Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, ποτέ δε συμβαίνει στους τέσσερις μήνες η διακοπή της προσφοράς. Έχω το νούμερο τρία χρόνια και το πακέτο το αγοράζω μία φορά το εξάμηνο. Δύο φορές το άφησα και το έβαλα στους 7,5 μήνες και δε μου το έκοψαν. Τώρα έχω να το πάρω 4,5 μήνες και θα το πάρω την Κυριακή, επειδή μέχρι τότε το δίνει στα 8,5€ αντί για 10,4€. Κοντά στον ένα χρόνο χωρίς ενεργοποίηση πρέπει να το κόβουν.

 

Ο αδερφός μου έχει την συγκεκριμένη προσφορά 3 χρόνια, δεν την έχει ενεργοποιήσει ποτέ και συνεχίζει να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ δε συμβαίνει στους τέσσερις μήνες η διακοπή της προσφοράς. Έχω το νούμερο τρία χρόνια και το πακέτο το αγοράζω μία φορά το εξάμηνο. Δύο φορές το άφησα και το έβαλα στους 7,5 μήνες και δε μου το έκοψαν. Τώρα έχω να το πάρω 4,5 μήνες και θα το πάρω την Κυριακή, επειδή μέχρι τότε το δίνει στα 8,5€ αντί για 10,4€. Κοντά στον ένα χρόνο χωρίς ενεργοποίηση πρέπει να το κόβουν.

δεν καταλαβες τι εγραψα. Εγω δεν εχω βαλει καρτα πανω απο το 4μηνο και χαθηκε. Για την ενεργοποιηση δεν υπαρχει θεμα. Στο βασικο μου νουμερο εχω να το ενεργοποιησω χρόνια και δεν το κοβουν. Επιβεβαιωμενο απο το παλιο chat της q οτι δεν κοβεται αν δεν ενεργοποιηθει. Στο f2g παλια ειχαν κανει μια μικρη εκκαθαριση σε οσους δεν το εβαζαν επι 6μηνο. Εδω προς το παρον κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες τι εγραψα. Εγω δεν εχω βαλει καρτα πανω απο το 4μηνο και χαθηκε. Για την ενεργοποιηση δεν υπαρχει θεμα. Στο βασικο μου νουμερο εχω να το ενεργοποιησω χρόνια και δεν το κοβουν. Επιβεβαιωμενο απο το παλιο chat της q οτι δεν κοβεται αν δεν ενεργοποιηθει. Στο f2g παλια ειχαν κανει μια μικρη εκκαθαριση σε οσους δεν το εβαζαν επι 6μηνο. Εδω προς το παρον κανενα προβλημα.

Μάλλον κάτι άλλο θα συνέβη φίλε μου. Εγώ έχω βάλει τρεις φορές την SIM στο συρτάρι για ένα εξάμηνο περίπου, με αποτέλεσμα όχι μόνο να μηδενιστεί το χρηματικό υπόλοιπο, αλλά να μπει και φραγή εισερχόμενης κίνησης (ναι, είχε μπει ολική φραγή στον αριθμό μου, μάλλον επειδή παρέμεινε τελείως ανενεργός για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα) και η προσφορά συνέχισε και συνεχίζει να υπάρχει κανονικότατα!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ήταν ενεργή η προσφορά το είδες φαντάζομαι όταν έβαλες λεφτά έτσι δεν είναι? Γιατί από το 12200 σε αυτή τη φάση δεν μπορώ να δω τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τους έδεινα τα 30 ευρώ και στην συνέχεια θα έστελνα την απόδειξη στην Ε.Ε.Τ.Τ για να γίνει πανηγύρι .

Είδη βλέπω τον διεθυντή του καταστήματος να μου ζητάει συγνώμη διότι "το παιδί δεν ήξερε "

Καλύτερα να βρούμε ένα κατάστημα με εξυπηρέτηση.

Εγώ στον Πειραιά που πηγαίνω είναι άψογοι σε όλα και προσπαθούν να εξυπηρετήσουν.

Νίκαια και Κορυδαλλό άστα να πάνε.

