Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το παραπάνω λινκ:

 

Ποια είναι η ελάχιστη διάρκεια κλήσεων στα πακέτα της Q;

Στην Q δεν υπάρχει ελάχιστη διάρκεια χρέωσης! Η χρέωσή μας είναι είναι ανά 1'' από το πρώτο δευτερόλεπτο! Επωφελείσαι το 100% του χρόνου ή του πακέτου που ενεργοποίησες!

Link to comment
Share on other sites

https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

Ναι δυστηχώς δεν υπάρχει σημείωση για την ελαχιστη χρεωση κλήσης στο λινκ δυστηχώς.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω δυο αριθμούς διότι δεν με βολευει καθόλου.

Η χρέωση στη Q είναι σε ολα τα πακέτα ανα δευτερόλεπτο απο το πρωτο λεπτό;

 

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Στα countdown και στα κανονικά πακέτα είναι σίγουρα ανά δευτερόλεπτο.

Στα δώρα που δίνουν πολλά λεπτά είναι ανά τρίλεπτο, οπότε αν κάνεις μικρές κλήσεις τα αποφεύγεις.

Θα κυνηγάς τα καουντνταουν που έρχονται 2 φορές την εβδομάδα.

Μην ξεχάσεις το κονέ.

Link to comment
Share on other sites

Στα δώρα που δίνουν πολλά λεπτά είναι ανά τρίλεπτο, οπότε αν κάνεις μικρές κλήσεις τα αποφεύγεις.

Ελάχιστο μεν τρίλεπτο αλλά μετά ανά δευτερόλεπτο κι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα 10ευρω που πληρώνεις στο κατάστημα όταν πάρεις μια καινούργια q λογίζονται ως ανανέωση?Θέλω να κάνω το κονε και δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω κάρτα 10ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστο μεν τρίλεπτο αλλά μετά ανά δευτερόλεπτο κι εκεί.
Ναι συμφωνώ αλλά όταν είχα το φοιτητικό με τα 1500 λεπτά είχα μάξιμουμ 500 κλήσεις το μήνα δια 3 περίπου 16 κλήσεις την ημέρα μέσο όρο.

Όταν το έκανε 25 μέρες και το παράτησα διαπίστωσα ότι με το ζόρι ξόδευα 150 λεπτά το μήνα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Εάν κάποιος λοιπόν κάνει πολλές και μικρής διάρκειας κλήσεις, η χρέωση ανά δευτερόλεπτο είναι μονόδρομος από το πρώτο δευτερόλεπτο.

 

 

Τα 10ευρω που πληρώνεις στο κατάστημα όταν πάρεις μια καινούργια q λογίζονται ως ανανέωση?Θέλω να κάνω το κονε και δεν ξέρω αν πρέπει να βάλω κάρτα 10ευρω.
Ναι λογίζονται ως ανανέωση κανονικά.

Πρέπει όμως να προσέξεις και αυτός που κάνει την πρόσκληση πρέπει να έχει βάλει δεκάρα τις τελευταίες 30 μέρες και να μην μηδενίσει το υπόλοιπο κανενός από τους δύο αλλιώς χάνονται.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ο πρώτος που θα μου στείλει με pm το λινκ του να κάνω το κονε να πάρουμε τα 12gb.

Edit: τελικά πρέπει να το κάνεις στις πρώτες 15μερες. Πολύ λάθος πολιτική αυτή θεωρώ. Έπρεπε να έχουν περιθώριο τουλάχιστον μήνα

