Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκει, ακριβώς πάω, πατάω ΝΑΙ, αλλά δεν μου ενεργοποιεί την αλλαγή.

 

Δοκίμασες ΝΑΙ στο πρώτο και ΟΧΙ στο 2ο;

Έτσι, ενεργοποιείται η Αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Από firefox, έχει καταφέρει κανείς να κάνει login στο site της Q;

  • Έχω δοκιμάσει να κάνω clean refresh (shift+f5)
  • έχω απενεργοποιήσει την ενσωματωμένη προστασία του firefox (Enhanced tracking protection) για το myq.gr
  • έχω προσθέσει το myq.gr στα trusted sites του ghostery. (οπότε απενεργοποιείται η επέκταση. (Γκριζάρει το εικονίδιο της))

 

Δε βγαίνει το εικονίδιο πάνω δεξιά

Για να καταφέρω να πλοηγηθώ, έχω κάνει bookmark:

  1. Τη σελίδα του login https://www.myq.gr/gr/myq/login/credentials/
  2. Τη σελίδα με του Υπολοίπου https://www.myq.gr/gr/myq/to-upoloipo-mou/

Ναι το πρωί έκανα ανανέωση σε Firefox lite στο κινητό χωρίς πρόβλημα.

Πας στο myq gr κάνεις login και μετά δουλεύει κανονικά.

Πριν μερικές μέρες είχα κάνει σε υπολογιστή με waterfox.

Δοκίμασε να σβήσεις όλα τα cookies.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Από firefox, έχει καταφέρει κανείς να κάνει login στο site της Q;

  • Έχω δοκιμάσει να κάνω clean refresh (shift+f5)
  • έχω απενεργοποιήσει την ενσωματωμένη προστασία του firefox (Enhanced tracking protection) για το myq.gr
  • έχω προσθέσει το myq.gr στα trusted sites του ghostery. (οπότε απενεργοποιείται η επέκταση. (Γκριζάρει το εικονίδιο της))

 

Δε βγαίνει το εικονίδιο πάνω δεξιά

Για να καταφέρω να πλοηγηθώ, έχω κάνει bookmark:

  1. Τη σελίδα του login https://www.myq.gr/gr/myq/login/credentials/
  2. Τη σελίδα με του Υπολοίπου https://www.myq.gr/gr/myq/to-upoloipo-mou/

 

Μόλις μπήκα με firefox κανονικά, εμφανίζεται το εικονίδιο, δοκίμασε να σβήσεις και κανένα cookie μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση firefox/λειτουργικό έχεις? Με incognito έχεις θέμα?

 

Ναι το πρωί έκανα ανανέωση σε Firefox lite στο κινητό χωρίς πρόβλημα.

Πας στο myq gr κάνεις login και μετά δουλεύει κανονικά.

Πριν μερικές μέρες είχα κάνει σε υπολογιστή με waterfox.

Δοκίμασε να σβήσεις όλα τα cookies.

 

Μόλις μπήκα με firefox κανονικά, εμφανίζεται το εικονίδιο, δοκίμασε να σβήσεις και κανένα cookie μπας και...

 

Είχατε δίκιο, έσβησα τα cookies του myq κι αμέσως μπήκε κανονικά. Επιτέλους! Μιλάμε για μήνες τώρα.. :thanks:

Εκτός από το εικονίδιο login, ήταν εξαφανισμένο κι ολόκληρο το μενού στ' αριστερά (το Υπόλοιπο μου)

Για την ιστορία, να πω ότι τρέχω firefox V.74 σε Windows 10 και ότι το πρόβλημα υπήρχε και στο ignognito mode

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μνμ απο την Q για δωρο 500' προς όλους και 2GB για 30 μέρες, αν κανω ανανέωση 12€ τις επόμενες 2 ημερες.

 

Ηρθε σε ολους, ή είναι εξατομικευμένο;

 

 

 

Βλεποντας τα sms που μου στελνει, πριν 2 μερες εστειλε το ιδιο, αλλά για 100' και 1gb με διαρκεια 15 ημερες (ανανέωση σε κατάστημα :cry:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να άργησε λιγάκι, τελικά όμως έδωσε και η Q.

Εδώ https://www.wind.gr/q-menoume-spiti/ βλέπουμε ότι δίνουνε την καλύτερη παροχή.. Τη συμπαράσταση τους :lol:

 

Ξέρουν τι κάνουν. Αν δίνανε MB, θα φωνάζαμε ότι θέλουμε λεπτά.

Αν δίνανε λεπτά, θα φωνάζαμε για ΜΒ.

Οπότε σου λέει, για να μην τρώγεστε μεταξύ σας, θα πάρετε όλοι τα (...) και θα είσαστε μονοιασμένοι :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, όταν η οδηγία είναι να μείνουμε μέσα, θεωρώ απαράδεκτο να δίνουν οι εταιρίες δωρεάν ΜΒ.

Το ακριβώς αντίθετο έπρεπε να γίνει. Αν έκοβαν τελείως τα mobile δεδομένα, όλοι μέσα θα ήταν.

