Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα ναι, ##002# και μετα το κωδικο με το πρωτο τηλ για να δω αν δουλευει

 

και μετα παλι ##002# και μετα το κωδικο με το δευτερο τηλ

Μήπως έχεις 0 υπόλοιπο από της λίγες φορές που είχα μείνε με 0€ σε F2G διαπίστωσα ότι πάει. Περίπατο η ειδοποίηση κλήσεων παρόλο που έλεγε για ειδοποίηση δεν ερχόταν τίποτα ίσως το ίδιο συμβαίνει και εδώ... Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια? 5.90 δεν ήταν το πακέτο με τα λεπτά προς όλους ανά δευτερόλεπτο το. Πήγε 6.90 είναι άλλο αυτό?

 

EDIT

 

Το είδα 6.90 το απογείωσε μια χαρά πάει σιγά σιγά στα 10. 40 κατά τα άλλα οικονομία

 

Στη δική μου γραμμή, επειδή είναι Q International, υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτου που προσφέρει 200' προς όλους ανά δευτερόλεπτο με 5,9€, μέσω κλήσης στο 12200. Αλλά δεν έχουν όλοι Q International.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό, τίποτα. Ακούγεται το μήνυμα ότι θα ειδοποιηθώ χωρίς ομωσ να ειδοποιούμαι.

Τουλάχιστον τώρα δεν ακούγεται ότι ο αριθμοσ Μου δεν υπάρχει...

Από ποιον αριθμό έρχονται τα μηνύματα ειδοποίησης κλησεων ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οταν βαζω το 6995554444 ακουγεται σαν μηνυμα οτι ο αριθμος μου δεν υπαρχει. οταν βαζω το 6993516000 που μου ειπαν απο την εξυπηρετηση πελατων ακουγεται οτι θα ειδοποιηθώ, χωρις ομως να ερχεται το σμς.

 

επισης να το βαλω κατευθειαν στο μενου προωθησεων δεν παιζει γιατι οπως ειπα εχω iPhone και εχει μονο μια επιλογη για προωθησεις, τα παντα ολα ειτε κλειστο ειτε ανοιχτο

Αρα μονος τροπος ο κωδικος **62*ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ#

Δοκιμασε με +30 μπροστά (για το μενου των προωθήσεων εννοώ εκτός αν το βαζει μόνο του κατα την αποθήκευση). Κανονικα την υπηρεσία δεν την ενεργοποιείς είναι είναι ενεργοποιημένη εξ'αρχής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορρυ τωρα ειδα ότι εχεις iPhone και δεν μπορεί να γίνει από το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο countdown είναι 02/09 το μεθεπόμενο ξέρεις κανείς ποτέ Είναι;;;
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο countdown είναι 02/09 το μεθεπόμενο ξέρεις κανείς ποτέ Είναι;;;

 

Κανείς από μας. Μόνο με υποθέσεις βάσει των προηγούμενων, που συχνά διαψεύδονται.

Link to comment
Share on other sites

6995554444 είναι το σωστό. Μπορείς να το βάλεις κατευθείαν στο μενού προωθήσεων του τηλεφώνου σου

 

 

Έβαλα αυτόν τον αριθμό και έρχεται Ειδοποίηση SMS κανονικά

(Το νούμερο μου είναι q , όχι μεταφορά δεν ξέρω μήπως παίζει κανέναν ρόλο ...)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εβαλα πριν λιγο 12 ευρω καρτα στον q αριθμο μου

μου περνει το φπα και νταβατζιλικι μου περνει αλλο 1,70 χωρις λογο για μια προσφορα κτλ κτλ οποτε δε μπορω να βαλω το πακετο με τα 1500 λεπτα προς ολους κτλ

η πλακα ειναι οτι τους πηρα και τους εβρισα αλλα ζητανε τον κατοχο του αριθμου ο οποιος ειναι στο ονομα της πρωην μου και δε ξερω πως να κινηθω

Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ότι όταν δουλεύει το sms το κινητό σε εισερχόμενη κλήση κτυπαει 3 4 φορές φορές και μετά κλείνει ,κάνω λάθος?σχεδόν δεν προλαβαίνεις να το σηκώσεις,οπότε δώρο αδωρον

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα πριν λιγο 12 ευρω καρτα στον q αριθμο μου

 

μου περνει το φπα και νταβατζιλικι μου περνει αλλο 1,70 χωρις λογο για μια προσφορα κτλ κτλ οποτε δε μπορω να βαλω το πακετο με τα 1500 λεπτα προς ολους κτλ

 