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια φίλη που έχει ένα νούμερο q με την ειδική προσφορά. Εχθές είχε 0 υπόλοιπο και μου έδωσε τους κωδικούς της, μπήκα εγώ και της έβαλα 6€ (5,06 είχε καθαρά) και της πήρα το πακέτο με τα 3gb για 3 ευρώ συν άλλο ένα με 60+60 sms(προς όλους + Q) αντί 1,5€ που της είχε έρθει προσφορά στην εφαρμογή, και έμειναν 0,56€. Αργότερα πήγε σε κατάστημα wind και έβαλε άλλα 12€ για να πάρει πακέτο. Έκανε ελάχιστα τηλεφωνήματα χωρίς να το έχει ενεργοποιήσει το πακέτο, χωρίς να ανησυχεί γιατί ξέρει ότι η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο και δεν θα της αφαιρούσε παρά ελάχιστα χρήματα. Σήμερα λοιπόν, λέει πως έχει χαθεί όλοι το υπόλοιπο... Παίζει καμία χρέωση που αγνοούμε;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια φίλη που έχει ένα νούμερο q με την ειδική προσφορά. Εχθές είχε 0 υπόλοιπο και μου έδωσε τους κωδικούς της, μπήκα εγώ και της έβαλα 6€ (5,06 είχε καθαρά) και της πήρα το πακέτο με τα 3gb για 3 ευρώ συν άλλο ένα με 60+60 sms(προς όλους + Q) αντί 1,5€ που της είχε έρθει προσφορά στην εφαρμογή, και έμειναν 0,56€. Αργότερα πήγε σε κατάστημα wind και έβαλε άλλα 12€ για να πάρει πακέτο. Έκανε ελάχιστα τηλεφωνήματα χωρίς να το έχει ενεργοποιήσει το πακέτο, χωρίς να ανησυχεί γιατί ξέρει ότι η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο και δεν θα της αφαιρούσε παρά ελάχιστα χρήματα. Σήμερα λοιπόν, λέει πως έχει χαθεί όλοι το υπόλοιπο... Παίζει καμία χρέωση που αγνοούμε;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Αρχικά, με την πρώτη ανανέωση απο 12ε και άνω καθε εξαμήνου αφαιρείται το ΚΙΟΥ ΦΙ ισο με 1,7ε. Αρα οταν ανανεωσε, αντι για 10,41ε της προστέθηκαν 8,71ε. Συν τα 0,56ε που ειχε απο πριν, συνολο: 9,27ε.

 

Η χρέωση ανα δευτερολεπτο (χωρις να βάλεις πακετο) είναι 0,0135ε ή 0,81ε ανα λεπτό. Για να της μηδενιστηκε ολο το υπολοιπο, θα πρεπει να μίλησε συνολικα: 9,27/0,81=11,44 λεπτα.

 

Συμπέρασμα: δεν υπηρξε καποια περίεργη χρεωση, αλλα υποτίμηση της χρεωσης οταν μιλας χωρις πακετο. Πες τη φιλη σου να ειναι πιο προσεκτική την επομενη φορα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

05QQrU9.png

 

Αυτόματη ανανέωση καθε μηνα απο το myq app. Καιρός ηταν, ομως με τα ασταθη συστήματα που εχουν προσωπικά το φοβάμαι λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι. Δεν είχα ιδέα πόσο είναι η χρέωση. Την πήρα και τη ρώτησα πόση ώρα μίλησε, και κάπου το τόσο ήταν το πολύ. Ευχαριστώ.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι. Δεν είχα ιδέα πόσο είναι η χρέωση. Την πήρα και τη ρώτησα πόση ώρα μίλησε, και κάπου το τόσο ήταν το πολύ. Ευχαριστώ.

 

Sent from my Mi A3

 

Προφανώς δε θα μπορεί να χρησιμοποιήσει τα MB ουτε τα SMS με μηδενικό υπολοιπο. Αν δε θελει να ξαναβαλει καρτα, μπορει να χρησιμοποιησει την επέκταση υπολοίπου 0,50ε. Απο την επομενη καρτα θα της αφαιρεθουν 0,50ε+0,10ε ως χρεωση για την υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια κάρτα κιου την οποία την είχα αγοράσει ενεργοποιημένη απο κάποιον πλανόδιο. Επειδή παίζει το ενεδεχόμενο να κανω το κονε με καποιον φιλο παιζει να μπορώ να μάθω κάπως τα στοιχεία στα οποιά εχει ενεργοποηθέι η κάρτα?

