Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ ο, τι κατάλαβα σου έδωσε 1gb και 1500 προς q λογω "ανανέωσης" με 10 ευρω και σου ενεργοποίησε και κάποιο πρόγραμμα κιου σταρ αμα κρίνω απο τα 200 λεπτά. Τωρα τα gbs μήπως περιλαμβάνει και αυτα που παίρνεις απο το πρωτο login στην εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σιγουρα θα ειναι και αυτα, 5 γιγα δινει με το login.

 

Αυτό πρέπει να είναι.

 

Επίσης, αναφέρει κάποια "προσφορά" στη συσκευασία του πακέτου. Μόλις το έχω στα χέρια μου θα γράψω ξανά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα.

 

Εχω καταλαβει σωστά ; Δεν γίντεαι πλεον φορητότητα ΠΡΟΣ Q λογω για κάποιο λογο που δεν κατάλαβα (ελλειψη sim) ;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα.

 

Εχω καταλαβει σωστά ; Δεν γίντεαι πλεον φορητότητα ΠΡΟΣ Q λογω για κάποιο λογο που δεν κατάλαβα (ελλειψη sim) ;

 

ευχαριστω

 

Δεν νομίζω ότι είπε κανείς ότι δεν γίνεται, αλλά ότι θέλει επιμονή και υπομονή, αναλόγως πού θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είπε κανείς ότι δεν γίνεται, αλλά ότι θέλει επιμονή και υπομονή, αναλόγως πού θα πέσεις.

 

Επειδη πηγα μεχρι σημερα σε 6 καταστηματα, σε διαφορετικες περιοχες και εισεπραξα την ιδια απαντηση ... αν μπορεις να μου πεις τι εννοεις επιμονη και υπομονη ; Κανεις δεν μου ειπε να περιμενω και ΘΑ φερουν .....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηγα μεχρι σημερα σε 6 καταστηματα, σε διαφορετικες περιοχες και εισεπραξα την ιδια απαντηση ... αν μπορεις να μου πεις τι εννοεις επιμονη και υπομονη ; Κανεις δεν μου ειπε να περιμενω και ΘΑ φερουν .....
Τελικά είναι και οι τρεις.. Καρτελαρα με Κ κεφάλαιο. Φορητοτητα σε καρτοκινητο όπου και να πας απλά θα εισπράξεις ένα "περάστε άλλη φορά" ή "ψάξτε σε άλλο καταστημα".. Ενώ για συμβόλαια έχουν έτοιμες κούτες ολόκληρες. Δοκίμασε από την εφαρμογή της q στο παραθυρακι που λεει γινε κιου να κανεις αίτηση. Λογικά θα σε πάρουν τηλ μπας και γίνει τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Η συμπλήρωσε στο σάιτ της wind την αίτηση. Κοινώς δοκίμασε λίγο από όλα. Εγώ έχω κάνει φορητότητα σε 1.5 μήνα αλλά έκανα και σε 3,4 μέρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα.

Εχω καταλαβει σωστά ; Δεν γίντεαι πλεον φορητότητα ΠΡΟΣ Q λογω για κάποιο λογο που δεν κατάλαβα (ελλειψη sim) ;

 

ευχαριστω

Εγώ έφερα φιλαράκι μου από vodafone σε 5 μέρες λιγο πριν τον 15 Αυγουστο. Ήρθε ακολουθόντας το link

του ήρθε courier με την SIM. Του έδωσε ταυτότητα (φωτοτυπία) και 15Ε (5€ σιμ 10€ κάρτα που πέρασε κανονικά και την έκανε μονος του ότι πακέτο ήθελε).

Κάναμε χρήση του Q kone (εγώ έβαλα 10Ε κάρτα, αυτός έκανε κλικ στις πρώτες 15 μέρες που είχε τον αριθμό στο Link του δικό μου q-kone) και τηνίδια στιγμή πήραμε και οι δύο από 12 gb με ημερομηνία λήξης ένα έτος.

Κάναμε τις ρυθμίσεις είχε ιντερνετ αλλά αρχικά είχε πρόβλημα με το 4G (έπιανε μέχρι 3G) το οποίο ήταν θέμα του δικτύου (έχουν ξανα-αναφερθεί περιπτώσεις). Μιλησε με το support της Q 13XXX (δε θυμάμαι) και του το έφτιαξαν.