η πλακα ειναι οτι τους πηρα και τους εβρισα αλλα ζητανε τον κατοχο του αριθμου ο οποιος ειναι στο ονομα της πρωην μου και δε ξερω πως να κινηθω

ισχύει εδώ και καιρό ....για κάθε εξάμηνο ανανέωσης με 12€

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν χτυπάει 3-4 φορές και κλείνει μετα σημαινει οτι εχεις βαλει ειδοποιηση για αναπαντητη και πρεπει να καταργήσεις την αναλογη προώθηση. Κρατάς μόνο την εκτος δικτυου.
Link to comment
Share on other sites

Αν χτυπάει 3-4 φορές και κλείνει μετα σημαινει οτι εχεις βαλει ειδοποιηση για αναπαντητη και πρεπει να καταργήσεις την αναλογη προώθηση. Κρατάς μόνο την εκτος δικτυου.
το ίδιο λέμε πολύ κακή ρύθμιση αυτή είναι κινητού η δικτύου ?αναγκαστικά την έχω off γιατί μου διαμαρτυρήθηκαν ότι τους κλείνω το κινητο στα μούτρα ,άρα η ειδοποίηση με sms εντελώς άχρηστη για μένα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δικτυου αλλα αλλαζει και απο τη συσκευή. Θα πας στις προωθησεις και θα ενεργοποιησεις μονο την εκτος δικτυου. Η αναπαντητη και το απασχολημένο στο off
Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι να αυξήσουμε τον χρόνο που χτυπάει το τηλέφωνο και να έρχεται και το sms

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος την καλοσυνη, αν γνωριζει, να μου πει πως απενεργοποιω την ''προσφορα'' 1500' προς Q που μου στοιχιζει καθε φορα 1,70 ευρω?

Ουτε με ρωτησε κανεις, αλλα ουτε και την θελω/χρειαζομαι..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άμεσος τροπος,μονο αν το ζητήσεις απο το cc κατι μπορεί να γίνει. Αν βάζεις παντα 10 αντι για 12 δεν θα τραβαει το 1.7

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 1.7 δεν το τραβάει κάθε φορά, μια φορά το 6μηνο μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδώ είναι να αυξήσουμε τον χρόνο που χτυπάει το τηλέφωνο και να έρχεται και το sms

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Καποια τηλεφωνα παλια ειχαν επιλογή διάρκειας. Τα τωρινά δεν ξερω. Το δικό μου (redmi 4x με miui 11) δεν έχει. Για κοιτα κανενα παλιο με κουμπια μην έχει την επιλογή. Αν και δεν ξέρω αν είναι θεμα δικτύου αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω είναι θέμα δικτύου,που να ξέρει το τηλέφωνο πόσες φορές θα κτυπησει αν το δίκτυο συνεχίζει και καλεί?το θέμα είναι ότι βγάζει μήνυμα στον καλούντα ότι ο συνδρομητής είναι κατηλειμενος η εκτός δικτύου ....ότι να ναι δηλαδή,τέλος πάντων άκρη δεν βγάζεις με αυτούς

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ νομίζω είναι θέμα δικτύου,που να ξέρει το τηλέφωνο πόσες φορές θα κτυπησει αν το δίκτυο συνεχίζει και καλεί?το θέμα είναι ότι βγάζει μήνυμα στον καλούντα ότι ο συνδρομητής είναι κατηλειμενος η εκτός δικτύου ....ότι να ναι δηλαδή,τέλος πάντων άκρη δεν βγάζεις με αυτούς

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Είναι θέμα δικτύου που μπορεί να ρυθμιστεί από τις περισσότερες συσκευές. Η συσκευή διαβάζει την τρέχουσα ρύθμιση του δικτύου και ζητά να αλλάξει. Όποιος θέλει να βγάλει άκρη το παλεύει, οι υπόλοιποι απλά γκρινιάζουν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άμεσος τροπος,μονο αν το ζητήσεις απο το cc κατι μπορεί να γίνει. Αν βάζεις παντα 10 αντι για 12 δεν θα τραβαει το 1.7

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 1.7 δεν το τραβάει κάθε φορά, μια φορά το 6μηνο μονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καποια τηλεφωνα παλια ειχαν επιλογή διάρκειας. Τα τωρινά δεν ξερω. Το δικό μου (redmi 4x με miui 11) δεν έχει. Για κοιτα κανενα παλιο με κουμπια μην έχει την επιλογή. Αν και δεν ξέρω αν είναι θεμα δικτύου αυτό.