ευχαριστώ

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο, αλλά ελπίζω να έχει countdown την Δευτέρα.

 

Έγινε αυτό που φοβόμουν. Τριτη-Τεταρτη και μετά Παρασκευή και κάτι από τριήμερο.

Link to comment
Share on other sites

@bizbiki

Καταρχάς πόσος καιρός έχει περάσει από τότε που ενεργοποίησες το νούμερο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έδωσες ταυτότητα στον πλανόδιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια κάρτα κιου την οποία την είχα αγοράσει ενεργοποιημένη απο κάποιον πλανόδιο. Επειδή παίζει το ενεδεχόμενο να κανω το κονε με καποιον φιλο παιζει να μπορώ να μάθω κάπως τα στοιχεία στα οποιά εχει ενεργοποηθέι η κάρτα?

 

ευχαριστώ

Δεν νομίζω αν δεν συνεναισει η q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια κάρτα κιου την οποία την είχα αγοράσει ενεργοποιημένη απο κάποιον πλανόδιο. Επειδή παίζει το ενεδεχόμενο να κανω το κονε με καποιον φιλο παιζει να μπορώ να μάθω κάπως τα στοιχεία στα οποιά εχει ενεργοποηθέι η κάρτα?

ευχαριστώ

 

Πας σε ένα κατάστημα και σου τα λένε. Τι βγαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αν δεν συνεναισει η q

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

@bizbiki

Καταρχάς πόσος καιρός έχει περάσει από τότε που ενεργοποίησες το νούμερο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έδωσες ταυτότητα στον πλανόδιο?

Καλησπέρα. Έχω μια κάρτα κιου την οποία την είχα αγοράσει ενεργοποιημένη απο κάποιον πλανόδιο. Επειδή παίζει το ενεδεχόμενο να κανω το κονε με καποιον φιλο παιζει να μπορώ να μάθω κάπως τα στοιχεία στα οποιά εχει ενεργοποηθέι η κάρτα?

ευχαριστώ

Δεν ζητάνε όνομα ή ταυτοποίηση για το κονέ.

Βάζεις όνομα και μέιλ και τηλέφωνο.

Σε μένα δεν ζήτησαν ταυτότητα κλπ.

πρέπει όμως να έχετε βάλει και οι δύο από 10 ευρώ τον τελευταίο μήνα και η αποδοχή της πρόσκλησης να έχει γίνει μέσα σε 15 μέρες από την ενεργοποίηση και ο αποστέλλων την πρόσκληση να είναι από ένα μήνα και πάνω συνδρομητής και να μην μηδενίσει το υπόλοιπο σε κανέναν από τους δύο μέχρι τουλάχιστον να τελειώσουν τα δεδομένα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή από f2go πριν 3 ώρες και δεν έχω σήμα ακόμα. Μου είπαν ότι ίσως κάνει 24 ώρες?

Τι τρελά είναι αυτά?

Link to comment
Share on other sites

@bizbiki

Καταρχάς πόσος καιρός έχει περάσει από τότε που ενεργοποίησες το νούμερο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έδωσες ταυτότητα στον πλανόδιο?

 

το έχω 3-4 χρόνια.

όχι, δεν έδωσα ταυτότητα στον πλανόδιο, αυτό είναι το νόημα

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή από f2go πριν 3 ώρες και δεν έχω σήμα ακόμα. Μου είπαν ότι ίσως κάνει 24 ώρες?

 

Τι τρελά είναι αυτά?

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει.

Όσοι πηγαίνουν σε κατάστημα κάνει από 5 έως 10 λεπτά να γίνει αλλαγή.

Εκτός εάν επειδή πήγες αργά να είχε κλείσει το σύστημα και να γίνει ενημέρωση αύριο το πρωί, αλλά έπρεπε να στο πούνε.