 

Αν είσαι από f2g εκεί έχουμε θέμα καθώς αρνούνται φορητότητα από το site. Εκεί υπάρχει πρόβλημα, και τότε πρέπει να βρεις κατάστημα. Αν δεν εξυπηρετούν τραβάς φορητότητα σε Cosmote η Voda και κάθεσε κανα μηνα να φας την πρώτη σου κάρτα και επιστρέφεις με τον παραπάνω τρόπο πάλι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχω έρθει από wind συμβόλαιο....μετά από πάρα πολλές ανεπιτυχεις προσπάθειες.... από τηλέφωνο και ίντερνετ. Πήγα σε καταστήμα wund , πλήρωσα 30€ penalty....υπόψιν το συμβόλαιο είχε λήξει ...και μετά από 50 μέρες ήρθα.αν θέλει κανείς νέο συνδρομητής του στέλνω q kone για να πάρουμε και οι δύο επιπλέον Giga data
Link to comment
Share on other sites

Από wind συμβόλαιο είναι πιο γρήγορο και φθηνό να γυρίσεις φορητότητα σε οποιαδήποτε άλλη καρτοκινητή και μετά από εκεί στην wind/q. Απαράδεκτο και το "πρόστιμο" και η καθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω έρθει από wind συμβόλαιο....μετά από πάρα πολλές ανεπιτυχεις προσπάθειες.... από τηλέφωνο και ίντερνετ. Πήγα σε καταστήμα wund , πλήρωσα 30€ penalty....υπόψιν το συμβόλαιο είχε λήξει ...και μετά από 50 μέρες ήρθα.αν θέλει κανείς νέο συνδρομητής του στέλνω q kone για να πάρουμε και οι δύο επιπλέον Giga data

Λάθος σου! εγώ από συμβόλαιο που το έκανα q πριν πολλλά χρόνια (το 2012?) μου το παίζαν ιστορία και έλεγαν ένα μηνα. Τους είπα θα πάω σε άλλη εταιρία που υποχρεούστε σε 4 μέρες να με αφήσετε (τότε ήταν δωρεαν η κάρτα του άλλου δικτύου δεν στοιχιζε τπτ να πας) και μετά θα έρθω πάλι στην Q οπότε μη με ταλαιπωρείται.. Και επειδή ποτέ δεν ξέρεις τους είπα μπορεί να μου αρέσει εκεί που θα παω υπάρχει και περίπτωση να με χάσετε από πελάτη (Το έγραψα κάπως έτσι σε email). Την άλλη μέρα εγκρίθηκε το αίτημά μου και σε 10 μέρες (με τις καθυστερίσεις να γράψω την επιστολή) έγινα Q. Τότε όμως τα καταστήματα έδειναν κάρτα sim q. Συγγενικό μου πρόσωπό από κάρτα wind f2g να το κάνουμε q πάλι παιδευτήκαμε καθώς πολλά καταστήματα έλεγαν δεν γίνεται. Τελικά ένα κατάστημα (κοσμος θεσνικη) το έκανε σε μερικά λεπτά με 15€..

Το πρόστιμο δεν κατάλαβα γιατί το πλήρωσες εφόσον το συμβόλαιο είχε λήξει; :confused: Αντίθετα έπρεπε να πάρεις επιστοφή από τον τελευταίο μήνα που είχες προπληρώσει και στον οποίο θα πραγματοποιούνταν η μεταφορά. νομίζω είναι ακόμα μία αυθερεσία τους όταν από συμβόλαιο το κάνεις κάρτα στο ίδιο δίκτυο. Επρεπε να πας σε άλλο δίκτυο πχ cosmote και να γυρίσεις μετά σε Q. νομίζω δεν θα πλήρωνες "πρόστιμο" (Το λένε τέλος μετατροπής σε καρτα μήπως?).. Είναι το ευχαριστώ που τους τα ακούμπαγες παραπάνω ως καλός πελάτης συμβολαίου. Κακώς υπάρχουν ακόμα (από το 2011) πελάτες συμβολαίου έχω να πω εγώ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το συμβόλαιο, τις παροχές και τις τιμές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου! εγώ από συμβόλαιο που το έκανα q πριν πολλλά χρόνια (το 2012?) μου το παίζαν ιστορία και έλεγαν ένα μηνα. Τους είπα θα πάω σε άλλη εταιρία που υποχρεούστε σε 4 μέρες να με αφήσετε (τότε ήταν δωρεαν η κάρτα του άλλου δικτύου δεν στοιχιζε τπτ να πας) και μετά θα έρθω πάλι στην Q οπότε μη με ταλαιπωρείται.. Και επειδή ποτέ δεν ξέρεις τους είπα μπορεί να μου αρέσει εκεί που θα παω υπάρχει και περίπτωση να με χάσετε από πελάτη (Το έγραψα κάπως έτσι σε email). Την άλλη μέρα εγκρίθηκε το αίτημά μου και σε 10 μέρες (με τις καθυστερίσεις να γράψω την επιστολή) έγινα Q. Τότε όμως τα καταστήματα έδειναν κάρτα sim q. Συγγενικό μου πρόσωπό από κάρτα wind f2g να το κάνουμε q πάλι παιδευτήκαμε καθώς πολλά καταστήματα έλεγαν δεν γίνεται. Τελικά ένα κατάστημα (κοσμος θεσνικη) το έκανε σε μερικά λεπτά με 15€..