Μάλιστα πούλησαν μπροστά μου διετές συμβόλαιο σε μία γιαγιά με 45 € με ένα παλιό τηλέφωνο δωρεάν, για να επικοινωνεί με τον κατακοιτο άνδρα της, αν χρειαστεί κάτι, όταν βγαίνει έξω για σουπερμάρκετ.

Και το πήραν πίσω μόλις τους έβαλα τις φωνές.

Σε παρόμοια περίπτωση σε άλλη εταιρεία είχαν δώσει συμβόλαιο με 65€ με ένα πάλι αρχαίο τηλέφωνο.

Φρανσαιζ είναι σε εποχές κρίσης και όπου βρουν χτυπάνε στο ψαχνό.

Link to comment
Share on other sites

@kmpatra

Προφανώς ναι. Σήμερα όμως, όπου πλέον παρέχεται η δυνατότητα online ενεργοποίησης του συγκεκριμένου πακέτου, θα μπορείς να το δεις και στο site ή και στην εφαρμογή, αρκεί να διαθέτεις myQ λογαριασμό.

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε έρθει το μήνυμα πέρσι το Γενάρη και το είχα πάρει για 2-3 μήνες (1500' και 1,5 GB τότε) αλλά μετά το κατέβασαν στις 28 μέρες από μήνα και δεν το ξαναπήρα. Ειδικά όταν το πήγαν στα 10,40€ γιατί έκαναν 2 τα GB ήταν ασύμφορο πλέον. Τουλάχιστον αν το αφήσουν σαν επιλογή να το ενεργοποιεις από το app για όσους το έχουν φυσικά με αυτή την τιμή θα έχουμε μια καλή εναλλακτική αν δεν έχει βγει καλό countdown και πρέπει οπωσδήποτε να βάλουμε πακέτο ομιλίας και ίντερνετ.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

@kmpatra

Προφανώς ναι. Σήμερα όμως, όπου πλέον παρέχεται η δυνατότητα online ενεργοποίησης του συγκεκριμένου πακέτου, θα μπορείς να το δεις και στο site ή και στην εφαρμογή, αρκεί να διαθέτεις myQ λογαριασμό.

αυτό είναι το θέμα σε μένα για το νούμερο το οποίο συζητάμε, το παλιό που έχω καιρό να το ανανεώσω: ότι δεν μου το δείχνει στην εφαρμογή το προνομιακό πακέτο. Παρότι όσο το νούμερο ήταν ενεργό υπήρχε σαν επιλογή το προνομιακό πακέτο στο 12200. Άρα κάπου στην πορεία για κάποιο λόγο πρέπει να χάθηκε. Οριστικά ή όχι θα το δούμε όταν θα ξανά ανανεώσω.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το θέμα σε μένα για το νούμερο το οποίο συζητάμε, το παλιό που έχω καιρό να το ανανεώσω: ότι δεν μου το δείχνει στην εφαρμογή το προνομιακό πακέτο. Παρότι όσο το νούμερο ήταν ενεργό υπήρχε σαν επιλογή το προνομιακό πακέτο στο 12200. Άρα κάπου στην πορεία για κάποιο λόγο πρέπει να χάθηκε. Οριστικά ή όχι θα το δούμε όταν θα ξανά ανανεώσω.

 

Δες μήπως έχει κάποιο update η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγκατέστησα εχθές την εφαρμογή εκ νέου σε συσκευή που δεν την είχε καν, αφού είχα διαβάσει τα μηνύματα εδώ. Δεν μου βγάζει τίποτα. Πρόκειται για αριθμό που κάθεται, αλλά μου είχαν βάλει πριν λίγες μέρες 0,01€ μέσα για να δώσουν κάποιο δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν είναι το δικό μου. Έτσι όπως παρουσιάστηκε εδώ πέρα ωστόσο, νομίζω πως αφήνει μια υπόνοια πως δόθηκε παντού, έστω και σαν προσφορά για λίγο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μια κοπέλα έγραψε εδώ μέσα ότι είναι για όλους, χωρίς να μου απαντήσει στην ερώτηση από πού έβγαλε αυτό το συμπέρασμα...
Σε 5 οικογενειακά τηλέφωνα εμφανίστηκε και συνέχισε να εμφανίζεται αφού έκλεισα την εφαρμογή και την ξανάνοιξα μήπως είχε κολλήσει.

