεν θα βάλεις παραπάνω).

 

Θα παίζεις το "παιχνίδι" όπως παίζεται. Θα ρωτάς εδώ αν δεν ξέρεις πως. :cool:

 

Ολοι έχουν τις ζαβολιές τους όχι μονο η wind/q

 

Δεν πήρα αριθμό μέσω net, γιατί λόγω υποχρεώσεων δε μπορώ να κάθομαι 5 ώρες στο σπίτι και να περιμένω τον courier.

 

Επίσης, ξέρω για την ενεργοποίηση των πακέτων οπωσδήποτε σε κατάστημα, αλλά το "μαγικό" της μη απενεργοποίησής τους, μόνο η wind.

 

Μέσω chat καμία απενεργοποίηση. Με 3 διαφορετικά άτομα μίλησα, κανείς δεν το απενεργοποίησε.

 

Τέλος, όπως κάνω και με τον κύριο αριθμό μου άλλης εταιρείας, με βολεύει να βάζω €20 κάθε 2μηνο ή 3μηνο ανάλογα.

 

Εννοείται ότι έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα εδώ.

 

Παιδιά τι λέτε, τα q star auto απενεργοποιούνται και μέσω app/web. Τα απλά q star είναι όπως όλα τα άλλα πακέτα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Θες να ποστάρεις ένα λινκ με ενεργή επιλογή για απενεργοποίηση;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα αριθμό μέσω net, γιατί λόγω υποχρεώσεων δε μπορώ να κάθομαι 5 ώρες στο σπίτι και να περιμένω τον courier.

 

 

 

Επίσης, ξέρω για την ενεργοποίηση των πακέτων οπωσδήποτε σε κατάστημα, αλλά το "μαγικό" της μη απενεργοποίησής τους, μόνο η wind.

 

 

 

Μέσω chat καμία απενεργοποίηση. Με 3 διαφορετικά άτομα μίλησα, κανείς δεν το απενεργοποίησε.

 

 

 

Τέλος, όπως κάνω και με τον κύριο αριθμό μου άλλης εταιρείας, με βολεύει να βάζω €20 κάθε 2μηνο ή 3μηνο ανάλογα.

 

 

 

Εννοείται ότι έχω διαβάσει σχεδόν τα πάντα εδώ.

 

 

 

 

 

 

 

Θες να ποστάρεις ένα λινκ με ενεργή επιλογή για απενεργοποίηση;

Εφόσον είναι ενεργό το πακέτο Κίου σταρ πας εδώ https://www.myq.gr/gr/paketa/kiou-star/ και έχει επιλογή για απενεργοποίηση.

 

Υπάρχει και στην εφαρμογή

 

17e000d48a358a67f3d6c80b6ccbec25.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει sms για απενεργοποίηση. Απο παλιότερες αναφορές δεν είναι αυτόματα ενεργοποιημένο το πακέτο. Ενεργοποιείται στις νέες συνδέσεις μια φορά μετά την πρώτη ανανέωση. Καλού κακού ας σταλεί βέβαια και το μήνυμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΝΟ στο 12000

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Έχω κ εγώ πρόβλημα με την ειδοποίηση κλήσεων . Κάνω προώθηση στο 6995554444 παίρνω από δεύτερο κινητό μ λέει ότι ο αριθμός μου δεν υπάρχει . Κάνω στον άλλον μ λέει θα ο συνδρομητής θα ειδοποιηθεί αλλα δε λαμβάνω μήνυμα . Υπάρχει κάποια λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι ενεργό το πακέτο Κίου σταρ πας εδώ https://www.myq.gr/gr/paketa/kiou-star/ και έχει επιλογή για απενεργοποίηση.

 

Υπάρχει και στην εφαρμογή

 

17e000d48a358a67f3d6c80b6ccbec25.jpg

 

Αυτό εμφανίζει στην εφαρμογή, με q star ενεργοποιημένο.

 

https://imgur.com/a/HPF1UgD

 

Υπάρχει sms για απενεργοποίηση. Απο παλιότερες αναφορές δεν είναι αυτόματα ενεργοποιημένο το πακέτο. Ενεργοποιείται στις νέες συνδέσεις μια φορά μετά την πρώτη ανανέωση. Καλού κακού ας σταλεί βέβαια και το μήνυμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΝΟ στο 12000

 

Ευχαριστώ. Θα στείλω και το μήνυμα εννοείται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...