Όντως κουφό είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τους Ο.Π.Χ.

Κάθε επισκέπτης/μέλος του myphone.gr έχει τη δυνατότητα «αναφοράς» (report) των δημοσιεύσεων άλλων μελών που παραβαίνουν τους όρους χρήσης, ζητώντας την επέμβαση της ομάδας διαχείρισης, η οποία και θα επιληφθεί του θέματος κατά την κρίση της. Η «αναφορά» παραβάσεων μπορεί να γίνει είτε με την χρήση των σχετικών συνδέσμων, που περιλαμβάνονται στις περισσότερες από τις σελίδες του myphone.gr, είτε με την χρήση της φόρμας επικοινωνίας.

Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις σχετικά με τις ενέργειες που ακολούθησε ένας διαχειριστής του myphone.gr, ώστε να αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό, τότε αυτές θα πρέπει να υποβάλλονται αποκλειστικά με προσωπικό μήνυμα (PM) προς τον ίδιο το διαχειριστή. Εφόσον το μέλος πιστεύει ότι δεν δικαιώθηκε από το αποτέλεσμα της μεταξύ τους επικοινωνίας, τότε μπορεί να απευθυνθεί σε κάποιον τρίτο διαχειριστή με περισσότερες αρμοδιότητες (π.χ. Super Moderator). Εφόσον και πάλι θεωρεί πως το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, τότε μπορεί να απευθυνθεί στους Administrators του myphone.gr, οι οποίοι θα προχωρήσουν σε διερεύνηση του συγκεκριμένου περιστατικού και εφόσον απαιτείται, θα προβούν στις απαραίτητες ενέργειες.

Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να δημοσιεύεται περιεχόμενο (π.χ. μηνύματα, θέματα συζήτησης) το οποίο να καταδικάζει τις ενέργειες και τις τακτικές που ακολούθησε κάποιος διαχειριστής για την αντιμετώπιση οποιουδήποτε περιστατικού. Το μέλος καλείται να ακολουθήσει τις οδηγίες που περιγράφονται στην προηγούμενη παράγραφο του παρόντος.

 

Με λίγα λόγια : Οι αναφορές μελών και μηνυματων δεν γίνονται δημόσια.

Μηνύματα έντονης αντιπαράθεσης διαγράφτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

H περιοχή που προανέφερε ο φίλος που ήρθε στην Q, Θεσσαλονίκη - Αεροδρόμιο, έχει φουλ κάλυψη 4g και πολύ καλές ταχύτητες.

Ποια συσκευή έχεις;

Μήπως κάποια που δεν έχει Β20;

 

εχω το LeEco Le Max χ825, το οποιο ψηνει και καφε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

σιγουρα θα εχει το Β20 (αν και δεν ξερω τι ειναι)

καποια ρυθμιση τωρα θα θελει για να πιασει ταχυτητα.

προχθες που εκανα μοντεμ το κινητο μου για να κατεβασω κατι σε πισι ενος φιλου που δεν ειχε ιντερνετ, επιασε 1,5μβπς

ψοφιο δηλαδη, αν και η περιοχη ηταν δυσκολη.

εσεις ποσα πιανετε συνηθως;

 

@pavlitakis

δυστυχως φιλε μου με κονε ηρθα κι εγω και τα πηρα τα 12γβ

 

κατι αλλο που δεν εχω καταλαβει ειναι για το ποια ειναι η σωστη ημερομηνια που πρεπει να βαλω να γινεται αυτοματη ανανεωση με καρτα

για το κιου σταρ χιουτζ που εχω.

κι αυτο γιατι τα δεδομενα (με ρολοβερ) και τα λεπτα (με ρολοβερ) ληγουν με διαφορά μιας μερας.

πχ 15 το ενα, 16 το αλλο.

ποια μερα να βαζω να γινεται αυτοματα ανανεωση με καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...