Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισχυει η ανανεωση των 6, πολλες φορες δεν εχει το on με τα 6 ευρω,λειτουργει κανονικά ωστόσο...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω Q Star auto των 8,50€

Πείτε μου γιατί να ΜΗΝ το κάνω;

Where is the catch?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω Q Star auto των 8,50€

Πείτε μου γιατί να ΜΗΝ το κάνω;

Where is the catch?

 

Εγώ δεν το κάνω για να μην έχω την δέσμευση να πρέπει να το ταΐζω κάθε μήνα.

Νομίζω ότι την βγάζω πιο φθηνά με τα καουνταουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το κάνω για να μην έχω την δέσμευση να πρέπει να το ταΐζω κάθε μήνα.

Νομίζω ότι την βγάζω πιο φθηνά με τα καουνταουν.

 

Αν μιλά με ΕΕ δεν βλέπω τον λόγο να ΜΗΝ το κάνει !!!

Εκτός αν μιλά πολύ λίγο και δεν τον ενδιαφέρει το rollover.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω πολύ λίγο και μου φαίνεται καλή φάση το rollover των ΜΒ.

Ρώταω αν υπάρχει καμία "κρυφή" παράμετρος που αγνοώ.

Τα 8,50€ δεν φαίνονται μεγάλη διαφορά από τα 6,90€ του ΑΠΠ ΠΑΚ που συνήθως βάζω, όταν δεν βολεύουν τα countdowns.

 

Να υποθέσω ότι αν πχ δεν έχω 8,50 στην κάρτα, ακυρώνεται αυτόματα και χάνω τα rollovers?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αν πχ δεν έχω 8,50 στην κάρτα, ακυρώνεται αυτόματα και χάνω τα rollovers?

 

Αναμενόμενο δεν είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της πρώτης φοράς όταν γράφεσαι, τις επόμενες φορές δεν τραβάει από το υπόλοιπο την αξία του πακέτου αλλά πρέπει να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας για να στο ξαναδώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, βάζω 10€ τον μήνα, βγαίνουν περίπου 8,50€, και τα αφαιρεί αυτόματα;

Παίρνω το +1GB δώρο συν 1000' προς Q που κανονικά συνεπάγονται της ανανέωσης των 10€?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αν είναι έτσι, ποια ΜΒ ξοδεύονται πρώτα; Του bonus των 10€ ή από τα 750 του πακέτου;

Link to comment
Share on other sites

μπαινουν 8,63 και αφαιρουνται μετα τα 8,5. Εχω την εντυπωση οτι εφοσον ληγουν την ιδια ημερομηνια προηγειται το μπονους. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

προς q παιρνεις 1500' πλεον,αλλα προσοχη γιατι αν βαλεις 12 αφαιρειται 1,7 για το συγκεκριμενο μπονους 2 φορες το χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα samaung tab 23g και έχει android 6. Πήρα μια κάρτα για να έχω τα 15gb αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα δεδομένα στην ταμπλέτα. Πρώτη φορά βλέπω να μην υπάρχει switch ενεργοποίησης. Έχεις κάνει ιδέα πως το ενεργοποιω? Ενώ έχω πάει στις ρυθμίσεις, data usage και έχω ενεργοποιήσει τα cellular data, δεν συνδέεται στο internet.

Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση?

Edited by atux_null
Link to comment
Share on other sites

To apn έλεγξες αν ειναι σωστό? πρέπει να ειναι η λέξη myq και επισης να ανοιξεις και την περιαγωγή δεδομένων λόγω Q που κάνει roaming στο δίκτυο της wind Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μια παλιά συνταγή λέει:

α) Data Roaming ON ( Η Q κάνει roaming στην WIND )

b) APN : myq

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν η πρώτη φορά που χρησιμοποιείς την κάρτα παίρνει κάποια ώρα μέχρι να συνδεθεί και πρέπει να κάνεις και μια εξερχόμενη κλήση για να πάρει μπροστά.
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα το τιμήσω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλά στέλνει μηνύματα πριν περάσει ο μήνας της πρώτης ανανεωσης και πάρε ....και παίρνεις τα γνωστά στις ******** πρώτη όπως πάντα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλά με ΕΕ δεν βλέπω τον λόγο να ΜΗΝ το κάνει !!!

Εκτός αν μιλά πολύ λίγο και δεν τον ενδιαφέρει το rollover.

 

Αν μιλάς με εξωτερικό, είναι προτιμότερο να το γυρίσεις στην κόκκινη (ίδιες παροχές πιο φθηνά). Ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να μένει κάνεις στην Q για τα βασικά πακέτα της.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία για εξωτερικό δεν υπάρχει άλλη λύση εκτός από voip εφαρμογές δείτε telz και calling gredit κ. τ. λ οποία άλλη λύση είναι απλά ασύμφορη

 

Ερωτηση

Ποια εταιρία από κινητό ή από σταθερό Ελλάδας θα δώσει τέτοια χρέωση σε Γερμανία.

 

Απάντηση = καμία

 

Το παρακάτω είναι από την εφαρμογή telz 7cf5f1fcaf6fc8ea1805c26aa65e64ae.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Χθες πήρα την "προσφορά summer με q" 10€/15GB και ενώ εχω ήδη 528 MB τα οποία λήγουν στις 06/09/2020 βλέπω ότι δεν καταναλώνει από αυτά τα data που λήγουν νωρίτερα (όπως θα έπρεπε) αλλά καταναλώνει από τα 15GB που πήρα χθες και λήγουν λογικά σε ένα μήνα δηλ. 20/09/2020. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

" Ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμος από το δίκτυο μας. Παρακαλώ καλέστε το 18818 πληροφορίες καταλόγου Ελλάδος"

Αυτό το μήνυμα βγαίνει πολλές φορές όταν με καλούν. Το τηλέφωνο εμφανίζει ότι έχει σήμα.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Το χειρότερο είναι ότι όταν βγει αυτό το μήνυμα, δε θα έρθει καν ειδοποίηση κλήσεων..

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

" Ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει ή δεν είναι προσβάσιμος από το δίκτυο μας. Παρακαλώ καλέστε το 18818 πληροφορίες καταλόγου Ελλάδος"

 

Αυτό το μήνυμα βγαίνει πολλές φορές όταν με καλούν. Το τηλέφωνο εμφανίζει ότι έχει σήμα.

 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Το χειρότερο είναι ότι όταν βγει αυτό το μήνυμα, δε θα έρθει καν ειδοποίηση κλήσεων..

Καμία φορά όταν βλέπεις 1-2 γραμμές σήμα είναι εικονικό αν μιλάς για 4-5 γραμμές σήμα πάρε τηλέφωνο στο 13700 και δήλωσε βλάβη και εξήγησε τι ακριβώς συμβαίνει Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει κάποιος να πάρει καρτοκινητο q για να το έχει μόνο όταν έρχεται διακοπές στην Ελλάδα για να το βρίσκουν ή να προτιμήσει άλλη καρτοκινητή;

Ισχύουν αυτά που είχε για προσφορά για δωρεάν data για WhatsApp και το δικαίωμα ανανέωσης με 6€?

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι καθαρά προσωπική εκτίμηση και επιλογή, εγώ θεωρώ ότι αξίζει διότι είναι μία καρτοκινητή που βγάζει συχνά προσφορές και εξαευρες ανανεώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...