Το πρόστιμο δεν κατάλαβα γιατί το πλήρωσες εφόσον το συμβόλαιο είχε λήξει; :confused: Αντίθετα έπρεπε να πάρεις επιστοφή από τον τελευταίο μήνα που είχες προπληρώσει και στον οποίο θα πραγματοποιούνταν η μεταφορά. νομίζω είναι ακόμα μία αυθερεσία τους όταν από συμβόλαιο το κάνεις κάρτα στο ίδιο δίκτυο. Επρεπε να πας σε άλλο δίκτυο πχ cosmote και να γυρίσεις μετά σε Q. νομίζω δεν θα πλήρωνες "πρόστιμο" (Το λένε τέλος μετατροπής σε καρτα μήπως?).. Είναι το ευχαριστώ που τους τα ακούμπαγες παραπάνω ως καλός πελάτης συμβολαίου. Κακώς υπάρχουν ακόμα (από το 2011) πελάτες συμβολαίου έχω να πω εγώ.

 

Ειναι πολλοι αυτοί που προτιμούν να δώσουν ενα 30αρι για να γίνει η δουλεια τους χωρις πολλα πολλα, αντι να ψαξουν αυτα που δικαιούνται. Σε αυτους πατανε τα καταστηματα για να εμφανισουν τζιρο, αλλιως θα κλείσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα 30 για να ερθω απο αλλο δίκτυο, απλά βαρέθηκα τότε να τσακώθω Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους γνώστες: πόσα € πρέπει να βάλω για να ειναι διαθέσιμα τουλάχιστον τα 10,4 για αγορά του μεγαλου πακέτου ομιλίας-data; σας ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις 12€ και μετά την αφαίρεση των φόρων και χαρατσίου, θα σου αφήσει 10,41€ οπότε και θα σου φτάσουν για το πακέτο που θες
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολλοι αυτοί που προτιμούν να δώσουν ενα 30αρι για να γίνει η δουλεια τους χωρις πολλα πολλα, αντι να ψαξουν αυτα που δικαιούνται. Σε αυτους πατανε τα καταστηματα για να εμφανισουν τζιρο, αλλιως θα κλείσουν.

Τα καταστήματα μια χαρά ζούσαν την εποχή του όταν το να βάλεις κάρτα (top up, δλδ γέμισμα) είχε τα ίδια ή/και περισσότερα προνόμια από το ηλεκτρονικό γέμισμα (πχ μία εποχή σου κρατούσε 0,20 και σου έδινε 120' προς σταθερά). Ομως οι ίδιες οι μαμά-εταιρίες τα πολέμησαν αφαιρόντας τους όχι μόνο προνόμια αλλά τημορώντας τους αν ρωτάς εμένα (πέναλντι γεμίσματος, λιγότερα ή καθόλου mp, υψηλότερη ελάχιστη ανανέωση).

Επίσης η τιμολογιακή πολιτική στα κινητά και αξεσουάρ δεν ακολούθησε την τάση (μεγάλη αδράνεια). Την εποχή του skroutz θα έπρεπε κάπως να γίνουν σε τιμές λίγο πιο ανταγωνιστικές (δεν λέω ίδιο με skroutz αλλά όχι αυτό το πράγμα).

