Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικα οχι αν και μια προσπάθεια δεν θα έβλαπτε. Επειδή λες "τα χασαμε", ηταν να βαλετε και οι 2 χρήματα και δεν τα βαλατε,ή δεν εβαλε ο ενας και χάθηκαν τα gb και για τους δύο?
Link to comment
Share on other sites

Για τον έναν χάνονται, δε μπορεί να παρακολουθήσει δυο λογαριασμούς η q... σιγά μη το έκανε και για τους δύο

 

Τα βγάζει ως καταναλωμενα

 

Μηδεν ΜΒ με ημερομηνία λήξεως 7.2021

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οχι αν και μια προσπάθεια δεν θα έβλαπτε. Επειδή λες "τα χασαμε", ηταν να βαλετε και οι 2 χρήματα και δεν τα βαλατε,ή δεν εβαλε ο ενας και χάθηκαν τα gb και για τους δύο?
αν θυμάμαι καλά δεν χάνονται και για τους δύο μόνο για αυτόν που δεν έβαλε χρόνο ανανεωσης

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και από τους 2 χάνονται και η λογική είναι ότι διαφορετικά, θα μπορούσε ο καθένας μας να έπαιρνε μια κάρτα από έναν πλανόδιο, θα την φέρναμε στην Q κάνοντας κονέ με το βασικό αριθμό μας, κι αφού παίρναμε τα GB του κονέ στον κύριο αριθμό μας, θα την πετούσαμε.

 

Κι αυτό, θα μπορούσε να επαναληφθεί με 2η κάρτα, 3η κάρτα..

 

Άκυρο τελικά μετά από υπόδειξη των παιδιών, τα GB χάνονται μόνο σε αυτόν που ξέχασε να ανανεώσει!

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όμως θα πλήρωνες 10€ παραπάνω τα 12gb.

Δεν χάνει η εταιρεία τελικά.:lol:

Αφού πρέπει να βάλεις μέιλ και 10€ ανανέωση πριν την πετάξεις.

Θα μπορούσες να πας έξω από ένα μαγαζί και να ψαρευεις πελάτες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά από τον έναν χάνονται. Το έχω μπροστά μου και το βλέπω στους λογαριασμούς που έχω ανοίξει
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : γιατί ενώ είχα 1,97€ .... ανανεώνω προ ολίγου 6€ για να βάλω count down offer.....και μένει 6,97€ υπόλοιπο; Αν βάζω 10€ η 12€ ή άλλο ποσό..... αφαιρείται αναλογικα το ίδιο ποσό; Πχ στα 12€ τα 2, στα 18€ τα 3€ κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρεί 12 % φόρο και 0.30 χαρατσι wind.. Δλδ τωρα έπρεπε να σου αφαιρέσει σύνολο 90 λεπτά αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαιρείς πάντα με το 1,12 και στην συνέχεις αφερείς 0,30 ευρώ.

Υπάρχει δηλαδή μία αναλογική χρέωση και μία σταθερή .

Για 6 ευρώ σου αφαιρεί 0,94 και για 18 ευρώ 2,22

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω και εγώ RCS μηνύματα. Έγινε δοκιμή και με άλλο νούμερο το οποίο μάλιστα είχε φραγή εξερχομένων εν τούτοις τα RCS ενεργοποιήθηκαν και εκεί σωστά, η επικοινωνία μεταξύ των δύο αριθμών δούλευε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω και εγώ RCS μηνύματα. Έγινε δοκιμή και με άλλο νούμερο το οποίο μάλιστα είχε φραγή εξερχομένων εν τούτοις τα RCS ενεργοποιήθηκαν και εκεί σωστά, η επικοινωνία μεταξύ των δύο αριθμών δούλευε κανονικά.
πως ενεργοποιειτε ?
Link to comment
Share on other sites

συνηθως ερχεται ειδοποιηση στο google messages, οταν θα ειναι διαθεσιμο για τον αριθμο σου. Μετά, απο τις ρυθμίσεις -> λειτουργιες συζητησης βλεπεις την κατασταση της συνδεσης.
Link to comment
Share on other sites

συνηθως ερχεται ειδοποιηση στο google messages, οταν θα ειναι διαθεσιμο για τον αριθμο σου. Μετά, απο τις ρυθμίσεις -> λειτουργιες συζητησης βλεπεις την κατασταση της συνδεσης.