Όταν πάτησα αγορά συνέχισε αλλά δεν ολοκλήρωσα γιατί την θεωρώ άχρηστη για μένα επειδή κάνω πολλές σύντομες κλήσεις.

Με τα countdown καλυπτομαι.

Γι αυτό είπα σε όλους αλλά δεν πάω και στοίχημα, ίσως να έτυχε σε μένα.

Βάζουμε κανονικά ανανέωση, δεν είναι ανενεργά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Sms σας ερχονται για την προσφορά;
Νομίζω ότι σε 2 νούμερα είχαν έλθει ΣΜΣ πριν πολύ καιρό και έλεγαν ότι μπορούμε να βάλουμε όποτε θέλουμε αυτό το πακέτο και μάλιστα πριν λίγο καιρό είχε έλθει ενημέρωση ότι έγινε αύξηση, αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες και έχουν χαθεί τα μηνύματα γιατί έχω αλλάξει τηλέφωνο.

Δεν με ενδιέφερε η προσφορά ούτε είναι και τίποτα Ουάου τελικά.

Η ελάχιστη τρίλεπτη είναι παγίδα.

Με συχνή καθημερινή χρήση αλλά με σύντομες κλήσεις δεν τρώω ούτε 200' τον μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Ένα countdown σαν το σημερινό μου βγάζει άνετα 1 μήνα.

Τελικά κάνω περισσότερες από 500 κλήσεις τον μήνα με 200'+200' σε σχέση με 1500'.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι του παρόντος νήματος, αλλά αυτό το πραμα με την τριλεπτη χρέωση.. Είναι ελληνική πατέντα; ή ακολουθείται και στο εξωτερικό κάτι ανάλογο;

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: σε καρτοκινητο f2g οπου χρησιμοποιω γυρω στα 200' το μηνα συμφερει να κανω φορητοτητα στην q ή θα είμαι μια η άλλη? Τώρα δινω περιπου 70 με 80€ το χρονο με τις ελαχιστες ανανεωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση παίρνω συνηθως 300' ομιλίας δωρεάν αλλά κάποιες φορές χρεώνει το αντίστοιχο πακέτο. Νομίζω το free2talk...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: σε καρτοκινητο f2g οπου χρησιμοποιω γυρω στα 200' το μηνα συμφερει να κανω φορητοτητα στην q ή θα είμαι μια η άλλη? Τώρα δινω περιπου 70 με 80€ το χρονο με τις ελαχιστες ανανεωσεις.

Το αν σε συμφέρει ειναι σχετικό, μιας και έχει να κάνει με την χρήση του κινητού που κάνεις.

Σε γενικές γραμμές δεν νομίζω, εκτός αν μπεις σε καλύπτει κάποιο πακέτο των 1500 λεπτών που δίνει η Q, αλλά προϋποθέτει 12X10=120€ σε σχέση με τα λιγότερα που δίνεις.

Εχει και αυτό εδώ to f2g για αυτούς που κάνουν πολύ λίγα τηλέφωνα:

https://www.wind.gr/f2g/gr/paketa/turbo/turbo-talk-to-all/

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: σε καρτοκινητο f2g οπου χρησιμοποιω γυρω στα 200' το μηνα συμφερει να κανω φορητοτητα στην q ή θα είμαι μια η άλλη? Τώρα δινω περιπου 70 με 80€ το χρονο με τις ελαχιστες ανανεωσεις.
Εννοείται ότι σε συμφέρει γιατί αυτή η χρήση κοστίζει 4€ με countdown όπως το τελευταίο πχ. με χρέωση ανά δευτερόλεπτο ενώ το f2f δεν έχει πουθενά χρέωση ανά δευτερόλεπτο νομίζω.

Οπότε θα χρειάζεσαι γύρω στο δεκάρικο, το πολύ, κάθε 2 μήνες, δηλαδή 60 τον χρόνο.

Χωρίς να υπολογίσουμε και το δώρο για την φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...