 

Όσον αφορά τα συμβόλαια (που τρέφουν ας πούμε τα καταστήματα αλλά γιατί; ) και αυτά τα "τιμωρούν" με υπέργογκες χρεώσεις σε σχέση με την κάρτα τουλάχιστον στις "τιμές καταλόγου" και με δεδομένη την ανελαστικότητα τους (συμβόλαια 24 μηνών, ποινές αποχώρησης, ασήμαντες επιδωτήσεις σε πλασματικές τιμές συσκευών - έλεος! )

 

Πραγματικά για να βρεις "κανονικό" συμβόλαιο (σε τιμή καταλόγου) και να πεις έχει νόημα δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι και αν κάτι συμφέρει συνήθως είναι τα πολύ μεγάλα σε τιμή παγείου.

 

Εγώ έδωσα 30 για να ερθω απο αλλο δίκτυο, απλά βαρέθηκα τότε να τσακώθω

αυτό είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο! Εκτός ότι θα τσακονόμουν θα το έκανα κάρτα (5€ από το ιντερνετ φορητότητα +10 η πρώτη σου κάρτα) αφού σε "τιμωρούν" που τους επέλεξα για συμβόλαιο..

 

Δεν ξέρω τι έχουν στο κεφάλι τους και τι συμφώνησαν ως καρτέλ (όπως πιστεύουν πολλοί) αλλά κάποια στιγμή σε αυτά πρέπει να υπάρξει κρατική παρέμβαση (παλαιά του έβαζε κάτι πρόστιμα η ΕΕΤΤΤ, τώρα χάθηκε με τόσα καραγκιοζιλίκια).

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να τσακωνεσαι πάντα, βιαζόμουν να απαλλαγώ από την cosmote και τις χρεώσεις συμβολαίου
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον μιλάς για κάτι διαφορετικό, αν ήρθες από κοσμοτέ, μάλλον πλήρωσες κάποιο πρόστιμο για να σπάσεις το συμβόλαιο πριν την ώρα του.

 

Το παράλογο είναι ότι η wind χρεώνει "πρόστιμο", που το ονομάζει τέλος μετάβασης από συμβόλαιο σε κάρτα στο δίκτυο της, ακόμα και αν έχει τελειώσει το συμβόλαιο σου και έχει γυρίσει σε αορίστου! Επιπλέον σε υποχρεώνει να περιμένεις και κάποιο έξτρα χρόνο πληρώνοντας τα πάγια από την στιγμή της αίτησης, δεν κάνει την μετάβαση άμεσα. Πριν κάποια χρόνια νομίζω επιπλέον έπρεπε να μην κάνεις εξερχόμενες κλήσεις στο διάστημα αυτό γιατί αλλιώς ακύρωνε την αίτηση ή κάτι παρόμοια παράλογο, σου λέγανε να αφήσεις το κινητό κλειστό για κάποιες μέρες.

 

Σε αυτή τη περίπτωση απλά τους γράφεις, κάνεις φορητότητα σε άλλο δίκτυο και αμέσως μετά ή οπότε σου λήξει η εκεί κάρτα και προνόμια, φορητότητα πίσω σε wind/q. Ναι είναι λίγο παραπάνω ταλαιπωρία αλλά οι περισσότερες εταιρείες φορητότητα από άλλο δίκτυο την κάνουν πολύ πιο εύκολα από ότι αλλαγή συμβολαίου σε κάρτα που αντιδρούν σαν να ζητάς στον Δράκουλα να φάει σκορδαλιά στον μεσημεριανό ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα 30 ευρώ για να πάρω καρτοκινητό f2g πριν 3 έτη

Αυτός ήταν ο κανόνας

 

Δεν έσπασα κανένα συμβόλαιο, πλήρωνα 30 και σαράντα το μήνα, Μπήκα για να πληρώνω 20 και βολεύτηκα με δεκα ευρώ τελικά το μήνα

 

3 ετη επι 12 επι 30 γλύτωσα 1000 ευρώ

Συμφωνώ μαζί σας, το 30 αρι είναι απάτη

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυε μια εποχη,φορητοτητα σε αλλο δικτυο κοστιζε 30 ευρω. Μετα καταργηθηκε,εμεινε μονο το 30αρι στην μετατροπη συμβολαιου σε f2g.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσαν 1500 προς όλους για μια εβδομάδα. Λογικά λόγω της περιοχής που χτυπήθηκε από τον Ιανο 12a0f545631f04e613495e46838aff77.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή;

Επίσης εσένα πώς και δεν σου εμφανίζει το roaming πάνω στο σήμα; ή γενικότερα στο κινητό σου δεν εμφανίζει το R;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...