Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 4 μερες

 

Μια χαρά είναι ειδικά αν θέλεις να κατεβάσεις μεγάλο αρχείο ή να ανεβάσεις φωτογραφίες και βίντεο στο cloud όπως κάνω συνήθως εγώ.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ειδικά αν θέλεις να κατεβάσεις μεγάλο αρχείο ή να ανεβάσεις φωτογραφίες και βίντεο στο cloud όπως κάνω συνήθως εγώ.

 

Πριν την προσφορά, πως κατέβαζες;

Link to comment
Share on other sites

Με την Q όλο και κάποια προσφορά τρέχει. Εγώ παίζω συνήθως με τα countdown και τα μωβ δωράκια και για ομιλία αλλά και για GB. Και όποτε έρθει και κάνα δωράκι data όπως το τωρινό, καλοδεχούμενο...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με την Q όλο και κάποια προσφορά τρέχει. Εγώ παίζω συνήθως με τα countdown και τα μωβ δωράκια και για ομιλία αλλά και για GB. Και όποτε έρθει και κάνα δωράκι data όπως το τωρινό, καλοδεχούμενο...

 

Δηλαδή κάθε 4 ημέρες χρειάζεσαι 4 γιγα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε, δεν χρειάζομαι κάθε 4 μέρες 4GB. Όταν όμως έχει πακέτο 200' και 400ΜΒ και μου τελειώνει ο χρόνος ομιλίας το παίρνω. Αντίστοιχα όταν μου τελειώνουν τα GB και βγάζει 3 ή 4 GB για 30 μέρες το ίδιο. Και ότι δωρεάν δίνει κατά καιρούς τα χρησιμοποιώ για τους λόγους που είπα παραπάνω. Προσπαθώ να την βγάζω με πλήρως λειτουργικό νούμερο και με την όσο το δυνατόν χαμηλότερη χρέωση. Προς το παρόν με την Q είναι εφικτό αυτό. Αν στο μέλλον αλλάξει αυτό, θα κινηθώ κι εγώ ανάλογα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσετε πακέτα δείτε τις προσφορές σας.

Αν δεν έχετε πάρει μέχρι τώρα περιμένετε μέχρι αύριο το πρωί.

Μωβ δωράκια και ΣΜΣ.9837165b3b311621ffa889c5a165f1a3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ήρθε και σε εμένα σε νούμερο που έχω να βάλω 6€ απο 15/2 και ειναι ολα μηδενικά και περιμένω να δω πως θα με δελεάσουν να βάλω κάρτα... Ως δεύτερη μου ήρθε μια "προσφορά" που δίνει 15gb με 10.40€ και πρακτικά ως αντικατάσταση της μέχρι χθεσινής που ήταν 10gb με 10€... :lol:

 

Απορώ τι τους κάνει να πιστεύουν ότι θα δώσω σε Q πάνω απο 6€ κάρτα.. Αν είναι για πιο πάνω, έχουμε και άλλες λύσεις

Link to comment
Share on other sites

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι αν δεν ασχολείστε με την Q, θα πρέπει να ασχοληθεί αυτή μαζί σας; Είναι βέβαια μεγάλη συζήτηση το σημείο ισορροπίας μεταξύ πόσων "λίγων και καλών" ή "όσοι να ναι έστω και λίγο" θέλει το κάθε δίκτυο. Οι προσφορές πάντως που αναφέρθηκαν τρία post νωρίτερα είναι μάλλον κλασικές, όχι δηλαδή ειδικές για ζητιάνεμα ανανέωσης. Εμένα συγκεκριμένα μου ήρθε η δεύτερη, σε ανανέωση προηγούμενης που έληγε 9.6..

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορώ τι τους κάνει να πιστεύουν ότι θα δώσω σε Q πάνω απο 6€ κάρτα.. Αν είναι για πιο πάνω, έχουμε και άλλες λύσεις

 

Έλα ντε. Πόσο μάλλον όταν εκείνοι σου λένε ότι πρέπει πλέον να βάζεις 12€ κάρτα. Έτσι για να πειραχτούμε λιγάκι. :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα την πάτησα έχασα 10,67 από το υπόλοιπο γιατί μπήκα με ενεργοποιημένα τα δεδομένα σε ξένο δίκτυο (τουρκικό) με περιαγωγή χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Μετά από επικοινωνία με q μου είπε η κοπέλα ότι θα βάλουν φραγή για να μην το ξανά πάθω.Μας φάγαν τα λεφτά τα Τουρκαν :angry: αυτό γίνεται πού μου είπε η είναι φουμαρα; και πρέπει να προσέχω,μπορεί να κάνει φραγή περιαγωγής; Edited by Korak42
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αλλά αν πας Ευρώπη να ζητήσεις ξεκλείδωμα ή να ρυθμίσεις το τηλέφωνο σου σε χειροκίνητη επιλογή δικτύου οχι αυτόματη και λύνεται το πρόβλημα.

Όλοι στα νησιά αυτό κάνουν.

Να ζητήσεις επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αλλά αν πας Ευρώπη να ζητήσεις ξεκλείδωμα ή να ρυθμίσεις το τηλέφωνο σου σε χειροκίνητη επιλογή δικτύου οχι αυτόματη και λύνεται το πρόβλημα.

Όλοι στα νησιά αυτό κάνουν.

Να ζητήσεις επιστροφή.

 

Δεν το πρόσεξα στις ρυθμίσεις να το κάνω χειροκίνητο χαζομάρα έκανα,αλλά δεν τα γυρνάνε τα λεφτά δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Να επιμείνεις, στείλε παράπονο στην φόρμα της σελίδας τώρα.

Και καπάκι στο φβ.

