Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοί δεν αποκλείεται να μπορούν να το κάνουν στη γραμμή σου. Αλλά δεν είναι κάτι που μπορεί να γίνει αυτόματα.

 

Sent from my XT1580

 

Ναι αυτοί θα το κάνουν μου είπαν χωρίς να κάνω κάτι στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και να σου κόβει την σύνδεση όταν δεν είσαι σε ΕΕ. Άλλωστε κάποιος μπορεί να το χρειάζεται. Αυτό που έχει γίνει με την περιαγωγή είναι να μιλάς χωρίς επιπλέον χρέωση, όταν είσαι εντός Ευρώπης.

 

Μα γι'αυτό το λόγο υπάρχουν 2 διακόπτες!

Εάν έχεις απενεργοποιημένη την περιαγωγή δεδομένων, το διακόπτης "περιαγωγή ΕΕ" είναι γκριζαρισμένος.

Εάν ενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων, τότε αν θέλεις μπορείς να "κλειδώσεις" το τηλέφωνο σε ευρωπαϊκά δίκτυα μόνο ενεργοποιώντας την περιαγωγή ΕΕ ή να αφήσεις απενεργοποιημένο το διακόπτη ώστε να μπορέσεις να συνδεθείς σε όλα τα δίκτυα.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Honor 8x δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης. Δεν ξέρω ποια μοντέλα έχουν τέτοια δυνατότητα. Το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος που είναι σε παραμεθόριες περιοχές και ενδέχεται να συνδεθεί σε ξένο δίκτυο είναι να απενεργοποιήσει την αυτόματη εγγραφή σε δίκτυο και να την κάνει χειροκίνητα. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται αν μετακινηθεί και πιάσει σήμα από άλλη κεραία και αν πρέπει να αναζητάει χειροκίνητα δίκτυο κάθε φορά που γίνεται αυτό γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιος διακόπτης δεν υπάρχει πουθενά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξέρω κι εγώ.

Και για να είμαι ειλικρινής, όταν έγραψε ο φίλος εχθές πως με την "περιαγωγή ΕΕ" ενεργή δεν θα έπρεπε να συνδέεται σε δίκτυο εκτός Ευρώπης, κατάλαβα πως εννοούσε με τις αλλαγές στο roaming που έχουν γίνει από το 17, και βάσει αυτού απάντησα. Για να μιλάει για διακόπτη, ή είναι κάποιο τηλέφωνο περίεργο που έχει κάτι τέτοιο, ή φοράει κάποια custom rom που έχει ενεργό κάτι τέτοιο. Πράγμα μετά που μου δημιουργεί την απορία, αν είναι όντως αυτό, με ποιο τρόπο εντοπίζει το κάθε δίκτυο από που είναι.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Honor 8x δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης. Δεν ξέρω ποια μοντέλα έχουν τέτοια δυνατότητα. Το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος που είναι σε παραμεθόριες περιοχές και ενδέχεται να συνδεθεί σε ξένο δίκτυο είναι να απενεργοποιήσει την αυτόματη εγγραφή σε δίκτυο και να την κάνει χειροκίνητα. Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται αν μετακινηθεί και πιάσει σήμα από άλλη κεραία και αν πρέπει να αναζητάει χειροκίνητα δίκτυο κάθε φορά που γίνεται αυτό γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

 

Όχι μια φορά γίνεται η χειροκίνητη εγγραφή και μετά βρίσκει το επιλεγμένο δίκτυο όπου και να πας.

Κλασική επιλογή για τα Δωδεκάνησα.

Ούτε και εγώ έχω δει επιλογή για ΕΕ μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια φορά γίνεται η χειροκίνητη εγγραφή και μετά βρίσκει το επιλεγμένο δίκτυο όπου και να πας.

Κλασική επιλογή για τα Δωδεκάνησα.

Ούτε και εγώ έχω δει επιλογή για ΕΕ μόνο.

Σιγά μην ξέρει και ποιες χώρες είναι στην συνθήκη της Σέγκεν :lol::p

αυτό ακριβώς κάνεις.. χειροκίνητη εγγραφή στο δίκτυο σου και δεν θα μπει ποτέ σε άλλο αν δεν το ξαναρυθμίσεις.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιος διακόπτης δεν υπάρχει πουθενά.

 

Τα iphone έχουν τέτοια επιλογή (iOS 8.0+)

Δε γνώριζα ότι δεν υπάρχει η επιλογή στα android.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Τα iphone έχουν τέτοια επιλογή (iOS 8.0+)

 

Δε γνώριζα ότι δεν υπάρχει η επιλογή στα android.