 

Η καλύτερη παροχή που θα μπορούσαν να δώσουν οι εταιρίες (και δυστυχώς καμία δεν το έδωσε) ήταν παράταση του χρόνου λήξης του υπολοίπου καθώς και των αγορασμένων πακέτων, διότι εμείς μπορεί να βάζουμε χρόνο ομιλίας ηλεκτρονικά, οι παππούδες και οι γιαγιάδες όμως (που ανήκουν στις ομάδες υψηλού κινδύνου) θα αναγκαστούν να πάνε σε κατάστημα.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω 6ε πόσα θα μείνουν μετά το φόρο?

 

 

 

5,36, αλλά θα σου πάρει και άλλα 30 λεπτά χαράτσι η wind, όποτε καθαρά 5,06€ μένουν.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

5,36, αλλά θα σου πάρει και άλλα 30 λεπτά χαράτσι η wind, όποτε καθαρά 5,06€ μένουν.

 

Sent from my Mi A3

 

Ευχαριστώ πολύ.

Οπότε συμφέρει να βάλω 7 ωστε να έχω 2χ3 για 2 countdown

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

 

Οπότε συμφέρει να βάλω 7 ωστε να έχω 2χ3 για 2 countdown

Έτσι είναι.

Αρχίζεις και καταλαβαίνεις πώς δουλεύει η q.

Νομίζω ότι παρακάτω ο φίλος έχει δίκιο.

Αλλά υποψιάζομαι ότι πρέπει να έχεις ένα ελάχιστο υπόλοιπο για να μπορείς να κάνεις κλήσεις.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Οπότε συμφέρει να βάλω 7 ωστε να έχω 2χ3 για 2 countdown

Αν βάλεις 7ε θα σου μεινουν καθαρα 5,95ε. Αρα δε φτανουν για 2 countdown των 3ε αν δεν έχεις ηδη υπολοιπο μεσα. Επίσης, δεν γνωρίζεις τι κοστος έχει καθε countdown. Συνήθως ειναι 3ε αλλα μπορεί να εχει και 4ε. Αρα ειναι καλο να έχεις πάντα παραπάνω υπολοιπο και για τον προαναφερομενο λογο και επειδή αν εχεις κατω απο ενα ποσό (νομιζω κατω απο 1ε) στην πρώτη κληση καθε ημερας θα πετάει ηχογραφημένο μηνυμα που θα σου λεει να βαλεις καρτα.

 

Τωρα, αν ενεργοποιεις τακτικα πακετα, σε συμφέρει να βάζεις εναλλαξ καρτα με ποσό 10ε τη μία φορα (για να παιρνεις και το bonus του 1GB, οποτε ισως δε θα χρειαστεί να ενεργοποιησεις πακετο data εκεινο το μηνα) και με μικρότερο (ανάλογα τις αναγκες σου) ποσό την αλλη φορα.

 

Αντι πχ να βάλεις 8ε+8ε βαζεις 10ε+6ε.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Για να μην βγαζεις καν κληση? Και στο ίντερνετ χαμός θα γίνει. Θα προτιμούσα βέβαια να δώσει λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά από τα σταθερά σε όσους δεν έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως η λογικη τους ειναι να σε προτρεψουν να χρησιμοποιησεις σταθερο τηλεφωνο αυτες τις μερες?

Ή να προστατεψουν τα δικτυα απο αυξημενη ζητηση?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για όλους τους πελάτες καρτοκινητής που έχουν πραγματοποιήσει έστω μια ανανέωση χρόνου ομιλίας τους τελευταίους 3 μήνες.

αυτο δεν το προσεξατε?Εμενα ληγει το υπολοιπο μου στις 24/3 δλδ 2 μηνες απο την στιγμη που εκανα ανανεωση και θα μηδενιστη το υπολοιπο,πως μπορω εγω να χρησιμοποιησω την προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά θα είναι διαθέσιμη από αύριο στο app.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για όλους τους πελάτες καρτοκινητής που έχουν πραγματοποιήσει έστω μια ανανέωση χρόνου ομιλίας τους τελευταίους 3 μήνες.

αυτο δεν το προσεξατε?Εμενα ληγει το υπολοιπο μου στις 24/3 δλδ 2 μηνες απο την στιγμη που εκανα ανανεωση και θα μηδενιστη το υπολοιπο,πως μπορω εγω να χρησιμοποιησω την προσφορα?

Στο f2g φοιτητικό μου έβαζαν μόνοι τους 0,01€ για να πάρω τα δώρα που μου έδιναν αν και είχα μηδενικό υπόλοιπο.

Καλύτερα όμως να μην το ρισκάρεις και να βάλεις 6 ευρώ.

Αν όμως δεν τα χρειάζεσαι τα 15 gigabyte καλύτερα να μην βάλεις τίποτα και να μην τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και τα χρειαζομαι,αν ηταν δεν θα ρωτουσα...στο θεμα μας τωρα,τους ειπες εσυ να σου βαλουν 0,01?
Αν τα χρειάζεσαι βάλε λεφτά.

Σε εμένα τα έβαλαν μόνοι τους αλλά και μόνοι τους μου έδωσαν το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...