 

Επικοινωνισα μέσω μεσενζερ αλλά και τηλεφωνικά και δεν τα γυρνάνε θα κάνω μια προσπάθεια μήπως και

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το παρακάτω κείμενο αφού συμπληρώσεις τα κενά μπας και...

Έχει πιάσει όλες τις προηγούμενες φορές που χρειάστηκε σε φίλους στην κω.

 

Γεια σας.

Την ............ συνδέθηκα με τούρκικο δίκτυο, χωρίς να το αντιληφθώ, με αποτέλεσμα να χρεωθώ .......€.

Επειδή το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου άλλα είμαι υποχρεωμένος να ενεργοποιώ την περιαγωγή στην Q για να μπορέσω να έχω δεδομένα στα Ελληνικά δίκτυα, θα σας παρακαλέσω να μου επιστρέψετε το ποσό αυτό καθότι δεν οφείλεται σε δική μου πρωτοβουλία αλλά σε αδυναμία του συστήματος.

Ευχαριστώ.

 

Τηλέφωνο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το παρακάτω κείμενο αφού συμπληρώσεις τα κενά μπας και...

Έχει πιάσει όλες τις προηγούμενες φορές που χρειάστηκε σε φίλους στην κω.

 

Γεια σας.

Την ............ συνδέθηκα με τούρκικο δίκτυο, χωρίς να το αντιληφθώ, με αποτέλεσμα να χρεωθώ .......€.

Επειδή το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου άλλα είμαι υποχρεωμένος να ενεργοποιώ την περιαγωγή στην Q για να μπορέσω να έχω δεδομένα στα Ελληνικά δίκτυα, θα σας παρακαλέσω να μου επιστρέψετε το ποσό αυτό καθότι δεν οφείλεται σε δική μου πρωτοβουλία αλλά σε αδυναμία του συστήματος.

Ευχαριστώ.

 

Τηλέφωνο κλπ

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ με το που έστειλα το μήνυμα άμεσα μου τα επέστρεψαν

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH,ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI META AΠO EΛEΓXO THΣ ΓPAMMHΣ ΣAΣ ΣTO ΠΛAIΣIO EΞYΠHPETHΣHΣ AΠOΔOΘHKAN 10,68€ ΣTHN ΔIAΘEΣH ΣAΣ ΓIA OΠOIAΔHΠOTE BOHΘEIA.

Edited by Korak42
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, η επιλογή "Περιαγωγή ΕΕ", δε θα έπρεπε να λύνει το πρόβλημα με τις υψηλές χρεώσεις; Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά, η επιλογή "Περιαγωγή ΕΕ", δε θα έπρεπε να λύνει το πρόβλημα με τις υψηλές χρεώσεις;

 

Η Τουρκια δεν ανήκει στην ΕΕ συνεπώς τα τουρκικά δίκτυα κινητής δεν εμπίπτουν στο σχετικό κανονισμό..

Link to comment
Share on other sites

Για να στείλεις, ενα sms, σε χρεώνουν 25 λεπτά;;; είναι δυνατόν;;

 

Και 50 λεπτά και 75 λεπτά αν γράψεις περισσότερους χαρακτήρες και δεν έχεις συγκεκριμένη εφαρμογή πληκτρολογίου σε smartphone. Στείλε καλύτερα sms σε χώρα της ΕΕ που χρεώνει 7 λεπτά και όχι 25

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτό για να μην σας τα παίρνουν οι εταιρείες για σμσ, είτε για πακέτα που δεν χρειάζεστε είτε με τρελές χρεώσεις.

Υπάρχει και εφαρμογή αυτόνομη.

 

https://www.dosms.eu/prices

Link to comment
Share on other sites

Η Τουρκια δεν ανήκει στην ΕΕ συνεπώς τα τουρκικά δίκτυα κινητής δεν εμπίπτουν στο σχετικό κανονισμό..

 

Μα, ακριβώς γι' αυτό το λόγο δε θα έπρεπε να συνδέεται.

Αν κατάλαβα καλά, όταν ενεργοποιηθεί η περιαγωγή ΕΕ, το κινητό μπορεί να συνδέεται σε ξένα δίκτυα αν και μόνο αν τα δίκτυα αυτά είναι εντός της ΕΕ.

Εάν το δίκτυο είναι εκτός ΕΕ (Τουρκία), δε θα επιτραπεί η σύνδεση.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και να σου κόβει την σύνδεση όταν δεν είσαι σε ΕΕ. Άλλωστε κάποιος μπορεί να το χρειάζεται. Αυτό που έχει γίνει με την περιαγωγή είναι να μιλάς χωρίς επιπλέον χρέωση, όταν είσαι εντός Ευρώπης.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και να σου κόβει την σύνδεση όταν δεν είσαι σε ΕΕ. Άλλωστε κάποιος μπορεί να το χρειάζεται. Αυτό που έχει γίνει με την περιαγωγή είναι να μιλάς χωρίς επιπλέον χρέωση, όταν είσαι εντός Ευρώπης.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Πάντος δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά στην συνομιλία που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης μου είπε η κοπέλα ότι θά μου κάνουν φραγή περιαγωγής για να μην ξανά πάθω τα ίδια με το τουρκικό δίκτυο χωρίς να χάνετε η δυνατότητα να μπαίνω στο ίντερνετ.Ισως υπάρχει δυνατότητα να μήν σε αφήνει να συνδεθείς καθόλου σε εκτός ΕΕ δίκτυο αν το επιθυμείς

Edited by Korak42
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί δεν αποκλείεται να μπορούν να το κάνουν στη γραμμή σου. Αλλά δεν είναι κάτι που μπορεί να γίνει αυτόματα.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...