Λιγάκι που το έψαξα, και αν κατάλαβα καλά, δεν είναι ακριβώς αυτό. Ο συγκεκριμένος διακόπτης φαίνεται πως υπάρχει αρκετά χρόνια πριν τις αλλαγές στο roaming στην Ευρώπη, και ο σκοπός του είναι ο εξής : μπορεί σε κάποιες χώρες τοπικοί πάροχοι να προσέφεραν οικονομικότερο internet από το πακέτο του δικού σου παρόχου, και χρειαζόταν να το ενεργοποιήσεις αν σκόπευες να συνδεθείς εκεί, ή να το έχεις απλά κλειστό αν σε κάλυπτε το roaming. Αν είναι έτσι, μάλλον δεν έχει επίδραση σε αυτό που συζητάμε.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB MONO ME 6€ ΓIA 30 MEPEΣ! ΣTEIΛE 99 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYQ https://tinyurl.com/ybgojyqq EΩΣ KAI 24/6!

Ισχύει για όλους αυτό ή μόνο γιαυτους που έλαβαν το μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 1,5GB MONO ME 6€ ΓIA 30 MEPEΣ! ΣTEIΛE 99 ΣTO 12410 H ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTO MYQ https://tinyurl.com/ybgojyqq EΩΣ KAI 24/6!

Ισχύει για όλους αυτό ή μόνο γιαυτους που έλαβαν το μήνυμα?

 

Για όσους έλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

μετατρεπω τη καρτα q σε wind one (σταθερο + συνδεση κινητου)

η q καρτα εχει λεφτα μεσα, καμια ιδεα τι μπορω να τα κανω για να μην ετσι απλα χαθουν;

Link to comment
Share on other sites

Στείλε σμσ στο χαμόγελο του παιδιού

Ή πάρε μέρος σε διαγωνισμούς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί, τους και ζήτησε τα έκπτωση στον 1ο λογαριασμό.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αγορά κάρτας 10 ευρώ από την εφαρμογή. Δεν μου έρχονταν μήνυμα επιβεβαίωσης και το ξαναπροσπάθησα. Τελικά πήρε και τις 2 φορές από 10 ευρώ. Υπάρχει τρόπος να ζητήσω επιστροφή τα 10 ευρώ;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι τη πάτησα και εγώ!Πάρε τηλέφωνο και θα λυθεί το πρόβλημά σου!Αλλά φορά αν μπλοκάρει άστο και τσέκαρε το υπόλοιπό σου αν σου έφαγε λεφτά..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το προνομιακό παραμένει στα 8,5€. Βλέπω να μονιμοποιείται ως προσφορά σε αυτή την τιμή, για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό (για όσους το έχουμε βέβαια). Αν γίνει έτσι, θα αξίζει πραγματικά. Ενδεχομένως να πήγε άπατο το πακέτο στα 10,4€, οπότε κατάλαβαν επιτέλους εκεί στην Wind, ότι η Q είναι budget καρτοκινητή και όχι ανταγωνιστής του F2G. Πολύ δύσκολα χρήστης Q βάζει δωδεκάρα.
Link to comment
Share on other sites

Μα ο κυριότερος λόγος που είμαστε με Q είναι τα πακέτα μέχρι 8,5€ και οι διάφορες προσφορές καθώς και η δυνατότητα να βάζεις κάρτα από 6€. Αν κάνουν το λάθος και τα καταργήσουν όλα αυτά, φύγαμε για αλλού...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μα ο κυριότερος λόγος που είμαστε με Q είναι τα πακέτα μέχρι 8,5€ και οι διάφορες προσφορές καθώς και η δυνατότητα να βάζεις κάρτα από 6€. Αν κάνουν το λάθος και τα καταργήσουν όλα αυτά, φύγαμε για αλλού...

Ακριβώς, για αυτο και δεν πρόκειται να ακριβύνουν τα προνομιακά και να κοπούν τα countdown. Φυσικά, δεν αποκλείεται στα βασικά πακέτα να αυξηθουν κι αλλο οι τιμές (πχ απο 5,9 σε 7ε), ώστε να την "πληρώσουν" οι μεγαλύτεροι χρήστες, δηλαδή άνθρωποι που ενεργοποιούν πακέτο εκτός εφαρμογής και που βάζουν κάρτα απο το περιπτερο.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι τη πάτησα και εγώ!Πάρε τηλέφωνο και θα λυθεί το πρόβλημά σου!Αλλά φορά αν μπλοκάρει άστο και τσέκαρε το υπόλοιπό σου αν σου έφαγε λεφτά..

 

Μου απάντησαν:

 

Καλησπέρα ****, είμαι ο ****. Δεν μπορούμε να προβούμε σε επιστροφή του χρηματικού υπολοίπου στην κάρτα. Ωστόσο, θα συνιστούσα να μας αποστείλεις μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο http://www.wind.gr ενυπόγραφο αίτημα, τις δύο όψεις της ταυτότητας και τον αριθμό της πιστωτικής κάρτας.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται πιο εύκολα μέσω της φόρμας επικοινωνίας στην σελίδα τους.

Θα τα επιστρέψουν σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...