από την στιγμή που "ελοχεύει" ο κύνδινος να στείλει κανονικό sms και να χρεωθείς 0.24€ δεν είναι δυνατόν οι περισσότεροι με κάρτα χωρίς πακέτο sms να το χρησιμοποιούμε. Το στέλνεις και δεν ξέρεις πως θα φύγει (δεδομένα ή δίκτυο τηλεφωνίας).

 

Συνεχίζουμε με messenger/wa etc και δεν ξέρω τελικά τι άξία έχει αυτό το πράγμα που θεωρητικά θα "σώσει" το πεθαμένο sms.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της Samsung για τα μηνύματα πάντως, μπορείς να το ξεχωρίσεις αυτό γιατί αλλάζει το εικονίδιο της αποστολής ανάλογα αν πρόκειται να φύγει με SMS ή rcs.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της Samsung για τα μηνύματα πάντως, μπορείς να το ξεχωρίσεις αυτό γιατί αλλάζει το εικονίδιο της αποστολής ανάλογα αν πρόκειται να φύγει με SMS ή rcs.

μα δεν έχει νόημα.. θες να επικοινωνήσεις και θα κοιτάς τι έχει σύμβολο; Αφού θες να μιλήσεις μαζί του, αν είναι με sms δεν θα επικοινωνήσεις; Δεν ξέρω δεν το βλέπω καθόλου βολικαό. ισως έχει μικρό νόημα για "αγνώστους" που δεν έχεις φίλους στο messenger πχ.

Η google είχε το google talk και αργότερα το duo πως το έλεγε και θα μπορούσες οποιονδήποτε που είχε αντρόιντ να του μιλήσεις αρκεί τότε που μπορούσε να το προοθουσε λιγο πιο δυναμικά (να σε έγραφε λίγο πιο δυναμικά, να ειδοποιούσε επαφές φίλους κτλ). Τώρα αντί messenger Θα λέγαμε duo.. Ολοι το είχαμε στο κινητό μας στα google apps.

Τώρα όλο του αλλάζει ονόματα και όπως και να το λέει κανείς δεν ξέρει τι είναι και όλοι εχουν messenger και viber. Τες πα.. δεν εχει σχεση με q αυτή η κουβέντα νομίζω ήμαστε offtopic

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό που είχε google μετά το talk ήταν το allo, που καταργήθηκε. Το duo είναι για βιντεοκλήση και υπάρχει ακόμη.

Εγώ έχοντας δουλέψει λιγάκι για δοκιμή το rcs δεν βλέπω άλλο πρόβλημα, πέρα από το ότι δεν το έχουν ενεργοποιήσει αρκετοί. Όταν και οι δύο το έχουν ενεργοποιήσει δεν έχεις το θέμα που αναφέρεις. Απλά όταν δεν είναι ενεργό στον άλλον θα πάει με SMS, και αυτό σου λέει το σηματάκι.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν το εχουν πολλοι ειναι ενα θεμα,αλλα εμενα ως συμπληρωματικη υπηρεσια δεν με χαλαει,με την εννοια οτι δυνητικα κανει μια οικονομια στα sms.Αν κατσει το δωρεαν καλως. Αλλωστε υπαρχει ρυθμιση τουλαχιστον στα μηνυματα της google για να μην ξαναστελνεται ως κανονικο sms αν δεν θελεις...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω κάτι,το μήνυμα έρχεται από τη Q η την εφαρμογή

αν είναι από την Q τι δουλειά έχει σε εφαρμογή συστήματος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή. Φαίνεται να έρχεται από τον αριθμό που τον στέλνει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω κάτι,το μήνυμα έρχεται από τη Q η την εφαρμογή

αν είναι από την Q τι δουλειά έχει σε εφαρμογή συστήματος

 

Επειδή μπερδευτήκαμε λιγάκι, αν μιλάς για το ενημερωτικό μήνυμα που πετάγεται ότι είναι διαθέσιμη η υπηρεσία, έχει νόημα, γιατί εκτός από το δίκτυο πρέπει να το υποστηρίζει και η εφαρμογή ανταλλαγής μηνυμάτων που χρησιμοποιείς. Άρα η εφαρμογή σε ενημερώνει, ότι ανίχνευσε, ότι πλέον το δίκτυο μπορεί να συνεργαστεί για αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...