το θεμα ειναι οτι το προγραμμα που βαζω εχει 10,40 οποτε δε μπορω να βαλω 10

μονο στη q ισχυει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άμεσος τροπος,μονο αν το ζητήσεις απο το cc κατι μπορεί να γίνει. Αν βάζεις παντα 10 αντι για 12 δεν θα τραβαει το 1.7

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 1.7 δεν το τραβάει κάθε φορά, μια φορά το 6μηνο μονο.

 

μου πηρε 1,70 και σημερα, και τον Ιουλιο

(Δεν μπορω να μιλησω με cc γιατι δεν ειναι στο δικο μου ονομα).. :(

Link to comment
Share on other sites

μου πηρε 1,70 και σημερα, και τον Ιουλιο

 

(Δεν μπορω να μιλησω με cc γιατι δεν ειναι στο δικο μου ονομα).. :(

Για αυτό καλό είναι να είναι στα δικά μας ονόματα. Το πιο απλό να θέλεις να ζητήσεις αν είναι σε αλλού όνομα σώθηκες Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα δικτύου που μπορεί να ρυθμιστεί από τις περισσότερες συσκευές. Η συσκευή διαβάζει την τρέχουσα ρύθμιση του δικτύου και ζητά να αλλάξει. Όποιος θέλει να βγάλει άκρη το παλεύει, οι υπόλοιποι απλά γκρινιάζουν συνέχεια.
Έλα μη καρφώνεσαι που θα παλέψω κάτι αυτονόητο τής σαπιας εταιρείας σου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μου πηρε 1,70 και σημερα, και τον Ιουλιο

(Δεν μπορω να μιλησω με cc γιατι δεν ειναι στο δικο μου ονομα)..

Προφανώς σήμερα είναι για το νέο ημερολογιακό 3μηνο/4μηνο.. Ετσι για το καλωσόρισμα του νέου μήνα...

το θεμα ειναι οτι το προγραμμα που βαζω εχει 10,40 οποτε δε μπορω να βαλω 10

μονο στη q ισχυει αυτο ?

Ναι μόνο στην q και στο f2g όπου εκεί έχει άλλο χαράτσι για τους παλιούς συνδρομητές.. Αλλά γενικά ναι για την ώρα στην ελληνική καρτοκινητή αγορά, η wind πρωτοπορεί και χρεώνει τα bonus..

Link to comment
Share on other sites

μου πηρε 1,70 και σημερα, και τον Ιουλιο,ουπς τώρα το είδα αλλά σήμερα γιατί,δύο φορές το ίδιο εξαμηνο

 

(Δεν μπορω να μιλησω με cc γιατι δεν ειναι στο δικο μου ονομα).. :(

ναι γιατί είναι έβδομος μήνας,ουπς τώρα το είδα,σήμερα γιατί? δύο φορές το ίδιο εξαμηνο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί είναι έβδομος μήνας,ουπς τώρα το είδα,σήμερα γιατί? δύο φορές το ίδιο εξαμηνο

 

μαλλον αλλαζω εταιρεια.. '' επεκταση προσφορας ''... που δεν ζητησα ποτέ! :worry:

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι μόνο στην q και στο f2g όπου εκεί έχει άλλο χαράτσι για τους παλιούς συνδρομητές.. Αλλά γενικά ναι για την ώρα στην ελληνική καρτοκινητή αγορά, η wind πρωτοπορεί και χρεώνει τα bonus..

 

 

Μόνο που εκεί πας στην εφαρμογή βάζεις free2surf αντί για free2talk και αποφεύγεις την χρέωση ενώ εδώ σε αυτό το bonus δεν υπάρχει τέτοιος τρόπος εκτός αν πάρεις το CC και το κόψεις εντελώς

Κάποια στιγμή η Wind θα χάσει πολλή κόσμο με αυτά που κάνει να είσαι σίγουρος για αυτό...

 

 

Έχει μειώσεις εσόδων κοντά στο 4%

 

https://www.adslgr.com/forum/threads/1171725-WIND-Ελλάς-Οικονομικά-Αποτελέσματα-Β’-τριμήνου?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σήμερα είναι για το νέο ημερολογιακό 3μηνο/4μηνο.. Ετσι για το καλωσόρισμα του νέου μήνα...

 

Ναι μόνο στην q και στο f2g όπου εκεί έχει άλλο χαράτσι για τους παλιούς συνδρομητές.. Αλλά γενικά ναι για την ώρα στην ελληνική καρτοκινητή αγορά, η wind πρωτοπορεί και χρεώνει τα bonus..

και στη wind περνουν ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...